Skoči na vsebino

gips


D.J.

Priporočene objave

zanima me, kje je možno kupiti gips, kot ga uporabljajo v zdravstveni industriji

rabim za neko simuacijo, pa nimam pojma kje nabavit, na netu mi pa samo neke zlome pa zvine ven meče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gips rabijo štromarji....uni ki doze vstavljajao; ko je treba kej poflikat (ti mal omet odpade ko zabijaš žebljiček, in vse take luknjice in anomalije na steni)

Poiskusi v trgovini kot Merkur, bau max....

Lahko pa pokličeš tudi v Prometej trgovino...kot nek likovni atelje...tudi vlivanje okraskov itd...

Al pejt pa na urgenco..in reč če ti ga dajo :D ....gips je enak samo povoje not namočijo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se medicinski gips sploh kaj razlikuje od ostalega...ker navaden gips dobiš v drogerijah, kak bi bil medicinski pa ne bi vedel...mogoče gre pri medicini le za različno tehniko nanosa(s povoji)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probi v kaksnem Sanolaborju vprasat, ostane pa ti se druga moznost, da gres na urgenco, pa mal nafehtas materiala .) :) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

medicinski gips se kar hudo razlikuje od ostalega gipsa....predvsem je počasnejši in se ne krči,kot ostali.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gips je gips....nobene razlike ni!!!!!! Preverjeno.........!!!!!!!!

Kupi tam kjer je najceneje......sam,ne tistga k je za Knauff plošče....ta ma neke dodatke......lahko pa preveriš tut u Dentaliji,če maš preveč denarja in si ga nabaviš že obarvanega rdeče in modro....če se ne motim.....razlika med njimi pa je samo čas sušenja....torej en je mal bol žgan kot drugi in s tem,da potrebije več vode,malo počasneje veže.

Uspešen preizkus!!!!

Obstaja pa še ena možnost.....zlomi si roko......uuuuuuuuččččč. to raj ne....na seb preverjat zna bit boleče!!!! :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a jest kej ne vem....učasih je bil medicinski gips nanešen na povoj...si zmoču, pa s povojem nanesu gor...a zdej se to špohtla, da ga lahko kr u Merkurju kupš? al pa prej u kalup vliješ...al kuko? Sej lohk, da sem pa jest mal star, pa se zdej res u medicini nove doktrine grejo.... namest gipsarjev majo štromarje zaposlene???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Lojzi--to je po tanovem, po Kebrovi beli knjigi v bistvu plačaš štromarsko uro, če imaš dodatno-nadstandardno zavarovnje pa ti not montirajo še kakšno led diodo, da ti ni treba stegovati roke-te tabolane po šalterju, ko greš na wc. :)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roke si nebi lomu, ker naj bi bla že, rabim pa belega...provzaprov gre samo za to, da bi star gips na novo povil s povojem in zagipsal, ker mam kmal kontrolo in nebi rad z razrezanim gipsom tam strašil, čao zavarovanje :hmm:

če je dohtarski gips res tolko drugačen, ne vem, strdi se takoj, čisto pravo trdnost pa dobi v 2 dneh, kot piše v priloženih navodilih

zaenkrat sem z dobljenimi informacijami zadovoljen, mogoče vseeno če še kdo ve za tapravga unga, čigar napake le zemlja pokrije, se pravi zdravniškega, belega, drugače pa sledi obisk pri umetnikih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gips kot gips..pa sej si bil v ,,mavčarni in si videl kako ti to delajo...povoje imajo namočene v uno bozgo od gipsa.....res pa mene tam ni bilo že več kot 10 let....sam bi bilo gotovo na POP tv, da je v NAŠIH bolnicah najsodobneša mavčarna. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvar mora delovat avtentično, da bo zavedla polikliničarje, samo za to se mi gre ;)

unga mavčarja pa nisem gledu kaj iz kje jemlje, sem samo stegnil roko, v naslednjem trenutku pa je bila že trda...če niso sodobni so pa hitri k hudič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D.J se ti ne zdi da si vso stvar malo zakompliciral...a veš, da pridejo eni z zasalotejpanim gipsom pa čist polomljenim, pa blatnim pa svega in svašta...zakaj misliš, da bi tebe sekirali....reč, da se bojiš njihove fleksarce (čer ne veš kako deluje te je res strah da ti bo vsaj kožo prerezal) pa si si ga malo prej doma sam dol vrgu al, da je poču, al da te je tok srbel...pa sej se znaš mal butastega narest .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzami en navadni povoj in ga malo okoli navij potem pa navaden zidarski gips in z špohtlom dvakrat prek potegni za bo strdil nove povoje. če se ti da ukvarjat pa za estetski vtis vse lepo zagipsaj, zgladi, na koncu pa lahko še pošmirglaš da bo tip top. potem pa en metalik sprej, pa kake vzorce, mogoče vgradiše še kakšne diode...... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....gipsov je več vrst....fini ali grobi....beli, sivi,....

hitro sušeči ali počasno sušeči....

poglej v trgovince kjer prodajajo materijal za slikarje, kiparje...

v BTC HALA A če se ne motim je tud ena - če je še....pa

veselo na delo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k je men moj gibs na nogi napokou, sva ga s fotrom mal povila na novo z eno podobno stvarjo. Na konc ga je pa un kumi dol zrezu :doze: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, no pol vidim da nebi smelo bit problemov, zaglumit pa ne znam, mi pravijo stric resnica, nazadnje mi je to rekel ex pres. Clinton

OK, zelo pohvalne informacije :OK: , ups, ena roka ne dela :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se gradbenega mavca tiče

imaš elektro mavec (za dozetrd v petih minuitah) in mavec za odlitke trd malokasneje predvidevam

cena malo čez prešerna za 25 kg ali 200sit za 2 kg :wacko:

Popravljeno . Popravil Hanzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak povoj bi bil tut varjanta

drugač pa rabim do pondelka imeti pošlihtano podlaht

no sej če je v prosti prodaji v tosama štacuni, ni pene, če pa je treba imet konekšn, se pa priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš kar prav, ko mi je gor deval na urgenci sploh nisem pomislu, da kej takega obstaja

verjetn je tak povoj v kombinaciji z malo prostega gipsa, ki ga na koncu nanese za lepotno oblikovanje, ali pa še to ni potrebno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!