Skoči na vsebino

Trema


Priporočene objave

za trenutno rešitev pomaga persen.

za trajno rešitev pa psihoterapija, ker bo treba spremeniti nekaj vedenjskih vzorcev.

dr.looney :alien1:

Ka je to? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trema in perfekcionizem

Tremo občutijo ljudje, ki menijo, da se niso dovolj pripravili na preizkušnjo, ki je pred njimi, zato je neposredno povezana z njihovimi merili o tem, kakšna bi morala biti njihova pripravljenost, da bo dovolj dobra. Višja ko so merila, bolj je posameznik prepričan, da bi se moral bolje pripraviti, več naučiti, bolje nastopiti … Če so njegova merila zelo visoka – podobno kot pri motnji, imenovani perfekcionizem – posameznik preprosto ni zmožen izpolniti lastnih meril. Ko se je perfekcionizem že razvil, ga ni mogoče odpraviti.

Borba z mislimi

Obstaja še en razlog za pojav treme – in to je naše dojemanje situacije. Ne situacija sama, temveč naše dojemanje. Če igralec zaznava situacijo kot težko, stresno oz. tako, ki ima lahko boleče negativne posledice ali jo povezuje s svojo samopodobo, potem začuti tremo.

Rešitev je torej, da se igralec najprej zave, kaj razmišlja, ter se nato usmeri v pozitivne misli. Npr.:«Dam se vse od sebe ne glede na rezultat, če že moram izgubiti, bom vsaj s pogumno igro, …ali pa na svoje dvome odgovoriš- Pa kaj!Zagotovo ne bo konec sveta.

V glavnem se ljudje s takimi težavami skušamo tovrstnim situacijam izogibati, kar se da. V tem pa ni rešitev. Rešitev je točno tam, kjer je najtežje- s tem se je treba soočiti.To stanje ima ime, reče se mu SOCIALNA FOBIJA.

Samo takrat, ko bodo vaši možgani »sprejeli«, da vas nastop ne ogroža, ga boste lahko mirno speljali.

Nekaj ključnih korakov za obvladovanje treme: - Postavite si realne cilje in vmesne cilje na poti do končnega cilja. - Ravnajte v skladu s svojimi sposobnostmi in verjemite vanje. - Krepite samopodobo s prebiranjem motivacijskih knjig in se sproščajte. - Obiskujte jogo in meditacijo. - Prehranjujte se zdravo, dovolj spite in se veliko gibajte v naravi. - Izvajajte govorne nastope pred ogledalom. - Udeležite se delavnic za krepitev samopodobe. Dominor je treba jemati redno, vsaj teden dni pred izpitom-nastopom, Persen pa pomirjujoče učinkuje takoj.

PSIHIATRIJA - informacije za vsakogar

(vse skup iz neta)

PS včasih mi pa tik pred zdajci uspe premagat tremo, roke so potne, srce razbija, ampak gre....

Čimveč pozitivnih izkušenj! Pomaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Hvala ti...morm pa povedat da sem res perfekcionist..se zavedam tega :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Hvala ti...morm pa povedat da sem res perfekcionist..se zavedam tega :trance_33_sleep:

priporočam ti, da kar ostaneš na cukrani vodi, samo topla naj bo. drugače pa lahko mogoče poslušaš kakšno pesem od d.murka pred nastopom, tudi pomaga. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priporočam ti, da kar ostaneš na cukrani vodi, samo topla naj bo. drugače pa lahko mogoče poslušaš kakšno pesem od d.murka pred nastopom, tudi pomaga. :whistle:

aahahahahah..od ''našga'' slavčka :music3: :music1: :music2: :SS :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa je prišel ta dan :trance_33_sleep: danes ob 17:00 imam predstavitev... :cry: ..no upam da mi bo šlo čim bolš :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo me :D

Najprej hvala vam ker ste držali pesti..je pomagalo :D

Šlo je uredu, mal sm bil živčen vendar ni bilo hudega (pred nastopom sem naredil nekaj za zdravje :whistle::P )...

Uglavnem šlo je fajn, treme je blo tok ko jo more bit, recenzent je pa tut bil zadovoljen :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo me :D

Najprej hvala vam ker ste držali pesti..je pomagalo :D

Šlo je uredu, mal sm bil živčen vendar ni bilo hudega (pred nastopom sem naredil nekaj za zdravje :whistle::P )...

Uglavnem šlo je fajn, treme je blo tok ko jo more bit, recenzent je pa tut bil zadovoljen :rolleyes:

Kaj si pa predstavljal?... Sebe, al' kaj druzga, da te je b'lo tako hudo "strah??" :O:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predstavlu sm planinsko društvo Šoštanj. Pač delala sva raziskovalno nalogo (pol šolskega leta) in danes sva jo predstavla pred komisijo in nekaj gledalci. Strah me je pa bilo tako zelo :P zaradi tega ker je bila to moja prva ''pomembna'' predstavitev. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo me :D

Najprej hvala vam ker ste držali pesti..je pomagalo :D

Šlo je uredu, mal sm bil živčen vendar ni bilo hudega (pred nastopom sem naredil nekaj za zdravje :whistle::P )...

Uglavnem šlo je fajn, treme je blo tok ko jo more bit, recenzent je pa tut bil zadovoljen :rolleyes:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!