Skoči na vsebino

Učitelji "druge" vere


marem

Priporočene objave

Sej boš dobil nobelovo nagrado za prizadevanje miru in nestrpnosti.

Za kip pa samo povej, kje bi rad, da ti ga postavimo.

Zelo zanimivo, kako se obešate na posameznike. Kruse, upam, da noben od tvojih prijateljev, znancev, kolegov ni musliman, ker potem mi res ni jasno, kako se lahko z njim družiš in predvsem, kako te ni strah, da te ne bo enkrat kar zaklal, ker je pač tak po naravi......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...točno vemo, kaka so "pravila" v določenih državah in če se tega ne držimo in nam sploh ni do tega, tudi tja ni treba iti.

Potem pa dajmo se povedat, kaksna so pravila v nasi drzavi, in ce se jih drugi ne bodo drzali, potem jim pac ni treba sem priti.

@ Kec

V to ne dvomim. Saj se najdejo zadrtezi vsepovsod....

Takole mislim: ce grem jaz k njim, bom spostoval njihove obicaje; ce pa pridejo oni k meni, jih pa prosim naj spostujejo moje...

In ce mi pri njih ne bo vsec, ne grem vec tja; in ce njim ni vsec pri meni, jim ni treba vec priti...

Saj to je cisto preprosto, ali ni? Obojestransko spostovanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvojih odgovorih sodeče bi rekla, da sploh ne smejo vstopati v našo državo, kamoli da bi ugotavljali kaj smejo in česa ne. Sicer pa zakone imamo in se jih držimo. Tudi sami ne hodimo v cerkev v hudem miniču in samo v moderčku.

Vedno obstajajo pisani in nepisani zakoni.............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja btw, sem bil sedaj v mestu (sneži 100 na uro) pa mi je mimo (verjetno ravno iz tržnice je mela v vrečki solato pa bučno olje) prišla starejša ženička (nedvomno slovenske gore list) in je imela ruto na glavi :kva2: . :ph34r:

So že tu bejžmo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej, ko se je debata razvila malo širše, se mi je začelo porajati eno vprašanje, mogoče paradoks...

Pred nekaj tedni so v Lj odprli H&M (trgovina s poceni in kvalitetnimi cunjami). Na pomoč so prišli njihovi prodajalci iz Hrvaške in Avstrije. In ker so prišli samo v začasno pomoč (prve dni po odprtju trgovine je bila norišnica) je logično, da se v tako kratkem času niso naučili slovensko, ampak so govorili v materinem jeziku. Eni nemško, drugi hrvaško.

In ne boste verjeli. Ratala je afera. Na Pop Tv so ogorčeni poročali, poklicali so delovnega inšpektorja, ki je trgovino kaznoval. Kaznoval jih je zato, ker prodajalci niso govorili slovensko, delovna dovoljenja so imeli.... Sramota za našo SLO pred tako veliko firmo iz EU kot je H&M.

In sedaj paradoks: a ste že kdaj v petek zvečer v LJ parkirali na kakem javnem parkirišču (Sidro, pred Maxijem). Kaj vam je rekel redar? Neko takole gre: Dobar večer. Ja gospod malo bo za počekat. Lete tam dol je en parkplac frai. Pejte hitr tam, pa parkirat morate u rikverc.

Me zanima, kaj bi bilo, če bi takrat poklicali delovnega inšpektorja in "prijavili" redarja? Najprej bi vprašali, če sem jedel nore gobe....

Pa saj vem, da bluzim. Grem raje uniforme popat.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prepovedovanje raznih simbolov z zakonodajo

zeloo vleče na razne extremistične režime

katerih se pravzaprav hočemo izogniti

in eni ste prav rojeni za kaj takega kot sledi

gre pa zadeva običajno takole:

- prepovemo muslimanske rute

- muslimani popizdijo in zahtevajo enakost zato prepovem0o vse verske simbole

- verniki popizdijo in prepovedati je treba še vse klubske simbole, simbole združenj, organizacij itd

- vsi popizdijo in najprej prepovemo hrvaške simbole (bodoževidlqrcapalca)

- kroatarji popizdijo, se pritožijo v EU in v SLO prepovemo vse državne simbole

- potem popizdijo nečoferji in prepovemo avtomobilske tablice kot simbol pripravljenosti vozila za vožnjo v prometu

- popizdijo čoferji in prepovedo motoristične simbole (tiste, ki še niso tkoaltko prepovedani)

- potem popizdimo mi in prepovemo MS in sami sebe ter vse druge

&

ugotovimo, da tako ne gre in ponovimo vse v obratnem vrstnem redu z dovoljevanjem

sam da je žur

pa da bodo poslanci mel kej za delat,

pa Novice kej za pisat

pa Slovenceljni s steklenim pogledom

zmešanice rambota in terminatorja

kej za mlet za šankom

ob kozarčku rujnega

:kva2: :lol1: :kva2: :lol1: :kva2: :lol1: :kva2: :lol1: :lol1:

pies: Klimbra, da ne bi tolele slučajno vzel preveč osebno

:friend1:

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Kruse, upam, da noben od tvojih prijateljev, znancev, kolegov ni musliman,...

Sem delal za zidarja (muslimana). In mi je bila tale njegova zgodbica najbolj vsec: Po nocnem sihtu v rudniku je prisel domov, zena (nezaposlena; torej vzdrzevana) pa mu ni skuhala kave. Je spala, lenoba. In jo je premlatil. Soseda je zaslisala kricanje in je prihitela na pomoc in je premlatil se njo. Potem je prisel se moz od te sosede, in ko je izvedel, zakaj gre, je svoji zeni ukazal, da mora skrbeti za tisto premlateno zeno, dokler ne pride k sebi, pa se kavo mu je morala kuhati.... (Skratka, kaj se ima za vmesavati v tuje probleme, se posebej, ker jih je upraviceno fasala)

Eh, sem ze pozabil, kaj sem hotel s tem povedati, ampak zgodbica mi je bila pa vsec...

...z njim družiš in predvsem, kako te ni strah, da te ne bo enkrat kar zaklal, ker je pač tak po naravi...

Ce je "uredu clouk", ne vem, zakaj se ne bi druzil z njim...In ne, ni me strah, ker sem spoznal dosti "Juznjakov" (tudi muslimanov), ki so se do mene obnasali bolj fer kot marsikateri Slovenec (upam, da sem se tudi jaz do njih)... Je pa res, da se o teh stvareh z njimi ne pogovarjam (Saj vem, da ce bi jaz kam sel delat, mi tudi ne bi bilo vsec, da bi me nekdo stalno spominjal na to, da sem tujec... Ker sem tudi to ze dozivel... )

Popravljeno . Popravil Kruse
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tadej, kje je ta H&M?

sicer pa - lahk se kregamo jezimo in frustriramo. dejstvo ostaja -samo z modrovanjem se ni še noben problem rešil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem delal za zidarja (muslimana). In mi je bila tale njegova zgodbica najbolj vsec: Po nocnem sihtu v rudniku je prisel domov, zena (nezaposlena; torej vzdrzevana) pa mu ni skuhala kave. Je spala, lenoba. In jo je premlatil. Soseda je zaslisala kricanje in je prihitela na pomoc in je premlatil se njo. Potem je prisel se moz od te sosede, in ko je izvedel, zakaj gre, je svoji zeni ukazal, da mora skrbeti za tisto premlateno zeno, dokler ne pride k sebi, pa se kavo mu je morala kuhati.... (Skratka, kaj se ima za vmesavati v tuje probleme, se posebej, ker jih je upraviceno fasala)

Ja Kruse, zato se jaz ne bi nikoli poročila z muslimanem, ker pač vem, da taki so. A boš ti zdej njim ucepil v glavo, da ne delajo prav in da naj ženo lepo pustijo spat itd samo zato, ker ti tega ne akceptiraš? Vsaka žena ve, kaj jo čaka...... in za vse te stvari sta potrebna dva.... Lahko bi ga prijavila. Pa misliš, da ga? Ne, ker ve, da je to način življenja in se je s tem sprijaznila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo ne jebat dobre teme........

Ta "dobra tema" je bila že miljonkrat prežvečena v temah Džamija, Izbrisani, Zakaj postajam nacionalist,..... tko, so edina pametna stvar v tej temi predlogi za uniforme.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta "dobra tema" je bila že miljonkrat prežvečena v temah Džamija, Izbrisani, Zakaj postajam nacionalist,..... tko, so edina pametna stvar v tej temi predlogi za uniforme.

Tadej

:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

:grupni: :grupni: :grupni:

Vsepovsod se najde nekdo, ki hoče spremenit temo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-samo z modrovanjem se ni še noben problem rešil...

A da ne? :blink:

Poglej MS; skor vse vsak dan rešmo. :)

In ko smo že čisto blizu svete resnice o vsem, vse skupaj crkne. :?

In mormo znova nabijat. :)

Pa saj nismo mo krivi, če je temu tako. :rolleyes: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!