Skoči na vsebino

Učitelji "druge" vere


marem

Priporočene objave

Torej včeraj gledam preverjeno in ena izmed tem se mi je zdela zanimiva, pa ni vrag da sem malo razmišljal o tem:

Torej govorila (tema) je o sprejemanju naših učencev (O.Š. in S.Š. ) učiteljev, ki so druge (v Sloveniji je večina prebivalstva krščenskega, zato "druga")vere, kot primer so dali učiteljico, ki je islamske vere (ruta&stuff v učilnici). Pa me zanima kako bi vi sprejeli učitelja, ki ni "vaše" vere (vem, da ste večinoma ateisti, a se mi zdi da nam islam ni pretirano dobro "znan").

Sam sem namreč mnenja, da če te učitelj uči tisto kar bi te moral (matematik->matematiko; zgodovinar->zgodovino) in ne zahaja v religiozne vode (vsaj ne prepogosto), lahko brez problema uči ne glede na njegovo veroizpoved.

Morda sem sam tak samo zdi se mi da kako dovzetnost do vere učitelja, učenec hitro izgubi, saj je tako ali tkao "filan" s sranjem z vseh strani.

Mislim da bi bil (morda) učitelj/ica na začetku deležen nekoliko posmehovanja (za njegovim hrbtom se razume), potem pa bi predmet tekel bolj ali manj normalno.

IMHO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo mi je bilo (včeraj na Preverjeno) ko je predstavnik islamske ne vem kaj...govoril kako bi morali biti strpni, vsi smo ljudje...vse lepo in prav....ampak kam se ta človekova pravica po svobodi oblačenja izgubi v njihovih državah.

Glede državnih šol pa ... naj ostane zadeva ločena....ker če ne bo...ne moreš nekaj dovoliti drugega pa ne...in nobenmu John Johnes-u ali kakemu Heaven"s Gate privržencu ne bi niti slučajno dala možnost, da stegne roko nad moje otroke.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učili so nas že alkoholiki, katoliki, pedofili, komunisti, psihopati ipd., pa so še vedno vsi ocenjevali z 1-5.

Edini hec bi bil, če bi se oseba islamskega prepričanja prijavila za katoliški verouk učit ali obratno (zaradi boljše plače npr.). Za matematiko se pa tako ve, kje so izumili arabske številke.

Equal opportunity employment !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Vera posameznika je njegova osebna stvar!

- Koliko vas je imelo učitelje ali profesorje jehovske, krščanske, budistične in bogsigavedi kakšne vere, pa tega sploh ne veste?!

- Kako se danes oblačimo, je pa menda jasno, da pri vseh modnih trendih je vseena figa ali imaš ruto ali kravato okoli qrca, vratu, na glavi bilokaj, bilokje.

- Kaj se pri pouku uči, je jasno določeno v učnih načrtih, usposobljenost učitelja je pa tudi določena.

Ne vidim, kje tu kdorkoli vidi problem, če črnec s šiptarsko kapico v škotskem krilu uči tehnično vzgojo in hodi na randi z učiteljico angleščine, ki je Indijka z rdečo piko na čelu obuta v bulerje in oblečena v roza mikico, kjer se vidi piercing na popku, njuna ravnateljica pa je muslimanka z ruto na glavi in Leviskami pod tistim njenim pregrinjalom in tatoojem nad ritko, vsi skupaj pa z Janezom (učitelj telovadbe) in prfokso za kemijo (brrrrrr) Micko (oblecite ju po želji kot Kena in Barbiko) nažigajo pir in tequilo v bližnjem baru, jasno izven delovnega časa!

Bolano je sploh ..... ah, brez veze, adijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim v čem bi bil problem, če bi učila učiteljica, katera je pripradnica islamske vere, če uči korektno in seveda v smeri njenega učnega programa. Se pa nikakor ne strinjam, da bi prenašala svoje mišljenje na učence. To mi je pa vseeno, ali je musliman, kristjan, henduist, budist, anglikanc ali ne vem kaj........ v vsakem primeru nisem zato, da bi svoja verska prepričanja podajali na učence.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo mi je bilo (včeraj na Preverjeno) ko je predstavnik islamske ne vem kaj...govoril kako bi morali biti strpni, vsi smo ljudje...vse lepo in prav....ampak kam se ta človekova pravica po svobodi oblačenja izgubi v njihovih državah.

...

Seveda zanimivo.

Vendar: Slovenija se deklarira za strpno in demokratično državo, zato je edino pravilno, da vse svoje državljane enako obravnavamo. S spoštovanjem tega bomo kvečjemu "izobrazili" sodržavljane drugih barv, ver, prehrambenih in spolnih navad, običajev brisanja ritk itd, da bodo te naše "dobre" navade, vrednote in običaje prenašali na "svoje" v kot ti praviš "njihovih" državah.

Le tako, z marginalizacijo in inkriminiranjem pa sigurno ne!

To Lina: Ti, ti, porednica ti! :naughty:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Vera posameznika je njegova osebna stvar!

Jaz tudi tako mislim....In tiste svoje verske zapovedi in verska oblacila naj uresnicujejo/nosijo doma (ali pa zaradi mene v moseji), kjer je samo njihova stvar...

So naredili v Franciji cisto pravilno, ko so prepovedali nosenje rut (pa ne samo uciteljicam, tudi ucenkam)

Nazalost Islam ni cisto navadna vera, ampak je nacin zivljenja. In dokler je to samo manjsina je vse OK....samo kaj, ko so tako posilezni s tem svojim nacinom zivljenja...

In se vse preradi sklicujejo na demokracijo in strpnost... Mislim Halo: To je dosezek evropske civilizacije (in posledica vsega sranja, ki se je dogajalo... ) Ce bi pa oni to isto radi imeli....Izvolite; ampak najprej pri sebi doma, potem pa naj zacnejo izvazati in pamet soliti vsem ostalim....

V ustavi pise, da je cerkev locena od drzavi.... Torej prosim nobenega verskega sranja v drzavnih solah... Ce bi pa radi imeli svoje sole, pa naj izvolijo.... So tudi "kristjani" odprli Skofove zavode (tisto krscansko gimnazijo ali kakorkoli se za imenuje... )

Ze res, da naj bi vecina spostovala pravice manjsin...Ampak vse ima svoje meje...V dolocenih stvareh se mora pa tudi manjsina prilagajati vecini....Ce pridem h komu na obisk se pac ne obnasam kot da sem gospodar v hisi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda zanimivo.

Vendar: Slovenija se deklarira za strpno in demokratično državo, zato je edino pravilno, da vse svoje državljane enako obravnavamo. S spoštovanjem tega bomo kvečjemu "izobrazili" sodržavljane drugih barv, ver, prehrambenih in spolnih navad, običajev brisanja ritk itd, da bodo te naše "dobre" navade, vrednote in običaje prenašali na "svoje" v kot ti praviš "njihovih" državah.

Le tako, z marginalizacijo in inkriminiranjem pa sigurno ne!

To Lina: Ti, ti, porednica ti! :naughty:

Za blagor narodu, s HHV-jem naprej :kva2: :lol1:

Sorry si nisem mogla kaj! Imaš prav, čeprav je težko druge prepričati, da se bodo po teb zgledovali. Samo poglej določeno št. slovenskega prebivalstva, ko je že 40. let tu, pa se še "ni naučilo" govoriti slovensko, metati hrano čez okno, buliti za ženskami itd....... Mislim, da določena populacija ljudi izhaja iz takih različnih okolij, da se enostavno ne znajo aklimatizirat, ali pa se nočejo. Primer, pri nas ubijajo krave kot za zastavo, v Indiji so krave sveta žival. Težko je toliko različnih populacij spraviti pod isto "streho" hiše, ki se imenuje globalizacija. Razlike bodo vedno ostajale in vsega ne bomo mogli spremeniti. Zato sem tudi delno proti globalizaciji. A če živim v tej dobi, v tej razvitosti držav in družbe kot take, bom probala biti kar se da strpna do vsega ostalega. Boriti proti se ne morem, torej lahko to vzamem zdravo za jasno in probam sebi omogočiti čim manj stresa in obremenjevanja.

Pa še to, tako kot je pri nas obvezno imeti luči prižgane, ker je to z zakonom določeno, je v drugih državah obvezno nositi naglavno ruto. Noben te ne sili, da greš tja, a če si tam, moraš vedeti, kaka pravila imajo in se jih moraš držati. Če ti niso všeč - ne it tja, simple as that......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi imel ničesar proti če bi me učila z ruto. Tudi ne bi imel ničesar proti če bi/bo učiteljica z ruto učila moje otroke (na to bo treba še mal počakat ampak vseeno). Seveda dokler ostane vera (kakršna koli že naj bo) ločena od šole.

Seveda to velja dokler ne bo kdo doživel kaj takšnega kot sem jaz pri pouku angleščine ko je profesorica imela občasne izpade verskega fanatizma in izrazite ksenofobije. Ne zajebavam se, izjave ki jih je metala ven so bile na ravni New-Born Christians (ala Bush in podobni). Na srečo je vsaj večji del razreda znal razmišljati s svojo glavo in so te zadeve šle popolnoma mimo nas. Bi pa že bilo sranje če bi se takšne zadeve vcepile v glavo vsaj enemu v generaciji. Prav zaradi tega me tudi skrbi vpeljava verouka v šole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi tako mislim....In tiste svoje verske zapovedi in verska oblacila naj uresnicujejo/nosijo doma (ali pa zaradi mene v moseji), kjer je samo njihova stvar...

So naredili v Franciji cisto pravilno, ko so prepovedali nosenje rut (pa ne samo uciteljicam, tudi ucenkam)

Nazalost Islam ni cisto navadna vera, ampak je nacin zivljenja. In dokler je to samo manjsina je vse OK....samo kaj, ko so tako posilezni s tem svojim nacinom zivljenja...

In se vse preradi sklicujejo na demokracijo in strpnost... Mislim Halo: To je dosezek evropske civilizacije (in posledica vsega sranja, ki se je dogajalo... ) Ce bi pa oni to isto radi imeli....Izvolite; ampak najprej pri sebi doma, potem pa naj zacnejo izvazati in pamet soliti vsem ostalim....

V ustavi pise, da je cerkev locena od drzavi.... Torej prosim nobenega verskega sranja v drzavnih solah... Ce bi pa radi imeli svoje sole, pa naj izvolijo.... So tudi "kristjani" odprli Skofove zavode (tisto krscansko gimnazijo ali kakorkoli se za imenuje... )

Ze res, da naj bi vecina spostovala pravice manjsin...Ampak vse ima svoje meje...V dolocenih stvareh se mora pa tudi manjsina prilagajati vecini....Ce pridem h komu na obisk se pac ne obnasam kot da sem gospodar v hisi...

Oprosti, samo nošenje naglavne rute je izbira posameznika, kot je nošenje križa v smislu verižice okoli vratu.

Torej bi morali tudi izrecno zahtevati, da nihče v šoli nima okoli vratu križa s kristusom gor nabitim.

Ne zagovarjam nošenja rut, samo če že delate pravila, naj bodo ta pravila za vse enaka....... In meni lahko neko nošenje križa na sošolcu prinaša enako količino psihičnih motenj, kot naglavna ruta......

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Islam je nacin zivljenja.

Res je. In ravno zato sem mnenja, da tudi matematike ne more kar vsak učit.

Pa da ne bom narobe razumljena - tudi naši ekstremni klerikalci naj raje počnejo kaj drugega.

Otroci so gobe, ki vpijejo vase vse. Ne samo 3+2, tudi tisto, kar poveš prej in potem, pa tudi način, na katerega to poveš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw. V večini držav z muslimansko večino ruta NI obvezno naglavno pokrivalo za ženske. Če jo ženske nosijo je to zaradi spoštovanja tradicije. Nihče ne bo recimo turistki težil da naj nosi ruto, ko hodi po ulici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Nihče ne bo recimo turistki težil da naj nosi ruto, ko hodi po ulici.

:)

Ne vem, ce bi se tisti, ki so ze kdaj bili v Iranu (recimo) strinjali s tabo...

Pa se en BRBK: Na kosovu recimo ljudje in zenske hodijo po cestah normalno obleceni...In potem pridejo v Slovenijo prodajati burek in kar naenkrat se cutijo dolzne spostovati svoje verske obicaje (najbrz tudi zaradi domotozja, kaj pa vem... )

A ves kaj; ce jih doma nisi spostoval, jih tudi tukaj ni treba....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... In meni lahko neko nošenje križa na sošolcu prinaša enako količino  psihičnih motenj, kot naglavna ruta......

Nekomu drugemu gredo pokonci kocine ob pogledu na satanistične znake, tretjemu na kar nekaj, česar sploh ne zastopi in mu je zaradi tega tuje in "nevarno".

Se bo potrebno počasi navaditi ne se ozirati na izgled in pustiti ostalim živeti.

Live and let live! Ne naredi nikomur nič takega, kar ne želiš, da naredijo tebi! Simple as pasuljće!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sem zato, da se uvede tak pravilnik kot v Franciji. Verski simboli (križi, kipci, naglavne rute,... ) in politični simboli (slike oz. kipi Tita, Stalina, Hitlerja, Busha,..... ) ne spadajo v šolo.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

Ne vem, ce bi se tisti, ki so ze kdaj bili v Iranu (recimo) strinjali s tabo...

Pa se en BRBK: Na kosovu recimo ljudje in zenske hodijo po cestah normalno obleceni...In potem pridejo v Slovenijo prodajati burek in kar naenkrat se cutijo dolzne spostovati svoje verske obicaje (najbrz tudi zaradi domotozja, kaj pa vem... )

A ves kaj; ce jih doma nisi spostoval, jih tudi tukaj ni treba....

Hmm :hmm: , a ni govora o Sloveniji in učencih in učiteljih v naši državi?

A bomo sedaj zagovarjali enoumje? Za razliko od preteklega komunističnega sedaj krščanskega? Se gremo inkvizicije, pa čarovnice zažigat?

Mater vola, a Janez lohka hodi v mojo dolino se fiksat in za njim ležijo šprikle po travniku, da ne upam otrok tja spustiti, pa ne smem ne njemu nič reči, pa še sosedje me imajo za fuknjenega, ko zato znorim. Muso in Fato je pa treba kar potolči, pa ju sploh ne poznajo, samo slišali so, da imata belo kapco pa ruto na glavi.

Jaoooo, Šentflorjanci!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sem zato, da se uvede tak pravilnik kot v Franciji. Verski simboli (križi, kipci, naglavne rute,... ) in politični simboli (slike oz. kipi Tita, Stalina, Hitlerja, Busha,..... ) ne spadajo v šolo.

Tadej

Uniforme kot angleži, kiklce malo nad pićič, to bi teb pasal, a ne? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vam takoj strah in trepet (posledica zadnjih 50 let) pred kristusom ven seka...Ker ste tako pametni kako bodo oni nesli naše vrednote k sebi domov...a mi lahko poveste kaj so sploh sprejeli vase od zahodne civilizacije....kaj so nesli k SEBI domov....Islam ni vera prilagajanja...na nobenem področju...tako v arhitekturi kot načinu življenja...Komaj smo Kršanstvu zamašili usta in zavezali roke...si izborili pravico do biti čarovnica prez posledic...zdej bi pa takoj neko novo temačnost zvleki sem..med Alpe...Pa ne mi govort da je fajn biti z ruto pokrit in kako so ženske spoštovana bitja na tistem koncu..... In ja so nestrpni...na žalost so....bolj kot jest...danes je to tako...mogoče se bodo spremenili...do takrat pa hvala lepa...

(Na Nizozemskem so glih zdej enkrat ubili režiserja (s kolesom se je vozu), ki je živel s ,,spreobrnjeno muslimanko,, (ni več), ker je posnel film..ki ni bil ravno pohvalen za to strpno in človekovih pravic polno vero. Morilec je živel na Nizozemskem ni bil nek nerazgledan Iranec).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Kurse

Rekel sem v večini držav. Nisem rekel da ne obstajajo ekstremi. Ali si prepričan da je v Iranu zakon ki zapoveduje nošenje rut? Ali pa gre za običaj?

Vsekakor zahod ne more in ne sme pričakovati da se bo tradicija spremenila v nekaj letih, ker se pač določene zadeve njim ne zdijo sprejemljive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben.....ampak res nobeni verski simboli nimajo kaj iskat v hramih učenosti,javnih ustanovah,uradih itd.

Doma pa naj ima vsak kar hoče,križe,rute,turbane........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omg Lina, pa daj ne meči enega ekstremnega fundamentalisa v isti koš z celotnim preostalim muslimanskim svetom. Ekstremiste lahko najdemo v skoraj čisto vsaki veri: Oklahoma building, bombardiranje bolnišnic ki opravljajo splave, goes on and on. To je tako kot da bi po nekaj neonacistih sodil celotno zahodno civilizacijo.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KEC pojdi v Iran..pojdi v kratkih rokavih..in povej (če se slučajno vrneš)...kok imajo lepo tradicijo.

Enden ekstremist????--sej ne verjameš tega kar si reku???

Pa Sej to je BREZVEZE, spet je vse kar je naše čist zanič in vse ostalo super.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oddaje nisem gledal, tako da ne vem, a je to prišlo v javnost zaradi pritožbe katerega od staršev ali čisto informativno. Ker pri vsej zadevi se mi zdi da se še najbolj s tem ukvarjajo starši, otrokom se pa itak j..., katere vere je profesor.

Vse drugo je za otroke bolj pomembno. Od tega, kolko nauči, kolk se da plonkat, a se lahko klepeta med urami .....itd. Tista ruta otrok ne moti, moti njihove starše!! In če bi si ti starši vzeli 5 minut časa doma in otroku pač razložili kaj je fora te rute, bi vsi mirneje naprej spali.

In glede simbolov v šoli. Profesorji, vzgojiteljice, tršice in vsi drugi so ljudje in ne roboti, ki jih je sistem postavil v šole, da bodo iz naših malčkov naredili genije. In kot ljudje imajo čustva, nagnjenja in vse ostalo, kar jim pogojuje nošenje rute, križa ali pa rdeče pike na sred čela. Problem ni v teh ljudeh in njihovih simbolih, ampak v tistih, ki jih to mot.

Sicer pa lahko vsak svojga mulca popoka pa naj ga v drugo šolo voz, če s tem ne more živet. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!