Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Prepusti to delo strokovnjaku, ker ti je zelo verjetno od starosti razpadlo lepilo in je podplat odstopil. Ko sem jaz spraševal za moje, mi jih še čevljar v Nm ni mogel rešiti, ker nima pravega kopita, da bi po ponovnem nanosu lepila vse skupaj dobro stisnil v stiskalnici.

V kolikor sta škornja sicer še dobra in podplat ni obrabljen, najdi mojstra pa ti bo oba odstranil in ponovno zalepil. Lahko tudi preveriš, če se dobi podplate kot rezervni del. Za Sidi se jih dobi...  

Cena pa je bila (vsaj pred leti) zanemarljiva... Jaz sem plačal 15€, prijatelj pa pri drugem mojstru 10€. Zanimivo pa je, da sva imela oba enak model škornjev in tudi skoraj enako stare. Lepilo pač razpade zaradi starosti, če jih uporabljaš ali pa ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, XTR pravi:

Prepusti to delo strokovnjaku, ker ti je zelo verjetno od starosti razpadlo lepilo in je podplat odstopil. Ko sem jaz spraševal za moje, mi jih še čevljar v Nm ni mogel rešiti, ker nima pravega kopita, da bi po ponovnem nanosu lepila vse skupaj dobro stisnil v stiskalnici.

V kolikor sta škornja sicer še dobra in podplat ni obrabljen, najdi mojstra pa ti bo oba odstranil in ponovno zalepil. Lahko tudi preveriš, če se dobi podplate kot rezervni del. Za Sidi se jih dobi...  

Cena pa je bila (vsaj pred leti) zanemarljiva... Jaz sem plačal 15€, prijatelj pa pri drugem mojstru 10€. Zanimivo pa je, da sva imela oba enak model škornjev in tudi skoraj enako stare. Lepilo pač razpade zaradi starosti, če jih uporabljaš ali pa ne. 

... točno tako... za večino (premium) moto škornjev se dobi podplate, ker so podplati potrošni material (sploh pri "dirkačih", kjer kar hitro nastane luknja v sprednjem delu podplata zaradi pritiskanja na stopalke... Po moje se dobi podplate tudi za sport turing škornje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Za Alpinstar tudi? Bi zamenjal na 2. parih. Oba para še vedno 100% nepremočljiva in full udobna za nosit.

20240729_111257.jpg

20240729_111307.jpg

20240729_111321.jpg

20240729_111415.jpg

Moj čevljar ni našel podplatov....Čeprav so made in Bosna, vsaj novejši par z olupljenim prednjim delom podplata.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a ti bremze ne delajo?!?! :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Z leti človek postane okoren in nesiguren, pa noge za seboj vleče....😜

Nadomestnih podplatov pa na netu nisem našel, čeprav za sport in offroad so za določene modele.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Pozdravljeni!

Se odločam za nakup Vanucci škornjev v Louisu. Visoki adventure ali nizki?

image.png.002d799f1d39f5df22f243450e58244a.png

image.png.64daf2fd6b3f99f957ce7a8132e8348a.png

Kaj bi mi priporočali tisti, ki uporabljate ene ali druge?

Popravljeno . Popravil tomash
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, tomash said:

Pozdravljeni!

Se odločam za nakup Vanucci škornjev v Louisu. Visoki adventure ali nizki?

image.png.002d799f1d39f5df22f243450e58244a.png

image.png.64daf2fd6b3f99f957ce7a8132e8348a.png

Kaj bi mi priporočali tisti, ki uporabljate ene ali druge?

Odvistno od hlac. Ce imas lace za cez skornje s scitniki za golen, znajo bit visoki v napoto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno oboje probat in bit en čas obut in hodit. Pa še po tem zna priti do presenečenja. V štacuni OK, ko si pa cel dan v njih pa solze. Noge zaradi dolgotrajnega sedenja znajo malo oteč in kar na enkrat je škorenj poln ko šibice. 

Visoki ali nizki? Odvisno od potreb in ostale opreme, kot je napisal @Kugelschreiber. Turing hlače običajno nimajo kaj prida zaščite za "pišavke" in pri nizkih zna fajn bolet če, kaj fašeš izpod koles. Iz lastnih izkušen, ko sem kasiral kos plastike od podvozja avta, ki jo je dvignil pred mano vozeči. 

So pa nižje udobnejše, nanj zoprne za obuvat in manj vroče poleti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, tomash pravi:

Pozdravljeni!

Se odločam za nakup Vanucci škornjev v Louisu. Visoki adventure ali nizki?

image.png.002d799f1d39f5df22f243450e58244a.png

image.png.64daf2fd6b3f99f957ce7a8132e8348a.png

Kaj bi mi priporočali tisti, ki uporabljate ene ali druge?

.

... ja jest imam sidi adventure 2 goretex ... in  so mi na pogled res zelo podobni tej "tvoji visoki" varianti .... kot je rekel že raza, vprasanje, kaj kdo rabi ali pričakuje od škornjev

... kar se mene tiče, želim imeti vsekakor čim več zaščite .... in sicer tudi za piščalko pod kolenom ... ker sem že ničkolikokrat zadel tudi v stopalko mopeda ... in če bi imel nizko verzijo škornja, bi sigurno cvilil od bolečine ... 

... res pa zdeli poleti na 35+ vročine nisi prav "hladni" 

prenos.jpeg.fb8e713431869f219a8f8a3e1fc3978f.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderni moški znate res hudo komplicirati 🤔

Ob 28. 7. 2024 ob 17:51, Hornet pravi:

Iščem pravo lepilo. Katero?

 

Ob 28. 7. 2024 ob 17:57, raza pravi:

specialno lepilo

 

Ob 29. 7. 2024 ob 6:20, Zivnorc pravi:

odbrusiti ostanke starega lepila, uporabiti pravo lepilo in potem na kopitu stisniti-z udarci s šuštarskim kladivom

Pattex extreme

V ponedeljek je bilo treba flikati dve luknji, lepilo pa čisto na koncu

IMG_20240729_1300562.jpg.102547d5571880a0b8c9f2a6f7165020.jpg

Ves čas so mi v glavi odzvanjale taščine besede izpred nekaj let, da je to lepilo najboljše za čevlje 🤦 Štikla se nikdar več ne odlepi! Kupiš novega, ga skriješ v toolbox, zakleneš in evo njo pred očmi, ko ti najbolj teče voda v grlo 😂 Glih glih ga je bilo za dve luknji 🙈

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sej... to je ala Neostik .... prodaja ga večino firm, ki delajo lepila, pod različnimi imeni...

navaden raztopljen kavčuk, ki se strdi , ko topilo izhlapi.

 

... ta guma, ko ste jo flikali, bi pa še bolj držala, če bi dali čez še flajštr s podobo mikimiške..  :D    

:P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

... ta guma, ko ste jo flikali, bi pa še bolj držala, če bi dali čez še flajštr s podobo mikimiške..  :D    

:P

Saj je vesel, ker bo menjal. Ga čaka nov komplet že nekaj časa 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, makib pravi:

sam imam ravno take sidi visoke, top, le za to vročine niso....

 

.

... ja, pri 35+ si pa nogce tkole u vodi pohladim :D

20240801_110718.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, pik1 said:

.

... ja, pri 35+ si pa nogce tkole u vodi pohladim :D

20240801_110718.jpg

Bolj bi pomagalo če bi vodo not ulil😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAN pravi:

Bolj bi pomagalo če bi vodo not ulil😁

.

... to smo že probal :kva2:

 

1722529609840.jpg

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak sušijo se dobro...preverjeno 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!