Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Guest anzeee93

kdaj je pa zacel ta zakon veljat?

aja kako je pa z 400ccm, velik vidm po youtubu da majo na razpolago tud 400ccm cestake...

Popravljeno . Popravil anzeee93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teh se ni uvažalo nevem kolk na slovenski trg, tko da jih je zelo malo, kar pa so že so pa stare kripe (brez zamere RHonda), saj so najnovejši letniki okol 2000. če ga pripelješ iz italije pa ga bo treba še blokirat, za blokado pa ne vem če obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko vozis:

  • Rabljene motorje, ki so bili blokirani pred zacetkom veljavnosti novega zakona in imajo v prometni 35 oz 25kw. (tudi tukaj se ti ni potrebno odreci sportnim motorjem)

Lubček, ne bo držalo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut če je motor blokiran po starem zakonu če ima več k 70kw ga ne smeš vozet oz ga lahko sam na črno ;) 

drgač pa tu tut men ni blu jasnu da ne smeš jit u tujino z tem ispitem mislem adijo pamet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut če je motor blokiran po starem zakonu če ima več k 70kw ga ne smeš vozet oz ga lahko sam na črno ;)

drgač pa tu tut men ni blu jasnu da ne smeš jit u tujino z tem ispitem mislem adijo pamet...

Jasno je, ni pa normalno in sprejemljivo.!

Tam velja drugačen zakon. Torej lahko voziš motor, ki ima 25kW in ti prideš noter z motorjem, ki ima 35kW ( recimo ).

Isto kot recimo v Hrvaški luči po dnevu v poletnem času niso obvezne, medtem ko v SLO so.

Sem pa nekje zasledil ( če ne celo na motosvetu ), da bo Španija ukinila ta 35kW zakon, k temu se nagiba tudi Francija...saj zakon močno zmanjšuje kupovanje motorjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z a2 izpitom se nebom smel v tujino se zapeljat? džabe pol da sploh še kj delam

nej ti to nebo ovira. Sam gasa čez mejo. Grem jst delat zdej čez 1mesc in res ne mislm bit omejen na kokoško :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z a2 izpitom se nebom smel v tujino se zapeljat? džabe pol da sploh še kj delam

Boš, ampak ne pred januarjem 2013. :)

BTW: To "omejitev" glede tujine bi bilo fajn preverit na e-upravi. Zna bit, da zadeva velja samo za države znotraj EU.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš, ampak ne pred januarjem 2013. :)

BTW: To "omejitev" glede tujine bi bilo fajn preverit na e-upravi. Zna bit, da zadeva velja samo za države znotraj EU.

Je tako :)...Je bilo že parkrat napisano, da to velja le za članice EU... :kava:

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jast sm malo pobrskav po predalu doma in sem najdu tist papir ku pride vozniška domu in po malo premišljevanja sem šel tudi oprašat na opravno enoto in ta ispit vela samo na območju Slovenije do 2013...škoda besed za naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravleni,

sam sem naredil za A2 že pol leta nazaj in dobil tist potrdil od avtošole. Kartice pa nism šel dat delat nanovo, ker sem ga lih pred kakšnim mesecem dobil novega za B. Motorja pa itak nimam, tako da mi ne bi nič prišel v poštev. Zanima me samo, če se doba dveh let odšteva od takrat ko si opravil izpit ali od takrat, ko si ga dvignil na upravni enoti.

Ne bi rad potem čez 2 leti izvedel da mi ni tekla doba dveh let, ker bom uboŁu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

doba ti teče od dviga izpita :yes: to sem tudi jaz mislil da od dne opravljenega izpita, potem sem šel po 2 letih dvignit A2, pa sem bil 4 dni prezgoden, ker je bil takrat ravno vikend vmes in sem šel izpit za 125 potem dvignit v ponedeljek, tako da, sedaj ti doba NE TEČE!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

zdj sicer nism prebiral cele teme, sam to da ma lohk za A2 do 35kW 0.2 razmerje in blokada pride u poštev samo pri motorjih kateri niso u originalu močnejši od 70kW...

mam še 10 ur za odvozit pol pa upam da dobim ta izpit... poznavalci le teh motorjev, je kakšen dober predlog za motor, ko naredim izpit? prej sem se pa že nekaj navozil z motorji od MZjca :) do fazerce....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj sicer nism prebiral cele teme, sam to da ma lohk za A2 do 35kW 0.2 razmerje in blokada pride u poštev samo pri motorjih kateri niso u originalu močnejši od 70kW...

mam še 10 ur za odvozit pol pa upam da dobim ta izpit... poznavalci le teh motorjev, je kakšen dober predlog za motor, ko naredim izpit? prej sem se pa že nekaj navozil z motorji od MZjca :) do fazerce....

Kawasaki er6n/f

Suzuki sv650S/N

yamaha xj6n

ducati monster

tukej maš neki mudelov..glede blokade sicer za ducatija se nisem zanimov sam za er6n pride 130€ z montažo za SV650S pride okrog 150€ za xj6n te pide pa okrog 180€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blokirat se da tudi Suzuki GSX 650 F

Drugače je pa celoten strošek blokiranja, blokada + homologacija okoli 300 eur.

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kej več, kako je z blokiranjem FZ6 ? Nekatere verzije imajo 78km nekatere pa 102km.

Prve ustrezajo zakonu ampak jih je zelo malo. Vem pa da je motor isti, le da je "švoh" verzija omejena na gas zajli. Zdej štern mi je odgovoru da majo blokade za FZ6 (35kw). Kako je s tem, če naprimer dam blokirat uno verzijo z 71/72kw nisem več legaln, a ma kdo izkušnje s policaji in zavarovalnico v primeru nesreče, če ima le 2kw več izivrne moči kot je dovoljeno? :D

Isto je z CB600f hornet in podobnimi nakedi (GSR600, Z750...)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo vprašam, a se nekateri delate neumne, ali ste res malo omejeni, ...če je meja 70kW, to pomeni 70,0000000000000kW, in ne 71 ali 72 :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo vprašam, a se nekateri delate neumne, ali ste res malo omejeni, ...če je meja 70kW, to pomeni 70,0000000000000kW, in ne 71 ali 72 :slap:

Nč od tega, samo uprašu sm če so koga že ustavli oz. pojebali zaradi tega... :headbang:. A je tok hudo, če to uprašam ? :winkiss:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest anzeee93

Nč od tega, samo uprašu sm če so koga že ustavli oz. pojebali zaradi tega... :headbang:. A je tok hudo, če to uprašam ? :winkiss:

je :krneki:...lahko bi pogledu ene 10 strani nazaj kjer so lepo obrazložil da policaji v večini primerov netežijo zrd tega(nc ni 100% ampak več al mn se sploh neubadajo s tem)

Za zavarovalnico bi blo pa to tko kot da se voziš brez izpita kar pomeni da bos v primeru nesreče vse stroške kril ti iz svojega žepe in ne zavarovalnica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri policajih ne moreš biti nikdar 100%, da se ne bo zapičil v to, pa tudi če ti je 10 ljudi reklo, da se pri njih ni! Drži se zakona ali pa bodi pripravljen na posledice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je :krneki:...lahko bi pogledu ene 10 strani nazaj kjer so lepo obrazložil da policaji v večini primerov netežijo zrd tega(nc ni 100% ampak več al mn se sploh neubadajo s tem)

Za zavarovalnico bi blo pa to tko kot da se voziš brez izpita kar pomeni da bos v primeru nesreče vse stroške kril ti iz svojega žepe in ne zavarovalnica...

Nekako imam občutek, da je ravno moj primer izpostavil to dejstvo.

Vsaj nekaj dobrega, če sem iskren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nč od tega, samo uprašu sm če so koga že ustavli oz. pojebali zaradi tega... :headbang:. A je tok hudo, če to uprašam ? :winkiss:

hočem povedat, da se potemtakem lahko voziš z 140kW R1, pa jo blokiraš na 35..saj je tako vseeno kajne, ali 72kW ali pa 140, čez mejo si in pika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočem povedat, da se potemtakem lahko voziš z 140kW R1, pa jo blokiraš na 35..saj je tako vseeno kajne, ali 72kW ali pa 140, čez mejo si in pika

Jah sej razumem... Skoda k mamo take glupe zakone :S

Popravljeno . Popravil Roky994
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!