Skoči na vsebino

Učitelji "druge" vere


marem

Priporočene objave

Lina nihče ni rekel, da kar je tuje je boljše od našega. Tudi nihče ni rekel, da je muslimanska vera super in naj itd..... nekaj nas se pa strinja, da če se gremo globalizacijo (in proti temu nič ne moremo), da probamo iz tega ven potegniti čimveč, kar lahko. Saj hrano imajo pa razne kitajske in indijske in mehiške restaracije dobro, ne?

Zakaj bi si parali živce, če ne moremo spremeniti. Meni osebno ni do vseh teh mešanic itd... ampak pa tudi ne bom živce izgubila (kar me zate resno skrbi), če pač ena ženska nosi ruto na glavi, pa tudi ne, če bo taista ženska učila mojega sina matematiko, če bom dobila od nje korist in bo moj sine znal ta predmet (dopuščam možnost tudi, da je hčerka :devil: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oddaje nisem gledal, tako da ne vem, a je to prišlo v javnost zaradi pritožbe katerega od staršev ali čisto informativno. Ker pri vsej zadevi se mi zdi da se še najbolj s tem ukvarjajo starši, otrokom se pa itak j..., katere vere je profesor.

Vse drugo je za otroke bolj pomembno. Od tega, kolko nauči, kolk se da plonkat, a se lahko klepeta med urami .....itd. Tista ruta otrok ne moti, moti njihove starše!! In če bi si ti starši vzeli 5 minut časa doma in otroku pač razložili kaj je fora te rute, bi vsi mirneje naprej spali.

In glede simbolov v šoli. Profesorji, vzgojiteljice, tršice in vsi drugi so ljudje in ne roboti, ki jih je sistem postavil v šole, da bodo iz naših malčkov naredili genije. In kot ljudje imajo čustva, nagnjenja in vse ostalo, kar jim pogojuje nošenje rute, križa ali pa rdeče pike na sred čela. Problem ni v teh ljudeh in njihovih simbolih, ampak v tistih, ki jih to mot.

Sicer pa lahko vsak svojga mulca popoka pa naj ga v drugo šolo voz, če s tem ne more živet.  :angry:

jst dam pa kar šraufuro pod tale post :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam,da kdo bere feljton v Dnevniku z zeleno piko pod naslovom.....Poročena sem bila z bratom osamebinladna.

Zanimivo,poučno........pa je ženska polovično Iranka,polovično.....mislm,d Švicarka......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne berem avobiografij užaljenih žensk :devil: - hecam se malo.....

Samo oprosti, Osama je terorist-skrajnež - mi pa se probamo pogovarjati o navadnih ljudeh, ki so pač različne narodnosti.

Pa imam za vse eno vprašanje: če bi bila učiteljica indijka s piko na čelu, ali črnka ali kitajka, bi lažje prenašali dejstvo, da ona uči? Samo vprašam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim Lina, tole pa je že res ignorantsko.

Kje sem rekel da je vse kar je naše slabo kar pa je njihovo je dobro?!?!?

Eden ekstremist se je nanašalo na morilca Nizozemskega režiserja. Eden zato ker je tekla beseda o njem. Eden ne dva ne trije. Seveda je ekstremistov po svetu ogromno. Prav sedaj jih imamo nekaj 10.000 v Iraku kjer se borijo proti "zlu" (seveda v imenu dobrega). Da ne bo pomote to je izjavil tisti ki jih je tja poslal!!!

Ne vem ali Ti moram še enkrat napisat kar sem že 2x napisal! V večini državah! Nikjer nisem rekel v vseh.

Sedaj pa kar se kratkih rokavov tiče oče in pa še cela druščina sopotnikov (ja med njimi so bile tudi ženske) je bil 2 leti nazaj na potovanju po Iranu. Po Theranu so se sprehajali v kratkih rokavih (oh ja tudi ženske Lina). In če me spomin ne vara je moj oče še živ, pa tudi ostali (in tudi ostale, da ne bo pomote) iz te druščino so še vedno živi.

Osebno sem bil v Jordaniji, Egiptu in Tuniziji (backpacking in ne izležavanje v rezortih). Povsod sem se sprehajal v kratkih rokavih in tudi sopotnica se je sprehala v kratkih rokavih. Če to pišem očitno še brcam.

Kar pišem pišem iz osebnih izkušenj, iz pogovrov z ljudmi, ki sem jih tam srečal in pri katerih sem bil neverjetno ljubeznivo sprejet. Ne pišem na podlagi informacij, ki jih dobim iz ti. breaking news. Vsem tistim, ki na tako enostaven način mečejo vse ljudi iste vere v isti koš (se lahko zgodi vsakemu, tudi meni) in posplošujejo kar tja v en dan priporočam da preden to storijo, samemu sebi dovolijo da situacijo spoznajo iz večih zornih kotov, da bodo lahko o kakšni stvari sodili objektivno.

L.P.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne berem avobiografij užaljenih žensk  :devil:  - hecam se malo.....

Samo oprosti, Osama je terorist-skrajnež - mi pa se probamo pogovarjati o navadnih ljudeh, ki so pač različne narodnosti.

Pa imam za vse eno vprašanje: če bi bila učiteljica indijka s piko na čelu, ali črnka ali kitajka, bi lažje prenašali dejstvo, da ona uči? Samo vprašam?

Govori o BRATU.....in ostalih članih te zloglasne družine in sicer iz let,ko je bil osama še popolnima neznan nepomemben človeček,tam nekje u Savdski arabiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ob tej "Nizozemski" debati sem se spomnil, da je pred časom nekdo tam gori neko ministrico v štacuni zaklal! Menda ni bil musli? :hmm:

Je pa verjetno bil blond, črn al pa brinet. Ali kdo to ve?

Sprašujem, da napišem peticijo o prepovedi nošenja te barve na glavah!!! Zato ker taki so vsi fukneni, nestrpni, morilci, itd, itd. Skratka, treba jih je ukint!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sej je blo že vse predebatirano in stokrat napisano za in proti.....in nikol nismo prišli skupaj in tut sedaj ne bomo......Kako je, kako ni od kdaj in zakaj so dovoljeni kratki rokavi v Iranu....to so nianse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rekel sem v večini držav. Nisem rekel da ne obstajajo ekstremi. Ali si prepričan da je v Iranu zakon ki zapoveduje nošenje rut? Ali pa gre za običaj?

zakon. sploh je v bolj fundamentalisticnih drzavah zakon pokazati cim manj koze. ergo roke in obraz. vse otalo = tabu. pri zenskah se toliko bolj strogo uporablje zakon.

Noben.....ampak res nobeni verski simboli nimajo kaj iskat v hramih učenosti,javnih ustanovah,uradih itd.

Doma pa naj ima vsak kar hoče,križe,rute,turbane........

parafiram tole.

Motosvetovci spet ne ločijo drevesa od gozda! .)  :D

what else is new? :devil:

No ob tej "Nizozemski" debati sem se spomnil, da je pred časom nekdo tam gori neko ministrico v štacuni zaklal! Menda ni bil musli? :hmm:

bosanec, ki zivi na svedskem. kaj je bil po veroizpovedi ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je verske simbole težko ločevat od drugih simbolov bi bile uniforme res najboljša rešitev. :hmm:

...sploh če pogledam tadejeve predloge :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej......fantastični predlog.

Rad bi dodal samo še tole.......Turiistični denar bi poskočil v višave.Si lahko kdo zamisli koliko vsesvetovnih pedofilov bi napolnilo tole našo malo deželico in pritiskalo na sprožilce fotoaparatov.......Foto Tivoli in ostali ponudniki filmske robe bi služili k nori,da o hotelih raje ne izgubljam besed.Potem bi jim lahko organizirali še kak simpozij v Portorožu....... :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm :hmm: , a ni govora o Sloveniji in učencih in učiteljih v naši državi?

Eh, OK, potem pa ne prideta prodajati bureka, ampak uciti matematiko... In v soli v Pristini ne nosi naglavne rute, v soli (recimo) v LJ jo pa nosi. A mi lahko kdo pojasni zakaj?

A je slucajno kdo gledal program kosovske TV? Kakor sem videl so pjevajke oblecene popolnoma enako kot tiste na Pink-u, se pravi v minicih (ups, a sem se slucajno izdal, da gledam ta dva programa?)

A bomo sedaj zagovarjali enoumje? Za razliko od preteklega komunističnega sedaj krščanskega? Se gremo inkvizicije, pa čarovnice zažigat?
Pa dobro, kdo hoce koga zazigati? Preprosto takole: ce nekdo pride k meni domov, pricakujem, da bo pohistvo ostalo celo, pa da me ne vrzejo na koncu na cesto, ali pa da mi zacnejo zaracunavati najemnino za lastno stanovanje. A sem cuden?

@ Kec

Ce se prav spomnim, se je Benka morala porociti s svojim motorjem, ker se "kao" ne spodobi, da bi zenska sama hodila naokoli. Pa baje je morala tudi s tistim ogrinjalom okoli hoditi. Ne vem, mogoce sem si pa narobe zapomnil...

Muso in Fato je pa treba kar potolči, pa ju sploh ne poznajo, samo slišali so, da imata belo kapco pa ruto na glavi.

Vcasih so Muslimani hodili v nase kraje z ognjem in mecem. In so nasi predniki vedeli, kaj hocejo... Danes se pa Muslimani zgovarjajo na strpnost, pa demokracijo in toleranco, hocejo pa se zmeraj isto.

Sredstva in metode se spreminjajo, namen ostaja isti....

Pa mogoce se tole v razmislek: Prebivalstvo v Evropi se stara. In toliko in toliko nenaseljenih his, vasi, mest, itd... bo ostalo praznih. Z Juga in Vzhoda pa pritiskajo mnozice, katerih miselnost (da ne recem mentaliteta) in pa tudi rodnost je drugacna...

Sem se spomladi pogovarjal z enim Italijanom.... Centru njegovega rodnega mesta (Bologna ali Firence; pozabil) pravijo Kazba, ker so ga zasedli Arabci (se je pac izpraznil; a mogoce koga to spominja na Lj), ponoci so streljanja na dnevnem redu (obracuni med tolpami), skratka ljudi je ponoci strah hoditi po ulici...

Ali pa se je mogoce kdo sprehodil po Trstu? Ze imajo kitajsko cetrt.... Italijani pa mnozicno kupujejo hise na Krasu, ker se jim zdijo poceni in so za (zaenkrat se kolikortoliko) neokrnjeno naravo pripravljeni placati po par 100K eurotov (pa itaq vejo, da je sedaj se poceni)...

Pa prosim, ne mi sedaj takoj "ja saj tisto so pa kriminalci, nasi muslimani so pa ja nedolzni ucitelji in steber druzbe"....

Zaenkrat so se mogoce, ko jih bo pa 2 milijona bomo pa mi kaj? Manjsina? Izumirajoca vrsta? Anomalija?

Bojo mogoce rekli: "ja, dejmo bit strpni do tistih parih slovenceljnov, pa nej koljejo pozimi svinje, pa majo tiste svoje koline..."

Ali bojo rekli: " ko jih j...., naj koljejo svinje tam, od koder so prisli. Aja, od kje so pa prisli? Ma, saj je vseeno, pri nas tega ne bodo vec delali..."

@ Tadej :OK:

Sem takoj za take uniforme....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Lina seveda, saj imamo drugačna mnenja in nikogar ne prosim da naj jih spremeni. Kar povem so osebne izkušnje in osebno mnenje ki ga po želji upoštevajte ali ne. Samo pravim da mene osebno posploševanja zelo motijo in to je vse. Pač nimam rad da me nekdo daje v isti koš s kakšnim zagamanim red-neckom samo zato ker imava isto barvo kože. Verjetno nisem edini.

@Kruse.

No mislim da bi se še tudi pri nas skorajda našla kakšna vasica kjer bi se malo čuno gledalo ko bi Benka parkirala pod vaško lipo :)

Drugače pa sem absolutno za uniforme ala kekec!

Nč za sedaj bo to vse od mene.

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začnimo graditi 250 m visoke betonske ograje, kjer bomo obvarovali naša deca (katerih število se manjša), babice in dedke, mame in očete, tete in strice, cele vasi, mesta in posamezne hiše pred vdori muslimanov, kitajcev, rusov, američanov, črncev, indijcev, pa za svaki slučaj i svi ostali.........

Kot sem že napisala, točno vemo, kaka so "pravila" v določenih državah in če se tega ne držimo in nam sploh ni do tega, tudi tja ni treba iti.

Se je kdo vprašal, kako mi njih žalimo, ko pridemo v njihovo Džamijo in priačkujemo, da bomo šli v majicah brez rokav notri,kjer je to pri njih sveto prepovedano? Ah kje pa...... sej oni itak lahko vse prenesejo......

In še eno vprašanje: kdo je večji rastist? Belci, ki so pobijali in iztrebljali črnce, ali črnci, ki so bili desetletja zatirani in imajo sedaj moč se maščevati za nazaj?

No, da ne boste preveč tuhtali.... definitivno črnci.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ko ze omenjamo Nizozemski primer: A se kdo spomni, ko so ubili tistega njihovega politika (kaj je ze bil, Pim ali Vim; whatever). Ga je ubil drug Nizozemec (nek "strpnez").

In zakaj? Clovek se je zavzemal, da bi omejili priseljevanje. Pa ne zato, ker bi bil proti temu. Preprosto zato, ker je prihajala prevelika kolicina ljudi in se niso imeli casa integrirati v druzbo, ampak so se zapirali v "gete" (kaksna podobnost s "Fudzinama"?). Posledicno se niso naucili jezika, niso komunicirali z Nizozemci, prihajalo je do konfliktov in so bili se bolj marginalizirani.

Ma je bil tisti ubijalec res krasen strpnez, pravi svetel vzor, kaj ne? Mogoce imam pa predsodek proti ljudem, ki bi radi svojo strpnost in tolerantnost dokazali z orozjem in ubijanjem... Mogoce bi pa morali tudi mene pocasi klati, ker si drznem izraziti dvom o strpnosti za vsako ceno...

Ja, prav res... Zivelo enoumje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!