Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Pozdravljeni

Kupujem škornje Usnjeni Race škornji TCS Evo RX oz. Replica in me zanima kje se jih da najugodneje dobit? Tudi v tujini (ITA, AUS, HRV...).

Lp,

Andrej

Aja, ups, ti iščeš replico...

TUKAJ je en oglas, nekdo jih prodaja za 40k pravi da so nerabljeni. Pomoje se splača počekirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če ma dnar nej vzame tist kr ji je všeč(čerpow se meni to zdi nesmislno)...čene pa rajši sam tisto kr nuca

npr tejle so prow za gospodicne narjeni :P boots

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva po vožnji s kolegom mal debatirala o tem in onem in je omenil, da ima kar nekaj "motosvetovcev" težave s škripanjem škornjev. Pa sem se odločil, da napišem svoje izkušnje.

Vidim, da je dost debate okol škornjev Oxtar TCS - jaz imam varianto "Gore" in moram povedat naslednje:

-primerni za uporabnike z nizko nartjo

-po prvi uporabi začnejo res kar nadležno škripat

-se dobro zračijo,

-dokaj hvaležni za čiščenje (ker so precizno narejeni)

-dobro fiksirajo gleženj

-niso primerni za "daljše" hoje

-podplat je "skoraj" brez profila (drsalke-seveda odvisno od površine)

-...

"ŠKRIPANJE-LOSS":

a) Po defaultu dobiš (sem dobil, nekateri niso/te, nič se sekirat) zraven tako posodico, kot npr. kapljice za v oči (A TO NISO !) .) Noter naj bi bila neka silikonska zadeva za mazanje prav teh drsnih škripajočih spojev na obuvalu, a je vse skupaj enostavno povedano NEUPORABNO. Ne vem, zakaj sploh tekočino priložijo škatli. Sem že gledal po kakem roku uporabnosti, glede da stvar ne deluje, a temu ni sledi.

No, pol sem se pa odloču za drug pristop:

B) Naš dobri stari WD40 - nekateri bi temu rekli "Blažev žegen" , jaz: Še slabše.

c) Uporabil sem Motulov Chain spray in s pomočjo dolge slamice malo nasprejal sklepne dele škornja, po pravilu "raje malo manj, kot več", ker ima škorenj dele goreteksa in raznih zračnih kanalčkov ter mrežic, pa da se te ne zamašijo s filmom spraya itd. Od takrat ni več ne duha ne sluha o škripanju B) , pri nas doma pa sedaj vsi mirno spimo. :OK:

Je pa res, da ko prideš v gostilno, je sedaj opazno manj pogledov na račun tišine,... zato sedaj ob vstopu raje žvižgam.. :OK: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa verjetn bi bil, drugac pa povej kje kaj "krožiš" pa bova :beer2: mislim rect, bom posodu sprej... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Imam problem z Oxtar Infinity. Škornji niso stari niti 2 meseca, prevozil sem z njimi cca 3 000 km, pa se mi je že prenucal notranji del desnega škornja, ker se le ta med vožnjo drgne ob ploščico pri stopalki. Obrabljen je že do te mere, da ni več šiva in vprašanje je če ni že prepozno in morda ne tesnijo več. Razmišljam da bi dodatno prelepil škorenj, vendar lepilo nikoli ne drži kot je treba. druga varianta pa je da zaščitim z nečem mehkejšim ploščico ob stopalki. Rabim nasvet, kakšno lepilo in/ali zaščitni material naj uporabim. Škornji so praktično novi in vsi vemo tudi koliko stanejo, zato bi rad zadevo rešil čimprej, ker mi drugače niti do konca sezone ne bodo zdržale.

a lažjo predstavo še slike...

A je kdo že imel podoben problem??

post-9811-1153481605_thumb.jpg

post-9811-1153481623_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni3ous:

Sem vprašal kolega glede premaza kovine za boljši oprijem gume: zadevo uporabljajo le pri postopku vulkanizacije, kar pomeni, da bi mogu dat tist kos alumijia pol zalit v gumo in "spečt"...

Še ena varianta: Kaj pa če bi dal nosilc lepo pobrusit al pa porezkat pa potem spolirat ? :hmm:

Kar se pa škorna tiče se kar nekaj ljudi strinja, da jih NE dat dodatno šivat/ojačat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da je dost debate okol škornjev Oxtar TCS - jaz imam varianto "Gore" in moram povedat naslednje:

-primerni za uporabnike z nizko nartjo

Hm, imam izredno problematično visok nart in s temi oxstar tcs gore-tex nimam težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@SymRu:

Glede, da mam jaz zelo (!) nizko moram priznat, da me to mal preseneča - a izjeme so dovoljene... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo..

Imam Oxtar škornje.. model nimam pojma kateri je.. no ampak tisti k je najbolj pogost med motoristi, ki majo oxtar škornje .) :D (Vsaj kar jaz opazujem)... no, in kup barvnih nogavic.. do sedaj je bilo vse ok, karnaenkrat pa mi je začelo usnje spuščati rjave fleke na podplate nogavic.. take kot da bi kopala njivo v njih 3 dni zapored :slap: :lol: Ena opcija je kupit kup črnih nogavic.. zanima pa me, kako ustavim spuščanje barve tega usnja??? A mogoče kak borotalko pomaga?? (Otroški puder)..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:

:? Mater to mi pa ni jasno, pa kaj hudiča imaš tam na gor na ploščici? Moji enaki škornji imaji sedaj že več kot 15000 km in nimajo niti praske na tej notranji strani, samo na zunanjih straneh podplata, ker sem večkrat potipal asfalt, jebiga tak vozim, definitivno spoliraj ploščico, kak pa zgleda levi škorenj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Levi je tudi malo obdrsan, ampak on ni problematičen. Verjamem da močno vplivajo vibracije bandita na ploščico ob stopalki, ter sama oblika ploščice(morala bi biti bolj ovalno zaobljena) ta pa potem drgne ob škorenj. Verjetno se mi to na veliki večini drugih motorjev nebi zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tile trgovčići preko maia grejo tut na dopust ... če greš v tc-motoshop, te bo zihr kdo tam pričaku in ti postregu, celo škornje boš za protiplačilo lahko načeloma takoj odnesel, če jih bodo imeli na zalogi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo..

Imam Oxtar škornje.. model nimam pojma kateri je.. no ampak tisti k je najbolj pogost med motoristi, ki majo oxtar škornje .) :D (Vsaj kar jaz opazujem)... no, in kup barvnih nogavic.. do sedaj je bilo vse ok, karnaenkrat pa mi je začelo usnje spuščati rjave fleke na podplate nogavic.. take kot da bi kopala njivo v njih 3 dni zapored :slap: :lol: Ena opcija je kupit kup črnih nogavic.. zanima pa me, kako ustavim spuščanje barve tega usnja??? A mogoče kak borotalko pomaga?? (Otroški puder)..

lp

kje pa hodiš z njimi :lol1: Da ti ne podplat pušča pa gre prah notr, skupaj s potom pa nardi blato :P Škorne maš pa OXTAR TCS .) poberi vn podplat (se mi zdi da je ločen od škornov) pa ga operi in prepudraj... čene pa usuj borotalco notr kar abbondante, in počakej kak dan... nato vse stresi lepo vn, spihaš in voila... barva ne pušča več

Isto velja za rokavice če vam bo puščala barva :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa verjetn bi bil, drugac pa povej kje kaj "krožiš" pa bova :beer2: mislim rect, bom posodu sprej... :D

Vzhodna SLO oz Štajerska....sam od drugega tedna bom verjetno pešec :P gre rska za en cajt od hise,dok kaj drugega ne nabavim :( (ni kaj pretirano dobre izbire na avtonetu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa hodiš z njimi :lol1:

:whistle: :lol:

Da bi mi puščali ne verjamem.. nism nobene luknjice nikjer opazla.. podplata se pa ne da vn.. :grrr

Ker gremo škorenjčki in jaz že danes na potep, sm kar usula not borotalco, bo šow pa z nogavicami vn :)

lp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

malo nazaj sem kupu od oxtara škornje modela tcs speed! on začetka je bilo vse uredu, sedaj pa mi škripajo ko nori! ko nekam pridem me je prav sram! kaj lahko naredim??? in ali je za to priložen silikon??? ne upam ga uporabiti da ne bi po pomoti zlimal škornjev skupaj ali kaj podobnega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kak je pa namen silikona k sm ga zraven dubu? na njem piše T.C.S. systemonly - to pa sistem ojačitve na škornjih na teh spojih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne uporabljaj tistega silikona, samo poslabša zadevo. Špricni malo ketenšpreja v "spoje", nato malo predrmaj škorenj, pa bo za kak mesec mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fossil, pametne informacije si dobil, sedaj pa še kakšno "uporabno";

Probaj z zavornim oljem, da ti bo zabremzal' škripanje... :o :P :D :slap: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!