Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Oxtar Infinity in prepogljivost? Skornji kot vsaki drugi usnjeni skornji. Saj niso pancarji.

hja ... to sem tudi jaz že mislil... in se nafukal s športnimi Oxtar TCS Evo ... ki niso bili dovolj prepogljivi za moje gabarite in kote gležnja, v katere so me silili športi motorji :(

Iščem nekaj res univerzalnega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 200 eur, torej 48.000 sit dobiš v tujini že top model alpinestars in podobne firme če malo gledaš akcije čez zimo, zato se mi to preveč zdi za bolj "leve" firme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 200 eur, torej 48.000 sit dobiš v tujini že top model alpinestars in podobne firme če malo gledaš akcije čez zimo, zato se mi to preveč zdi za bolj "leve" firme.

Korekt. Dobil letos februarja Sidijeve "nevemvečkakosejimreče" znižane iz 340 ojro na 210 ojro. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 200 eur, torej 48.000 sit dobiš v tujini že top model alpinestars in podobne firme če malo gledaš akcije čez zimo, zato se mi to preveč zdi za bolj "leve"  firme.

ne vem zakaj je za tebe Oxtar "leva" firma :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj je za tebe Oxtar "leva" firma  :?

ker ni alpinestars, axo, sidi, dainese & Co. - cene pa praktično iste .) pa globoko dihajte, govorim za TOP športne modele

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja ... to sem tudi jaz že mislil... in se nafukal s športnimi Oxtar TCS Evo ... ki niso bili dovolj prepogljivi za moje gabarite in kote gležnja, v katere so me silili športi motorji :(

Heh, Sym, jest sem o Oxtar Infinity. Sicer je ze bila slikca, ampak se enkrat (ker so mi vsec :P ).

post-2120-1128606365_thumb.jpg

Ze res, da pise (na strani od TCja), da so enduro skornji, pa da imajo klipsne kot pancarji, ampak.... Meni se zdijo udobni. V gleznju se prepogibajo tako kot sem ze napisal. In nenazadnje se da v njih tudi kaksen korak narediti, ne samo na motorju sedeti.

In ce primerjam z raznimi "sportnimi" skornji; ko vidim nekatere da komaj hodijo v njih in poslusam skripanje..... ne bi, hvala. Tisto je sele neprepogljivo.

Sicer pa, tistih par japoncev, ki sem jih vozil, so imeli menjalnik....kako bi rekel....ne za picke, ampak.... ajde, z majhnim hodom rocice in natancen kot svicarska ura ;)

Ce se prav spomnim seveda.

Tako da, jest se z Infinity skornji ne bi obremenjeval, da slucajno ne bi mogel vozit japonca. Obratno se mi zdi mogoce tezje izvedljivo; z race skornji vozit stara jajca, da ne bo kdo pomislil da z japoncem vozit (v) Infinity :)

Da raje sploh ne omenjam, da so crni (razen tistega okroglega svetlecega znakca na peti) in da imajo GoreTex (ko pride voda notri ne gre vec ven).

Skratka, jest sem z njim mocno zadovoljen :yes:

Je pa res, da drsnikov nimajo. Tako da niso za tiste, ki se vozijo po skornjih namesto po gumah :devil:

Popravljeno . Popravil Kruse
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruse tenks! Men so tud zarad barve všeč ... Lepo grejo pod kaubojke in se da v njih tut v Ortiču verjetno komot zažurat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, Sym, jest sem o Oxtar Infinity. Sicer je ze bila slikca, ampak se enkrat (ker so mi vsec  :P ).

post-2120-1128606365_thumb.jpg

Ze res, da pise (na strani od TCja), da so enduro skornji, pa da imajo klipsne kot pancarji, ampak.... Meni se zdijo udobni. V gleznju se prepogibajo tako kot sem ze napisal. In nenazadnje se da v njih tudi kaksen korak narediti, ne samo na motorju sedeti.

In ce primerjam z raznimi "sportnimi" skornji; ko vidim nekatere da komaj hodijo v njih in poslusam skripanje..... ne bi, hvala. Tisto je sele neprepogljivo.

Čuj, verjetno še nisi imel nekih pravih race škornjev na nogi...ta pravi so udobni ko copati, pa pregiblejo se tud tam, kjer je potrebno...tote Infinity sem jaz gono eno sezono pa so ko kamen...če jih komu vržeš v hrbet, bo kriza :lol1: probaj kako od firm, ki so jih prej našteli, pa boš ocene ravno okol obrno...srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da so Infinity taksni kot drugi usnjeni skornji sem mislil na... hja... usnjene skornje. Vojaske, recimo. Mogoce celo martinse, ceprav je tam tanjse usnje (ali pa nepodlozeno, ce je komu to bolj vsec). Usnjene skornje za splosno uporabo, ce lahko tako recem.

Imas prav, race skornjev se nisem imel na nogah. Zato:

- ker jih ne rabim.

- ker mi niso vsec (vizualno).

Ne dvomim pa, da:

..ta pravi so udobni ko copati, pa pregiblejo se tud tam, kjer je potrebno...

Ker tehnika je le tehnika in za na motor bodo naredili taksne da bodo res :worship: .

Ampak, kakor sem rekel. Meni so Infinity vsec, ker so dobri za na motor, lahko pa grem z njim tudi plezat po skalah do izvira Soce, recimo, ali pa cel dan skacem z njimi po kaksnem zboru. In kot je Solo napisal, jih lahko se komu v hrbet ali glavo vrzem. ;)

Skratka, zame so pri njih sami plusi. Aja, en minus sem se spomnil, ko so bile ravno nekaj kavbojke omenjane. Ce je spodaj preozka hlacninca, je ne bos dobil cez. So skornji toliko visoki, pa se ojacani so spredaj.

Aja, a sem ze omenil, da so crni? Pa da so... crni? In da so... samo crni? :rolleyes: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Gledal Uvex škornje. Odlično oprimejo nogo, zgledjo dobro izdelani, niso predragi (35kSIT s 25% popustom), so usnjeni, z drsniki tam kjer je treba in brez odvečnih plastik...

Ima kdo kake izkušnje z njimi? Jaz sem sploh prvič videl UVEX škornje... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal Uvex škornje. Odlično oprimejo nogo, zgledjo dobro izdelani, niso predragi (35kSIT s 25% popustom), so usnjeni, z drsniki tam kjer je treba in brez odvečnih plastik...

kje v slo.moto trgovinah se dajo dobit :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Gledal Uvex škornje. Odlično oprimejo nogo, zgledjo dobro izdelani, niso predragi (35kSIT s 25% popustom), so usnjeni, z drsniki tam kjer je treba in brez odvečnih plastik...

Ima kdo kake izkušnje z njimi? Jaz sem sploh prvič videl UVEX škornje... :blink:

imajo jih pri Claasu, na zaloški v Ljubljani

samo meni jih je njihov trgovec odsvetoval, ker da to ni to. :hmm:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo meni jih je njihov trgovec odsvetoval, ker da to ni to. :hmm:

lp

..upam, da nadrejeni od trgovca ne šarijo po Motosvetu :blush: ime trgovca še napiši :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro bi bilo, če bi jih nadrejeni malce prevetrili.

Ker ko sem kupoval opremo, totalna ignoranca prodajalcev.

Ter tiste nasvete ki so mi jih dali "Te žuli protektor, odstrani ga, kaj ti rabi.", no comment.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ker je že tema ratala nazaj aktualna....

Kaj nej kupim za eno nizko ceno pri TC-Motoshop, sm dobu kupon za 25% popusta, dnarja pa ni na pretek, rabm športen škorenj, ki bi ga verjetno uporabljal tudi na močnejšem motorju... Dobro bi blo da ima tisti ščitnik ker NSRka je dokaj nizka in mam vse superge podrajsane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OJLA :)

Glede Uvex škornjev majo jih tm v fužinah sam jih majo zelo,zelo malo! :BUA:

Jaz sem jih hotel kupit pa niso imeli več cifre 45 sam 44 pa me je mau žulil na prstih in peti.

Kakšne izkušnje mate pa ostali s škornji kok kej ožuljo in kakšn mora bit filing k jih natakneš? :?

Keri škornji so pametna izbira! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če ma kdo Oxtar TCS mi mal povejte kaj vas moti, kaj je dobro... A ta že ima titanski drsnik, k na TC strani nč ne piše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oxtar škriplejo ko sam hudič, drugače so pa vredu samo ne smeš kaj dosti z njimi hodit. Če misliš model ki stane okoli 35k sit ima plastične drsnike in ne titanove. Sam imam od Daytone škornje in jih ne morem prehvalit, tudi hoja v njih je zelo udobna.....modela pa ne vem na pamet.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo :)

Keri škorni so pol taki da so vredni svoje cene in da ne žuljo preveč! Jaz potrebujem ene k sm brez in me zanima kakšne bi blo pamtno kupt za endruro kero pa se pa že odspodi vit. :D

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!