Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Ne boš še mogu furat tega, ker je omejitev tud na kubikih, mislm da je do 350 ccm...

No, vsaj mislim da je tko. Če se motm me popravte.

Ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ufff js sm dau u celu za RK 16700. sfuranih mam 6 ur...

sm mojga instuktora uprasu kak je zej s tem neomejenim pa mi je reko da dobim ze pr 18. js bom pa zle cez slaba dva kidna 16. kao je pa pr 21. za une k delajo sele pr 18. mater da mu ce ni res... :nono: kr slisi se kr cool :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi si prav razlagal mojega texta. Alla in gebre imata prav, s to razliko da čarobni datum ni 29.7. ampak 13.8.2005 Potrebno je razlikovati objavo zakona in uveljavitev zakona. Uveljavitev zakona sledi avtomatsko 15 dni po objavi zakona! Zakon je bil torej uveljavljen oz. je stopil v veljavo 13.8.2004.

Skratka še enkrat!

Tisti, ki boste izpolnili pogoj 2 leti izpita a 125 do 13.8.2005 dobite neomejeno, drugi ne več! Seveda je to strogo pogled s strani zakonodaje. V praksi bo zagotovo zaslediti velika odstopanja od zakona in jaz sem prepričan, da boste vsi dobivali neomejeno še vsaj kakšno leto po tem datumu, če boste le malce vztrajni, da boste nekje našli kakšnega uradnika, ki zakonodaje ne pozna.. To po mojih izkušnjah ni preveč težko! wink.gif

V kolikor dvomite v mojo razlago, lahko enostavno pogledate na spletno stran Uradnega lista, use lepo in jasno piše. Vendar sem 100% da je res tako, ker imam trenutno zakon (zvcp-1) pred sabo in verjamem, da sem kot študent pravne fakultete sposoben pravilno prebrati prehodne in končne določbe in ob tem razumeti kaj pomeni datum uveljavitve zakona!

Hm...glede na to da si usak ful želi da bi a neomejeno dubu že kr po dveh letih in brez omejitve let (21) je najbrz tud kdo pomislu na to, da bi zakon NE VELJOU za vse k so izpit nardil DO 13.8.2005? :blush:

Ta bi bla supr.... Sam po mojm da niso tolk pošteni do ns.

DeX, pravnik?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ej pubči,da vas pomerim :)

Imam še en dokaz,da dobiš pr 18. neomejeno.

Men je dans reku inštruktor,da ga dobiš čez 2 leti.Se prav če nrdiš izpit pr 16. za 125 maš pr 18 neomejeno :OK: .

Tako je pisalo tud u brošurci,ki jo je mev z sabo (izšla ta mesec-se mi zdi :? ) in je pisalo,da je u skladu z zakonodajo in predpisi al neki podobnga.

Tko da ni panike,nč bat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej pubček :huh: :doze: , poglej še zraven v brošurco tja, kjer piše da mora osebek imeti dopolnjenih 21 let da lahko dobi na kakršen koli način neomejeno... :)

Edin način so veze pri upravnih enotah... Ali pa neumnost na upravnih enotah :)

Vso srečo vsem... :OK:

Popravljeno . Popravil jax
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst je pa nimam :SS :SS :BUA: :BUA: . No računam na jax-ovo drugo šanso. Eno glupo blondinko za šaltarjem in se mal zbunim in upam da napiše....A neomejeno :grim

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem moto katalogu sem prebral, da lahko dobiš neomejeno pri 18ih letih, če narediš še neke dodatne spretnostne vaje z motorjem :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem moto katalogu sem prebral, da lahko dobiš neomejeno pri 18ih letih, če narediš še neke dodatne spretnostne vaje z motorjem :hmm:

se enkrat preberi, ker pise potem mal naprej da dobis pr 21ih...

Oh ja ne vem kaj se sekirate, gres na maticno kero kol, ce ti nardi neomejeno reces ok ce pa ne pa reces hvala pa uzames izpit pa gres do druge maticne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 16. letih lahko vozš 125cc z max. 11kw

pri 18. letih lahko vozš max. do 25kw oziroma do 0,16kw/kg

pri 21. letih maš neomejeno

Na voljo so še dodatne vaje s katerimi kuj dobiš neomejeno, samo ne vem od kerga leta naprej to vela, možn de že pri 18., možn pa de poj če recimo nrdiš izpit pr 30. pa hoč kuj neomejen (drgač maš 2 let še omejen se mi zdi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je tole o telih vajah res grem jest to delat takoj letos ko bo gnar .. al pa drugo leto ko bo gnar ziher :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je tole o telih vajah res grem jest to delat takoj letos ko bo gnar .. al pa drugo leto ko bo gnar ziher :>

ma ja pol grem tud jaz vaje takoj delat ane:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo že 3 je. :grim ....če je le to res

jah zgleda da je ce folk tja hod kupvat take zadeve ane...mislm dat narest ane :P sm brala prek foruma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo kaj o tem da naj bi prso zakon da bos mogo za A izpit met zvozenih 40 ur :?

Pa se nekaj....ce pr 18 pac ne bo vec da dobis neomejeno me zanima ce iz nemcije prpelas recimo kawo z750 pa je zablokiran na 25kW l(kar je mozno dobit) ahk to pr 18 vozis z tistim ko je 0,16kW/kg al neke takiga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 ur ziher neo kr te bi dal za izpit 300k torej ga nei več noben delal. mislim pa da jih bo najmajn treba met 20 al 25 sam nism ziher

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo kaj o tem da naj bi prso zakon da bos mogo za A izpit met zvozenih 40 ur :?

Pa se nekaj....ce pr 18 pac ne bo vec da dobis neomejeno me zanima ce iz nemcije prpelas recimo kawo z750 pa je zablokiran na 25kW l(kar je mozno dobit) ahk to pr 18 vozis z tistim ko je 0,16kW/kg al neke takiga!

ja lahko če ma motor nad 156kg mislim da

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!