Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

se čist strinjam; da morš dat za zdravniškega min. 33,4€ :headbang:

jst sm dou 10 € :P :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa ti delal :unsure: Js ne poznam nobenga k bi dal manj ko 7 jurjou

lj stopar ... privat...

mal se nasmeješ pa to pa se da zrihtat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js nism dau 0 € za zdravniškega :krneki:

js tut nism dou 0€ :D ampak 28€ :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lj stopar ... privat...

mal se nasmeješ pa to pa se da zrihtat :P

js sm ga za motor plaču pa mi je poteku...tadrugič za avto ga pa zaston dubu...tut pr dr stoparju...

model je res car!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

fantje, rabu bi malček pomoči. zdej en dan grem delat CPP, planiram za jutr, pa mi še vedno ni jasn vse glede prometnih znakov ki jih dajejo policaji z svojimi kretnjami.

definicija:

- Vodoravno predročena desna roka z odprto dlanjo pomeni, da se morajo udeleženci v cestnem prometu, ki s svojim gibanjem sekajo smer, v katero je roka iztegnjena - vozniki, ki vozijo naravnost, vozniki, ki zavijajo desno - ustaviti in počakati. dovoljeno je zavijanje levo.

torej pri tej poziciji kepsa, gre lahko vozila na njegovi levi strani v kiro kol smer, ker je z boki in stegnjeno roko obrnjen proti njemu. voznik na desni pa ne sme it naravnost in pa desno, sam levo gre lahko zmer.

zdej če ma levo roko stegneno naprej, a pol vozilo z desne gre lohk v kiro kol smer, tist na levi pa nesme naravnost pa levo in gre lahko samo desno.

ni mi jasn, k mam v knjigi narisan da pri položaju ko ma keps desno roko stegneno naprej, gre lohka kr desno vozilo naravnost. a ne seka smer z tem :unsure: ?

hvala!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje, rabu bi malček pomoči. zdej en dan grem delat CPP, planiram za jutr, pa mi še vedno ni jasn vse glede prometnih znakov ki jih dajejo policaji z svojimi kretnjami.

definicija:

- Vodoravno predročena desna roka z odprto dlanjo pomeni, da se morajo udeleženci v cestnem prometu, ki s svojim gibanjem sekajo smer, v katero je roka iztegnjena - vozniki, ki vozijo naravnost, vozniki, ki zavijajo desno - ustaviti in počakati. dovoljeno je zavijanje levo.

torej pri tej poziciji kepsa, gre lahko vozila na njegovi levi strani v kiro kol smer, ker je z boki in stegnjeno roko obrnjen proti njemu. voznik na desni pa ne sme it naravnost in pa desno, sam levo gre lahko zmer.

zdej če ma levo roko stegneno naprej, a pol vozilo z desne gre lohk v kiro kol smer, tist na levi pa nesme naravnost pa levo in gre lahko samo desno.

ni mi jasn, k mam v knjigi narisan da pri položaju ko ma keps desno roko stegneno naprej, gre lohka kr desno vozilo naravnost. a ne seka smer z tem :unsure: ?

hvala!

LP

POstav se tok kuda da si ti policaj..pa mislm da boš pršu k rešitvi...oziroma je tut druga možnost da se postavš v vlogo voznika..gledaš z drugačnega zornega kota..sicer se pa ne uči tok po knjigi ampak raj delej pole je 100x bl učinkovite...če jih nimaš ti pa povem kje jih lahk dobiš :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej vprašej NejcZ - ja. js sm mu dau enkrat celo literaturo od cpp-jev in testne pole pa posebej še zraven neka preverjanja. on je dau to na server pa link objavu tukej. vpraš g akko je s tem, če ti lahko še kej zrihta.

drugač pa pr policaju:

če mu gledaš prsa ali hrbet, potem si ti "zaprt", ne moreš nadaljevat vožnje. Če ga gledaš v bok, imaš prosto pot. Če ga gledaš v njegov levi bok in ima iztegnjeno desno roko v tvojo levo, potem lahko voziš le v levo, naravnost ne. v glavnem ne smeš mu sekat rok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredu sm mal prej CPP un navadn v avtošoli in sicer sm ga delu v avtošoli AURIGA. je komu ta avtošola znana in kakšne izkušnje mate z njo :? no naredu sm brez napak, ampak sm biv sam v enmu razredu, pa sm lohk plonku, sam itk nism mev kej, ker vse kar je blo v knigi sm znov, kar pa ni v knigi sm pa mal sklepu pa tazadnga ugibu, pa sm vse zadev.

za CPP sm plaču 40EUR, zdej majo pa tm en paket (CPP+društveni+14ur vožnje mislm da) za 322EUR, pa CPP sm naredu že in se odšteje od te cene, torej morm plačat 282EUR za paket. sam zdej nvm 14 ur a je to mal premal :? aja pa inštruktor je reku ko smo še imel tačaj za CPP da kao pr izpitu za avto nm bo upoštevu ta CPP da nm nav treba še enkrat delat razn tistga na roški. sam zdej kok je to res nvm :hmm:

zdej morm narest najprej zdravniškega da mi odprejo en kartonček al karkol že. a kdo pozna koga v okolici Ljubljane, Kranja pa vse vmest med njima (sem namreč iz Šk. Loke), ki je še dokaj pocen? prej ste omenj al enga Dr. Stopernja, kje ga dobim, pa kok računa :hmm:

ej NejcZ cavalier je neki reku da maš ti eno gradivo...a maš mogoče tisto dodatno gradivo, k ga rabš za CPP za A kategorijo? ker sm dons mev vprašanje:

kdaj uporabljamo zasenčene luči?

-ponoči in v slabem vremenu (ponoči ponavad dovge vklopš da bol vidš)

-izven naselja (nvm zakaj bi ponoč mev zasenčene, če ni nobenga)

-vselej (enkrat morš tud dovge vklopt, sej jih nimaš brezveze)

in sm na pamet obkrožu vselej, sreča zadev, pa tud recimo kok lohka tovor sega čez spredn pa zadn dev motorja (0.5m) ne piše v knjigi....sreča sm delu ene vaje na netu pa sm po naključju naletev na ta vprašanje pa sm se ga zapomnu. tko da bi rabu mal tega dodatnga gradiva, ker nm inštruktor ni nč prnesu, čeprov je oblubu :angry:

hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredu sm mal prej CPP un navadn v avtošoli in sicer sm ga delu v avtošoli AURIGA. je komu ta avtošola znana in kakšne izkušnje mate z njo :? no naredu sm brez napak, ampak sm biv sam v enmu razredu, pa sm lohk plonku, sam itk nism mev kej, ker vse kar je blo v knigi sm znov, kar pa ni v knigi sm pa mal sklepu pa tazadnga ugibu, pa sm vse zadev.

za CPP sm plaču 40EUR, zdej majo pa tm en paket (CPP+društveni+14ur vožnje mislm da) za 322EUR, pa CPP sm naredu že in se odšteje od te cene, torej morm plačat 282EUR za paket. sam zdej nvm 14 ur a je to mal premal :? aja pa inštruktor je reku ko smo še imel tačaj za CPP da kao pr izpitu za avto nm bo upoštevu ta CPP da nm nav treba še enkrat delat razn tistga na roški. sam zdej kok je to res nvm :hmm:

zdej morm narest najprej zdravniškega da mi odprejo en kartonček al karkol že. a kdo pozna koga v okolici Ljubljane, Kranja pa vse vmest med njima (sem namreč iz Šk. Loke), ki je še dokaj pocen? prej ste omenj al enga Dr. Stopernja, kje ga dobim, pa kok računa :hmm:

ej NejcZ cavalier je neki reku da maš ti eno gradivo...a maš mogoče tisto dodatno gradivo, k ga rabš za CPP za A kategorijo? ker sm dons mev vprašanje:

kdaj uporabljamo zasenčene luči?

-ponoči in v slabem vremenu (ponoči ponavad dovge vklopš da bol vidš)

-izven naselja (nvm zakaj bi ponoč mev zasenčene, če ni nobenga)

-vselej (enkrat morš tud dovge vklopt, sej jih nimaš brezveze)

in sm na pamet obkrožu vselej, sreča zadev, pa tud recimo kok lohka tovor sega čez spredn pa zadn dev motorja (0.5m) ne piše v knjigi....sreča sm delu ene vaje na netu pa sm po naključju naletev na ta vprašanje pa sm se ga zapomnu. tko da bi rabu mal tega dodatnga gradiva, ker nm inštruktor ni nč prnesu, čeprov je oblubu :angry:

hvala

LP

Dr. Stoparja najdeš v Ljubljani na Vodovodni cesti 99a. Računa mislm da biuših 8000sit (tko je blo novembra).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naredu sm mal prej CPP un navadn v avtošoli in sicer sm ga delu v avtošoli AURIGA. je komu ta avtošola znana in kakšne izkušnje mate z njo :? no naredu sm brez napak, ampak sm biv sam v enmu razredu, pa sm lohk plonku, sam itk nism mev kej, ker vse kar je blo v knigi sm znov, kar pa ni v knigi sm pa mal sklepu pa tazadnga ugibu, pa sm vse zadev.

za CPP sm plaču 40EUR, zdej majo pa tm en paket (CPP+društveni+14ur vožnje mislm da) za 322EUR, pa CPP sm naredu že in se odšteje od te cene, torej morm plačat 282EUR za paket. sam zdej nvm 14 ur a je to mal premal :? aja pa inštruktor je reku ko smo še imel tačaj za CPP da kao pr izpitu za avto nm bo upoštevu ta CPP da nm nav treba še enkrat delat razn tistga na roški. sam zdej kok je to res nvm :hmm:

zdej morm narest najprej zdravniškega da mi odprejo en kartonček al karkol že. a kdo pozna koga v okolici Ljubljane, Kranja pa vse vmest med njima (sem namreč iz Šk. Loke), ki je še dokaj pocen? prej ste omenj al enga Dr. Stopernja, kje ga dobim, pa kok računa :hmm:

ej NejcZ cavalier je neki reku da maš ti eno gradivo...a maš mogoče tisto dodatno gradivo, k ga rabš za CPP za A kategorijo? ker sm dons mev vprašanje:

kdaj uporabljamo zasenčene luči?

-ponoči in v slabem vremenu (ponoči ponavad dovge vklopš da bol vidš)

-izven naselja (nvm zakaj bi ponoč mev zasenčene, če ni nobenga)

-vselej (enkrat morš tud dovge vklopt, sej jih nimaš brezveze)

in sm na pamet obkrožu vselej, sreča zadev, pa tud recimo kok lohka tovor sega čez spredn pa zadn dev motorja (0.5m) ne piše v knjigi....sreča sm delu ene vaje na netu pa sm po naključju naletev na ta vprašanje pa sm se ga zapomnu. tko da bi rabu mal tega dodatnga gradiva, ker nm inštruktor ni nč prnesu, čeprov je oblubu :angry:

hvala

LP

Nam je pa glih ucerej reku da so glavne dolge luči, čeprov večino vozmo z kratkimi. Drugače pa ponoči se voz z dolgimi in se jih zasenč če srečaš koga al pa če je javna rasvetljava al pa če je ob cesti želežniška proga pa ti vlak prihaja nasproti.

Za pregled sm pa jest dav 29€ v zdravstvemu domu kranj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nam je pa glih ucerej reku da so glavne dolge luči, čeprov večino vozmo z kratkimi. Drugače pa ponoči se voz z dolgimi in se jih zasenč če srečaš koga al pa če je javna rasvetljava al pa če je ob cesti želežniška proga pa ti vlak prihaja nasproti.

Za pregled sm pa jest dav 29€ v zdravstvemu domu kranj

ja sej tko nekak je.... ti se ponoč vedno furaš z dolgimi....razn če ti kdo nasprot pride....na delih kjer je javna rastvetljava al pa v naseljih..da ne svetš komu čez okn:P vlak pa dvomm da bo iztiru če mu greš nasproti :evilgrin: ...

sej eno je teorija...drugo je pa izvajanje v praksi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sava a ti si dou 40€ za CPP?

mi mamo pumoje 70€ :)

u pondelk pa CPP pišemo :D huh

morm narest izpit za motor :D haha.. zdj se že več let vozm brez pa se mi ne da več izogibat pa bežat pred kapsam :glare:

al pa si bom kupu kšno 6ko.. izpit za moped mam od leta 2001 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sava a ti si dou 40€ za CPP?

mi mamo pumoje 70€ :)

u pondelk pa CPP pišemo :D huh

morm narest izpit za motor :D haha.. zdj se že več let vozm brez pa se mi ne da več izogibat pa bežat pred kapsam :glare:

al pa si bom kupu kšno 6ko.. izpit za moped mam od leta 2001 :D

jap 40EUR sm dov, sam morm zdej it še na Roško pisat CPP. sej drgač je dokaj pocen v tej AURIGI- 320eur paket (sam 14 ur vožne vštetih),sam k sm jih par na netu zaslediv k pravjo da so full neodgovorni, pa da je nasploh bedna avtošola, spet sm pa našu enga k prav da jo vsi njegovi frendi hvaljo k so delal tm. zdej nvm stari pomoje sm se kr zajebu, pa še mogu bom v LJ hodt. če se pa hočš prepisat pa morš dt 30EUR (tm nek). mah probu bom pa bomo vidl.

ni pocen tale Dr. Stoper

LP

Popravljeno . Popravil sava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap 40EUR sm dov, sam morm zdej it še na Roško pisat CPP. sej drgač je dokaj pocen v tej AURIGI- 320eur paket (sam 14 ur vožne vštetih),sam k sm jih par na netu zaslediv k pravjo da so full neodgovorni, pa da je nasploh bedna avtošola, spet sm pa našu enga k prav da jo vsi njegovi frendi hvaljo k so delal tm. zdej nvm stari pomoje sm se kr zajebu, pa še mogu bom v LJ hodt. če se pa hočš prepisat pa morš dt 30EUR (tm nek). mah probu bom pa bomo vidl.

ni pocen tale Dr. Stoper

LP

eh, pumoje se nis nč zajebou. ja, js tut tko pravm, probej pa boš vidu kva bo :) če pa ne bo use tko kot more bit jih pjt pa tožt :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm plaču za zdravniški biuših naših 5000SIT oz. zdej 21 EUR in sicer v velenju pr eni privatnci :yes: pa še za jest sm dobiu :P pregledla je pa sam vid pa srčni utrip hehe

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm mal prestaraza mene :D ja kdaj si pa delu ti? js sm leta 2003.možno da si ti kasnej. s kje pa si ti čuj če ni skrivnost? zgleda da iz okolice velenja :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav

Sem nov na forumu in upam, da sem vprašanji postavil v pravo temo. Odločil sem se, da grem delat izpit za 125 ccm pa me zanima sledeče: Kje se odvija teorija za cpp? Ali se to odvija v istem razredu z vsemi udeleženci, ki delajo izpit za A kategorijo, tudi z tistimi ki delajo za neomejeno, ali samo z tistimi, ki delamo za 125 ccm? Zanima me še kako poteka opravljanje prve pomoči. Ali se zato pišejo tudi kakšni testi ali vse to poteka v praksi? Za odgovore se vam že vsem v naprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!