Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

nekaj me še zanima... jst sem kupla te oxtar škornje. sem zelo zadovoljna. prestali so že prvi hujši dež včeraj in niso niti malo premočili. :OK:

je pa on, ki mi jih je prodal, rekel da se bodo še zmehčali. pa men so že zdaj udobni.

je pa rekel, da bi jih blo še fajn 1x namazat za zmehčevanje. a je to potrebno? koliko se potem zmehčajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako usnje se s časoma zmehča (malenkost...ni straha)...škornje moraš pa itak vsake tolko namazat za impregnacijo, pa mal spucat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čebelji vosek je zakon!! :OK:

Veš kaj pravijo... Kar je dobro za kožo je dobro tudi za usnje... Torej tut, če ni glih masti za čevlje pr roki in, če je sila(nekje v Romuniji sredi Karpatov na višini 2000m in še čreda voukou te preganja) lahk uporabiš kakšno kremo za roke al kaj tazga-samo, da je mastno pa je vredu :blush:

Poudarjam-samo, da je mastno pa je vredu!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral celo temo...

Mnenja so deljena, večina objav je starih po več let, tko da verjetno obstajajo danes že novejši modeli, tko da sem skor spet na začetku.

Vpeašal bi za nasvet le tiste ki ste "ponosili" vsaj 2-3 pare škornjev, in znate primerjati.

Rabim: -varne, nepremočljive, morajo dihat, naj bi se dalo z njimi malo hodit(brezdamiodpadejonogepotem), poceni(razmeroma na kvaliteto). Do cca 40-50 jurjev,

Katere modele nej sprobam?

V nakup se spustim drugi teden in po možnosti v lj. V avstrijo po kake cheap ne mislim hodet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral celo temo...

Mnenja so deljena, večina objav je starih po več let, tko da verjetno obstajajo danes že novejši modeli, tko da sem skor spet na začetku.

Vpeašal bi za nasvet le tiste ki ste "ponosili" vsaj 2-3 pare škornjev, in znate primerjati.

Rabim: -varne, nepremočljive, morajo dihat, naj bi se dalo z njimi malo hodit(brezdamiodpadejonogepotem), poceni(razmeroma na kvaliteto). Do cca 40-50 jurjev,

Katere modele nej sprobam?

V nakup se spustim drugi teden in po možnosti v lj. V avstrijo po kake cheap ne mislim hodet.

Ena

Dva

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče primerjava oxtar tsc evo replica in pa sidi vertigo corsa..? Lastne izkušnje ali izkušnje znancev itd.. Oboje sem že probal, vendar se vseeno ne morem odločit..

lp

Bi se mogoče dal komu kej povedat na to temo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous!! Pazi na to, da se ti ne bo takoj odlepu podplat, ko boš podrgnu prvič z njimi po tleh... teli škornji so namreč temu ''pojavu'' veliko bolj izpostavljeni od tehleh

Ta problem je bil pri meni tako velik, da sem parkrat pop***u!! Sej sem to že kdaj pomoje napisou ampak naj mi kdo pove, kako, da se mi ne bo zdelo zamal', če dam za škornje 40 jurjou in pol se mi podplat odlima... Za ene gojzarje pa dam manj kokr 20 jurjou in pol jih gonim po gmajni pa hribih in mi zdržijo 3 leta brez problema...

Samo v razmislek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem, da imajo eni podplat mal gor zavihan spredaj na konici čevlja in drugi ne...

Linka nista zamenjana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem si kupi take, ki ti pašejo na nogo. vse drugo (kakšen model, firma) je manj pomembno. za ta denar imaš kar nekaj izbire.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s čim pa mažete škornje? a je čebelji vosek uredu?

Verjameš ali ne v dveh sezonah kar imam Oxtar Infinity sem jih samo z vodo opral, razen 14 dni nazaj, ko sem bil povabljen z motorjem na poroko sem oprane škornje posušil in iskal kremo za čevlje črno in je doma nisem našel, jebiga samo rjave in še bolj rjave, črne pa ne:? :angry: kaj pa zdaj??In mi pade ideja ; probaj z maxi brilom :D in neverjetno ; našprical sem jih, so kot novi :grim :grim Zato probaj s tistim kar ti je pri roki! :D :grim :grim

Rabim: -varne, nepremočljive, morajo dihat, naj bi se dalo z njimi malo hodit(brezdamiodpadejonogepotem), poceni(razmeroma na kvaliteto). Do cca 40-50 jurjev,

Oxtar infinity, touring model, varne-test v Gustinčičevi reviji-, usnjeni z gore tex membrano, nepremočljive, jaz v njih ne švicam, da se v njih prav lepo hodit, cena mislim tam nekje 49.000 , za to ceno sem jih v 10000 km komaj kaj znucal in so do sedaj najboljši kar sem jih imel !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem, da imajo eni podplat mal gor zavihan spredaj na konici čevlja in drugi ne...

Linka nista zamenjana...

Hočeš rečt, da se pri tcs odlepi podplat, če z njimi po tleh drsaš? A se odlepi pri hoji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda, sprobu je 100 parov pa se je pr 60 parih odlepil podplat ... ;) Ugibam, da zamenjat jih pa ni nesu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej se ne sekiram, zanimalo me je... važno pa je, da sem s škornji (razen rahlega škripanja) zelo zadovoljen :OK:

Odprt ror da nas slisijo na cesti in oxtarke da nas slisijo tudi brez motorja :)

s čim pa mažete škornje? a je čebelji vosek uredu?

Jih ne :grrr

Kako bi pa tele zadovoljevale prej omenjenim željam?

http://tc-motoshop.si/shop/page/detail/git..._skornji_TCS/-/

Tole sos koraj najpogostejsi skornji. Imam jih tudi sam. Itaq da sem ful zadovoljen. Seveda te pa za v osnovi ne sme motit skripanje :grrr

Ni3ous!! Pazi na to, da se ti ne bo takoj odlepu podplat, ko boš podrgnu prvič z njimi po tleh... teli škornji so namreč temu ''pojavu'' veliko bolj izpostavljeni od tehleh

:?

Kva. Drsam z njimi nonstop, pa se mi se nic odlimal. Imajo pa te, katere si izpostavil kot slabse drsnik, kateri je namenjen prav drsanju po tleh :?

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oxtar infinity, touring model, varne-test v Gustinčičevi reviji-, usnjeni z gore tex membrano, nepremočljive, jaz v njih ne švicam, da se v njih prav lepo hodit, cena mislim tam nekje 49.000 , za to ceno sem jih v 10000 km komaj kaj znucal in so do sedaj najboljši kar sem jih imel !

Tele so kr primerne... :hmm: Edino nevem v čem je fora: nekje jih prodajajo kot touring, drugje pa kot enduro??

Nevem kot kaj jih nej smatram, ker js rabim sport-touring in upam da te to so in da mi bodo sedle na nogo, ker bi jih kr vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele so kr primerne... :hmm: Edino nevem v čem je fora: nekje jih prodajajo kot touring, drugje pa kot enduro??

Nevem kot kaj jih nej smatram, ker js rabim sport-touring in upam da te to so in da mi bodo sedle na nogo, ker bi jih kr vzel.

Tudi jaz sem se ubadal s tem ali so touring ali enduro in sem kmalu ugotovil, da je to samo moja neumnost, pašejo mi kot uliti in mi je vseeno kaj si drugi mislijo ali pašejo k motorju ali ne ! Seveda kupi tiste za katere misliš, da so v vseh pogledih najboljši ! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se ubadal s tem ali so touring ali enduro in sem kmalu ugotovil, da je to samo moja neumnost, pašejo mi kot uliti in mi je vseeno kaj si drugi mislijo ali pašejo k motorju ali ne ! Seveda kupi tiste za katere misliš, da so v vseh pogledih najboljši ! :yea1:

Res je tako, itak pa so lepi in pašejo zraven. Bolj sem razmišljal če je drugače zasnovana zaščita za enduro kot sport touring. Ne bom preveč pametoval, danes jih grem probat in če mi bodo prilegale na nogo jih kr vzamem.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je tako, itak pa so lepi in pašejo zraven. Bolj sem razmišljal če je drugače zasnovana zaščita za enduro kot sport touring. Ne bom preveč pametoval, danes jih grem probat in če mi bodo prilegale na nogo jih kr vzamem.

Dobesedno tako kot sem napisal vprejšnjem postu, no pa še enkrat :

Oxtar infinity, touring model, varne-test v Gustinčičevi reviji-, usnjeni z gore tex membrano, nepremočljive, jaz v njih ne švicam, da se v njih prav lepo hodit, cena mislim tam nekje 49.000 , za to ceno sem jih v 10000 km komaj kaj znucal in so do sedaj najboljši kar sem jih imel !

Verjameš ali ne v dveh sezonah kar imam Oxtar Infinity sem jih samo z vodo opral, razen 14 dni nazaj, ko sem bil povabljen z motorjem na poroko sem oprane škornje posušil in iskal kremo za čevlje črno in je doma nisem našel, jebiga samo rjave in še bolj rjave, črne pa ne:? kaj pa zdaj??In mi pade ideja ; probaj z maxi brilom in neverjetno ; našprical sem jih, so kot novi Zato probaj s tistim kar ti je pri roki!

:yea1:

Res je tako, itak pa so lepi in pašejo zraven. Bolj sem razmišljal če je drugače zasnovana zaščita za enduro kot sport touring. Ne bom preveč pametoval, danes jih grem probat in če mi bodo prilegale na nogo jih kr vzamem.

No še to sem pozabil pristavit v teh dveh sezonah kar imam te škornje, me je kr nekajkrat pral dež močno in sem seveda oblekel dežni kombinezon, škornje pa ne prekrivam z ničemer, in nikdar do sedaj tudi, če jih nisem z ničemer mazal niso spustile vodo! No mislim, da bi to bilo zadost z moje strani, da ne bom preveč reklame delal!

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nemšlih revijah ful hvaljo Daytona škornje. Jih kdo ima?

Sam problem je k je treba čez mejo, oz. pri nas je slaba zaloga (vsaj št 45.)

Popravljeno . Popravil lavit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nemšlih revijah ful hvaljo Daytona škornje. Jih kdo ima?

Sam problem je k je treba čez mejo, oz. pri nas je slaba zaloga (vsaj št 45.)

Imata starsa, ful zadovoljna, so zelo udobni, prav tako vodotesni, kupila sta jih pa v louisu. Je pa res da so vodotesni zelooo vroci te tople dni.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda, sprobu je 100 parov pa se je pr 60 parih odlepil podplat ... ;) Ugibam, da zamenjat jih pa ni nesu?

Ja zgleda, da mam res smolo s temi čevlji :cry:

100 parov jih res nisem probal pa zamenjat jih tut nisem nesu... Whatever... debata dalje brez mene :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Infinity so me prepričale, sem jih kupil včeraj!! Upam da jih bom konec sezone lahko pohvalil.

Hvala vsem za mnenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mene pa zanima, kako je kej z barvanjem škornjev? Sam imam SIDi Flex Force, in

ker imam vso opremo v črno-rdeči barvi, razmišljam da bi "ne več deviško belo" barvo nadomestil

z rdečo, oz črno..Bo navaden sprej dovolj, ali obstaja kaj boljšega za poslužit se..

Al se vam ideja zdi že v kali neumna? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!