Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Kako bo en k ma 450€ plače plaču kazen 300€, ker je šou po npr. roški 61!?! :SSA ljudstvo loh kej nardi glede takih bedarij al lahko samo gledamo kaj počnejo pa plačujemo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer že offtopic, sm kaj čm..

Kam vse skup to pelje?

Najmanj 70% tega sranja je naredila pa EU, dokončno (pokvarjeno smetano na vrhu torte) pa je dodala še ta naša država. Cene, dajatve, kazni to raste iz ure v uro.. plače pa iste! Pa tud, če se plače slučajno dvignejo, se spet takoj stvari napisane malo prej.

Slovenija bo tako propadla, treba ukrepat! Samo kdaj? Ko bo že prepozno? Aj jaj jaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer že offtopic, sm kaj čm..

Kam vse skup to pelje?

Najmanj 70% tega sranja je naredila pa EU, dokončno (pokvarjeno smetano na vrhu torte) pa je dodala še ta naša država. Cene, dajatve, kazni to raste iz ure v uro.. plače pa iste! Pa tud, če se plače slučajno dvignejo, se spet takoj stvari napisane malo prej.

Slovenija bo tako propadla, treba ukrepat! Samo kdaj? Ko bo že prepozno? Aj jaj jaj.

taku je to sej ta zakon z 35kw u evropi pride vn šele drugo leto pr ns so ga pa takoj uvedel tko pač je to in nimaš kej nardit sm zslužet hočjo narodu pa naj raj nebi dal nič

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

taku je to sej ta zakon z 35kw u evropi pride vn šele drugo leto pr ns so ga pa takoj uvedel tko pač je to in nimaš kej nardit sm zslužet hočjo narodu pa naj raj nebi dal nič

Ja čakej malo, nekje pa morjo nakrast :D haha

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja čakej malo, nekje pa morjo nakrast :D haha

ja sej tu maš prov sam če vidjo da je država u P**** bi lahku saj mau nehal pa dal kej narodu... offtopic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove kazni za divjake in alkoholike (naslov tega članka)

Hitrost v naselju - prekoračitev nad 10 do vključno 20km/h --> 250€ ->300€

Ne vem za vas, ampak zame to niso divjaki headbang.gif Čeprav sm absolutno proti visokim kaznim, bi še sprejel povišanje kazni za 50+ prekoračitev v naselju. Ampak tole 10 do 20km/h je pa čista inkasantska slap.gif Tole je res šlo čez use meje. Ne vem zakaj ne dajo poj kr 1000€ za 10 čez omejitev, pa sploh ne bo več nesreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove kazni za divjake in alkoholike (naslov tega članka)

Hitrost v naselju - prekoračitev nad 10 do vključno 20km/h --> 250€ ->300€

Ne vem za vas, ampak zame to niso divjaki headbang.gif Čeprav sm absolutno proti visokim kaznim, bi še sprejel povišanje kazni za 50+ prekoračitev v naselju. Ampak tole 10 do 20km/h je pa čista inkasantska slap.gif Tole je res šlo čez use meje. Ne vem zakaj ne dajo poj kr 1000€ za 10 čez omejitev, pa sploh ne bo več nesreč.

naj bolj da si kupmo tomos yungster 25km/h ;) drgač pa očas so mel pejčke, 101nke pa niso mel nobenih absu gume so ble zanč..zdej pa usak ma skor že abs gume so 1000000krat bolše ku učasih in še bremze nasploh so bolše pa je še zdej 50čez naselje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z vami, samo mi kot navadni državljani bomo bolj malo dosegli. No če ne druzga se lahko vsaj spovemo takole mal po raznih forumih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu itak usi vemo da ne mormo nč dosešt sej tut ku bojo volitve ne bo nč ker al so tej al pa drugi trapaste zakone bojo še zdej delal in tut use drugu 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Guest anzeee93

Lp, mene zanima 1 stvar, hmal bom delu izput za 35 kW in me zanima kaksen motor lahko potem vozim?lahko recimo kupim r6 in jo blokiram na 25 kW ceprav ima izvirno moč večjo od 70 kW?Kaj mi lahko plavi orkestar v tem primeru naredi(policija)...Kakšne so kazni? In kateri motor bi lahko vozil(SS, naked)legalno?Ker nimam ustreznih financ da bi kupil tovarnisko zaprtega na 25kW me zanima ce lahko blokiram sam?

aja, u petek sem govoril z instruktorjem v avtošoli in je rekel da je potrebno 10 ur + glavna za nadgradnjo, ceprou je moj legenda in mi jih bo samo upisal v kartoncek, ni mi pa jasno kako lahko to nardi brez da mu placam, glede na to da so inšpekcije zelo pozorne na take zadeve :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor, ki ima do 70kw lahko blokiraš na 35kw.

Naj te ne skrbi za policaje, oni ne bodo težili. Problemi so največkrat pri nesrečah, ko se ugotovi, da ne bi smel voziti takšnega motorja....zavarovanje ni veljavno in je kot bi vozil brez izpita. Dobiš konkretno kazen in plačaš vse stroške nesreče.

Tvoja legenda bo to že naredila ampak plačal boš vseeno, samo odvozil ne boš. Tako, da se vprašaj kakšna legenda je to, plačaš voziš pa ne, nikomur ne škoduje dodatnih 10 ur v avtošoli...

Popravljeno . Popravil nxyz
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest anzeee93

Motor, ki ima do 70kw lahko blokiraš na 35kw.

Naj te ne skrbi za policaje, oni ne bodo težili. Problemi so največkrat pri nesrečah, ko se ugotovi, da ne bi smel voziti takšnega motorja....zavarovanje ni veljavno in je kot bi vozil brez izpita. Dobiš konkretno kazen in plačaš vse stroške nesreče.

Tvoja legenda bo to že naredila ampak plačal boš vseeno, samo odvozil ne boš. Tako, da se vprašaj kakšna legenda je to, plačaš voziš pa ne, nikomur ne škoduje dodatnih 10 ur v avtošoli...

Se strinjam z tem hehe =) hmm torej ce imam r6 kia zablokerano na 25 kW in se vozim, mi policaji nebojo tezil, tezila pa bo zavarovalnica v primeru nesrece tudi ce imam dejansko blokado not? hmm kaj pa ta rešitev, je malce draga ampak mogoče pa deluje, kupim r6ko jo blokiram na 70 in naknadno na 25?

aja, hvala za odgovor

Popravljeno . Popravil anzeee93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ker se upošteva izvorna moč motorja.Tudi dvomim, da bi dobil 70kw blokado za r6 :)

Popravljeno . Popravil nxyz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z tem hehe =) hmm torej ce imam r6 kia zablokerano na 25 kW in se vozim, mi policaji nebojo tezil, tezila pa bo zavarovalnica v primeru nesrece tudi ce imam dejansko blokado not? hmm kaj pa ta rešitev, je malce draga ampak mogoče pa deluje, kupim r6ko jo blokiram na 70 in naknadno na 25?

aja, hvala za odgovor

Blokada na 70kW ne obstaja, boš moral kr na 25 oz. 35 če misliš uzet novejši letnik. Drgač zakaj pa ne bi policaj zahteval, da se motor preveri? Pomoje da lahko, če tiste skutrčke preverjajo pol lahko tudi te mrcine, ali pač :hmm:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest anzeee93

lih zato...nakedi so pa kr dragi, da so lepi in legalni, kawasaki er6a, yamaha xj6, suzuki gsx 500f(grd usaj men), ducati monster pod 2 k nedobiš -.-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lih zato...nakedi so pa kr dragi, da so lepi in legalni, kawasaki er6a, yamaha xj6, suzuki gsx 500f(grd usaj men), ducati monster pod 2 k nedobiš -.-

A R6 dobiš za skledo bombonov in dve lizike :headbang: :surrender: Cestaki so nasplošno gledano najdražji motorji :) Now Kawasaki Z750 je nekje 6500€...nov Kawasaki ZX-6R Ninja je nov čez 10000€ :)

Kaj ti govoriš? In zgledaš zelo amaterski, garantirano začni z nečem, kar ima že v originalu do 35kW ( ala XTX 660, MT-03...^^ )

Finance za nakup motorja so ti že zdej problem, kaj pa zavarovanje, gume, oprema? :) To zna hitro nanest na 2000€ in če ti je problem dat 2000€ za motor...kako misliš plaćat zavarovanje ?

Da ne omenjam, da blokado za japonca težko dobiš POD 200€. :)

Popravljeno . Popravil budacki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lih zato...nakedi so pa kr dragi, da so lepi in legalni, kawasaki er6a, yamaha xj6, suzuki gsx 500f(grd usaj men), ducati monster pod 2 k nedobiš -.-

Ja šparat pa bo :D. Jaz sem za svojega šparal eno leto, samo da veš jst k šparam šparam na max.

Sicer pa lahko kupiš ninjo 250, baje se dobro pelje, pa vrjetno tudi ni neki svinjsko draga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest anzeee93

A R6 dobiš za skledo bombonov in dve lizike :headbang: :surrender: Cestaki so nasplošno gledano najdražji motorji :) Now Kawasaki Z750 je nekje 6500€...nov Kawasaki ZX-6R Ninja je nov čez 10000€ :)

Kaj ti govoriš? In zgledaš zelo amaterski, garantirano začni z nečem, kar ima že v originalu do 35kW ( ala XTX 660, MT-03...^^ )

Finance za nakup motorja so ti že zdej problem, kaj pa zavarovanje, gume, oprema? :) To zna hitro nanest na 2000€ in če ti je problem dat 2000€ za motor...kako misliš plaćat zavarovanje ?

Da ne omenjam, da blokado za japonca težko dobiš POD 200€. :)

govorim o rabljenem motorju in uvozu iz italije, ce pogledas so cene krepko nizje =) moto . iat, hvala bogu pozna tastr nekoga k uvaža in nenateguje, so nm ze uvozil ford fiesto in vw kombi(nwm ker hehe) in dela fijesta lepo =)

za novga se neb odloču k ga bom najbrz razbou, ker se nism nevem kolk izkusen, predvidevam usaj ksn zdrs, te nakede pa dobis samo novejše modele ki so zelo dragi xj6 pod 3 k nedobiš, v ITA dobiš za 2k že kšno gixxerco =)no ja, lahko bi si prvošču kšnga nakeda od teh k sm jih prej gor napisal, sam potem tko k si rekel neb meu za zavarovanje, gume...res je se nabere, zto pa iscem eno alternativno rešitev da bom imel motor lepo zablokeran na 25 kW 2 leti in pri 20tih odprem, tako bom pomoje tud ze mal izkusen dubu na tem motorju, pa še nebo mi treba s5 drugega kupovat(po moznosti potem tudi spet kupovat nove gume in tako dalje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest anzeee93

nemorm uredit -.-:headbang: uglavnem neglede na vse bomo vidl kako bo ko bom kupoval, pozimi(popusti pa use to :slap:) me je samo zanimal kako je z temi blokadami in tem a

hvala za odgovore, lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang::headbang::headbang:

Kot prvo. Policija ti najverjetneje ne bo težila če boš imel premočan motor zablokiran, da ne bo ti nihče ne more garantirat!!!!

Kot drugo, ti dejansko pričakuješ da boš z motorjem padel?!? Zakaj sploh kopuješ motor, če veš da zaradi tvojega načina vožnje obstaja velika verjetnost za nesrečo?

Kako to misliš da boš kupoval nov motor pa potem tudi nove gume? Menda ja ne misliš da ti bodo gume zdržale 2 sezone, razen če boš imel motor samo do prve gostile in nazaj.

Pa da ti odgovorim še na tvoje vprašanje. Vozit boš smel karkoli kar ima manj kot 35 kw in če je motor blokiran izvorna moč ne presega dvakratne moči blokade. Pa še razmerje med močjo pa maso je zraven vendar žal na pamet ne vem kolikšna je omejitev. Veliko užitkov pri iskanju primernega motorja :surrender:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policija ne bo delala problemov dokler neboš udeleženec v prometni nesreči.

izpit imaš za 35 kw. to se pravi da če voziš 36kw za njih nimaš več izpita. tudi zavarovalnica utegne biti zoprna če nebo vse kot na papiru.

če potegnemo črto... dokler ne pride do "problemov" se vozi z mirno vestjo, ko pa pride do njih pa se narediš francoza... vredno si je zapomniti: biti nor ni prekršek ali kaznivo dejanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest anzeee93

Ne pričakujem da bom za motorjem padu, dopuščam pa možnost da se zgodi, ker nikol neves kje te caka ksn kup peska, oljni madež, :lol1:pa tud lih nism nek samomorilc da vozm kokr da sm sam na cesti, ampak se zna zgodit B)

hehe hvala, lp =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pričakujem da bom za motorjem padu, dopuščam pa možnost da se zgodi, ker nikol neves kje te caka ksn kup peska, oljni madež, :lol1:pa tud lih nism nek samomorilc da vozm kokr da sm sam na cesti, ampak se zna zgodit B)

hehe hvala, lp =)

Eh zna zjebat usazga, lahk tebe ker drug pobere, ponovno Bog ne daj!!!!!

Kar se tiče uvoza...s pravilnim postopkom boš sigurno kak € prišparal + motor boš lahko legalno vozil z 25kW, če ga boš že v ITA homologiral.

Pri uvozu pazi, da plačaš DMV ( davek na motorna vozila, ki znaša za motorje natančno 7% na kupno vrednost ) ter seveda, da opraviš homologacijo, ki jo lahko dandanes opravljaš že v vseh večjih mestih in ne več samo v Kopru ( pride okoli 100€ ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pričakujem da bom za motorjem padu, dopuščam pa možnost da se zgodi, ker nikol neves kje te caka ksn kup peska, oljni madež, :lol1:pa tud lih nism nek samomorilc da vozm kokr da sm sam na cesti, ampak se zna zgodit B)

hehe hvala, lp =)

ti povem nekaj....ko je denar v igri, pozabi na prijatelje.

tudi prijatelji te lahko nategnejo ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!