Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Imejmo se radi. Vsi radi "štrcamo" po forumu, pa so konflikti odveč. Koliko pa je kdo car, ve itak vsak zase. Poslal sem ti PM. Preberi. In veliko uspeha. Lp

sem prebral...ne sej ne da bi se kregu...sam pač včasih si skočmo v lase :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej sem jaz kupil premajhne? So mi kr tesni in dobro vem, da jih imam gor :? Predvsem ob straneh in ob zapiranju kombinezona imam rahle težave, v prstih mi niso premali, so pa ob straneh dokaj tesni. Kako je s tem? Saj škornji bi naj bili kar fejst tesni a ne?

Škornji naj bi bili malce preveliki, tako da imaš malce več prostora, ne pa premajhni pa da te tiščijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škornji naj bi bili malce preveliki, tako da imaš malce več prostora, ne pa premajhni pa da te tiščijo...

Zato pa jih ti prodajaš, ker so tako preveliki :lol1:

Škornji nikakor ne smejo biti preveliki, ker lahko zaradi tega pri padcu nastradajo tvoje noge :)

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih prov morjo bit velki, če bodo preveliki, te bo, ko boš mal bolj aktivno prestavljal nogo na stopalki užulili, no če so pa premejhni te pa itak bodo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se sekirat. Če te ne tišči je vse ok, važno je predvsem, da imajo prsti dovolj placa, ker ni hujšega kot da škorenj natiska na prste. Se bodo pa zagotovo še malo razširili z uporabo, pa tudi ti se boš navadil kako se pravilno zapne in bo vse ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa je tako težko izbrati ustrezen produkt in najti ustrezen kompromis. Jaz sem imel prej Dainese. Lepi na pogled, vendar brez notranjega škornja in zelo, zelo mrzli v dežju in hladu.

Kup si bikers nogavice pa te ne bo zebl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se sekirat. Če te ne tišči je vse ok, važno je predvsem, da imajo prsti dovolj placa, ker ni hujšega kot da škorenj natiska na prste. Se bodo pa zagotovo še malo razširili z uporabo, pa tudi ti se boš navadil kako se pravilno zapne in bo vse ok :)

Hm, da majo prsti dovol lufta? Jst sm probu nitro 44 pa sm s prsti bil čist ob usnju(migu sm jih lahk zelo malo). Pr 45 cifri sm lahk seveda bol migu, mal lufta je blo pa tut pr peti(no, men se je zdel kr dost). Prav mi bi bla glih 44.5. Kaj mislt, da je bolša izbira 45, pa ene mal debelejše nogavice(sam polet debele nogavice :? ). Mogoč so se mi 45 zdel tut prevlki, ker sm jih probavu s kavbojkami (pa so mi mal plesal na nogi):?

Popravljeno . Popravil adil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, da majo prsti dovol lufta? Jst sm probu nitro 44 pa sm s prsti bil čist ob usnju(migu sm jih lahk zelo malo). Pr 45 cifri sm lahk seveda bol migu, mal lufta je blo pa tut pr peti(no, men se je zdel kr dost). Prav mi bi bla glih 44.5. Kaj mislt, da je bolša izbira 45, pa ene mal debelejše nogavice(sam polet debele nogavice :? ). Mogoč so se mi 45 zdel tut prevlki, ker sm jih probavu s kavbojkami (pa so mi mal plesal na nogi):?

Bog pomagaj, pa to niso stvari za 2 jurja, res so ti verjetno všeč ampak boš pa menda ja najprej gledal, da ti bodo kot uliti. Ali boš raje kasneje še ene kupil? Kot pri čeladah - lahko ti je tudi Arai za 200kSit všeč, pa če ti ne sede na glavo, nič ne nuca, moraš probat drug model ali pa celo firmo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa jih ti prodajaš, ker so tako preveliki :lol1:

Škornji nikakor ne smejo biti preveliki, ker lahko zaradi tega pri padcu nastradajo tvoje noge :)

Šaljivec... "luft" moraš imeti v področju prstov ne preveč ne premalo, v tem smislu sem mislil preveliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj meni niso premajhni, le malo težko se mi zdi zapiranje preko kombinezona. Morem malo skup stisnit pa zapret ker je kar na tesno.

Morda je res neprijetno, da se tesno zapirajo. Pa saj se bodo sčasoma malo raztegnili. Počakaj prvi dež, pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, da majo prsti dovol lufta? Jst sm probu nitro 44 pa sm s prsti bil čist ob usnju(migu sm jih lahk zelo malo). Pr 45 cifri sm lahk seveda bol migu, mal lufta je blo pa tut pr peti(no, men se je zdel kr dost). Prav mi bi bla glih 44.5. Kaj mislt, da je bolša izbira 45, pa ene mal debelejše nogavice(sam polet debele nogavice :? ). Mogoč so se mi 45 zdel tut prevlki, ker sm jih probavu s kavbojkami (pa so mi mal plesal na nogi):?

S tistim placom pri prstih sem meril na to, da škorenj ne sme tiščat tam oziroma natiskat na prste. Ker zna bit zelo neprijetno. V tem primeru je bolje malenkost več placa kot premalo. Je pa seveda najboljše, da je ravno prav :)

Drugače bi tudi meni najbolj pasala 44.5 pri teh Nitro. Pri 44 sem se počutil nelagodno in utesnjeno, zato sem veliko bolj zadovoljen sedaj s 45, čeprav imam malo placa spredaj. Drugače pa k filingu definitivno pripomorejo tudi hlače. Ko sem se jaz obul oblečen v trenirko tudi ni bila noga čisto fiksna, medtem ko je pri usnjenih motorističnih hlačah super fiksirana.

Seveda pa sam najbolj veš koliko ti je bil škorenj velik. Na silo spet ni pametno kar nekaj kupit. Kakorkoli že, do petka bodo najverjetneje še, potem pa prideta dva merit. Tako da če se premisliš imaš še jutri čas. :)

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škornji naj bi bili malce preveliki, tako da imaš malce več prostora, ne pa premajhni pa da te tiščijo...

Tisto vmes je čisto pravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se pravi ko pomerjam škornje je najbolje da imam s sabo hlače?Sicer pa Sidi B2 so kr luštni :blush: ,kako pa je z drsniki ki so prišravfani?Na prejšnjih škornjih se mi je navoj, znotraj škornja, odtrgal...pa se mi je drsnik večkrat zavrtel :hmm: niti nisem mogel zamenjati drsnikov ker je bil prednji šravf takoj podrsan in ni blo vidit kasno šraunciger rabim :) ...je pa na nekaterih škornjih drsnik na ježkih...nakako se mi zdi bolj "priročno"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi ko pomerjam škornje je najbolje da imam s sabo hlače?Sicer pa Sidi B2 so kr luštni :blush: ,kako pa je z drsniki ki so prišravfani?Na prejšnjih škornjih se mi je navoj, znotraj škornja, odtrgal...pa se mi je drsnik večkrat zavrtel :hmm: niti nisem mogel zamenjati drsnikov ker je bil prednji šravf takoj podrsan in ni blo vidit kasno šraunciger rabim :) ...je pa na nekaterih škornjih drsnik na ježkih...nakako se mi zdi bolj "priročno"...

mense do zdej v 5 letih na b2 ni noben vijak odtrgu sam pa tut nikol ne drgnem stemi drsniki skor nikol

so pa škorni res dobri :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi ko pomerjam škornje je najbolje da imam s sabo hlače?Sicer pa Sidi B2 so kr luštni :blush: ,kako pa je z drsniki ki so prišravfani?Na prejšnjih škornjih se mi je navoj, znotraj škornja, odtrgal...pa se mi je drsnik večkrat zavrtel :hmm: niti nisem mogel zamenjati drsnikov ker je bil prednji šravf takoj podrsan in ni blo vidit kasno šraunciger rabim :) ...je pa na nekaterih škornjih drsnik na ježkih...nakako se mi zdi bolj "priročno"...

mogoče kaj podobnega???

post-5951-1171191530_thumb.jpg

post-5951-1171191570_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj meni niso premajhni, le malo težko se mi zdi zapiranje preko kombinezona. Morem malo skup stisnit pa zapret ker je kar na tesno.

Ko si zapiraš škornje. če imaš usnjen kombinezon, si ga v predelu meč potegni malce višje, ker ko boš sedel na motorju, in imel noge pokrčene v kolenih, te bodo hlače na kolenih zategovale... Tako boš rešil problem zapiranja škornjev in pa zategovanja hlač na kolenih!

Tudi sam sem lani nabavil SIDI Vertigo Tepor škornje in so enkratni, preverjeno ne premočijo tudi po celodnevni vožnji v močnem dežju. Pr men je blo vse drugo prej mokr ko noge! :D

LP

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo že nabavu tele škorne in kak ste zadovolni z njimi?

če prou vem jih ma jern3j...kontaktiraj ga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo kakšne izkušnje s škornji Puma Brutale?

:OK: imel jih danes v roki v IT.! Prvi vtis zelo pozitiven, morda delujejo malce preveč plastično....

Drugače v detajlih škorenj zelo izvirno narejen, z zelo veliko zaščite in zelo flexibilen v pregibu... :doze:

Slaba stran znamke nezastopanost v Slo. in posledično problematičen nakup... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!