Skoči na vsebino

Tehnika in izkušnje vožnje po zadnjem kolesu


Gianni

Priporočene objave

Tudi od Cecota in Mačke, Dry.

Greva do Fritza. Tja, kjer je po zadnjem kolesu se voziti odvzem motorja pa še kaj. Npr., dežela Moto GP prvakov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zato pa - kategorija 'On the Road & Off-Road', sortirana po številu odgovorov: na prvem mestu, 230 strani in 3.500 odgovorov, 'Vse o ridah' in v prvem postu poziv legende, moderatorja:

Na četrtem mestu, preko 1.000 odgovorov, tema o radarjih in laserji in o varnosti - ampak o varnosti, kako jih izigrati in se jim varno izogniti.

Maksijevi delavnici varne vožnje je uspelo zbrati celih 19 odgovorov...

Če sami sebe ne maramo, potem kakšne prevelike skrbi in pozornosti od drugih pač ne gre pričakovati.

Se čudiš? Zakaj? Pa narod ja živi za Močneje, Hitreje, Višje in ne za Pridige o Varnosti. Važnih je le tistih pet minut Slave. Na smrt ali trajno invalidnost pa nihče ne misli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....temu se reče po zadnem :grim.......

....pa ni iz neta, ampak iz celja .)

post-6348-1152306913_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil The Doc.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dry :worship:

Zadnjič mi je en mulo rekel, naj se zase brigam. Bolj, ko sem mu dopovedovala, da tako početje meče slabo luč na vse motoriste, tudi tiste, ki takega početja ne odobravajo, bolj je piskal, da se to samo njega tiče.

Ni jim pomoči. Tudi ko se bo od enega najboljši prijatelj ubil bo mogoče mir en mesec, potem si bo pa rekel: ah saj meni se kaj takega ne more zgoditi, šel na Motosvet, prebral še par "pametnih" nasvetov in imel občutek, da je car........

Prijetno branje naslednjih 100 strani te teme vam želim. Kmalu se bo tema sprevrgla v debato kateremu ni uspelo izvesti vseh pizdarij, ki so se tu objavile......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....temu se reče po zadnem :grim.......

....pa ni iz neta, ampak iz celja .)

TEMU SE TUDI REČE PO ZADNJEM !! !!! .. IN TUDI NI IZ NETA, AMPAK IZ PORTOROŽA, ŠE ČISTO SVEŽE !! :slap:

post-1823-1152342613_thumb.jpg

post-1823-1152342671_thumb.jpg

post-1823-1152342688_thumb.jpg

post-1823-1152342698_thumb.jpg

post-1823-1152342712_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kar prav, da se tudi te stvari objavljajo. Da bo vsak nadobudnež vožnje po zadnjem kolesu videl kaj se lahko tudi zgodi, če si za tistočinko sekunde nepreviden...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dej pupa ne pretiravi.

"Bolj, ko sem mu dopovedovala, da tako početje meče slabo luč na vse motoriste"

Ma jst bi se posrov od smeha če bi men kdo tko nakladu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dej pupa ne pretiravi.

"Bolj, ko sem mu dopovedovala, da tako početje meče slabo luč na vse motoriste"

Ma jst bi se posrov od smeha če bi men kdo tko nakladu.

žalostno ne? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tudi Motosvetova spletna stran, forum, ki naj bi bila glede obiskanosti v vrhu v Sloveniji - kaj pa, kar se skrbi za varnost motoristov tiče? Spodobilo bi se in za zgled bi bilo žrtvovati kakšno vrstico na prvi, naslovni strani, ki bi kratko in jedrnato pozivala motoriste same k varni vožnji. Ali pa morda celo na vrhu vsake prikazane strani. Nekaj, kar bi vsakemu obiskovalcu, motoristu, takoj padlo v oči. Morda nekaj v stilu 'Tip of the day', vsak dan ali par dni kak drug nasvet, kako... preživeti pravzaprav.

Če sami sebe ne maramo, potem kakšne prevelike skrbi in pozornosti od drugih pač ne gre pričakovati.

Motosvet v člankih očitno vzpodbuja takšno početje (očitno gre za javno cesto, predvidoma tisto na Rakitno):

IPB Slika

in takšno:

IPB Slika

IPB Slika

no, saj to se najde tudi v drugih medijih...

Dejstvo je, da se v neki fazi mora vsak medij ali posameznik, sploh pa 'vidnejši posameznik', ki ima vlogo nekakšnega ustvarjalca javnega mnenja, odločiti, na kateri strani zakona bo ...

PS: odločitev je težka ... odloča se namreč med "Biti frajer" in "Biti pridigar".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jih je za razumet, Sym. V Ljubljani in okolici ni nikjer kakšnih večjih parkirišč in ploščadi, kjer bi lahko posneli kaj takšnega :grrr :slap: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

PS: odločitev je težka ... odloča se namreč med "Biti frajer" in "Biti pridigar".

Al se odloča med stroškom dnevnega obiska novega marofa? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motosvet v člankih očitno vzpodbuja takšno početje (očitno gre za javno cesto, predvidoma tisto na Rakitno):

in takšno:

no, saj to se najde tudi v drugih medijih...

Dejstvo je, da se v neki fazi mora vsak medij ali posameznik, sploh pa 'vidnejši posameznik', ki ima vlogo nekakšnega ustvarjalca javnega mnenja, odločiti, na kateri strani zakona bo ...

PS: odločitev je težka ... odloča se namreč med "Biti frajer" in "Biti pridigar".

Se je pa tudi treba zavedat, da je to test motocikla, katerega opravlja za to usposobljena oseba. In na testu se vozilo, pa naj bo avtomobil ali motocikel preizkusi v vseh možnih pogledih. To ni samo na motosvetu tako, ampak tudi pri drugih medijih, ki se s temi stvarmi ukvarjajo, tako Slovenskih kot tujih. Res, da je bolj primerno te stvari preizkušat na pisti/poligonu, ampak pri nas te možnosti žal ni.. Pa tudi tam kjer je, vozila vseeno stestirajo v okolju, kateremu so namenjena. Poglejte si kdaj kakšno avto/moto oddajo na nemškem DSFu, kjer so zadeve dovolj na nivoju, testi opravljeni s strani strokovnjakov, pa so še vedno na navadnih cestah, ker le tako lahko dobimo objektivno oceno nekega vozila.

Če pa nekdo ne loči strokovnega testa motocikla, ki ga izvaja za to usposobljena oseba in divjanja po zadnjem brez čelade po prometno nabitem mestu, lahko pa to pripiše zgolj sebi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex, tole zgoraj so pa res navadne buče :). Usposobljene osebe za testiranje :lol1: V vseh primerih -revije, TV, sajti - gre običajno za bolj al imanj vešče voznike, ki so sposobni pač nekaj kolikor tolikor napisati o motociklu, če pa znajo zadevo še ovrednotiti s točkami (kot pri Motorradu recimo), pa pač nastanejo še nekakšne objektivne lestvice (ki si jih vsak seveda subjektivno interpretira). Ponekod testirajo motocikle bivši ali aktivni dirkači, ponekod novinarji s krajšim ali daljšim stažem, ponekod le priložnostni pisci, ponekod čisto navadni civili, ki pač nek motor dobijo v roke :). Objavljanje takih slik (tako v revijah, kot na spletu) pa seveda določen segment motoristov vzpodbuja k takemu početju. Če vsaj takšne fotografije (v vseh vrstah medijev) ne bi nastajale na cestah, bi bilo že to veliko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolš, da odperemo temo: Ne početi tega na cesti......

potem pa lahko notri limamo vsako sranje in rezultate le tega.... :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zadnjem se peljem "nehote" pri pospeševanju. Namerno niti nimam želje, ker ne bi rad gledal rdeče lučke za olje in iskal dele sklopke po mašini.

Ampak vseeno mi je pa fajn pogledat nekoga, ki se pelje po zadnji in ve kaj dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Objavljanje takih slik (tako v revijah, kot na spletu) pa seveda določen segment motoristov vzpodbuja k takemu početju. Če vsaj takšne fotografije (v vseh vrstah medijev) ne bi nastajale na cestah, bi bilo že to veliko ...

Prav isto sem sam razmišljal, ko sem :eek: debelo pogledal slike v testu. Popolnoma neprimerno za objavo na spletni strani, kjer naj bi sodelujoči prisustvovali širjenju večje motoristični kulture v prometu. Ali sem pa samo jaz tako mislil :? Očitno bo to, ja :BUA:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja dobr no, če se kdo nima rad pač naj dela kakor se mu zahoče

ne pa zdaj spet začenjat da so krivi novinarji, ki testirajo motorje

najbol bi blo da bi imeli v gumi kovinsko mrežico, pod asfaltom pa močan magnet, pa bi se vsi po vseh kolesih vozili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozor!!!

V ameriških filmih se streljajo!! :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozor!!!

V ameriških filmih se streljajo!! :eek: :eek:

V igranih, ki so posnet iv kontroliranem okolju ne pa kar v mestu in s pravimi metki? ;)

Ampak, ja - tudi oni vzpodbujajo k nasilju s tem, maš prav :D

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte si kdaj kakšno avto/moto oddajo na nemškem DSFu, kjer so zadeve dovolj na nivoju, testi opravljeni s strani strokovnjakov, pa so še vedno na navadnih cestah, ker le tako lahko dobimo objektivno oceno nekega vozila.

V italijanskih revijah nekatere teste izvajajo z Nemci ali v Nemčiji, npr. test Kawe ZZR 1400. In pravijo, da je tak motor treba probat na navadni cesti čez 200km/h, da bi videli kako se obnaša, koliko je stabilen pri takšnih hitrostih na navadni cesti. In so šli v Nemčijo, ker je edino tam možno ZAKONITO peljat čez 130km/h na AC. Saj razumem... Budale, kenede, namest, da bi šli na tanajbližjo AC, užgali do konca in se pohvalili pred bralci :grrr

Ampak vseeno mi je pa fajn pogledat nekoga, ki se pelje po zadnji in ve kaj dela.

Tudi meni je fajn pogledat nekoga, ki motor toliko obvlada, da lahko počne takšne in še hujše vragolije. Ampak to v šov programu ali čem podobnem in ne na cesti. Tazadnji, ki je mislil, da to obvlada, je fental sebe in sopotnika -> Črni forum.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tazadnji, ki je mislil, da to obvlada, je fental sebe in sopotnika -> Črni forum.

Dosti ni mislu tist <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blablablablabla.......... samo pametni in vedno eni in isti na kupu.

ce ne znas, ne delaj necesa.

ce noces trpeti posledic, ne delaj necesa.

ce....

ce....

ce....

samo ker smo ljudje pac krvavi pod kozo in nekateri pac ne znajo/ne prenesejo, da necesa ne znajo morajo svoje neznanje tudi vsem vidno pokazati.

vsak se naj prime za svoj nos, pomete pred lastnim pragom in sele takrat, ko bo to vse postimano naj zacne (oz. se mu dovoli), da ostalim pridiga.

prvenstveno je vsak zase odgovoren. z izdajo vozniskega dovoljenja se baje tudi potrdi poznavanje CPP s strani bodocega delinkventa in s tem neko rudimentarno obnasanje na cesti.

nekateri to ignorirajo, drugi zavestno izklopijo sivo maso v mesicku med rameni. in ko je BUM ali POK pa vsi v jok in na drevo.

life´s a bitch. why should it be different just for YOU ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor zna naj izvoli, kdor ne zna in ma željo naj se nauči, kdor ne zna in nima želje pa naj ne komentira.

Je pa res da zna biti nevarno; ampak mislim da to vedo vsi. Ni pa zame nihče od naštetih frajer; dokler me pusti pri miru in me ne ogroža pa me tudi ne moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!