Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Jure, predlogi zakonov so javno dostopni na spletnih straneh ministrstev, bile so tudi javne razprave o zakonih in če se človek znajde, dobi kontakte in potem na te kontakte posreduje problematične vidike tako zakonov, kot obstoječega stanja.

Kot forumaš pa sem se pomagal boriti, da nam težkih motorjev niso obdavčili z 18 procenti (zaradi izpuhov), ampak smo na koncu "fasali" samo neke 4 ali 5 procentov ...

Glede blokad pa - lej, sem pristaš skrajno previdne vožnje in postopnega uvajanja v svet motociklizma, svoje mnenje sem povedal že velikokrat.

Kdor pa hoče kako tolmačenje - za to so javne službe, tam so ljudje plačani za to, da tolmačijo zadeve ... obrnite se na njih.

Nisem vaša mama.

Dobiš plus :)

Ampak ker je v naši lepi državi to tako, da še sami nevedo kakšni so zakoni si ga vsak po svoje tolmači, in še če si ga kdo narobe razlaga dobiš na podlagi narobne razlage kazen. Glede postopnega uvajanja v svet motociklizma - ok...Četudi bom naredil preskos iz 125 na 600, priznam ni glih postopno. Vseeno se mi pa zdi da bo nekdo z 10.000km na 125 ccm motorju imel več izkušen kot nekdo ki bo npr pri 24 naredil za neomejeno in varno vožnjo. Tko da, glede te postopnosti bi se dalo veliko stvari spremeniti ok. pa da nebom samo govoril v prazno...Totalno nepotrebno se mi pa zdi opravlanje varne vožnje če delaš prekvalifikacijo (okej, lahko nekdo tudi samo izpit naredi, pa ni nikoli vozil motorja ..samo vrjetno tak nebo prekvalifikacij delov).

Pa tudi nevem kakšen je sploh zakon glede varne vožnje, ker npr kewo je naredil prekvalifikacijo iz A1 v A2, dobil list za varno vožnjo. jaz sem prekvalifikacijo naredu 14 dni nazaj in nisem dobil nobenega lista...tko da, še sami nevejo kaj izvajajo....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš plus :)

Ampak ker je v naši lepi državi to tako, da še sami nevedo kakšni so zakoni si ga vsak po svoje tolmači, in še če si ga kdo narobe razlaga dobiš na podlagi narobne razlage kazen. Glede postopnega uvajanja v svet motociklizma - ok...Četudi bom naredil preskos iz 125 na 600, priznam ni glih postopno. Vseeno se mi pa zdi da bo nekdo z 10.000km na 125 ccm motorju imel več izkušen kot nekdo ki bo npr pri 24 naredil za neomejeno in varno vožnjo. Tko da, glede te postopnosti bi se dalo veliko stvari spremeniti ok. pa da nebom samo govoril v prazno...Totalno nepotrebno se mi pa zdi opravlanje varne vožnje če delaš prekvalifikacijo (okej, lahko nekdo tudi samo izpit naredi, pa ni nikoli vozil motorja ..samo vrjetno tak nebo prekvalifikacij delov).

Pa tudi nevem kakšen je sploh zakon glede varne vožnje, ker npr kewo je naredil prekvalifikacijo iz A1 v A2, dobil list za varno vožnjo. jaz sem prekvalifikacijo naredu 14 dni nazaj in nisem dobil nobenega lista...tko da, še sami nevejo kaj izvajajo....?

U tole se bom pa prtožu :P haha, ej brezveze besed jst tega itq nam šu delat, jebe se men še za to varno vožnjo ;)

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš plus :)

Ampak ker je v naši lepi državi to tako, da še sami nevedo kakšni so zakoni si ga vsak po svoje tolmači, in še če si ga kdo narobe razlaga dobiš na podlagi narobne razlage kazen. Glede postopnega uvajanja v svet motociklizma - ok...Četudi bom naredil preskos iz 125 na 600, priznam ni glih postopno. Vseeno se mi pa zdi da bo nekdo z 10.000km na 125 ccm motorju imel več izkušen kot nekdo ki bo npr pri 24 naredil za neomejeno in varno vožnjo. Tko da, glede te postopnosti bi se dalo veliko stvari spremeniti ok. pa da nebom samo govoril v prazno...Totalno nepotrebno se mi pa zdi opravlanje varne vožnje če delaš prekvalifikacijo (okej, lahko nekdo tudi samo izpit naredi, pa ni nikoli vozil motorja ..samo vrjetno tak nebo prekvalifikacij delov).

Pa tudi nevem kakšen je sploh zakon glede varne vožnje, ker npr kewo je naredil prekvalifikacijo iz A1 v A2, dobil list za varno vožnjo. jaz sem prekvalifikacijo naredu 14 dni nazaj in nisem dobil nobenega lista...tko da, še sami nevejo kaj izvajajo....?

haha :lol: ka ti nis nč dubu za varno vožno??? polej obistvi če maš srečo ne dobiš varne vožne če pa sreče nimaš pa dobiš :lol: adijo pamet z našimi zakoni

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U tole se bom pa prtožu :P haha, ej brezveze besed jst tega itq nam šu delat, jebe se men še za to varno vožnjo ;)

Sej ti ni mus it delat sam pol ti nebodo podalšal vozniške tko da ti vs denar k si ga dl za izpit propade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha :lol: ka ti nis nč dubu za varno vožno??? polej obistvi če maš srečo ne dobiš varne vožne če pa sreče nimaš pa dobiš :lol: adijo pamet z našimi zakoni

Nop nism dobu...Pomoje sm še prašal, pa so mi rekl da nimam ( sam se nespomenm točn a sm prašu a nism :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ki pišejo zakone so itak navadni birokrati (in ne bikeri!) katerih odločitve izhajajo iz statistik o smrtnih žrtvah.

PS. offtopic (pa vseeno): po novem starostna meja za 50ccm 15 let!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ki pišejo zakone so itak navadni birokrati (in ne bikeri!) katerih odločitve izhajajo iz statistik o smrtnih žrtvah.

PS. offtopic (pa vseeno): po novem starostna meja za 50ccm 15 let!

Samo eno besedo mam in to sta: Sej so fu**** :P

Sam to res ni normalno, da morš bit 15 let str da pelš kosilnco k gre lahko, ne 50km/h ampak 45 :S . V Ameriki pr 16 avte vozjo mi pa pr 15 mopede  :headbang:.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem zakaj edino v sloveniji nimamo L17... da bi lahko pr 17 že imel izpit za avto? :/ eno kazensko točko dobiš in ti izpit gre... ne pa da zvišujejo kazni kar v nedogled saj pa vidijo da to ne pomaga ^^

v avstriji funkcionira ta sistem odlično... potem trpijo seveda slovenski vozniki ki fašejo popizditis ko se nek mladoleten froc 45 fura po naselju in ga nemoreš prehitet :D word

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem zakaj edino v sloveniji nimamo L17... da bi lahko pr 17 že imel izpit za avto? :/ eno kazensko točko dobiš in ti izpit gre... ne pa da zvišujejo kazni kar v nedogled saj pa vidijo da to ne pomaga ^^

v avstriji funkcionira ta sistem odlično... potem trpijo seveda slovenski vozniki ki fašejo popizditis ko se nek mladoleten froc 45 fura po naselju in ga nemoreš prehitet :D word

točno tako. naredili bi zakon da bi se vsaj 90kmh lahko pelal z 50cc da nebi bil neka smet v prometu :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako. naredili bi zakon da bi se vsaj 90kmh lahko pelal z 50cc da nebi bil neka smet v prometu :closedeyes:

se strinjam... lahko pa bi dali omejitev vsaj na 50 ne pa 45, drugi udeleženci prometa de dobesedno rinejo s ceste če se 45 pelaš(govorim iz izkušenj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam... lahko pa bi dali omejitev vsaj na 50 ne pa 45, drugi udeleženci prometa de dobesedno rinejo s ceste če se 45 pelaš(govorim iz izkušenj)

samo vseeno..ker pa se drži omejitve 50? res malo kdo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo vseeno..ker pa se drži omejitve 50? res malo kdo B)

Predvsem zato ker izven naselja ogrožaš svoje življenje če se držiš te omejitve. Vsaj jaz imam takšne izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem zato ker izven naselja ogrožaš svoje življenje če se držiš te omejitve. Vsaj jaz imam takšne izkušnje.

jaz sem se z skuterjem 2x peljal do mariborja. 50km v eno smer... skoraj popizdil zraven ko so me šleparji prehitevali... res nevarno

škifi so pa itak celi na trnih če je ker skuter odprt alpa malo predelan :) baje so prejšnji teden v enem šusu 3 skuteriste peljali na izrednega tehničnega... toti naš maribor :P

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem zato ker izven naselja ogrožaš svoje življenje če se držiš te omejitve. Vsaj jaz imam takšne izkušnje.

jas tudi..najbolše pa je bilo ko sva mela z 666 zablokirane 50cc pa se pri 50kmh skrivala za vetrobran za tistih 5kmh :P . če je kdo to gledal... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

uf ste se pa kr razpisal tle gor. ni me že dovg blo tle gor, mam pa zdej eno vprašanje, ker res nimam cajta prebrat 40 strani. Mam izpit A1 nekje 3 leta zdej, sm mislu it polet dvignt izpit za A2 ker je bilo rečen da ga dobim pr 18tih, pa so ns zaj..., pa nism šov in sm reku nč bom počaku do 21 leta, pa bom delu za neomejeno. sam mal sm gledu pr avtošolah, pa piše da lahko delaš za A kategorijo pri 21, če maš A2 dve leti. a lahko jst tud delam pr 21 al zame vela da pr 24tih? ker do 24 se mi pa res ne da čakat, še do 21 se mi vleče celo večnost in bom v tem primeru pač šov narest A2 pa pol A (če bojo evri).

aja pa kaj morm jst narest za pridobitev A2 ali A (če se da direktno iz A1), morm odpelat par urc pa je to to??

bi bil zelo hvaležen za kšn odgovor :D

Hvala LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem si jst zapomnil iz a1 nemores direktno preskocit na neomejeno pri 21..mores met obvezno a2 2 leti torej ce naredis pri 18ih a2 +2 lete lahko pri 20ih opravljas izpit za neomejeno...v nasprtonem primeru ce nimas a2 mislim da mores pocakat do 24 leta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem si jst zapomnil iz a1 nemores direktno preskocit na neomejeno pri 21..mores met obvezno a2 2 leti torej ce naredis pri 18ih a2 +2 lete lahko pri 20ih opravljas izpit za neomejeno...v nasprtonem primeru ce nimas a2 mislim da mores pocakat do 24 leta

da te popravim A1 je do 125ccm, A je pa neomejeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da te popravim A1 je do 125ccm, A je pa neomejeno

:eek: Sej je čist prov napisu!

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka zdej če grem jst tisto vožno nardi mam tut varno vožno polej al ne ku vsak drgač zdej pove???

Varna vožnja je za A2, A, ter B kategorijo. Torej glede na to bi moral iti na varno vožnjo. Drgač sm pa tud jst slišu da nej nebi rabu it, ampak itk nevem kva je pravilno kr če ti en inštruktor reče tko drug pa tko.

Mam pa še jst eno vprašanje!

Naslednje leto grem delat izpit za A2, ampak 2leti A1 bom imel šele septembra. No jaz grem pa delat tako da bi imel opravljeno meseca maja. Ali bom moral odvoziti cirka 20ur plus teste vse še enkrat?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varna vožnja je za A2, A, ter B kategorijo. Torej glede na to bi moral iti na varno vožnjo. Drgač sm pa tud jst slišu da nej nebi rabu it, ampak itk nevem kva je pravilno kr če ti en inštruktor reče tko drug pa tko.

Mam pa še jst eno vprašanje!

Naslednje leto grem delat izpit za A2, ampak 2leti A1 bom imel šele septembra. No jaz grem pa delat tako da bi imel opravljeno meseca maja. Ali bom moral odvoziti cirka 20ur plus teste vse še enkrat?

Hvala!

ja kot da nimaš prej izpita boš mogu vozt, men je mankal 14dni da bi odbilo 2 leti, pa nism smev začet vozit :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti ki pišejo zakone so itak navadni birokrati (in ne bikeri!) katerih odločitve izhajajo iz statistik o smrtnih žrtvah.

A pa to ti veš al kr tko mal nakladaš? Namreč, čisto slučajno vem za nekaj ljudi, ki so pri tem sodelovali in vozijo motorje že desetletje in več ...

nevem zakaj edino v sloveniji nimamo L17... da bi lahko pr 17 že imel izpit za avto? :/

Kolikor vem, imamo nekaj takega, ampak zanimanja pa ni ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa to ti veš al kr tko mal nakladaš? Namreč, čisto slučajno vem za nekaj ljudi, ki so pri tem sodelovali in vozijo motorje že desetletje in več ...

saj zato, k nam stari hropci, pišejo zakone :glare:

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varna vožnja je za A2, A, ter B kategorijo. Torej glede na to bi moral iti na varno vožnjo. Drgač sm pa tud jst slišu da nej nebi rabu it, ampak itk nevem kva je pravilno kr če ti en inštruktor reče tko drug pa tko.

Mam pa še jst eno vprašanje!

Naslednje leto grem delat izpit za A2, ampak 2leti A1 bom imel šele septembra. No jaz grem pa delat tako da bi imel opravljeno meseca maja. Ali bom moral odvoziti cirka 20ur plus teste vse še enkrat?

Hvala!

Sam sem delal za a2 sicer po dveh letih od opravljenega izpita za a1, vendar se lahko vseeno marsikaj zmenis. Glede na to da si stalno v prometu odkar si opravil izpit za a1 in znanje cpp tako rekoc uporabljas

vsak dan bi ti kaksen prijazen instruktor verjetno pogledal skozi prste in bi moral odpisat le glavni cpp na izpitnem centru. Enako je z urami, ce bosta tako ti kot instruktor zadovoljna s tvojo voznjo se lahko zmenis

za glavno voznjo tudi prej kot po 20 urah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!