Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Glede na zvok da ti zmerijo konje. Ma ti si sam en konj. KM v Sloveniji meri zelo malo podjetij. Vem za Akrapoviča, in v kopru. Nikakor pa ti jih nemore zmerit policaj ob cesti :slap: . Ni kej lovske mečeš vn

Popravljeno . Popravil Crownless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima nekaj glede izpita za 125ccm. Jaz sem naredil pole na avto šoli, nato pa sem moral čakat, da bi šal pisati občinske pole, sedaj pa je že od tega kar nekaj časa :whistle: , ker še sam nevem zakaj nisem že šal pisat :slap: in me zanima kak dolgo veljajo pole, ki si jih opravil na avto šoli, da lahko greš potem pisat občinske pole.

Lp SiMoN`

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na zvok da ti zmerijo konje. Ma ti si sam en konj. KM v Sloveniji meri zelo malo podjetij. Vem za Akrapoviča, in v kopru. Nikakor pa ti jih nemore zmerit policaj ob cesti :slap: . Ni kej lovske mečeš vn

pa kdo govori o policajih da ti jih zmerijo jst ti pravi mna tehničnem jaooooooo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kdo govori o policajih da ti jih zmerijo jst ti pravi mna tehničnem jaooooooo

Tun na tehnicnem ti jih ne morjo zmert!Tam ti lahk zmerjo sam glasnost pa se to nimajo povsod,pa za pline(na avtih za motorje ne vem)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima nekaj glede izpita za 125ccm. Jaz sem naredil pole na avto šoli, nato pa sem moral čakat, da bi šal pisati občinske pole, sedaj pa je že od tega kar nekaj časa :whistle: , ker še sam nevem zakaj nisem že šal pisat :slap:  in me zanima kak dolgo veljajo pole, ki si jih opravil na avto šoli, da lahko greš potem pisat občinske pole.

Lp SiMoN`

tist k delas v avtosoli ni 0. je sam test ce si prpraulen na taprave... recimo jest jih nism pisu... vrjetn sm zato fuknu (2x) :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej bi jaz lahko šal kar iz prve pisat občinske pole na AMZS? Če je to res, potem tak vredu :) Hvala.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tist k delas v avtosoli ni 0. je sam test ce si prpraulen na taprave... recimo jest jih nism pisu... vrjetn sm zato fuknu (2x)  :blush:

Kdaj pa si ti to delou?

ker zdej je tko da morš OBVEZNO it na cpp tečaj in uspešno opravt izpit v avtošoli, pol pa lahko šele kej naprej ustvarjaš.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej lahko ti zmerijo na tehničnem ampak samo do 60 mogoče 70 kmh kaj niste vozili mopedov na tehnične?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se nekej zanima me ce ma kdo nove pole za a 11kw ker so tko butasta vprasanja da se jh ne mors naučit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej lahko ti zmerijo na tehničnem ampak samo do 60 mogoče 70 kmh kaj niste vozili mopedov na tehnične?

lahko ti izmerjo hitrost ja...ne pa KM (oz. kW) in navor :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če sploh obstajajo opcije motornih koles, ki zadovoljujejo kriterije voz.dovoljenj med 18 in 21 leti - namreč do 25kW in ne več kot 0,16 kW/kg teže motorja, kar pomeni masa do 156 kg..... Jaz namreč ne poznam nobenega modela, ki zadovoljuje te zahteve !?

Lp, Dule.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznaš nobenega motorja pod 23kW? :huh:

Mogoče sta te zmedli omejitvi... Ni nujno da ustreza obema... Ustrezati more samo eni...

torej ali do 23 kW ali pa do 0,16 kW/kg...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je to res.

ZVCP-1-UPB1 (Ur. list RS 51/2005) pravi v 147. členu v 4. 5. in 6. odstavku takole:

... katerih moč motorja ne presega 25kW in razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16 kW/kg....

notri je in

in ne ali.

Zato veljata oba pogoja hkrati: 25 kW in 0,16 kW/kg.

še bolj izrazito to potrjuje 149. člen v 3. odstavku:

... katerih moč ne presega 25 kW, pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,16 kW/kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ dzupanci

Razmerje je moč/maso.

To pomeni, da je masa spodaj in da je bolje, če je večja.

Torej, motorji ne smejo biti lažji od tvojih 156 kg.

0,16 = 25 / X

X = 25 / 0, 16 = 156 kg

ali več in ne manj, kot si ti zapisal.

Oziroma so lahko lažji od 156 kg, vendar morajo imeti ustrezno manj moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm še eno vprašanje glede izpita. Do zdj sm naredu CPP, prvo pomoč ter zdravniški pregled. Občinskih zadnč nism naredu (sm pisu tud tle gor). Se bo treba it ponovno prjavt. Samo sm zdj neki premišljevau - zdj sm star 17 pa 4 mesece. Se pravi bom (29.) aprila star 18. A bi lahko naredu tko da zdele nebi šu pisat občinskih pa bi počaku do maja ko bom 18 in jih odpisu takrat? Tako bi pol imel direkt A-OM do 25kW. Ker se mi ne splača zdele delat ker itq motorja novega do pomladi ne bo pa tud čez zimo se ne bom kj veliko vozu.. In tud če bi zdj naredu A-125 bi dobu A-OM šele pri 19ih in 4 mesece.. To je pa kr dolga. Sej kolkr jest vem so CPP isti za A-125 kot za A-OM (veljajo 1 leto al kolk), pravtako je isti zdravniški pregled (velja 2 leti).. Tud cena 1 ure vožnje je ista. Uglavnem, bi blo možno to nrdit? Lepo maja pišem občinske pa začnem kuj vozt in mam do junija zvoženo vse. Pa bom meu čist na začetku poletja že izpit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, jaz sem danes naredu izpit, kategorija A do 125cc in 11kw. :OK:

Drugač mi je pa to kr šlo, vse sem v prvo naredu. Sm un ocenjevalc je pa prov bedn, težil mi je k sem mel kavbojke oblečene na vožnji.... :angry2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm še eno vprašanje glede izpita. Do zdj sm naredu CPP, prvo pomoč ter zdravniški pregled. Občinskih zadnč nism naredu (sm pisu tud tle gor). Se bo treba it ponovno prjavt. Samo sm zdj neki premišljevau - zdj sm star 17 pa 4 mesece. Se pravi bom (29.) aprila star 18. A bi lahko naredu tko da zdele nebi šu pisat občinskih pa bi počaku do maja ko bom 18 in jih odpisu takrat? Tako bi pol imel direkt A-OM do 25kW. Ker se mi ne splača zdele delat ker itq motorja novega do pomladi ne bo pa tud čez zimo se ne bom kj veliko vozu.. In tud če bi zdj naredu A-125 bi dobu A-OM šele pri 19ih in 4 mesece.. To je pa kr dolga. Sej kolkr jest vem so CPP isti za A-125 kot za A-OM (veljajo 1 leto al kolk), pravtako je isti zdravniški pregled (velja 2 leti).. Tud cena 1 ure vožnje je ista. Uglavnem, bi blo možno to nrdit? Lepo maja pišem občinske pa začnem kuj vozt in mam do junija zvoženo vse. Pa bom meu čist na začetku poletja že izpit..

Bols da gres zdaj delat,ker kolko sem slisal pridejo drugo leto novi zakoni glede izpita!Pa ce si zdaj star 17 bos imel do 18tega leta omejitev do 125 kubikov in 11kW z 18timi pa dobis potem omejitev do 25kW!Neomejeno bos pa dobil pri 21tih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bols da gres zdaj delat,ker kolko sem slisal pridejo drugo leto novi zakoni glede izpita!Pa ce si zdaj star 17 bos imel do 18tega leta omejitev do 125 kubikov in 11kW z 18timi pa dobis potem omejitev do 25kW!Neomejeno bos pa dobil pri 21tih!

mal si zajebu! pri 18 tih NE bo dubu za 25 kw, ker je pogoj, da moraš bit polnoleten in da moraš imeti 2 leti veljavni vozniški izpit!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam neki meni sicer v vozniški ne piše voznik začetnik .....kako to ??? vem da recimo moto_matu in bureku piše ...huh??? pol pa nisme začetnik :P :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje, da tud če ti ne piše, oni sm pogledajo kdaj si naredu izpit, pa bojo vedl da si VOZNIK ZAČETNIK. .)

Al pa tud ne, to je sm moje mnenje...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!