Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Kupiš cvajtakterja pa nimaš probleme s tem.

Vendar tam tudi veter veliko pomaga. Te prijetno hladi, ko ga porivaš :D(malce heca, da se ne bo kdo preveč usajal)

Drugače pa je med 11 in 30kW kar velika razlika, tako v pospeških, kot končni. Ni niti malo primerljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa me čisto tako iz firbca zanima, tisti ki veste in ste sprobal, kakšna je kaj razlika v pospeških in končni med 125 (11kW), pa recimo 250ccm oz. tam okrog 30kW? :)

za tistih 11kW, meni je malo prešvoh no..ne moreš prehitet tiste k se 80km/h peljejo, pospeški so slabi, pa končna je tam nekje 90km/h, edino če ti veter v hrbet piha gre malo čez 100 :D če pa prot teb piha pa 80 :D:D

Glede tega koga lahko prehitevaš in koga ne se bi dalo debatirat.

Lahko ti pa povem da se da z 35 kW moči čisto normalno peljati, brez strahu da boš ovira na cesti. Lahko si, vendar ne zaradi motorja ampak zaradi svojega neznanja. Sva šla lani z punco na morje, in sva brez problema prehitevala vsa vozila na jadranki.

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa me čisto tako iz firbca zanima, tisti ki veste in ste sprobal, kakšna je kaj razlika v pospeških in končni med 125 (11kW), pa recimo 250ccm oz. tam okrog 30kW? :)

za tistih 11kW, meni je malo prešvoh no..ne moreš prehitet tiste k se 80km/h peljejo, pospeški so slabi, pa končna je tam nekje 90km/h, edino če ti veter v hrbet piha gre malo čez 100 :D če pa prot teb piha pa 80 :D:D

Na 11 kw pozabi, ena sama žalost. Suvereno lahko prehitevaš samo kolesarje in stare traktorje. :)

Preko 30 kilovatov pa so stvari neprimerno boljše.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjoo :) Imam tud jaz eno vprašanje ( vrjetno je bil že kje odgovor, samo sem preveč lena da bi prečekirala vseh 225 strani :P ) ugl. glede na to da se z izpitom za a2 po zakonu ne smeš voziti po državah članicah EU, me zanima kdo že kaj s tem izpitom potoval tako, ko praviloma naj nebi smel? :P Kakšne so bile kaj vaše izkušnje s policaji, kokrkol? Vsaka informacija v zvezi s tem je zelo zelo dobrodošla in hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjoo :) Imam tud jaz eno vprašanje ( vrjetno je bil že kje odgovor, samo sem preveč lena da bi prečekirala vseh 225 strani :P ) ugl. glede na to da se z izpitom za a2 po zakonu ne smeš voziti po državah članicah EU, me zanima kdo že kaj s tem izpitom potoval tako, ko praviloma naj nebi smel? :P Kakšne so bile kaj vaše izkušnje s policaji, kokrkol? Vsaka informacija v zvezi s tem je zelo zelo dobrodošla in hvala :D

ni toliko problem policaji kot da pride do prometne nesrece kjer potem pride do tezav z zavarovalnico, dejansko kot bi se vozil brez izpita...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjoo :) Imam tud jaz eno vprašanje ( vrjetno je bil že kje odgovor, samo sem preveč lena da bi prečekirala vseh 225 strani :P ) ugl. glede na to da se z izpitom za a2 po zakonu ne smeš voziti po državah članicah EU, me zanima kdo že kaj s tem izpitom potoval tako, ko praviloma naj nebi smel? :P Kakšne so bile kaj vaše izkušnje s policaji, kokrkol? Vsaka informacija v zvezi s tem je zelo zelo dobrodošla in hvala :D

S hčerko sva prepotovala z A2 izpitom lep del Bosne, celo Jadransko magistralo, Albanijo in Makedonijo no pa tudi po Avstriji smo se vozili.. Nikjer nismo imeli problemov. Nikakor pa mi ni bilo prijetno ob misli, če bi se kaj zgodilo, ker tedaj bi verjetno zadeve bolj preverjali. Na mejah praviloma skoraj ne gledajo več - imaš izpit in si lastnik motorja, kaj več se skoraj ne preverja. Čez dva meseca bo povsem legalna :) . Pa lepo se furaj.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, da recimo če odmislimo kakršnokoli nesrečo, skoraj nebi smela imeti problemov s policaji glede na to da se furam z izpitom ki praktično še ne obstaja? :) Zanima me predvsem po Italiji, Franciji in španiji kako imajo to :) Drugače pa za Balkan sem pa videla da je večina držav tako da se lahko popolnoma legalno voziš z A2 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No dobr, rekla sem če odmislimo, vem kakšne posledice me čakajo če bo prišlo do nje :D zdaj rabim samo še prave odgovore na vprašanja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Torej z A2 ne moreš voziti na 25kw zablokiranih motorjev? Tudi če je v kartončku napisano izvorna moč 25kw? Kako je zdaj to? Zanima me, ker sedaj dobiš samo motorje z 25kw blokado, s 35kw jih dobiš zelo težko in če že so dragi oz. so novi. Že vnaprej hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko voziš blokirane na 25kw ampak v originalo s to blokado ne smejo imeti več od 50kw. Če je 35kw blokada pa original ne sme imeti več kot 70kw.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaa super super...hvala za odgovor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi lastniki A2 izpitov pozor!! Včeraj sem dobil novo vozniško dovoljenje ker mi je poteklo. In v obvestilu spodaj piše:

Opozorilo: Če ste pridobili vozniško dovoljenje za novi kategoriji AM in A2, vas obveščamo, da je vozniško dovoljenje teh dveh kategorij veljavno le na ozemlju Republike Slovenije in v drugih državah članicah Evropske unije ne bo priznano do 19. januarja 2013.

A imate kakšne izkušnje z tujimi policaji(avstrija, italija,... ) glede tega? Ko sm leta 2009 prdobiv A2 kategorijo mi nihče nikjer ni omenil da se nebi smel voziti po tujini s tem izpitom. Kako je sedaj s tem?

Lp!

Popravljeno . Popravil miklavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo to bom rekel: Sramotno :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da bo šlo čezdali manj ljudi delati izpit za motor in bodo rajši kupili kros motor in se na "crno" furali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da bo šlo čezdali manj ljudi delati izpit za motor in bodo rajši kupili kros motor in se na "crno" furali

Izjava letošnjega leta. Kok si pa star?

Cross motor je res praktičen po cesti haha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izjava letošnjega leta. Kok si pa star?

Cross motor je res praktičen po cesti haha :D

sicer pa kdo se pa na črno ne vozi?...jih kar dost poznam..ker izpit je že po eni strani beden ker toliko daš € vun z njega to si že nekaj kupiš ;):D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vozi po cesti je kreten. Izpit je zato, da te privadi na motor oz. da te seznani s prometom in kako se pravilno vozi. Ni brezveze vržen denar proč. Je pa res, da nas s temi novimi zakoni dobesedno jebejo v glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vozi po cesti je kreten. Izpit je zato, da te privadi na motor oz. da te seznani s prometom in kako se pravilno vozi. Ni brezveze vržen denar proč. Je pa res, da nas s temi novimi zakoni dobesedno jebejo v glavo.

Pač greš tam se naučiš tiste zakone, ki če verjamete ali ne so pomembni. Kaj bi bilo, če bi se peljal čez naselje 90, ker ne bi vedel, da je tam omejitev in bi te SLUČAJNO vstavil policist? Je pa res, da postaja zadeva nesmiselno predraga in pretirana. Je tudi Janša označil nekatere današnje prometne zakone za čisto kasiranje. Kar se tega tiče...bravo Janša, le pazi, da boš to spremenil.

sicer pa kdo se pa na črno ne vozi?...jih kar dost poznam..ker izpit je že po eni strani beden ker toliko daš € vun z njega to si že nekaj kupiš ;):D

Zadeva ni letela na to, da se črno vozi...ampak s cross motorjem po cesti? Cross gume? Generalka še prehitro? Cross ENOSTAVNO NI ZA NA CESTO. In vsak, ki se vozi s cross motorjem po Sloveniji se vozi na črno, ker tukaj zakonodaja sploh ni urejena. Enostavno, kot pasulj. (no ne vem sicer kako je, če se voziš po lastnem travniku...tu ti po mojem nimajo kaj. Je pa prepovedano se vozit tudi izven gozdnih poti, ker se smatrajo za neko "cestišče", torej z enduro motorjem gre še po gozni poti, izven nje pa niti to ne, cross pa niti eno niti drugo. Cross steze so zgodba zase, pa še te, če niso prijavljene in ne vem še kaj so prepovedane)

Skratka...cross in na črno...po cesti...NE! Če nimaš denarja za izpit...se ne voziš. Al greš pa delat in si prislužiš izpit. 3000+€ za motor je, kšnih 700€ za izpit pa ne. Nebi, nebi.

Vsak pozna koga, ki se vozi na črno. Eni pač ker so premladi za izpit (tak sem bil sam, da ne bo kdo rekel, da sodim drugim, sebi pa ne), eni pa ker, kot pravijo nimajo denarja za izpit...za kofe pa za whisky pa je?

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vožnja brez izpita je zasežen motor...ne vem, če bi lih...

kar se pa tiče izpita...odgulš tist teden predavanj, greš na roško, v enem dnevu dobiš termin za teste pisat, v vsaki avtošoli te sprejmejo odprtih rok, voziš lih kadar ti hočeš in kolkor hočeš...od prvega dneva predavanja do izpita v žep, slab mesec...ni več društvenih polaganj...ne pisnih, ne vožnje...problem, je samo cena !!!! plačaš unih 21ur + izpitno, realno odvozš 14, al manj, ostalo šenkaš...tko te pride A brez omejitve bliz jurja, brez PP...

se pa pozna kriza, včasih se je to vlekl po tri mesece...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač greš tam se naučiš tiste zakone, ki če verjamete ali ne so pomembni. Kaj bi bilo, če bi se peljal čez naselje 90, ker ne bi vedel, da je tam omejitev in bi te SLUČAJNO vstavil policist? Je pa res, da postaja zadeva nesmiselno predraga in pretirana. Je tudi Janša označil nekatere današnje prometne zakone za čisto kasiranje. Kar se tega tiče...bravo Janša, le pazi, da boš to spremenil.

Zadeva ni letela na to, da se črno vozi...ampak s cross motorjem po cesti? Cross gume? Generalka še prehitro? Cross ENOSTAVNO NI ZA NA CESTO. In vsak, ki se vozi s cross motorjem po Sloveniji se vozi na črno, ker tukaj zakonodaja sploh ni urejena. Enostavno, kot pasulj. (no ne vem sicer kako je, če se voziš po lastnem travniku...tu ti po mojem nimajo kaj. Je pa prepovedano se vozit tudi izven gozdnih poti, ker se smatrajo za neko "cestišče", torej z enduro motorjem gre še po gozni poti, izven nje pa niti to ne, cross pa niti eno niti drugo. Cross steze so zgodba zase, pa še te, če niso prijavljene in ne vem še kaj so prepovedane)

Skratka...cross in na črno...po cesti...NE! Če nimaš denarja za izpit...se ne voziš. Al greš pa delat in si prislužiš izpit. 3000+€ za motor je, kšnih 700€ za izpit pa ne. Nebi, nebi.

Vsak pozna koga, ki se vozi na črno. Eni pač ker so premladi za izpit (tak sem bil sam, da ne bo kdo rekel, da sodim drugim, sebi pa ne), eni pa ker, kot pravijo nimajo denarja za izpit...za kofe pa za whisky pa je?

ma Cross itak nima nič za iskat na cesti...sicer pa maš praf ja..ne pravim za sebe da se vozim na črno..mam izpit za 125ccm in za 600ccm tudi hehe..samo pač pravim kak je dan danes..ker vsaki si ne more privoščit izpita

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izjava letošnjega leta. Kok si pa star?

Cross motor je res praktičen po cesti haha :D

je kdo rekel po cesti???
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo rekel po cesti???

Za po gmajni itq NE RABIŠ DELAT izpita, ker se itq na črno voziŠ, pa če imaŠ izpit al pa ne. Tako, da sem predvideval, da misliŠ na cesti, ker se edino tam lahko voziŠ brez izpita na črno. In občutek imam, da je bilo moje predvidevanje pravilno.

ma Cross itak nima nič za iskat na cesti...sicer pa maŠ praf ja..ne pravim za sebe da se vozim na črno..mam izpit za 125ccm in za 600ccm tudi hehe..samo pač pravim kak je dan danes..ker vsaki si ne more privoŠčit izpita

In kakŠen je to izpit za 600cc? Ker tega bi pa tudi sam Šel naredit, mam lih željo kupit nekej 600cc sport :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po gmajni itq NE RABIŠ DELAT izpita, ker se itq na črno voziŠ, pa če imaŠ izpit al pa ne. Tako, da sem predvideval, da misliŠ na cesti, ker se edino tam lahko voziŠ brez izpita na črno. In občutek imam, da je bilo moje predvidevanje pravilno.

In kakŠen je to izpit za 600cc? Ker tega bi pa tudi sam Šel naredit, mam lih željo kupit nekej 600cc sport :)

nažalost ne, ker vem kakŠen strup so kros gume po cesti ( sem meu že skor celo rit olupleno zaradi tega)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!