Skoči na vsebino

Tehnika in izkušnje vožnje po zadnjem kolesu


Gianni

Priporočene objave

Če je pavi bicikl se js komot peljem z eno roko.. dokler pač mišica ne pusti :krneki: Ovinki, levo, desno, hrib gor, dol.. ni problema. Ampak sem se navadil tako da sploh ne prestavljam več ko sem na zadnjem, ampak pač z nagibom držim ravnotežje. Kaj pa po sprednjem kej? Meni zaenkrat po bregu navzdol rata 10m ( z čelado od motorja za vsak primer hehehe)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s piciklo sploh ni tžko ... recept: močno zagoniš, pa potegneš balanco v luft pol pa sam ravnotežje, pač tisti strah pred padco premagaš pa je ... :)

to bom mogo še na motorjo premagat (strah) ... ker pol ko maš to 1x v krvi, sploh ni problem, rukneš na zadno kdar hočeš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, amater :D

MTB rekord v boljših časih od ene vasi do druge cca 2km...po glavni cesti v klanec gor, dol, čez ovinke, s precej visoko prestavo (spredaj 2gi zobnik, zadaj 4ti)

Recept? prenašanje teže, obračanje balance, doziranje pritiska na pedala, uporaba zadnje zavore...

Jest tudi vozim v spredaj 2., zadaj 3-4. zobnik, najlažje. Mal me še jebe levo-desno ker me začne vlečt, sam sem zmozgal da se da uizi tudi če med gonjenjem mal sam nihaš, pa z balanco se da tudi ful pomagat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim. Imam city bike in se z njim peljem do 500m, če ga vlovim na vago. Večinoma se peljem manj, ker me malo zafrkava ravnotežje (navadno me začne v eno stran vlečt).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po sprednji je z beciklom zakon :yea1: , samo mi je ratal 2-3m, sfukan biciku :angry: , bo potrebno mal zamenjat pa mal natrenirat :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se učiš vozit po zadnji s kolesom, se moraš najprej naučit uporabljat zadnjo bremzo. Ker, ko to obvldaš, kolo samo dobiš na vago in se pelješ. Jst sm se lansko leto, dokler nisem uporabljal zadnje bremze, največ 100 m pelu, pol k sm se pa to navadu grem pa 1km brez problema po klancu gor, dol in čez ovinke. B) Postane pa zanimivo takrat, ko se po zadnji pelješ po klancu dol 50km/h...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se učiš vozit po zadnji s kolesom, se moraš najprej naučit uporabljat zadnjo bremzo. Ker, ko to obvldaš, kolo samo dobiš na vago in se pelješ. Jst sm se lansko leto, dokler nisem uporabljal zadnje bremze, največ 100 m pelu, pol k sm se pa to navadu grem pa 1km brez problema po klancu gor, dol in čez ovinke. B) Postane pa zanimivo takrat, ko se po zadnji pelješ po klancu dol 50km/h...

ali več :whistle:

drgač pa gre tudi spredaj največji, zadaj najmanjši zobnik... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!