Skoči na vsebino

Trema


Priporočene objave

Tresenje, potenje rok, slabost, občutek, da boš omedlel/a, ali da si vse pozabil/a, ali pa da bi raje bil/a kar bolan/a. In tako se to, kar naj bi bilo vrhunec neštetih ur vloženega dela, spremeni v grozo, v strah pred neuspehom.

Kaj trema pravzaprav je, od kod izhaja, ali ima mogoče v ustvarjalnem procesu celo kakšno vlogo, ali jo lahko razumemo, razvozljamo njene zakonitosti in jo morda celo obrnemo sebi v prid?

In konec koncev kako se je znebimo?

Morda s kozarčkom dva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z izkusnjami. in pravilno tehniko predstvaljanja tematike. :)

drugace povedano: z znanjem. :P

znanje

+pred predstavitvijo oziroma govorom se prepričuješ da ni panike da ne smeš imeti treme, četudi se čudno sliši meni pomaga -> tista začetna trema hitreje mine

+čimvečkrat se prisiliti v to situacijo (=da imaš tremo)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tud kar probleme s tem. Živčen ratam v vsaki situaciji kjer imam občutek da se kaj pričakuje od mene... :huh:

Drugače se pa o zadevi nevem kako razmišljati ne splača, ker se rada stopnjuje. Pač greš v akcijo in zakol :)

Najbolj očitna situacija ko mi je trema smrtno nevarna, je na motorju. Velikokrat se zgodi, da razni bajkerji sedijo ob cesti. Po možnosti ravno v kakem ovinku. Seveda opazujejo vozeče motoriste in ko se jaz vozim mimo bi se lahko reklo da imam tremo. To da me gledajo me moti do te mere, da ne začutim neke vmesne faze nagiba in imam zato občutek da je motor kar padel. Posledica je, da se zelo ustrašim nagiba, ki niti ni tako velik, da nimam željene linije in tudi zaradi nemirnosti motorja preveč obremenjujem motor....

Zato recimo glavni ovinek na Ridah peljem čisto na izi... :) Bolj varno zame in za vse udeležene, folka pa pomojem tud ne bom konc ker ga eden pač ni založil...

To je recimo en primer ko faktor treme niti ni več tako majhen... :) In tudi en primer treme ki ga ne mislim reševati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@JAX

:notworthy: :notworthy:

že samo s priznanjem si pokazal več poguma kot tisti ki se tega ne upajo/nočejo priznati in vseeno zalagajo v upanju da bodo naredili nevemkakšen vtis :notworthy:

mene pa trema največkrat zaXXbava ko sem v družbi kake deklice ki mi je simpatična, pa še ni tolk hudo če je to res družba, ampak če nanese da sva sama :blink: :cry: ....ja takrat sem pa pussy :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je recimo en primer ko faktor treme niti ni več tako majhen...  :)  In tudi en primer treme ki ga ne mislim reševati...

In ravno to je eden izmed problemov ki jih je potrebno rešiti. Sem sam imel podobne probleme ko sem se s svojo kroslo naganjal po motokros progi in so gor trenirali še drugi, parkrat bi se kmalu zaradi tega razsul. Potem pa sem se vzel v roke in rezultat je bil da sem šel probat vozit tud dirko in ob vseh gledalcih in sotekmovalcih nisem videl nikjer nikogar razen željene špure.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Balkanski hajku o tremi

to je bilo neko lepše i srečnije vreme

ljubili smo se u parku drhteći od tremeeeeeeeeeeee

svirao je dejvid bovi i pauki sa marsa

tad smo bili kao novi a sada smo farsaaaaaaaaa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja v četrtek so me po delgmu cajtu izdali živci al trema kokr kol že in sicer zaradi pisnega izpita.in sicer v obliki po velikem številu potrebe po sekretu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trema me jebe pred izpiti pa posledično mi dvigne cukr tako da so težave multiplirane s faktorjem 3....

"znanje" po mojih izkušnjah ni rešitev treme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v najbolj zahodni družbi od vseh (ZDA) tudi težavice s tremo (pa asocialnostjo in podobne) rešujejo z antidepresivi in baje se obnese.. .serotoninska terapija ... se človek enostavno kao vedno počuti bolje, bolj zadovoljno itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v najbolj zahodni družbi od vseh ...

Pri nas pa seveda posegamo po bolj tradicionalnih, naravnih arcnijah: piru, vinu, šnopcu, v najbolj akutnih primerih po močeradowcu.

Japonci, denimo, so spet drugačnega perja tiči. Prisegajo namreč na seppuku (barbarski zahodni civilizaciji bolj znan kot harakiri). Metoda je na prvi pogled malce radikalna, vendar strokovna literatura ne navaja niti enega primera recidive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja v četrtek so me po delgmu cajtu izdali živci al trema kokr kol že in sicer zaradi pisnega izpita.in sicer v obliki po velikem številu potrebe po sekretu

ja men se je to isto zgodilo v petek,... boh ne dej kej pojest,...

Upam da bojo vsaj izpiti uspešni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja v četrtek so me po delgmu cajtu izdali živci al trema kokr kol že in sicer zaradi pisnega izpita.in sicer v obliki po velikem številu potrebe po sekretu

srala k Vidra? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Sm že mislu novo temo odpret k si nism mislu da že obstja.. V zadnjem trenutku me je rešil iskalnik pred številnimi posti ''zakaj spet nova tema'' :D :P

No pač js mam predstavitev raziskovalne naloge. Sm pa tak človk ko se sekira za vsako najmanjšo stvar kar je mogoče in človek z zelo majhno samozavestjo...tudi to bi rad spremenil :cry: . Npr. ko izpita nisem opravil v prvo sem se bol sekiral ka bodo rekli in si mislili tisti ki so od mene to ''pričakovali''. No pustimo zdaj too.

Pač imam predstavitev in nebi rad v trenutku vse pozabil in se tresel pred publiko kot kak cucek :trance_33_sleep: . Djte še povedat kak način za zmanjšanje treme. No v eni temi sm ugotovil da zelo sladkana voda pred nastopom v trenutku odstrani tremo. Še kakšen nasvet?

P.S. nastop pred vso šolo (800 otrok in nekaj 100 učitelji) imam v petek..pred komisijo in manj številčne publike pa naslednjo sredo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že mislu novo temo odpret k si nism mislu da že obstja.. V zadnjem trenutku me je rešil iskalnik pred številnimi posti ''zakaj spet nova tema'' :D :P

No pač js mam predstavitev raziskovalne naloge. Sm pa tak človk ko se sekira za vsako najmanjšo stvar kar je mogoče in človek z zelo majhno samozavestjo...tudi to bi rad spremenil :cry: . Npr. ko izpita nisem opravil v prvo sem se bol sekiral ka bodo rekli in si mislili tisti ki so od mene to ''pričakovali''. No pustimo zdaj too.

Pač imam predstavitev in nebi rad v trenutku vse pozabil in se tresel pred publiko kot kak cucek :trance_33_sleep: . Djte še povedat kak način za zmanjšanje treme. No v eni temi sm ugotovil da zelo sladkana voda pred nastopom v trenutku odstrani tremo. Še kakšen nasvet?

P.S. nastop pred vso šolo (800 otrok in nekaj 100 učitelji) imam v petek..pred komisijo in manj številčne publike pa naslednjo sredo.

bi ti rekel da spij par pirov pa ne vem koliko neseš in bi prehitro lahko ratal preveč sproščen in razlagal vulgarne vice ali bruhal pred publiko. :whistle:

več tehnik je, naprimer slišal sem da si nekatri predstavljajo izpraševalca na izpitu kako sedi na školki z izbuljenimi očmi in se matra vsrat!

je pa dobro če nastop prvo vadiš pred domačo publiko. dobi skupaj sorodnike in prijatelje in naredi prezentacijo pred njimi da boš sploh videl kako je predstavljat v živo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že mislu novo temo odpret k si nism mislu da že obstja.. V zadnjem trenutku me je rešil iskalnik pred številnimi posti ''zakaj spet nova tema'' :D:P

No pač js mam predstavitev raziskovalne naloge. Sm pa tak človk ko se sekira za vsako najmanjšo stvar kar je mogoče in človek z zelo majhno samozavestjo...tudi to bi rad spremenil :cry: . Npr. ko izpita nisem opravil v prvo sem se bol sekiral ka bodo rekli in si mislili tisti ki so od mene to ''pričakovali''. No pustimo zdaj too.

Pač imam predstavitev in nebi rad v trenutku vse pozabil in se tresel pred publiko kot kak cucek :trance_33_sleep: . Djte še povedat kak način za zmanjšanje treme. No v eni temi sm ugotovil da zelo sladkana voda pred nastopom v trenutku odstrani tremo. Še kakšen nasvet?

P.S. nastop pred vso šolo (800 otrok in nekaj 100 učitelji) imam v petek..pred komisijo in manj številčne publike pa naslednjo sredo.

za trenutno rešitev pomaga persen.

za trajno rešitev pa psihoterapija, ker bo treba spremeniti nekaj vedenjskih vzorcev.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!