Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Kupu sm si sidi vertigo Corsa in danes je bila prva vožnja z njimi.Vse super in prav,sam imam en problem!Zelo težko šaltam v višjo predstavo oz.,ko dvignm ročico za v višjo predstavo mi ne prestavi,moram prov pomuct se in dvignt nogo,da prestavi.Nekak mi je novo.Prej sm vozu v nizkih Alpinestarkah in nism nikoli meu tega problema.Je kdo imeu to težavo?Očitno moram razhodit škornje alli pa spustit ročico,sam pol nam mogu vmes dat noge :whistle:

Vaše izkušnje?

te iste težave sem jst imela z alpinestars smx plus. pa se potem navadiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aloha!

namreč ker kupujem moje prve škornje bi vas prosil za nasvete in priporočila! za škornje sem pripravljen odšteti do 200€! zanima me če veste kaj o teh škornjih (Oxtar TCS Speed) -cena 160 predvsem me zanima udobje pa če so trdi med hojo!!

post-19795-1235939470_thumb.jpg

Sori mal pozno odgovarjam. Škornji so men kar všeč, niso pa narjeni za sprehode (za vzit so pa vsaj meni super), Škripanje se odpravi tko da zglobe namažeš z sprejem za verigo. Nudijo pa tudi kar visoko stopnjo zaščite-preizkušeno na lastni koži :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel enake težave takoj od začetka, po ene dveh furcah sem se pa navadil, tako da me nič več ne moti. Zgleda da se lepo usedejo po nogi pa navadiš se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te iste težave sem jst imela z alpinestars smx plus. pa se potem navadiš.

Nobenih težav z Apinestars SMX plus, ne prej, ne zdej :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobenih težav z Apinestars SMX plus, ne prej, ne zdej :grrr

ma jst sem jih mela... od tam, kjer sem jih kupila, pa sem se že na poti domov navadila nanje. ampak... nobenih pripomb, ker so fenomenalni škornji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupu sm si sidi vertigo Corsa in danes je bila prva vožnja z njimi.Vse super in prav,sam imam en problem!Zelo težko šaltam v višjo predstavo oz.,ko dvignm ročico za v višjo predstavo mi ne prestavi,moram prov pomuct se in dvignt nogo,da prestavi.Nekak mi je novo.Prej sm vozu v nizkih Alpinestarkah in nism nikoli meu tega problema.Je kdo imeu to težavo?Očitno moram razhodit škornje alli pa spustit ročico,sam pol nam mogu vmes dat noge :whistle:

Vaše izkušnje?

Jaz imam iste težave ampak,z TCX škornji.Sem pa malo prilagodil stopalko in je sedaj super :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam iste težave ampak,z TCX škornji.Sem pa malo prilagodil stopalko in je sedaj super :worship:

jaz z TCX nimam nobenih problemov pri menjavanju prestav

razen mal so mi škripat začele..a mogoče kdo ve s kom naj namažem da bodo nehale?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

a kdo ve za kakšno trgovino kjer majo še alpinestars smx 4 črne škornje na zalogi. V Labi jih nimajo več. Kje se še da to dobit - lahka je tud kaka trgovina bliz meje v Avstriji al pa Italiji.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

a kdo ve za kakšno trgovino kjer majo še alpinestars smx 4 črne škornje na zalogi. V Labi jih nimajo več. Kje se še da to dobit - lahka je tud kaka trgovina bliz meje v Avstriji al pa Italiji.

LP!

Poskusite še v NORIK PLUS, Šenčur pri Kranju. V tujini pa Auner Graz (AUT) ali pa v Udinah (ITA). Ima pa tudi Eloda Plus iz Zagreba neko razprodajo Alpinestarsa in če so škornji na zalogi, bi bili lahko precej ugodni.

lp

Boštjan

Popravljeno . Popravil TSC-LABA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz z TCX nimam nobenih problemov pri menjavanju prestav

razen mal so mi škripat začele..a mogoče kdo ve s kom naj namažem da bodo nehale?

Jst sm svoje oxtarke kr s chain lubom, pa so nehale...Sam vsake tok cajta jih mal obrišeš k lube vn prteče... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z temi?

PROBIKER SPEEDSTAR

Niso švoh :unsure: .... sem jih včasih imel....in bil solidno zadovoljen.... malo je kritična zadrga...

pač navadit se moreš na nežno zapiranje.... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi bi se jih splačalo kupit?

Cena na netu je 129.95 €.

Zanima me kako se kaj hodi in prestavlja z njimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi bi se jih splačalo kupit?

Cena na netu je 129.95 €.

Zanima me kako se kaj hodi in prestavlja z njimi?

se splača...ni debate....za hojo ni frke....celo za prestavljanje so men bolj sedle kot moje sedanje TCX Bayliss replica...sem moral celo stopalko za prestavljanje malo nastavit....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst imam en starejši model od tcx-a (takratni oxtar) višina ni do gležnja za poleti šminkirat dobr za na motor pa ne priporočam, ker ni zaščite, ta na sliki je malo boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veste še za kakšno poletno-mestno moto obutev poleg TCX x-square in Spidi-XPD x-net? PA tudi mnenja o teh dveh modelih bom vesel :worship:

Jaz imam nekaj podobnega tem prvim, in sicer TCX Xcube. Xcube se mi zdijo malo višji in dobro ščitijo gleženj, Xsquare pa pravzaprav ne poznam, tako da ne morem komentirati. Moji se dobro obnesejo, in to ne le v poletni mestni vožnji. So lahki in udobni tako med vožnjo kot med hojo (joj, zvenim že kot kakšna reklama :) ) .. Je pa res, da se vozim le na zadnjem sedežu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z temi?

PROBIKER SPEEDSTAR

Jaz sm jih ravno pred tednom kupil v Louis-u in sem kar zadovoljen. Niso ne preslabi ne predobri :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veste še za kakšno poletno-mestno moto obutev poleg TCX x-square in Spidi-XPD x-net? :worship:

Jaz imam za po mestu te:

astars_octane_shoes_blk_LG.jpg

Zadovoljen!

Popravljeno . Popravil Drejči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp Tudi sam iščem nekaj lahkoga in dokaj udobnega za "na hitro". V škornjih se glih nebi sprehajal po lj(faks ipd)

V mislih imam Alpinestars MIGLIA Riding Shoes pa me zanima če ima kdo izkušnje s njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto vsi ne-škornji ne nudijo dovolj zaščite za gleženj v primeru hujšega padca... Še nekateri škornji ne nudijo dovolj varnosti.

To da kupiš namensko tenisko za na motor je bedarija, saj iz strani varnosti, ker ponuja enako stopnjo varnosti kot običajna teniska, bolše je samo to da si je ne umažeš ko šaltaš.

Drugo je če želiš imet moto-čevelj :)

Jst osebno imam dvoje škornje, za po mestu in za tistih par uric na faxu imam malo bolj zračne, za resno vožnjo pa pancerje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!