Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

imam eno mal neumno vprašanje...upam da mi bo znal kdo odgovoriti :D

kupujem si svoje prve škornje in me zanima veliko stvari saj sploh nevem na kaj naj bom pozoren :D

najbolj me zanima kaj je BISTVENA razlika med škornji oxtar ki imajo cca 5 različnih modelov(vsaj tako sem videl na (www.tc-motoshop.si)...če jih razvrstimo cenovno je med "srednjimi" modeli razlika v ceni okoli 15k...ali je ta razlika vredna 15k? ali je tista plastika ki je dodana na čevelj nesmiselna?

poenostavljeno kaj me zanima...ali je boljše kupiti oxtar za 40k ali za 60k?...vem da so uni za 60k boljši...sam nevem ali je ta razlika res VREDNA 20k... :?

help me :D

Uh, na tole se bo vsulo enih postov...po moje bo vse "iz glave", kot običajno. Moje mnenje je: kakor se ti zdi. Merila za vrednost tvoje razlike po moje ni. Konec. Če maš, daj, če nimaš, ne daj. Enkrat je en napisal, da si kupi najboljšo opremo, ki jo premore tvoj žep...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam eno mal neumno vprašanje...upam da mi bo znal kdo odgovoriti :D

kupujem si svoje prve škornje in me zanima veliko stvari saj sploh nevem na kaj naj bom pozoren :D

najbolj me zanima kaj je BISTVENA razlika med škornji oxtar ki imajo cca 5 različnih modelov(vsaj tako sem videl na (www.tc-motoshop.si)...če jih razvrstimo cenovno je med "srednjimi" modeli razlika v ceni okoli 15k...ali je ta razlika vredna 15k? ali je tista plastika ki je dodana na čevelj nesmiselna?

poenostavljeno kaj me zanima...ali je boljše kupiti oxtar za 40k ali za 60k?...vem da so uni za 60k boljši...sam nevem ali je ta razlika res VREDNA 20k... :?

help me :D

Razlika je v konstrukciji škorna. Enodelni ali z notranjim vložkom. Kvaliteta in obdelava usnja. Ščitniki. Racing škornji so velikokrat neprijetni za velike kilometraže. So pa, po moje, veliko lepši na pogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Racing škornji so velikokrat neprijetni za velike kilometraže. So pa, po moje, veliko lepši na pogled.

in kar je najvažnejše ... varnejši ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racing škornji so velikokrat neprijetni za velike kilometraže.

Jaz vozim Alpinestars SMX+ in so - ravno obratno - tako udobni, kot copati in bi jih lahko vozil dneve in dneve (ne vozim supersport motorja...). Spadajo pa pod race škornje...pomoje je odvisno kar od modela do modela (ali znamke).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zračenje? Ja kaj pa vem...

Ma ima neke 'mrežce' na peti in na sprednji strani, mičkem pod koleno. Bo za razumljivo?! :OK:

Niso pa tile za 'hodit'. Hitro te začnejo 'žulit', ker so 'bogato obloženi s plastiko, zaščito'.

...in ni mi žal, za 10e ceneje so bili Sidi Vertigo.

kje si jih pa to kupovava da so bli sidi vertigo tok pocen

Popravljeno . Popravil miha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj si takele ugledujem ... Alpinestars Super Victory... replika starih motokros škornjev... echtes Leder all the way...

IPB Slika

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo pa bo kdo nalimal še kak model iz Alpine. Večkrat vidim kake sovoznice, ki nosijo kaj takega. Saj, če ni drugač, se da tudi v batovcih kako furo narediti.

Zgolj moje mnenje. Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo tele škorne...pa kok je zadovoln???

klik

Ima jih kolega, škripajo k s..., večjih pripomb nisem slišal zato sklepam da je kar zadovoljen .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima jih kolega, škripajo k s..., večjih pripomb nisem slišal zato sklepam da je kar zadovoljen .)

čak sej a ni blo nekje napisan da jih z nečim namažeš(nevem s čim :? ) pa je pol kul..oz vsaj manj škripajo??

pa sej važn da so dobri..to da škripa nima tok veze :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..škripajo k s..., večjih pripomb nisem slišal

:yes:

dovolj udobni, zračni, glede škripanja pa...malce ketnspreja pošpricano na 'problematična' mesta dela čudeže, preverjeno .)

Popravljeno . Popravil jose
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, namažeš pa čez par fur spet škripajo, ampak nima veze ker jih med vožnjo

itak ne slišiš :D

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namazal pol leta nazaj in še zdaj ne škripljejo

Se pridružujem Gebretu, le da jih je meni Jax, ker mu je šlo preveč na živce :D :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo pa bo kdo nalimal še kak model iz Alpine. Večkrat vidim kake sovoznice, ki nosijo kaj takega. Saj, če ni drugač, se da tudi v batovcih kako furo narediti.

Zgolj moje mnenje. Cvetoo.

hja, ne vem, Icon je firma, specializirana za street riding oblačila... izdelujejo ojačene kavbojke, jakne, ščitnike oziroma oklepe za pod navadna oblačila in čevlje, ki imajo vgrajene zaščitne člene...

ne vem, kaj te moti, da take blesarije govoriš? Sicer pa - tudi dobri planinski čevlji so odlični za motor, le malo premalo gibljivi v pregibnem delu so običajno.

čak sej a ni blo nekje napisan da jih z nečim namažeš(nevem s čim :? ) pa je pol kul..oz vsaj manj škripajo??

pa sej važn da so dobri..to da škripa nima tok veze :D

da. A grem jaz po temi nazaj gledat, ali boš zbral sam dovolj energije? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Firma, firma........

Saj ravno to je ta hudič. Sam da je firma. Sam, da smo oblečeni tko ko Rosi ali pa kdorkoli že.

Saj ni važno, če potem naredimo 3000 km v slow riding stilu ne? Ampak firma pa mora bit.

Spet le moje mnenje. Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa problem. mam tko butasto stopalo,da ne morem nobenih serijskih

škornov obut.Če veste za kakega dobrega čevljarja,ki bi naredil ene dobre usnjene

škornje za čoperja mi prosim povejte.Ne zanima me un iz Dolenjske mi je že naredil

pa niso v redu.Če slučajkno koga zanimajo jih dam za 20EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima jih kolega, škripajo k s..., večjih pripomb nisem slišal zato sklepam da je kar zadovoljen .)

Tud jaz mrzim, če škripajo. Zgleda, da samo DAINESE dela takšne, ki ne škripajo in imajo vrhunsko dobro zaščito.

Tud jaz mrzim, če škripajo. Zgleda, da samo DAINESE dela takšne, ki ne škripajo in imajo vrhunsko dobro zaščito.

Ti so mi odlični, sem jih gledal v MB. Model 2007 pa še solidna cena.

_KORNJI.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam zelo podoben model in je res da ne škripljejo niti malo, všeč so mi pa predvsem zato ker nimajo zunaj navešenih nevem kakšnih vse kao ščitnikov ampak je zaščita všita pod usnje, zato za moj okus zgledajo manj kičasto.(So pa nekoliko dražji .) .) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Firma, firma........

Saj ravno to je ta hudič. Sam da je firma. Sam, da smo oblečeni tko ko Rosi ali pa kdorkoli že.

Saj ni važno, če potem naredimo 3000 km v slow riding stilu ne? Ampak firma pa mora bit.

ne vme, v čem je problem? Iconovi gležnarji z ojačitvami stanejo 110 dolarjev (cirka 21 jurjev), mal boljši pohodni čevlji od alpine pa okoli 25 jurjev ... pa so Icon vsaj za motor mišljeni in prirejeni.

sem se vozil apr let v sueprgah, ker sem bil pa lani 4 mesce naberglah in ležečki z zdroblenim gležnjem (ne od motorja), pa se pač vnaprej ne mislim igrat z tveganjem okoli gležnov. je blo preveč zajebano.

neki te mede, se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!