Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

mah itak vsi drgac pravjo...BV. jest bom su to lepo prasat na avtosolo u pondelk magar....ker ce je to res, da lahko dobis Aneomejeno pri 18 pol bi ga jest ze lahko imel.... :OK: :OK:

bomo to vsekakor vprasali :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno še veljajo spodnji pogoji, spremenil se je le izpitni program...

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A brez omejitev se izda osebi, ki je dopolnila 21 let starosti in je opravila vozniški izpit za vožnjo motornih vozil kategorije A, katerega praktični del je obsegal tudi posebni praktični del vozniškega izpita.

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A brez omejitev se izda osebi, ne da bi opravljala vozniški izpit in ne da bi predložila zdravstveno spričevalo, ki poleg pogojev, določenih v prvem odstavku tega člena, izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je stara najmanj 21 let;

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil podkategorije oziroma kategorije:

a ) A1 (A do 125 ccm in največ 11 kW) ali

b ) A, katerih moč motorja ne presega 25 kW in razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16 kW/kg.

Pri tem se doba, ko je oseba imela vozniško dovoljenje iz točke a in iz točke b ) te alinee skupaj več kot dve leti, sešteva.

Ne glede na določbe prejšnjega odstavka se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A brez omejitev izda osebi ne da bi predložila zdravstveno spričevalo, ki poleg pogojev, določenih v prvem odstavku tega člena izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je stara najmanj 21 let;

– da ima veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih koles, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in moč ne presega 11 kW oziroma katerih moč motorja ne presega 25 kW in razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16kW/kg;

– da je opravila posebni praktični del vozniškega izpita za vožnjo motornih koles kategorije A brez omejitev.

Osebi, ki opravi vozniški izpit za vožnjo motornih vozil kategorije A, pa ne izpolnjuje pogojev za pridobitev vozniškega dovoljenja kategorije A brez omejitev, določenih v drugem, tretjem in četrtem odstavku tega člena, se izda vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A z omejitvijo, da sme voziti motorna kolesa brez bočne prikolice katerih moč motorja ne presega 25 kW in razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16kW/kg in motorna kolesa z bočno prikolico, katerih razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16 kW/kg.

Osebi, ki ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo vozil podkategorije A1 (A do 125 ccm in največ 11kW) in je dopolnila 18 let starosti, se lahko izda vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A z omejitvijo, da sme voziti motorna kolesa brez bočne prikolice, katerih moč motorja ne presega 25 kW in razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16 kW/kg in motorna kolesa z bočno prikolico, katerih razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16 kW/kg ne da bi opravljala vozniški izpit in ne da bi predložila zdravstveno spričevalo.

Vozniško dovoljenje za vožnjo vozil podkategorije A1 (A do 125 ccm in največ 11 kW) se izda osebi, ki poleg pogojev, določenih v prvem odstavku tega člena, izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je stara najmanj 16 let;

– da je opravila vozniški izpit podkategorije A1 (A do 125 ccm in največ 11 kW).

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@marauder: ja sj to mi je jasno...sam s :blush: he vseen bi rajs ksno lukno najdu :>

Popravljeno . Popravil mitofreak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah sej ti zakoni so kot aprilsko vreme... :BUA:

Pomoje je najbl zanesljivo poklicat na kako avtošolo in vprašat .)

Za vse, ki vam še vedno ni jasno kako je z neomejenim:

Ne zanašajte se na informacije, ki jih dobite na avtošolah, pri inštruktorjih, ipd... Še na upravnih enotah jim ni čisto jasno, kako je s temi pogoji (sicer ne vem kako je to mogoče, vendar iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da je res). Ko sem jaz delal izpit za motor in potem še za avto, so mi na avtošoli prodali tolk bullshita glede vseh možnih stvari, da kar res ni. Od takrat je edini vir informacij, kateremu zaupam uradni list.

Izpita za neomejeno pred 21 letom po zakoniti poti ne bo dobil noben, dokler se ne bo spremenil zakon! Če se pa že bo spremenil, bodo pa pogoji za pridobitev izpita kvečem strožji, milejši zagotovo ne.

In še nekaj glede zakona.. Vsi, ki se na veliko pritožujete kako naj bi se zakonodaja kar naprej spreminjala in kako je zakon nerazumljiv, ga najprej preberite, ker prepričan sem, da večina zakona niti na 1 meter še ni videla. :) Osebno mislim, da je zakon napisan popolnoma jasno in ne vem kašni imbecili delajo na avtošolah, da ne morejo dojet enega preprostega člena ZVCP1, ki popolnoma jasno pove kdaj in pod katerimi pogoji komu pripada kakšen izpit! :angry2:

KLIK NI tukaj, pol pa kliknite na povezavo "nekaj o izpitih", poglejte tam ko je za A kategorijo, piše:

Če je oseba imetnik izpita kategorije A z omejitvijo manj kot 2 leti, lahko z opravljenim posebnim praktičnim delom izpita pridobi izpit kategorije A brez omejitev.

I ges det diz iz a napača

Nisem niti bral, kaj piše na tem linku, pa vseeno..

Če je oseba imetnik izpita A z omejitvijo manj kot dve leti, lahko pridobi izpit a neomejeno v primeru, da opravi posebni praktični del vozniškega izpita za vožnjo motornih koles kategorije A brez omejitev in je stara 21 let! To je popolnoma jasno določeno v 147. členu - 4 odstavek.

LP, DeX

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bom letos star 21, pa tud izpit do 25 kw mam že neki več kot dve leti. In me zanima, kaj hočjo s

tem povedat, da je treba opravit še nek posebni praktični del izpita ? Al je to mišljeno tko, da bi moral ta praktični del opravljat v primeru, da mam npr. izpit za 25 kw recimo samo 1 leto, vendar že dopolnjenih 21

let, pa da bi hotu izpit že takoj met ??? Pa menda ne bo treba še men to delat :?

P...a so nejasni ti zakoni, čeprav sm 100X vse prebral <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj lepo piše:

kategorija A brez omejitev se iza osebi, ki ima:

– najmanj 21 let;

– najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje A1 ali A z omejitvijo

oziroma, ki ima:

– najmanj 21 let

– veljavno vozniško dovoljenje A1 ali A z omejitvijo

– opravljen posebni praktični del vozniškega izpita

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

147.člen - 3 odstavek

Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A brez omejitev se izda osebi, ne da bi opravljala vozniški izpit in ne da bi predložila zdravstveno spričevalo, ki poleg pogojev, določenih v prvem odstavku tega člena, izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je stara najmanj 21 let;

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil podkategorije oziroma kategorije:

a ) A1 (A do 125 ccm in največ 11 kW) ali

b ) A, katerih moč motorja ne presega 25 kW in razmerje moč motorja/masa vozila ne presega 0,16 kW/kg.

Pri tem se doba, ko je oseba imela vozniško dovoljenje iz točke a in iz točke b ) te alinee skupaj več kot dve leti, sešteva.

Kaj je tle nejasnega??? :?

Sicer si pa pravilno razumel. Praktični del moraš opravljat samo v primeru, če ne izpolnuješ pogoja, da imaš že 2 leti veljavno vozniško dovoljenje A z omejitvijo. Ti praviš da imaš, torej greš ob dopolnjenem 21 letu le na UE po nov štempelj in to je to.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj bi vprašal:

Če grem delat pri 16tih do 11kW, potem se mi pri 18tih in 21tih avtomatsko odobri višja kategorija (25kW in neomejeno) al morem it pri 18tih spet izpit delat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj bi vprašal:

Če grem delat pri 16tih do 11kW, potem se mi pri 18tih in 21tih avtomatsko odobri višja kategorija (25kW in neomejeno) al morem it pri 18tih spet izpit delat?

avtomatsko se ti odobri višja kategorija, sam morš jet na upravno enoto narest novo vozniško

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko vem ti samo spremenijo, ni potrebno še 1x delat :) . Včasih pa je blo tak ja, da si moral parkrat delat izpit :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je blo že 100x povedano...

drugače pa ja treba je samo na upravo it in ti tam to potrdijo pol pa lahko veselo odideš(oz se odpelješ) domov :D

aja BTW čestitke....mene tud to še čaka...pa me sploh ne skrbi...bomo že nardil :)

Popravljeno . Popravil weerus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K bi lahku kje pole dubu, če ma kdu?

Pa še tu.

Zdej najprej pišm CPP-je, pol pa še republiške, al se pr motorju sm enu piše?

(k pr avtu vem d je taku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K bi lahku kje pole dubu, če ma kdu?

Pa še tu.

Zdej najprej pišm CPP-je, pol pa še republiške, al se pr motorju sm enu piše?

(k pr avtu vem d je taku)

tko kot pr avtu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soli sem bil tak da nism mogo napisat!Sem pa naredo :D

tooo justaboy !!!! :D heheheeh zej bos lepo rundico castu ko gremo na obalo :P hehehee :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko pa kaj pride tečaj pa kolko ur predavanj je treba met? Meni so rekli v avtošoli da pride 20k pa da je treba met 30 ur. Se mi zdi malo preveč... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko pa kaj pride tečaj pa kolko ur predavanj je treba met? Meni so rekli v avtošoli da pride 20k pa da je treba met 30 ur. Se mi zdi malo preveč... :?

Mene je prslo predavanje 8500,drugace pride 10k pr tej avtosoli sam majo 15 let pa je 15% popusta,blo bi pa naj treba met 40 ur po novem,sam jst sem mel 16-o ze drustvene teste ko gres pol na republiske!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolko pa kaj pride tečaj ...

...poznam kar nekaj AŠ, kjer imajo tečaje CPP brezplačne, če pri njih tudi voziš...preveri po netu...večina AŠ ima na netu tudi program z navedmo minimalnega števila ur...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!