Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Hvala, da si se potrudil. Res. Cenim to. Greva po vrsti. Pri motociklu, ki ima 49 ccm govorimo o kolesu z motorje, ki ima zakonsko predpisan hitrostni limit 49 km/h. Toraj s takšnim vozilom ne moreš pasti pri 80 km/h, ker toliko sploh ne gre. Primerjava med 49 ccm in 1000 ccm pa ni čisto na mestu, ker pri 80 km/h v domači garaži nafriziran moped počasi že razpada, medtem ko pri 1000-ku pri 80 km/h lahko padeš od dolgčasa.

Če hočeš biti realen boš videl, da komentiram samo supersport motorje in super sport opremo. Ne komentiram enduro motociklov, enduro opreme, ne komentiram chooper-jev, ne komentiram moto dogodkov, ne komentiram računalništva itd. Zatrdim lahko da o tematiki super sport vem dovolj in več, kot marsikdo na tem forumu, zato smatram, da vem, kaj govorim.

O Akrapoviču pa ti lahko povem, da po svojih proizvodih sodi v sam svetovni vrh. Žal tudi cenovno. In če pogledaš ceno njegovega izpušnega sistema, govorim o kompletu, hitro ugotoviš, da stane pribljižno toliko ali več kot je cenovna razlika med 600 in 1000 kubičnim SS motociklom. Res je tudi zvok nekaj vreden, pa kljub temu.

Res je. Se strinjam. Če se pogovarjava resno, se mi zdi, da so se izdeliki znamke Akrapovič v zadnjem času, odkar je dovoljena na cesti le street legal izvedba, noro podražili. 2300 eur za izpušni sistem (kolektor + lonec) pri motorju, ki stane cca. 10.000 eur se mi zdi preveč ali vsaj ogromno. Če ta denar dodaš k kupnini, dobiš ne 750-taka, ampak 1000-ka, pa še za registracijo ti ostane. Ne vem. Na večini mojih motorjev sem zmeraj znova kupoval komplete Akrapovič. Letos pa bom prvič resno razmislil.

Dejstvo je tudi to da s 1000kubičnim motorjem ne smeš it več kot 90km/h(predvidevam da se ne voziš po AC), oz kolikor je omejitev, pa ne verjamem da voziš 90km/h.

In isto je dejstvo da RS50 gre lahko 100km/h in več.

Dejstvo je da tisti ki si je kupu RS50 in ga ne bo odprl si tudi take hude opreme ne bo kupu.

Dejstvo je da jamraš kolk je drag Akrapovič-Kdo te sili da si ga kupiš? Noben. Kaj imaš od tega da si zagonil 2300€ za avspuh? Ne dost več od lastnega zadovoljstva in par konjev. Kar cenim in se mi ne zdi totalna bedarija!

Dejstvo je da boš imel od hudih škornjev na RS50(ali RSV Mille) dost več(seveda v primeru padca). Če pa padeš s 2300€ vrednim Akrapovičem pa si kvečjem na slabšem ker boš moral kupit novega, plus nič ne boš imel od tega, v nasprotju s škornji. Oz. preživelim gležnjem.

Dejstvo je da si v tem postu zmlatil veliko slame :D Cele okrogle bale :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej temi govorimo o škornjih. Toraj govorimo o škornjih.

back from Mars :evilgrin:

gattolina vidim da še vedno smetiš po forumu in ne odgovarjaš na zastavljena vprašanja

in res je, tema je namenjena škornjem zato govori o škornjih in ne nabijaj in ne pametuj

kdo jih sme oz. ne sme nositi, nosi in kupi naj si jih tisti ki so mu všeč in ki si jih lahko

privošči pa makar če jih bo na biciklu nosil, to ni tvoja stvar JASNO?

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

back from Mars :evilgrin:

gattolina vidim da še vedno smetiš po forumu in ne odgovarjaš na zastavljena vprašanja

in res je, tema je namenjena škornjem zato govori o škornjih in ne nabijaj in ne pametuj

kdo jih sme oz. ne sme nositi, nosi in kupi naj si jih tisti ki so mu všeč in ki si jih lahko

privošči pa makar če jih bo na biciklu nosil, to ni tvoja stvar JASNO?

Zelo si nesramen, zelo predrzen. Privoščiš si celo uporabi velikih črk, ki so na tem forumu prepovedane. Preberi Pravila foruma. Upam, da te moderator Ice opazi. Boš njemu razložil svoja stališča. Lepo nedeljo ti želim.

P.S. Glede na "hudo" nastopanje na tem forumu, bi lahko v svojem profilu težo svoji besed podprl z motociklom, ki ga voziš, datumom rojstva, mestom bivanja itd. Da bomo vedeli s kom imamo opravka. Ali pa si sošolec "Stroj-a"?

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo si nesramen, zelo predrzen. Privoščiš si celo uporabi velikih črk, ki so na tem forumu prepovedane. Preberi Pravila foruma. Upam, da te moderator Ice opazi. Boš njemu razložil svoja stališča. Lepo nedeljo ti želim.

P.S. Glede na "hudo" nastopanje na tem forumu, bi lahko v svojem profilu težo svoji besed podprl z motociklom, ki ga voziš, datumom rojstva, mestom bivanja itd. Da bomo vedeli s kom imamo opravka. Ali pa si sošolec "Stroj-a"?

Spet nisi dojel point mojega posta, ravno zaradi tega sem na koncu malce zakričal ker

sem upal da me boš bolje slišal.

Pa prosim te nehaj se že stalno skrivati za drugimi; Symu to ne bo všeč, da me bo Ice okregal

in da boš predlagal da naj me zbrišejo s foruma, raje bodi mož beseda in odgovori na številna

neodgovorjena vprašanja

Zakaj pa te zanimajo vsi ti podatki?te mogoče zanima če sem navaden mulc, da boš prletu naokol

in mi dve zušnici prtisnu?, nisem nč bat :grrr .

Ker si že tolk pameten in vse veš pa lahko sam ugotoviš kateri motor vozim na slikci v profilu

P.S:vsem prisotne prosim da si zatisnejo ušesa, gattolina ti pa;

ODGOVORI NA ŠTEVILNA ZASTAVLJENA VPRAŠANJA OR BE GONE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P182 nima smisla :BUA: Nič se mu ne da dopovedat. Smeti v vseh temah, na dan nabije 100 postov, od katerih jih je 99 čistega prepiranja, do katerega je prišlo izključno zaradi njega.

Ej gattolina sicer v živo P182 ne poznam, ampak koliko sem slišal o njem je najhitrejši na ridah, vozi pa cbr 1000 rr, zaradi česar ga skoraj ne bi uvrščal v Strojevo generacijo. Seveda pa Stroj in mi malo mlajši smo tako nesposobni in bi bilo bolje, da se ne bi vtikali v te teme in tvoje strokovne poste.

Zdaj pa razmišljam, če bi odprl temo: Peticija za ukinitev gattoline .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Ja tak je to, ko bi si en rad podjarmil celoten forum v parih mesecih. Potem sledi nabijanje v vseh mogočih temah. Pejt rajš za en teden na dopust pa si mal oddahni od foruma. Bo za vse bolje. Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje... A mi lahko kdo uvsti v nek rang znamko AXO? Imam namreč nagledanih par modelov škornjev (oxtar tcs, axo rs,... ) pa ne vem kako je kaj z znamko axo. Je to primerljivo z oxtar?

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P182 nima smisla :BUA: Nič se mu ne da dopovedat. Smeti v vseh temah, na dan nabije 100 postov, od katerih jih je 99 čistega prepiranja, do katerega je prišlo izključno zaradi njega.

Ej gattolina sicer v živo P182 ne poznam, ampak koliko sem slišal o njem je najhitrejši na ridah, vozi pa cbr 1000 rr, zaradi česar ga skoraj ne bi uvrščal v Strojevo generacijo. Seveda pa Stroj in mi malo mlajši smo tako nesposobni in bi bilo bolje, da se ne bi vtikali v te teme in tvoje strokovne poste.

Zdaj pa razmišljam, če bi odprl temo: Peticija za ukinitev gattoline .)

Slabo si slišal. O ridah in o motorju. Pa tema Škornji s tvojimi umotvori nima nobene veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tema Škornji s tvojimi umotvori nima nobene veze.

...in tudi s tvojimi umotvori, kdo jih sme in kdo jih ne sme nositi nima nobene veze

p.s; se zaderem al si me slišal?

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo si slišal. O ridah in o motorju. Pa tema Škornji s tvojimi umotvori nima nobene veze.

ubistvu je kr prou slišu...jst sm že eneparkrat vidu P-ja k se prpele na ride s sopotnico...ona se z nami pogovarja on pa pokaže kaj je to mojster...model pa OBVLADA...edini k je bolši od originalnega :OK:

če ne verjameš mam filmčke k smo jih snemal boš vidu kaj nardi model :D

PM pošl pa ti jih pošlem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in tudi s tvojimi umotvori, kdo jih sme in kdo jih ne sme nositi nima nobene veze

In ne samo v tej temi, med drugim tudi v temi wings izpuhi z njegovimi moralnimi nauki pametuje o (ne)nakupu nehomologiranega izpuha in čeprav mu tisoč forumašev napiše, da imajo in so imeli podobne izpuhe in ni bilo nobenih težav, se ga vseeno ne da prepričati. Da ne bom našteval še ostalih tisoč tem s podobnimi zgodbami. Konstruktivne kritike ga ne premaknejo niti za centimeter. Kakor, da je zabetoniran v svoja stališča.

P.S.1: Ne gattolina, nisem slabo slišal o motorju in ridah .)

P.S.2: A lahko nekdo prosim odgovori na tisto o axo škornjih?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Malo šampona, malo vode, krpica. Drgneš. Posušiš. Malo kreme v barvi škornjem. Namažeš. Poliraš. In so kot novi.

meni je od zunaj dokaj vseeno, kak so... bolj me tisto od znotraj skrbi :-) raje na dva mesca operem, kot pa da bi neke spreje ipd. kemijo uporabljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubistvu je kr prou slišu...jst sm že eneparkrat vidu P-ja k se prpele na ride s sopotnico...ona se z nami pogovarja on pa pokaže kaj je to mojster...model pa OBVLADA...edini k je bolši od originalnega :OK:

če ne verjameš mam filmčke k smo jih snemal boš vidu kaj nardi model :D

Wow :OK:

od zavisti sem ves zelen, svoje *škornje* (da ne bom offtopic) bom prebarval kar na barvo jabukov granny šmit.

PS: A originalni da je *tako dober*? Ker ravno gruntam, da bi menedžiral enga hudga dirkača, bi lahko še originalnega zraven vzel... ker je tolk hud :devil:

Ok, zdaj zaključujem tole, ker ipak ne bi rad bil spet en teden izklopljen by Ice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je od zunaj dokaj vseeno, kak so... bolj me tisto od znotraj skrbi :-) raje na dva mesca operem, kot pa da bi neke spreje ipd. kemijo uporabljal.

Če boš šel od znotraj prat, bo samo še bolj smrdelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wow :OK:

od zavisti sem ves zelen, svoje *škornje* (da ne bom offtopic) bom prebarval kar na barvo jabukov granny šmit.

PS: A originalni da je *tako dober*? Ker ravno gruntam, da bi menedžiral enga hudga dirkača, bi lahko še originalnega zraven vzel... ker je tolk hud :devil:

Ok, zdaj zaključujem tole, ker ipak ne bi rad bil spet en teden izklopljen by Ice.

dej ne prbiji ti symRu k pojma nimaš...lej...onadva sta pač mal nora...ga pa odpeleta res tko hudo da ti tud sanjat ne morš...pa to ni una fora "moj oči je policaj" ampak je realno...pač nažgeta te tko da ti ni nč jasn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sam da v škornjih norita pa nažigata tipe :lol1:

tebe bi tud mogu en nažgt :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A čez cajt ti škornji ne škripajo več (med hojo seveda)? Kaj narest?

Čedalje bolj škripajo. In že stotič: Ketnsprej! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje? Cena?

L.P.

Preko kolega, dobrih 20k :) Če te zanimajo črni v št. 45 kontakt na PM :)

Si bi to ti, ki si mi jih izpred nusa vzel za dobrih 20k sit??

Nisem bil, sem bil pa tisti, ki ti jih je izpred nosa naprej prodal .) Žal je bila taka situacija, brez zamere. Interesa je bilo pa itak fulllll, nisi bil edini, ki je bil danes razočaran :) Če bi prej vedel, da si Motosvetovec, bi poskrbel, da bi te počakali! :( No kar je je, sicer pa ker zdaj veva kdo je kdo, lahko naprej kontaktirava kar preko motosveta, bo najlažje :)

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!