Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

nažalost ne, ker vem kakŠen strup so kros gume po cesti ( sem meu že skor celo rit olupleno zaradi tega)

Očitno ne veŠ, če si Šel na cesto in si olupil rit :D

Sicer pa...boljŠe rit, kot glava ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ne veŠ, če si Šel na cesto in si olupil rit :D

Sicer pa...boljŠe rit, kot glava ;)

hahahha res je !!! :grim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po gmajni itq NE RABIŠ DELAT izpita, ker se itq na črno voziŠ, pa če imaŠ izpit al pa ne. Tako, da sem predvideval, da misliŠ na cesti, ker se edino tam lahko voziŠ brez izpita na črno. In občutek imam, da je bilo moje predvidevanje pravilno.

In kakŠen je to izpit za 600cc? Ker tega bi pa tudi sam Šel naredit, mam lih željo kupit nekej 600cc sport :)

za 600ccm sem tak napisal...mam za 35kw izpit..in sicer samo v papirjih ..če veŠ kaj mislim :)...papirje mam pa vse..sicer pa mam Kawasakija do konca odprtega.. :D..jebeŠ zakon pa vse!!! :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 600ccm sem tak napisal...mam za 35kw izpit..in sicer samo v papirjih ..če veŠ kaj mislim :)...papirje mam pa vse..sicer pa mam Kawasakija do konca odprtega.. :D..jebeŠ zakon pa vse!!! :smoke:

Oh ja, vem kaj misliŠ.

Ti zakon jebeŠ, zakon bo pa tebe zjebau! :grim :OK::l_01:

Sicer pa, saj smo Še mladi...kar pogumno. Da se tudi brez jebanja zakona uživat na muč :pos::l_01: recimo če jebeŠ kaj/koga drugačnega :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh ja, vem kaj misliŠ.

Ti zakon jebeŠ, zakon bo pa tebe zjebau! :grim :OK::l_01:

Sicer pa, saj smo Še mladi...kar pogumno. Da se tudi brez jebanja zakona uživat na muč :pos::l_01: recimo če jebeŠ kaj/koga drugačnega :D

ti že veŠ ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dober Dan!

Uprašo bi nekaj stvari o izpitu...

Začeu bom delat izpit za A1 kategorijo pa me zanima če pri A1 kategoriji je samo omejitev 11Kw ali pa 125ccm?

Uprašo pa bi še tudi če bo mi dobro šlo ker nimamam nič iskušen s apn ali avtomatikom?

Prosim za čim več odgovorov.... Hvala že v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober Dan!

Uprašo bi nekaj stvari o izpitu...

Začeu bom delat izpit za A1 kategorijo pa me zanima če pri A1 kategoriji je samo omejitev 11Kw ali pa 125ccm?

Uprašo pa bi še tudi če bo mi dobro šlo ker nimamam nič iskušen s apn ali avtomatikom?

Prosim za čim več odgovorov.... Hvala že v naprej.

KW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veljavno vozniško dovoljenje za kategorijo A1 vam bo omogočalo voziti motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Z vozniškim dovoljenjem za vožnjo vozil te kategorije boste tako lahko vozili tudi vozila kategorije AM in G.

Z vozniškim dovoljenjem kategorije A2 boste lahko vozili motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW. Pri teh vozilih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne sme presegati 0,2 kW/kg in ne sme izvirati iz vozila z dvakrat večjo močjo. Po opravljenem vozniškem izpitom kategorije A2 boste lahko vozili tudi vozila kategorij AM, A1 in G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj.

Že nekaj časa prebiram forum ampak do zdaj nisem prav veliko pisal.

Skratka, letos se bom končno spravil delat izpit za A2 kategorijo (35kW) in imam nekaj vprašanj.

Torej, nekje do sredine naslednjega leta bom mladi voznik B kategorije potem pa več ne.

Zanima me, če bom s pridobitvijo izpita A2 na novo postal mladi voznik za 3 leta ( za vse kategorije)?

Hvala za odgovore ! ;)

Popravljeno . Popravil Gloin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KW

Dober dan!

Se opravičujem ampak vi ste rekli Kw drugi pa reku 125ccm in 11Kw zdaj pa me res zanima kaj je pravilno...

Hvala za razumevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan!

Se opravičujem ampak vi ste rekli Kw drugi pa reku 125ccm in 11Kw zdaj pa me res zanima kaj je pravilno...

Hvala za razumevanje.

Oba pogoja sta važna, moč in prostornina!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem skupaj.

Že nekaj časa prebiram forum ampak do zdaj nisem prav veliko pisal.

Skratka, letos se bom končno spravil delat izpit za A2 kategorijo (35kW) in imam nekaj vprašanj.

Torej, nekje do sredine naslednjega leta bom mladi voznik B kategorije potem pa več ne.

Zanima me, če bom s pridobitvijo izpita A2 na novo postal mladi voznik za 3 leta ( za vse kategorije)?

Hvala za odgovore ! ;)

vir: http://www.avtosola-...voznikzacetnik/ - čisto spodaj

Voznik začetnik:

  • je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in

  • voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini

  • je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti (ZVCP-23.člen).

Tudi jaz pa nisem siguren, če omejitve za začetnika potem veljajo za vse kategorije ... po pameti bi rekel da ne, ampak pri nas nikoli ne veš. :)

Lahko kdo potrdi iz prve roke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je lahko registriran na njegovo ime, če ima blokado urejeno kot je treba, se pravi homologirano in da mu v prometni piše 25kw. Če jo lahko vozi pa bi se dalo razgljablati, ker naj ga nebi smel sploh zapreti zaradi prevelike moči v osnovi, mislim da motor ne sme imeti več kot 70kw original

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko vozi, samo legalen ni :). Drgač pa je tko, motor ne sme met večje izvorne moči kot je dvokratnik blokade, se prav 25kW=>50kW oz. 35kW=>70kW.

Drgač se mi zdi, da to že ptički čivkajo, kokrat je blo rečen :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko vozi, samo legalen ni :). Drgač pa je tko, motor ne sme met večje izvorne moči kot je dvokratnik blokade, se prav 25kW=>50kW oz. 35kW=>70kW.

Drgač se mi zdi, da to že ptički čivkajo, kokrat je blo rečen :D.

hehee :D...jaz vozim kawasakija zx-6r 636 2004..ok preveč ne bom povedal al zakon še me ni zajebal :D:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehee :D...jaz vozim kawasakija zx-6r 636 2004..ok preveč ne bom povedal al zakon še me ni zajebal :D:smoke:

Dokler te ne je itak hudo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

http://www.avto.net/....asp?ID=5087557 tega se da vozit z a2 izpitom, če ga blokiraš na 35 kw ? In točno ker model je ta motor, nikakor nemorem najti enake na spletu, al ima luči menjane :mellow:

Tega ne boš mogel legalno vozit z A2 izpitom ker je izvorna moč motorja večja od 70 kW, tako da je v tem primeru blokada na 35 kW brezpredmetna. Drugače pa te luči niso original ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.avto.net/....asp?ID=5087557 tega se da vozit z a2 izpitom, če ga blokiraš na 35 kw ? In točno ker model je ta motor, nikakor nemorem najti enake na spletu, al ima luči menjane :mellow:

Tega ne boš mogel legalno vozit z A2 izpitom ker je izvorna moč motorja večja od 70 kW, tako da je v tem primeru blokada na 35 kW brezpredmetna. Drugače pa te luči niso original ;)

Tole ne bo GSX-R, mogoče GSF 650? :) Vsaj sodeč po zadnji nihajki. Mogoče je pa GSX-F. V obeh primerih se da tega vozit z A2 izpitom, pod pogojem, da je blokiran na 35kW, ker ne presega 70, vsaj če se ne motim ( GSF in GSX-F imata okrog 85 konjev, ali ne? )

Nekdo si je vzel čas in zadevo maximalno predelal, res potrudil se je. Kako mu je uspelo spravit izpuh pod sedež ne vem, zgleda pa noro :D Vleče na 636 pa CeBRo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole ne bo GSX-R, mogoče GSF 650? :) Vsaj sodeč po zadnji nihajki. Mogoče je pa GSX-F. V obeh primerih se da tega vozit z A2 izpitom, pod pogojem, da je blokiran na 35kW, ker ne presega 70, vsaj če se ne motim ( GSF in GSX-F imata okrog 85 konjev, ali ne? )

Nekdo si je vzel čas in zadevo maximalno predelal, res potrudil se je. Kako mu je uspelo spravit izpuh pod sedež ne vem, zgleda pa noro :D Vleče na 636 pa CeBRo :D

Če je GSX-F potem je z blokado na 35 kW legalen, ja ;) Sem samo na hitro pogledal in na prvi pogled se mi je zdel kot en predelan GSX-R, vendar ko sem zdej prebral tvoj post in ga še enkrat natančneje pogledal sem videl da tista nihajka verjetno res ni glih od gixxserja, tko da se opravičujem, moja napaka ;) Je pa najverjetneje "malce preoblečen" GSX-F, tako da se ga da z blokado na 35 kW legalno vozit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je GSX-F potem je z blokado na 35 kW legalen, ja ;) Sem samo na hitro pogledal in na prvi pogled se mi je zdel kot en predelan GSX-R, vendar ko sem zdej prebral tvoj post in ga še enkrat natančneje pogledal sem videl da tista nihajka verjetno res ni glih od gixxserja, tko da se opravičujem, moja napaka ;) Je pa najverjetneje "malce preoblečen" GSX-F, tako da se ga da z blokado na 35 kW legalno vozit...

Plus, da gre za enega najbolj ziher motorjev, kar so jih izdelali. Foter je tako zajlubljen v njega, sicer še v staro 600cc, ki ima prisilno zračno hlajenje (zrak, olje), sicer ima na motorju bogih 24kkm, vendar je zdej kupil nove gume in upam, da dobim za kak krog. Fenomen od motorja, GSX-R na semaforju gori (vodno hlajen+ventilator), tega pustiš na miru 2 ure, pa se ne bo pregrel :D

No sicer tale na oglasu je 650 in je že vodno hlajen, vendar, če niso bili res nerodni, motor mora bit fenomenalen. S tem, da ima komplet oklep in ga vsak amater zamenja za navadnega sportaka.

Pa zvok...hjou. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!