Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

možn pa de poj če recimo nrdiš izpit pr 30. pa hoč kuj neomejen (drgač maš 2 let še omejen se mi zdi)

to ni ravno res, ko si enkrat star 21 lahk delaš kuj za neomejeno (100% ker mi manjka samo še glavna vožnja :grim :OK: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...glede na to da si usak ful želi da bi a neomejeno dubu že kr po dveh letih in brez omejitve let (21) je najbrz tud kdo pomislu na to, da bi zakon NE VELJOU za vse  k so izpit nardil DO 13.8.2005?  :blush:

Ta bi bla supr.... Sam po mojm da niso tolk pošteni do ns.

DeX, pravnik?

Se opravičujem za zakasnel odgovor na tvoje vprašanje, vendar sem čisto pozabil na to temo.. To, da nov zakon ne bi veljal do tistih, ki ste/ boste izpit naredili do 13.8.2005 in se vam 2 letni rok do tega datuma še ne bo iztekel, ni res. Sem pa prepričan, da bo glede na nesposobnost uradnikov na upravnih enotah, kar nekaj takih, ki si bo verjetno ta zakon razlagalo točno tako kot si napisal ti, torej bodo gledali ali je izpit narejen pred ali po 13.8.. Kot sem že nekajkrat svetoval v tej temi, hodite od UE do UE in zagotovo boste najšli uradnika, ki vam bo pritisnil štempelj!

pri 16. letih lahko vozš 125cc z max. 11kw

pri 18. letih lahko vozš max. do 25kw oziroma do 0,16kw/kg

pri 21. letih maš neomejeno

Na voljo so še dodatne vaje s katerimi kuj dobiš neomejeno, samo ne vem od kerga leta naprej to vela, možn de že pri 18., možn pa de poj če recimo nrdiš izpit pr 30. pa hoč kuj neomejen (drgač maš 2 let še omejen se mi zdi)

Še enkrat sem na hitro preletel zvcp-1, da razjasnimo kaj je s temi dodatnimi vajami. V primeru, da nekdo izpolnjuje podoj 21 let, ampak NE izpolnjuje podpogoja, da ima obenem vsaj dve leti veljavno vozniško dovoljenje kategorije

a ) A1 (A do 125 ccm in največ 11 kW) ali

b ) A, katerih moč motorja ne presega 25 kW in razmerje moč motorja/masa

vozila ne presega 0,16 kW/kg.

se tej osebi lahko izda vozniško dovoljenje A neomejeno, če opravi posebni praktični del vozniškega izpita za vožnjo motornih koles kategorije A brez omejitev.

Še enkrat. V primeru, da nekdo dela izpit za motor pri 20 letih in dobi A do 25 kw, bi moral do neomejene kategorije čakati do svojega 22 leta, oziroma do takrat, ko se mu iztečejo dve leti A do 25kw. Vkolikor taka oseba ne želi čakati do 22 leta starosti, ima možnost že po enem letu izpita A do 25kw, torej ko izpolni 21 let orpaviti dodatne vaje, ter s tem pridobi A neomejeno.

LP, DeX

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej folk a se da pri 18 letih vozit Aprilio rs250, če maš omejitev do 350ccm, 25 kw? A je isto, če te policija ustavi, kot da bi bil brez izpita ker je preveč KW?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej folk a se da pri 18 letih vozit Aprilio rs250, če maš omejitev do 350ccm, 25 kw? A je isto, če te policija ustavi, kot da bi bil brez izpita ker je preveč KW?

omejitev do 350ccm NI, ampak je omejitev 25KW!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni sam na 25 kW, more bit tud razmerje med maso pa mocjo mejn k 0,16 KW na kg teze motorja... zracuni si!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj tok komplicerate s temi izpiti :wacko:

Kdor je do letos star 18 in ima izpit do 125ccm in 11kW že 2 leti dobi neomejen izpit še letos vsi drugi ga dobite pr 21ih!

Še kej ni jasno!?!?!?!?!?!?!?!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj tok komplicerate s temi izpiti :wacko:

Kdor je do letos star 18 in ima izpit do 125ccm in 11kW že 2 leti dobi neomejen izpit še letos vsi drugi ga dobite pr 21ih!

Še kej ni jasno!?!?!?!?!?!?!?!?!?

koncno enmu zivc pocu :D :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma nč mi ni živc poču pa nč se ne sekeram sam matr a ste vsi po vrst tok omejeni debili da ne razumete in ne znate povezat ene par simpl pravil o tem izpitu?!?!?

Pol se pa vsake 2 tedna najde en k sam zagleda temo pa kr začne sprašvt stvari k smo jih že miljaužnkat predebateral na tem forumu...mal si preberte ker je vse že ene 25X čist lepo napisan!

Sicer pa pravila gor al pa dol v praksi se bo vse zmešal :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj no kot daj vazn ... ja drgac pa itaq da ne bo tako kot je napisano :fredy:

bomo vidl kako bo v praksi...Najbol od obcine do obcine pa od urada do urada nekje se bo ze kdo najdu k ti prtisne neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo vidl kako bo v praksi...Najbol od obcine do obcine pa od urada do urada nekje se bo ze kdo najdu k ti prtisne neomejeno.

tko bom tut naredu, pa upam da se bo najdla kkšna k še ne bo poznala zakona! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako vsi po vrsti optimisticno podcenjujete folk k dela na UE :lol1:

No ja.. velik sreče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha, kdaj pol dobimo izpit? :?

Mogu sm... O:-) :P :lol1:

Popravljeno . Popravil jax
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yamaha, kdaj pol dobimo izpit?  :?

Mogu sm... O:-)  :P  :lol1:

takt k jst dobim en krog s suzijem :naughty: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piz*u matr bom jst enga tepu :angry: Dons sm pisu občinske.. Pa fu*nu.. Kakšna vprašanja :blink: A je kdo od vas v kakšni knjigi za izpit al pa na CPP predavanju slišu kaj nrdit če maš bočn veter al pa kakšna mora bit čelada? Jst nism nikjer tega zasledil.. Oni pa zahtevajo da jst to znam. Piz*e ene. Sm uprašu unga kretena tm, za vprašanje kakšna mora bit čelada, če je ta mora tisto kar priporočajo al tisto kar mora NUJNO bit.. Pa je reku da nujno taka. No in jst odgovorim da mora bit prave velikosti pa da mora bit homologirana. Zravn je blo možno še da je kolesarska (to itq narobe) pa da more bit na deleč vidna. In lih to me je zmedlo. Kaj pa recimo čelade od Uvexa k so ene čiiiiiiist črne (mat črna) k se je ne vidi z 20ih metrov če je bolj temno pa ma še vseeno homologacijo in vse?! In to sm reku tud unmu tm.. In kaj mi tip prbije?! Jah to so se zgleda tko zmenil da more tko bit.. Sj te zastopm ampak ne morm pomagat :wacko: Matr sm mislu da ga bom na gobec ruknu ej :angry: :slap: In pol še ena cvetka - kaj nrdit če maš bočn veter? Možni odgovori so bli: močno pospešiš iz zvišaš hitrost (narobe - čeprav u praksi.. te veliko manj prestavlja če se hitrejš peleš, jst sm dau rajš narobe k se mi je zdelo tko..), pol da zmanjšaš hitrost pravočasno (kao prav, tko sm tud dau), da trdneje primeš krmilo (sm dau prav) pa da se nagneš v veter (kao prav, sam dejte mi povedat kak naj bi to zgledalo.. jst se do zdj še nikol nism nagnu u veter, nagneš se samo u ovinek :wacko: ). Je*em jim matr vsem skupi preklete piz*e ene mejhne. Sam da bi čimvečkrat zaslužil tiste 3k.. Tko k sm pa zdele jezn pa še nism biu pomoje. Pa še ta feeling nemočnosti k čist nobena stvar ne pomaga.. Mi je že žau da nism unga ruknu na gobec k bi se vsaj bolš počutu :) <_< :BUA: :doze: In zdj s5 ne bo 0 z vožnjo še vsaj 14 dni oz. 3 tedne.. Da se ponovno prjavm itd... :( :angry2:

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piz*u matr bom jst enga tepu :angry: Dons sm pisu občinske.. Pa fu*nu.. Kakšna vprašanja  :blink:  A je kdo od vas v kakšni knjigi za izpit al pa na CPP predavanju slišu kaj nrdit če maš bočn veter al pa kakšna mora bit čelada? Jst nism nikjer tega zasledil.. Oni pa zahtevajo da jst to znam. Piz*e ene. Sm uprašu unga kretena tm, za vprašanje kakšna mora bit čelada, če je ta mora tisto kar priporočajo al tisto kar mora NUJNO bit.. Pa je reku da nujno taka. No in jst odgovorim da mora bit prave velikosti pa da mora bit homologirana. Zravn je blo možno še da je kolesarska (to itq narobe) pa da more bit na deleč vidna. In lih to me je zmedlo. Kaj pa recimo čelade od Uvexa k so ene čiiiiiiist črne (mat črna) k se je ne vidi z 20ih metrov če je bolj temno pa ma še vseeno homologacijo in vse?! In to sm reku tud unmu tm.. In kaj mi tip prbije?! Jah to so se zgleda tko zmenil da more tko bit.. Sj te zastopm ampak ne morm pomagat :wacko:  Matr sm mislu da ga bom na gobec ruknu ej  :angry:  :slap:  In pol še ena cvetka - kaj nrdit če maš bočn veter? Možni odgovori so bli: močno pospešiš iz zvišaš hitrost (narobe - čeprav u praksi.. te veliko manj prestavlja če se hitrejš peleš, jst sm dau rajš narobe k se mi je zdelo tko..), pol da zmanjšaš hitrost pravočasno (kao prav, tko sm tud dau), da trdneje primeš krmilo (sm dau prav) pa da se nagneš v veter (kao prav, sam dejte mi povedat kak naj bi to zgledalo.. jst se do zdj še nikol nism nagnu u veter, nagneš se samo u ovinek :wacko:  ). Je*em jim matr vsem skupi preklete piz*e ene mejhne. Sam da bi čimvečkrat zaslužil tiste 3k.. Tko k sm pa zdele jezn pa še nism biu pomoje. Pa še ta feeling nemočnosti k čist nobena stvar ne pomaga.. Mi je že žau da nism unga ruknu na gobec k bi se vsaj bolš počutu :)  <_<  :BUA:  :doze:  In zdj s5 ne bo 0 z vožnjo še vsaj 14 dni oz. 3 tedne.. Da se ponovno prjavm itd...  :(  :angry2:

zajebano! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piz*u matr bom jst enga tepu :angry: Dons sm pisu občinske.. Pa fu*nu.. Kakšna vprašanja  :blink:  A je kdo od vas v kakšni knjigi za izpit al pa na CPP predavanju slišu kaj nrdit če maš bočn veter al pa kakšna mora bit čelada? Jst nism nikjer tega zasledil.. Oni pa zahtevajo da jst to znam. Piz*e ene. Sm uprašu unga kretena tm, za vprašanje kakšna mora bit čelada, če je ta mora tisto kar priporočajo al tisto kar mora NUJNO bit.. Pa je reku da nujno taka. No in jst odgovorim da mora bit prave velikosti pa da mora bit homologirana. Zravn je blo možno še da je kolesarska (to itq narobe) pa da more bit na deleč vidna. In lih to me je zmedlo. Kaj pa recimo čelade od Uvexa k so ene čiiiiiiist črne (mat črna) k se je ne vidi z 20ih metrov če je bolj temno pa ma še vseeno homologacijo in vse?! In to sm reku tud unmu tm.. In kaj mi tip prbije?! Jah to so se zgleda tko zmenil da more tko bit.. Sj te zastopm ampak ne morm pomagat :wacko:  Matr sm mislu da ga bom na gobec ruknu ej  :angry:  :slap:  In pol še ena cvetka - kaj nrdit če maš bočn veter? Možni odgovori so bli: močno pospešiš iz zvišaš hitrost (narobe - čeprav u praksi.. te veliko manj prestavlja če se hitrejš peleš, jst sm dau rajš narobe k se mi je zdelo tko..), pol da zmanjšaš hitrost pravočasno (kao prav, tko sm tud dau), da trdneje primeš krmilo (sm dau prav) pa da se nagneš v veter (kao prav, sam dejte mi povedat kak naj bi to zgledalo.. jst se do zdj še nikol nism nagnu u veter, nagneš se samo u ovinek :wacko:  ). Je*em jim matr vsem skupi preklete piz*e ene mejhne. Sam da bi čimvečkrat zaslužil tiste 3k.. Tko k sm pa zdele jezn pa še nism biu pomoje. Pa še ta feeling nemočnosti k čist nobena stvar ne pomaga.. Mi je že žau da nism unga ruknu na gobec k bi se vsaj bolš počutu :)  <_<  :BUA:  :doze:  In zdj s5 ne bo 0 z vožnjo še vsaj 14 dni oz. 3 tedne.. Da se ponovno prjavm itd...  :(  :angry2:

Haha se en tak momak, sj js sm se tut prvic zajebu :blush:

Ma dj sj vem js sm mev taprvic tut to polo pa sm zajebo k nism vedu d mora bit celada na dalec dobro vidna.Ma dj kukr d bi se iz nas norce delal, pol mors se motor dat prebarvat d bo na dalec dobro vidn.Ei js sm se sam režu no k sm tkt fukno.Pac gres se 1x zagonis ene 4k, ker tega NE PIŠE V NOBENI KNJIGI!!!!KILL ALL THIS MOTHERFUCKERS !!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piz*u matr bom jst enga tepu.  Dons sm pisu občinske.. Pa fu*nu.. Kakšna vprašanja.  A je kdo od vas v kakšni knjigi za izpit al pa na CPP predavanju slišu kaj nrdit če maš bočn veter al pa kakšna mora bit čelada? Jst nism nikjer tega zasledil..

Da ti bo lažje pri naslednjem izpitu cpp-ja vzami v roke knjigico OSNOVE VARNE VOŽNJE Z MOTORNIM KOLESOM (Borut Bitner). (cca. 54strani)

Važno v tej knjigi so tista rumeno označeni POMNI, no pa da ne bom bluzu naprej, sem ti kar slikal iz knjige.

p10100393uc.jpg

p10100408iv.jpg

p10100419sm.jpg

pa lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaooo pa zkaj mi ni tega un inštruktor v avtošoli povedu?! Zato k je sistem sfu*an u 0.. No vidš. Pa bi lahk pršparu 3,5k SIT. Zdj sm še bolj hud k prej an :angry:

Aja pa hvala za tole ;) Bom kupu za nasledno..

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao sam res kako d js nism zvedu za te bukve!?!?Eh sj zdj je ze to za mano, sam nikol se ne ve kdaj bo murjo prjel pa bojo streljal po naseljih :grim (zna bit usodno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaooo pa zkaj mi ni tega un inštruktor v avtošoli povedu?! Zato k je sistem sfu*an u 0.. No vidš. Pa bi lahk pršparu 3,5k SIT. Zdj sm še bolj hud k prej an :angry:

Aja pa hvala za tole  ;)  Bom kupu za nasledno..

Ne tega vraga še kupvat, raje si sposodi v knjižnici. Zakaj ti tega ni inštruktor povedu nevem, sem pa zato knjigo zvedu tukaj na forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom tole vse napisu na forum od avtošole B&B.. Mau jih bom napizdu. <_<

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!