Skoči na vsebino

prepis


janih

Priporočene objave

zdravo

prodal sem star avto, kupec plačal vse, vendar pa nisva takoj naredila prepisa,sedaj pa se kupec stalno nekaj izmotava, ko ga kličem, da urediva prepis, ali je kdo med vami, ki je imel isti primer in kako ste ukrepali ali pa mi svetujte kaj naj naredim hvala in l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne prijavljaš ukradenega avta ga samo prijavi na policijo da se ti izmika glede preprisa in v pol. prijavo zapišite datum od kdaj naprej avto ni več v tvojih rokah, da pol ne boš ti kriv za morebitno nastalo škodo.

Ker po novem zakonu vse krije lastnik vozila, kateri si pa še vedno ti.

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

danes sem se pogovarjal z policaji in pravijo da oni nimajo nikakršnih pooblastil, da bi mi lahko kaj pomagali, edino kaznujejo me lahko, ker nisem v zakonskem roku opravil prepisa, kako naj naredim prepis v zakonskem roku, če človeka ne najdem, policaj se je samo nasmehnil in se odpeljal dalje, :BUA: l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

danes sem se pogovarjal z policaji in pravijo da oni nimajo nikakršnih pooblastil, da bi mi lahko kaj pomagali, edino kaznujejo me lahko, ker nisem v zakonskem roku opravil prepisa, kako naj naredim prepis v zakonskem roku, če človeka ne najdem, policaj se je samo nasmehnil in se odpeljal dalje,  :BUA: l.p. janih

izogibaj se lažni ovadbi (kraja),

katero so predlagali razni MS-Butalci, saj je to kaznivo dejanje

pošlji mail na ministrstvo za promet

in jih prosi za nasvet - odgovor boš dobil v dveh dneh

lahko pa vključiš advokata

in skupaj premislita zadevo (na stroške lumpeka), tj

prijavita ga ustreznim organom, vložita eventuelno kazensko ovadbo ipd - pač nekaj, za kar bo advokat rekel da je zakonito .. s tem se boš tudi izognil kaki pizdariji, katero lahko izzove lumpek, saj boš imel v rokah že neke dokaze, da si reagiral (po zakonu) ...

politzija

ne sme kar iskati človeka in dajati njegovih osebnih podatkov, če ti to zahtevaš .. mora ga pa iskati po nalogu sodišča, če je na tožilstvu vložena kazenska ovadba zaradi goljufije (ena od možnosti)

pa veliko sreče

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak vseeno mu lahko vsaj zagroziš, da ga boš prijavil za krajo, al pa da imaš doma rezervne ključe in da boš avto enostavno odpeljal. Ker če nista podpisala nobenih papirjev tudi ni dokaza, da ti je dal denar, al kako? Poba pač noče prepisat, ker bo potem moral on plačati zavarovanje. Sedaj se pa lepo vozi na tvoje ime pa še tvoji kupončki bodo šli v maloro če se bo zaletel. Formalno si še vedno ti lastnik.

Si pa mal naivno tole izpelov.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

janih, ali sta s kupcem napravila pogodbo?

Leta 1993 sem imel podoben primer in sem naslovil na

Republika Slovenija

Mesto Ljubljana

Mestni sekretariat za NZ

Mačkova 1

Ljubljana

naslednji dopis:

V zvezi z vozilom LJ-****** vam sporočam, da je bilo vozilo prodano kupcu ********. Pogodba je bila prijavljena in overjena na občini ******, prometni davek in taksa za overitev pogodbe sta bila plačana dne ******. Spremembe lastništva nisem mogel urediti, ker je prometno dovoljenje ostalo pri kupcu ob predaji vozila. Prilagam kopijo overjene pogodbe.

S.F.S.N.,

Yst (moj podpis)

Zgleda da so bili z dopisom zadovoljni, ker o zadevi nisem več slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikar ga ne biksaj s kako prijavo kraje. Mogoče lahko prekličeš prometno dovoljenje... :hmm: Vsekakor pa pristojne uradno seznani z zadevo, da ne bodo kasneje kakih računov pošiljali. Tudi na zavarovalnico stopi in jim povej, da je vozilo zamenjalo lastnika. Tako bodo lahko zavrnili morebitne škodne zahtevke.

Pa ne pozabi se zahvalit zakonodajalcu za zakon, ki taka dejanja spodbuja. :OK:

Pa zavarovalnicam, ki so ga zlobirale. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo, tudi sam se sprašujem kako sem lahko naredil tako neumnost, nekoč je roka nekaj veljala, danes pa vidim, da je to le še en lep spomin, sem govoril še z enim policajem o tem in mi je dejal naj ga poiščem in mu snamem tablice, mislim da bo tako še najbolje, na mačkovo pa nemorem ker nimam nobenega dokaza da sem avto res prodal (imam samo denar ) hvala vsem, ki mi svetujete l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima prometno nima pa zavarovalne police, sem govoril s prijatlom, ki dela na mačkovi in mi je dejal, da ne more nič storiti, razen če prinesem tablice, torej mi ne preostane nič drugega kot da sam postanem detektiv in vse prevzamem v svoje roke l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

živjo še vedno nisem naredil prepisa ker se mi fant lepo izmika zato me zanima če kdo od motosvetovcev živi v virmašah pri škofji loki namreč fant živi v virmašah pri stari mami bil sem tudi na policiji pa mi nemorejo nič pomagati če je kdo v bližini naj se mi javi hvala l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če veš kje je doma, pejt tja pa ga prebutej, al pa enga pošlji, ni druge.

Ker če pride kaka pizd* z avtom, lahko ti vse pokasiraš. Boljš sodnik za telesne poškodbe(ker ga prebutaš) kot pa kaka prometna nesreča z večjo škodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima prometno nima pa zavarovalne police, sem govoril s prijatlom, ki dela na mačkovi in mi je dejal, da ne more nič storiti, razen če  prinesem tablice, torej mi ne preostane nič drugega kot da sam postanem detektiv in vse prevzamem v svoje roke l.p. janih

pa kaj boš sam na svojo pest?

pejt na policijo in prijavi vozilo kot odtujeno/ukradeno... Če ni ukradeno, naj ti naredi s tabo pogodbo in prepis, če je ukradeno, naj ti ga vrne, ti pa njemu dnar, pa bo. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo polisija je obveščena in tudi datum predaje vozila imajo zabeležen tako kot na mačkovi če bi slučajno prišlo do kakšnih kazni problem je v tem da ga ne najdem nikoli doma če bi vsaj avto našel da mu lahko snamem tablice potem bi lahko odjavil avto iz prometa in bi me moral on poiskati tako pa se mi zaenkrat dobro izmika v sodelovanju s svojo staro mamo zato zato naprošam vse motosvetovce ki so doma v bližini virmaš pri škofji loki da se mi oglasijo za več podatkov hvala l.p.janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če "izgubiš" prometno in obe tablici ne moreš odjaviti vozila? :naughty:

In glej ga zlomka; se zgodi, da se lahko kasneje tudi najdejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo tudi to sem že probal pa ni tako enostavno sicer pa sedaj čakam odgovor od mnz-ja, če mi tudi oni ne morejo pomagati potem samo še bog pomagaj fantu, bolje da se izseli iz slovenije kajti sedaj pa mi počasi že poka živec l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

živjo, zgodba s prepisom je končana, po dveh mesecih mi je končno uspelo ujeti mulca, ni bilo pottrebno uporabiti nobene sile, saj je bil čisto prestrašen, sedaj mu bom vozilo za kazen odjavil iz prometa tako da bo moral ponovno na tehnični pregled, nauk te zgodbe je, da je potrebno TAKOJ narediti prepis, neglede na to kako lepo te kupec prosi, če lahko malo počakaš, to mi je bila zelo dobra šola, danes pač ni nikomur več za zaupati, hvala vsem, ki ste mi pomagali z vašimi nasveti, želim vam srečno in uspešno novo leto 2005 l.p.janih

ps: iz mnz sem dobil odgovor, da mi nažalost ne morejo pomagati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Mene pa zanima če se, da kupoprodajno pogodbo kar "doma" sestavit, da bi se jo potem dalo overit?

Našel sem TALE obrazec.

Ubistvo se gre za to, da je kupec iz MB pa nima nobenega prevoza, da bi midva nekako pogodbo sestavla skupaj. Pa bi vsak izpolnil svoj del, pa podpisal, pol bi pa jst sam nesel to pogodbo, z kopijo njegovih dokumentov in vsemi njegovimi podatki overit. Tko da midva niti ne bi pršla skupej :)

A se da? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak, da se da

pa če že delaš, se ti splača ne tko overjat, ampak it k kakemu preprodajalcu vozil, it bo še najcnej prepis naredu pa ti boš najcnej skoz pršou... v lublani jst delam vse pr Tinti... naprej se pa sam pozanimaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če se, da kupoprodajno pogodbo kar "doma" sestavit, da bi se jo potem dalo overit?

Našel sem TALE obrazec.

Ubistvo se gre za to, da je kupec iz MB pa nima nobenega prevoza, da bi midva nekako pogodbo sestavla skupaj. Pa bi vsak izpolnil svoj del, pa podpisal, pol bi pa jst sam nesel to pogodbo, z kopijo njegovih dokumentov in vsemi njegovimi podatki overit. Tko da midva niti ne bi pršla skupej :)

A se da? :)

ne prepisa delat sam ker moreš pri notarju overit in plačat davek - avtohiše ti to naredijo dosti ceneje in preprosteje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepisa se že dolgo ne splača opravljati sam. Kot je rekel Pervy, do preprodajalca, naredi pogodbo, dobiš dva izvoda - cca 2.500 SIT. Nato greš na občino in overiš podpis za 250 SIT in ne do notarja.

Najcenejša varianta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že, pr nas pride 3k. Sam mene je bol zanimal če more bit kupec kej prisoten, al mu lahko jst samo pošlem pogodbo pa on izpolne svoj del, pol pa pošlje nazaj k meni, pa še jst svoje, pa dam overit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če se, da kupoprodajno pogodbo kar "doma" sestavit, da bi se jo potem dalo overit?

Našel sem TALE obrazec.

Ubistvo se gre za to, da je kupec iz MB pa nima nobenega prevoza, da bi midva nekako pogodbo sestavla skupaj. Pa bi vsak izpolnil svoj del, pa podpisal, pol bi pa jst sam nesel to pogodbo, z kopijo njegovih dokumentov in vsemi njegovimi podatki overit. Tko da midva niti ne bi pršla skupej :)

A se da? :)

Prepis naredi takoj, da ne boš imel sranja, kot sem ga jaz z avtom.

Po enem mesecu sem zadevo reševal pri advokatu. Stalo me je 60k. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!