Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Ve kdo mogoče iz prve roke (je pred kratkim delal izpit), koliko ur je potrebno odpeljati za A2 izpit če se hočeš prekvalificirati iz A1? Tukaj na forumu se omenja 9 ur, ampak sem bil kakšen teden nazaj v avtošoli in mi je rekla da je potrebno odpeljati 13 ur (kar je čisto preveč), sicer sama ni vedela in je klicala eno kolegico, tako da informacije niso nujno 100% resnične. Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo mogoče iz prve roke (je pred kratkim delal izpit), koliko ur je potrebno odpeljati za A2 izpit če se hočeš prekvalificirati iz A1? Tukaj na forumu se omenja 9 ur, ampak sem bil kakšen teden nazaj v avtošoli in mi je rekla da je potrebno odpeljati 13 ur (kar je čisto preveč), sicer sama ni vedela in je klicala eno kolegico, tako da informacije niso nujno 100% resnične. Hvala

LP

Ko sem jaz v avtošoli nazadnje spraševal mi je rekel 11 ur. Na forumu pa se da zasledit enih pet različnih podatkov. Od 9, 10, 11.... use sorte. Najbol da si v zakonu prebereš. Tko te potem tudi v avtošoli ne bodo mogli nategnt, če boš vedu pravilno številko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo mogoče iz prve roke (je pred kratkim delal izpit), koliko ur je potrebno odpeljati za A2 izpit če se hočeš prekvalificirati iz A1? Tukaj na forumu se omenja 9 ur, ampak sem bil kakšen teden nazaj v avtošoli in mi je rekla da je potrebno odpeljati 13 ur (kar je čisto preveč), sicer sama ni vedela in je klicala eno kolegico, tako da informacije niso nujno 100% resnične. Hvala

LP

10ur, in še 11. glavna, sepravi 11 ur! .) pa še to je čisto preveč... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonsko nj bi blo 11 mislem da..Jez sm realno odvozu ene 3 ure, tok da sm se motorja navadu, ostalo pa sedel po kofetih...ampak je inštruktor vedu da mam kilometrino z 125..ure je pa blo treba plačat ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo,

Izpit za A1 mam že štiri leta za avto tri. Ker mam zdej močnejši motor, se ne bi rad vozu brez izpita samo 11ur +glavna pride pa slabih 400€ v ljubljani :headbang:

Mi zna kdo svetovat, kako bi čimceneje pršou skozi? Ve kdo da se da kje zmutit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Izpit za A1 mam že štiri leta za avto tri. Ker mam zdej močnejši motor, se ne bi rad vozu brez izpita samo 11ur +glavna pride pa slabih 400€ v ljubljani :headbang:

Mi zna kdo svetovat, kako bi čimceneje pršou skozi? Ve kdo da se da kje zmutit?

Mutit po internetu ni pametno! :)

In dejansko je obveznih samo 7 ur, kolikor so meni zapisali za A2, 4 ure manj so pa sigurno 100€. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

Izpit za A1 mam že štiri leta za avto tri. Ker mam zdej močnejši motor, se ne bi rad vozu brez izpita samo 11ur +glavna pride pa slabih 400€ v ljubljani :headbang:

Mi zna kdo svetovat, kako bi čimceneje pršou skozi? Ve kdo da se da kje zmutit?

s svojim motorjem greš delt izpit pa te pride cenej.sam se moreš dogovorit z inštruktorjem.

Popravljeno . Popravil ironbeeper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je kdo (ali če kdo koga pozna) ki so ga že dejansko kaznovali samo zaradi neizida dvokratnika moči (recimo da je vozil športaka 600ccm z blokado 25kw) ??

LP.

Popravljeno . Popravil 5n4jd3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je kdo (ali če kdo koga pozna) ki so ga že dejansko kaznovali samo zaradi neizida dvokratnika moči (recimo da je vozil športaka 600ccm z blokado 25kw) ??

LP.

za enkrat še nobenga ne pozna;) vem pa tu ku začnejo avtošole vozet da grem delat in da kupem sportaka 600 na 25kw blokiran;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je kdo (ali če kdo koga pozna) ki so ga že dejansko kaznovali samo zaradi neizida dvokratnika moči (recimo da je vozil športaka 600ccm z blokado 25kw) ??

LP.

Ja mene še niso nč ustavl. Drgač pa kolkr jst zastopm sam prometno gledajo. Če bojo pa tko zafukani, se nej pa jebe cela država res, že zdej sm zmetu cca. 1000€ za izpite. -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mene še niso nč ustavl. Drgač pa kolkr jst zastopm sam prometno gledajo. Če bojo pa tko zafukani, se nej pa jebe cela država res, že zdej sm zmetu cca. 1000€ za izpite.  -_-

ja ispiti so drgi ja....polej greš pa čez naselje 30km/h več pa greš lahku sm spet delat na novu

če ti sm prometno gledajo polej ni panike sm problem je če hoče homologacijo videt ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ispiti so drgi ja....polej greš pa čez naselje 30km/h več pa greš lahku sm spet delat na novu

če ti sm prometno gledajo polej ni panike sm problem je če hoče homologacijo videt ;)

Če bo policist videl vozniško za kategorijo A2 bo verjetno tudi preveril, ali motorno kolo temu ustreza. In kako boš dokazoval, da ima manj kot 35kW, če tega nimaš v prometni ali homologaciji oz. da izvirno nima več kot 70kW, če ti v katerem od teh dveh dokumentov to piše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je kdo (ali če kdo koga pozna) ki so ga že dejansko kaznovali samo zaradi neizida dvokratnika moči (recimo da je vozil športaka 600ccm z blokado 25kw) ??

LP.

Kaj se tega tiče pomojem da nebo ravno vsaki policaj pogruntal. Ker če bi, bi tudi zdaj pogruntali da ima mogoče 5-10% motorjev tudi res blokade notri. Stvar se pa bi se še kako zapletla, če pride do prometne nesreče.(Sem bil v takšni situaciji)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo policist videl vozniško za kategorijo A2 bo verjetno tudi preveril, ali motorno kolo temu ustreza. In kako boš dokazoval, da ima manj kot 35kW, če tega nimaš v prometni ali homologaciji oz. da izvirno nima več kot 70kW, če ti v katerem od teh dveh dokumentov to piše?

A kdo ve a je treba nujno seboj nosit homologacijo??? Jst samo prometno pa izpit sabo nosm, nč homologacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so se na temo A2 in motorji še vedno pojavljala določena vprašanja in ker sem že od zadnjič dolžan uraden odgovor (žal mi MNZ na prvo poizvedbo ni odgovoril) sem sedaj poskusil preko portala e-uprava, kjer so precej bolj ažurni in so poskrbeli, da sem preko Agencije za varnost prometa dobil odgovor na bistveno vprašanje (citat v nadaljevanju):

2. Kakšen bo ukrep policije, če takšnega voznika ustavi? Ali policisti preverjajo realno izvirno moč ali pa enostavno vzamejo kot relevanten podatek tistega, ki je napisan v prometnem dovoljenju?

ODGOVOR:

Vprašanje posredovano v pristojno reševanje Ministrstvu za notranje zadeve.

Odgovor, katerega sem dobil danes, posredujem v nadaljevanju tega zapisa:

Spoštovani, posredujemo odgovor na drugo vprašanje.

Za policista so relevantni podatki iz prometnega dovoljenja oziroma podatki iz uradnih evidenc.

Če imamo v postopku voznika, ki ne poseduje veljavnega vozniškega dovoljenja tiste kategorije v katero na podlagi podatkov iz prometnega dovoljenja (uradnih evidenc) spada vozilo, ki ga vozi, vozniku prepovemo nadaljnjo vožnjo in izrečemo z zakonom predpisano globo (500 EUR).

Če policisti sumijo, da gre za predelavo vozila in omenjena predelava ni vpisana v Izjavo o ustreznosti vozila (homologacijski kartonček), policisti odredijo izredni tehnični pregled vozila.

Lep pozdrav!

Sektor za odnose z javnostmi

Generalna policijska uprava

Ministrstvo za notranje zadeve - Policija

Štefanova 2

1501 Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve a je treba nujno seboj nosit homologacijo??? Jst samo prometno pa izpit sabo nosm, nč homologacije.

Če me spomin ne vara, je hom.kartonček obvezen! Vsaj na meji so ga zahtevali in sem ga šel nazaj iskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me spomin ne vara, je hom.kartonček obvezen! Vsaj na meji so ga zahtevali in sem ga šel nazaj iskat.

Thx za ta podatek. :D Drugače ga jaz nikoli ne nosim sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thx za ta podatek. :D Drugače ga jaz nikoli ne nosim sabo.

Možno pa, da me spomin vara, ker imam počeno lobanjo in krvavitev možganov :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thx za ta podatek. :D Drugače ga jaz nikoli ne nosim sabo.

Možno pa, da me spomin vara, ker imam počeno lobanjo in krvavitev možganov :headbang:

EDIT: Sem preveril! Globe ni, nerabiš ga imeti pri sebi RAZEN, če imaš na motorju homologirane različne predelave, da potem ni pizdarij!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno pa, da me spomin vara, ker imam počeno lobanjo in krvavitev možganov :headbang:

EDIT: Sem preveril! Globe ni, nerabiš ga imeti pri sebi RAZEN, če imaš na motorju homologirane različne predelave, da potem ni pizdarij!

Tudi meni je bilo rečeno, dle ob predelavah. Jaz sem si jo kar skopiral in zložil v prometno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo policist videl vozniško za kategorijo A2 bo verjetno tudi preveril, ali motorno kolo temu ustreza. In kako boš dokazoval, da ima manj kot 35kW, če tega nimaš v prometni ali homologaciji oz. da izvirno nima več kot 70kW, če ti v katerem od teh dveh dokumentov to piše?

če ti reče za prometno piše itak 25kw ;) problem je če hoče videt homologacijo....če pa taku gledaš sej nej nobenga pametenga motorja da bi ga lahku vozu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo zagotovo pove kolk ur je obveznih za prekvalifikacijo? Ker mi tud po avtošolah različno govorijo in bi mi prav pršla kakšna osebna izkušnja, ne v smislu sem slišal...:l_01:

Jz sm slišou že vse številke od 5 do 11 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo zagotovo pove kolk ur je obveznih za prekvalifikacijo? Ker mi tud po avtošolah različno govorijo in bi mi prav pršla kakšna osebna izkušnja, ne v smislu sem slišal...:l_01:

Jz sm slišou že vse številke od 5 do 11 :D

11 po novem zakonu. Tudi sam se spravlam izpit delat za neomejeno in sprašujem okrog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 po novem zakonu. Tudi sam se spravlam izpit delat za neomejeno in sprašujem okrog.

Meni je bilo rečeno, pred dobrima dvema mesecema, da je obveznih "le" 6-7 ur pri prehodu.!

Pa tudi pri avtu so kolegi v malo večjem mestu delali po 30 ur, meni pa je ratalo imeti izpit s 23 urami. Gre za splošen povečan zaslužek ali pri nas zaostajajo z "razvojem"?

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!