Skoči na vsebino

Tehnika in izkušnje vožnje po zadnjem kolesu


Gianni

Priporočene objave

Mene je voznja po zadnjem kolesu ze drago stala. Vendar sem bil sam kriv.Z cbr 900 sem se vozil po zadnjem kolesu 200m+ kaksnih 10x zapovrstjo. Olje sem imel na minimunu! Ko sem bil v zraku mi je vcasih zagorela kontrolka za olje. In potem konec. Zaribal je lezaj na motorni gredi. :roll: :arrow: Popravilo: 300kSIT

Lp Dani

P.S.: PAZITE NIVO OLJA !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda motorja za po zadnmu- ''zjebeš'' vse. -ketna. zobniki, guma, mašina. Razn če maš dost dnara :? pol bi se pa jst tud več po enem vozu :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mogoče spomnite Maxa Biaggia kako se je pred parimi leti pripeljal skozi cilno črto po zadnjem (peljal se je tako kot tile na slikah vendar ni pajsnil po železu temveč po zadnji plastiki) :shock: :D .

Tistemu se reče "Mother of all Wheelies" :) --> tip je potem razlagal,da je imel ves čas vse pod kontrolo (kar morda še verjamemo) in da je namerno naredil tako ekstremni wheelie... Jaooo, tega pa ne kupim niti pod razno :) No, mogoče-mogoče-mogoče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da je bilo vse tako pod kontrolo, ker mislim da ga sicer nebi tako zabilo naprej kakor ga je. No kakorkoli, je majster :wink: imel pa je tudi sreco :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa bil eni dve leti nazaj po TV posnetek slovenskega motorista(ne vem kaj za ena dirka je bila), ki je šel po zadnji skozi ciljno ravnino.....in navdušenim gledalcem pokazal še padec :oops:

A se mogoče kdo spomni kaj več o tem :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mislim da je bilo to na Mariborskem letališču (1998). Tudi jas sem imel takrat tam dirko :) . Zal pa se tudi ne spomnim kdo je to bil :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

to je bila prva in zadnja cestnohitrostna dirka, ki sem jo kdajkoli gledal, ta wheelie padec je bil included

mislim da je bil motor v nižji klasi, 250cc??, in nekako mi še spomin veleva, da je bil motor zelen, kawa???, ne vem, sem nekako 40% prepričan v trenutne izjave :roll: :lol:

sem pa potegnu insert biagija iz filmčka, sem probu najt najbolj ekstremen nagib v minus

Clip%7E0.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je mel biaggi vse pod kontrolo v tem trenutku znam jaz 10x bolš SM vozt kot beno štern.... :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No..no!

Sej ni važno kaj je imel v mislih...dejstvo je, da je to naredu!In svaka čast!Tudi če bi vam to uspelo bi bili potem vsi pametni!Nekaj je pa vseeno treba vedet da taka stvar uspe...pa paničart ni dobro! :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa potegnu insert biagija iz filmčka, sem probu najt najbolj ekstremen nagib v minus

Clip%7E0.jpg

Ta vožna po zadnem je res huda. sam to ni najbl hudo. Men se zdi hujš un, k gav eno stren zanese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

sem se mislu prjavit na učenje vožnje po zadnjem biciklu :grim

no pa je umetnik od inštruktorja včeri ušel v večna lovišča :hmm:

le kdo je bil to???? ga kdo pozna???

ups pa še enga je zvlekel s seboj :devil:

post-5614-1152256519.jpg

Popravljeno . Popravil Avtokad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da naj bi o mrtvih samo najbolše ampak jebi ga če se to spravljaš delat s sopotnikom in brez čelade pač kaže na določeno stopnjo neumnosti.

Z svojim idiotizmom je spravil še enega pod rušo, je pša res da se je tudi tisti zavestno odločil da se bo na motor vsedel brez čelade.

Res za takšnimi ne morem žalovati, ni čudno da potem folk ki dobi ves info o motoristih iz takšnih novičk smatra vse motoriste za kretene.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z svojim idiotizmom je spravil še enega pod rušo,

... in zapustil žensko in otroka sama ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se mislu prjavit na učenje vožnje po zadnjem biciklu :grim

no pa je umetnik od inštruktorja včeri ušel v večna lovišča :hmm:

le kdo je bil to???? ga kdo pozna???

ups pa še enga je zvlekel s seboj :devil:

če bi ju dovolj dobro poznal sigurno ne bi tako pisal :nono:

trenutna razigranost in neumna odločitev je pač kriva, da se je zgodila tragedija, ki bo za vedno spremenila določena življenja :(

izogibajte se takih trenutkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi ju dovolj dobro poznal sigurno ne bi tako pisal :nono:

trenutna razigranost in neumna odločitev je pač kriva, da se je zgodila tragedija, ki bo za vedno spremenila določena življenja :(

izogibajte se takih trenutkov

Sej deloma ima prav, pa brez zamere. Ti mas lahko XY motorno kolo, v vecini primerov si sam svoje usode kovac, voznja po zadnjem (sploh pa v dvoje!!!!) je totalen nesmisel, 1x ti rata, 10x ti rata 100x ti rata, 101. se ti pa zalomi.

Res je hudo, sploh za sorodnike in bliznje ampak kljub temu je pa tudi voznja brez celade neka nedopustnega in socustvujem s tabo, ki so ju najbrz poznal, ampak taka voznja je bila odraz nezrelosti in nespostovanja motorja.

Pa brez zamere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups pa še enga je zvlekel s seboj

pa lahko bi zvlekel še kakšnega nič hudega slutečega turista ki se je sprehajal po pločniku :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj je debata o tehniki vožnje po zadnjem kolesu, razpravljanje o nesrečah ali smiselnosti vožnje po zadnjem kolesu prestavite drugam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest nimam nobene kake posebne želje po zadnjem kolesu, sem pa to prakticiral z kolesom in mopedom, ker ni tako nevarno. Opažam pa, da večina počne to zarad imidža, posebej po Lj., brez opreme in izkušenj.

Zadnjič sem bral v motoristu, kako da je pomembno, da znaš po zadnjem, po sprednjem, pa da maš številko spredaj nalimano itd... naj obdržijo take bedastoče zase. Posredno mogoče celo vplivajo na kakega neizkušenega bedaka. Kakor da vožnja po zadnjem vpliva na hitrejšo vožnjo; pa saj je smisel hitrega pospeševanja obdržati sprednje kolo na tleh, ne pa v zraku :slap: Dogodek na obali je tipičen primer zgoraj navedenega obnašanja. Naj tip to počne kjer je varno in sam s sabo. Drugače pa je meni večji in varnejši fetish vožnja na koleno, je tudi bolj varno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se spomnim članka, se mi zdi da je govoril, da če že nemoreš biti hiter- kako vsaj zgledati hiter .) . ni pa k ničemor nagovarjal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem bral v motoristu, kako da je pomembno, da znaš po zadnjem, po sprednjem, pa da maš številko spredaj nalimano itd... naj obdržijo take bedastoče zase. Posredno mogoče celo vplivajo na kakega neizkušenega bedaka.

:eek: :slap: to je bilo mišljeno sarkastično :wacko: no zdaj vidim da lahko tudi sarkastična besedila naprejena PROTI določenemu početju očitno nekateri razumejo kot spodbudijo k temu početju, če pač ne znajo brati. o stopnji načitanosti pa se itak lahko prepričamo v nekaterih drugih temah :devil:

PS: TC a to lahko ostane tu? nenazadnje se nanaša na "nasvete"! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :slap: to je bilo mišljeno sarkastično :wacko: no zdaj vidim da lahko tudi sarkastična besedila naprejena PROTI določenemu početju očitno nekateri razumejo kot spodbudijo k temu početju, če pač ne znajo brati.

Se ne strinjam. Pisci člankov imajo več kot dovolj drugih tem, kjer morebitno nerazumevanja sarkazma ne vodi k trgediji. Zakaj (v okviru takih tem) ne napisati preprosto in jasno, da so taka početja nevarna in da jih potem lahko razume tudi tisti, ki ne znat brati, brez da bi se posebej ukvarjal s kontekstom napisanega? In to ponavljati kar naprej? Nikoli ne more biti prevečkrat.

Z vsem spoštovanjem do preminulih, tudi za tiste, ki so jih poznali - ja, lahko, da sta bila fajn človeka, ampak to, kar sta počela, vožnja po zadnjem kolesu, v dvoje, brez opreme, po javni cesti, je neumnost brez primere in opravičila. Brez vseh 'ampak...'. Ne gre za napad njiju kot osebnosti, gre za početje, za katerega mora biti jasno in glasno, brez vsakih dvomov izraženo, da je neumno in neodgovorno do sebe in drugih.

Da se takšne stvari ne bi dogajale, je potrebno spremeniti odnos do motorizma, v glavah ljudi. Najprej motoristov samih. Tudi tistih, ki tega v praksi ne počnejo. Čeprav - poudarjam - lahko da gre samo za bolj ali manj redke posameznike. Tega se ne da storiti čez noč. Tudi naslov te teme 'Tehnika in izkušnje vožnje po zadnjem kolesu' - bi bila prevelika žalitev, če bi že v naslovu pisalo, da gre za neumnost in izzivanje usode? In da nimaš smole, če pri tem padeš, ampak da imaš pravzaprav srečo vedno, ko ostaneš nepoškodovan in živ. Obstaja kakšna tema o tem, kako se ne voziti po zadnjem kolesu?

Težko je prepričati družbo, da so količki zaščitnih ograj nevarni, če se pa ljudje ubijajo ob takšnih manevrih. In enako težko je prepričati voznike osebnih avtomobilov, naj bodo previdni pri vključevanju s stranske ceste, ker jim lahko pade mim motorist z 200 na uro, pa bi blo fajn, če bi ga vidli.

In tudi Motosvetova spletna stran, forum, ki naj bi bila glede obiskanosti v vrhu v Sloveniji - kaj pa, kar se skrbi za varnost motoristov tiče? Spodobilo bi se in za zgled bi bilo žrtvovati kakšno vrstico na prvi, naslovni strani, ki bi kratko in jedrnato pozivala motoriste same k varni vožnji. Ali pa morda celo na vrhu vsake prikazane strani. Nekaj, kar bi vsakemu obiskovalcu, motoristu, takoj padlo v oči. Morda nekaj v stilu 'Tip of the day', vsak dan ali par dni kak drug nasvet, kako... preživeti pravzaprav.

Zato pa - kategorija 'On the Road & Off-Road', sortirana po številu odgovorov: na prvem mestu, 230 strani in 3.500 odgovorov, 'Vse o ridah' in v prvem postu poziv legende, moderatorja:

- med LJ in PO na stari cesti

- bitumenske zalivke prevladujejo

- radarjev kot gob po dezju

- gledalci spodbujajo "rejserje"

- razno

v nove podvige,raja.

Na četrtem mestu, preko 1.000 odgovorov, tema o radarjih in laserji in o varnosti - ampak o varnosti, kako jih izigrati in se jim varno izogniti.

Maksijevi delavnici varne vožnje je uspelo zbrati celih 19 odgovorov...

Če sami sebe ne maramo, potem kakšne prevelike skrbi in pozornosti od drugih pač ne gre pričakovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Če sami sebe ne maramo, potem kakšne prevelike skrbi in pozornosti od drugih pač ne gre pričakovati.

Dry, respect.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!