Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

@Thundercat: sem pač šel na bankomat... Domov sem šel brez izpita.

@Pervy: 106/50 (štiripasovnica na nenaseljenem delu)

Radar je bil pa laserski in to tak ki ti naprinta nek listič s številko meritve in potem je tisto dokaz (in obveza policaju, da ti da kazen). Ni se kaj zgovarjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
@Thundercat: sem pač šel na bankomat... Domov sem šel brez izpita.

@Pervy: 106/50 (štiripasovnica na nenaseljenem delu)

Radar je bil pa laserski in to tak ki ti naprinta nek listič s številko meritve in potem je tisto dokaz (in obveza policaju, da ti da kazen). Ni se kaj zgovarjat.

Naslednjic si pa daj delat mednarodni izpit pri AMZS pa jim dej tistga prasicem Italjanskim! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo dodal bi kar tako...

Danes so me z laserjem namerili pred Trstom.

Stalo me je 343,35 evrov in moj izpit bo en mesec na prefekturi.

Kot tujec sem moral plačati takoj in v gotovini, sicer bi odpeljali motor z avtovleko na moje stroške. (Če bi bil Italijan, bi imel 60 dni časa in odšteli bi mi 10 točk.)

Diskusije ni bilo (samo motor bi naložili... itak da plačaš).

Dobil sem še potrdilo, da smem do mejnega prehoda po najkrajši poti...

Malo si poračunajte, pa ne se zajebavat v Italiji!

dobr so te cepnl.......zakaj pa nisi dal noge na tablico in stisnu gasaaaa!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker dobiš zdaj iz EU kazen v Slovenijo.

Dobiš le kakšno leto prepoved vstopa v R Italijo. Denarno pa te ne morejo izterjati. Samo potem lahko pozabiš razne Dolomite itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naselju če se le da vozim manj kot 70, da vsaj tistih 15k pokasiram če že, drugač pa izven naselja, pa tam kjer je hitrost z znakom omejena vozim po želji.

Itak je za neupoštevanje znaka (bilokerega tut tistega za hitrost) kazen 5k. A je tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda, pred parimi dnevi so me zmerl na dolenjki. pelu sm 72 namest 50. Ampak sm ugotovu da če sm mel u šesti bolj počas sploh nebi mogu pelat. Problem je ,d ami je hotu zarad akrapota nalepko dol uzet :D , pa sm špilu budalo pa reku da je to original, da sm tazga kupu. Je hotu od mene homologacijo, prau da je preglasn :D , sm mu reku nej mi ga pa zmer :rolleyes: .Diskusija končana (na mojo srečo) . No če bi bla tema tko nebi ustavu (kot že velikokrat ne :D ).

prej je pa lih nasprot nekdo z ta novo cbr taužntko prpelu, pa ni nč pomahu :rolleyes: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naselju če se le da vozim manj kot 70, da vsaj tistih 15k pokasiram če že, drugač pa izven naselja, pa tam kjer je hitrost z znakom omejena vozim po želji.

Itak je za neupoštevanje znaka (bilokerega tut tistega za hitrost) kazen 5k. A je tako?

Ja ni glih tko...

Izven naselja te glih tako cepnejo na prekoracitev v % ampak kazni so malo manjse.

Sreca je samo to da 100 po medkrajevni je 100 tudi po ovinkih. Ce te pa namerjo 200 si ga pa tud naje.u. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr so te cepnl.......zakaj pa nisi dal noge na tablico in stisnu gasaaaa!?

Kam pa? Ne pozabit da lahi radi primejo za puške če bežiš proti meji. Izgovori so pri njih upoštevani tudi s policijske strani (je mel drogo, ukraden motor, me je hotel povozit, je mahal z pištolo...) Mislim da ni več kot 7 let nazaj kar so v Dolini ustrelili enega strica ko je prečkal mejo malo prehitro

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V enem naseljo je bil radar..jaz tega nisem vedel in preden sem ufural v naselje sem bil na bencinski z daljšim postankom..ko sem se spet spravu na bike sem tako kot vedno mal cikcakal, da se gumice mal segrejejo po robovih..ma avtobusni so blo policaji in me seveda ustavli..mel so radar, nisem sel prehiter (po občutku) samo oni me niso mogli niti nacilat ker sem vijugal levo-desno po cestišču, so pa besneli, ker so mislili da jih s tem zezam,..komej sem jih prepričal, da sm segreval gume in da nobenga nisem ogrožal..kazni nisem dobil..zanima pa me..

A je to kaznivo, če vijugaš levo desno na svojem vozišču, za tabo pa nobenga ni in praktično nobenega ne oviraš? A je mel kdo tud podobno sceno?

LP,T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozila ne smeš spravljati brez potrebe iz ravnotežja. Poglej ZVCP, zagrožena kazen.

Popravljeno . Popravil Gallus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozila ne smeš spravljati brez potrebe iz ravnotežja. Poglej ZVCP, zagrožena kazen.

A kej veš kok $ je kazen?

LP,T

PS: pa hvala za odg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozila ne smeš spravljati brez potrebe iz ravnotežja. Poglej ZVCP, zagrožena kazen.

torej po tej tvoji trditvi, oziroma po ZVCP je kaznivo, ce ti motor recimo na mestu pade na eno stran. po mojem to ni kaznivo dejanje, ce vijugas po istem pasu in s tem nikogar ne ogrozas. sej konec koncev vijugamo po pasu pred vsakim ovinkom, ko iscemo idealno linijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj je potreb vsako stvar privesti do banalnosti. Gre za NEPOTREBNO vijuganje in to ni kaznivo dejanje, pač pa prekršek, za katerega je zagrožena denarna kazen - globa po novem Zakonu o prekrških.

Nepotrebno pomeni, da takrat, ko za to ni nobene potrebe (ne šteje se izogibanje oviram, luknjem, iskanje linije itd itd...).

Bo treba kdaj pa kdaj pogledati tudi po pravilih, ki veljajo na cestah :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden sem se vrnil iz potovanja po Dolomitih in Švici. Na vseh 2000 km kolikor sem jih naredil sem v tujini naletel samo na dve policijske kontrole ob cesti. In še to samo v Italiji in nobene v Švici. Ko sem pa prečkal italjansko/slovensko mejo pri Trbižu, sem pa samo na parih kilometrih do Kranjske gore srečal kar dve radarski zasedi. In potem še tri kontrole do Celja pa še par policijskih avtomobilov na cesti.

Te kr mal zgrozi. A smo res policijska dežela, ali pa tako nedisciplinirani in nevarni vozniki, da jih je treba na vsakem vogalu kontrolirat.

BTW. V dolomitih sem prehitel koloni na ravnini kjer je bila omejitev 60 km/h in se precej prekoračil to hitrost med prehitevanjem (imel sem približno 100 km/h) in na koncu ravnine je bila policijska kontrola. Policaj mi je samo z roko nakazal naj malo upočasnim in me pozdravil. To sem tudi naredil in odzdravil nazaj. :yea2: Take policaje rabimo pri nas.

Popravljeno . Popravil kristian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW. V dolomitih sem prehitel koloni na ravnini kjer je bila omejitev 60 km/h in se precej prekoračil to hitrost med prehitevanjem (imel sem približno 100 km/h) in na koncu ravnine je bila policijska kontrola. Policaj mi je samo z roko nakazal naj malo upočasnim in me pozdravil. To sem tudi naredil in odzdravil nazaj. :yea2: Take policaje rabimo pri nas.

taista stvar se je zgodila tudi meni v prelepi slovenji. Sam d mene ni utegnu ustavt, zato mi je sam pokazu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

taista stvar se je zgodila tudi meni v prelepi slovenji. Sam d mene ni utegnu ustavt, zato mi je sam pokazu :lol1:

Učeri pozdravu policaja motorista, je skoraj obrnu in me pršu skloftat..jah tudi policaji so vseh sort..

LP,T :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kristian:

Prvič: Ja, smo popolnoma policijska dežela, lahko si vesel, da ne veš kako zelo. Očitno vem topogledno več od tebe in vesel sem, da je to vse, kar vem. :(

Drugič: Ja, smo popolnoma nedisciplinirani in relativno nevarni vozniki, poleg tega pa še zelo brezobzirni. Začarani krog torej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dons dobil eno obvestilo od Policijske uprave Ljubljana. <_<

Piše samo datum, uro, kraj prekrška in reg. tablica in citiram:

"Zaradi storjene kršitve bomo zoper vas podali predlog za uvedbo postopka pri pristojnem sodniku za prekrške." :doze:

Nobene fotografije, podatkov o prekršku... nič... :blink:

Kaj si lahko obetam? Neko denarno kazen ali to že kar po pomeni pike... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si lahko obetam? Neko denarno kazen ali to že kar po pomeni pike...

Odgovor je preprost: ena lepa pritožba za strice zatelebnjene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prevzemaj pošte (ne odpiraj pismonoši). Na pošti te čaka 15 dni, potem vrnejo, čez kakšen mesec do dva ti ponovno pošljejo, ne dvigni. Tretjič ali četrtič pa vseeno zadevo prevzemi (drugače ti bodo ob 5.26 AM zvonili na vratih), napiši pritožbo in jo proti koncu 8-dnevnega roka pošlji. Imaš možnost iz tujine? Odlično! Od čim dlje!

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam samo slabe izkušnje in samo to bi rad dodal, da imamo malo bolj korektne policaje in imamo preostale dve tretjini policajev ki so navadni dreki in popolnoma zakompleksani ljudje, ki jih družba že od malih nog ni sprejela in si pač na tak način zdravijo komplekse :SS !! V glavnem policaj je policaj dokler ni na britafu :yea2: . Drgač pa sam gasa če je kriza :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če te ulovijo na radar in si prekoraču...si sam kriv a ne :) je pa res, da sem vozil enkrat iz MB domov in sem pred Frankolovim naletel na dva leteča policista, dobesedno leteča! Skozi NASELJE Frankolovo sem vozil za njimi 120 km/h :blink: !!! in nista mela kake nujne vožnje! pa sem že plačal za 65 enkrat.... :wacko: ma ja no, tako pač je :D

ja, ja sej vem da sem jih izkoristu :kva2: nč bolši nisem od njih :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

ja, ja sej vem da sem jih izkoristu  :kva2: nč bolši nisem od njih  :grim

Ja,ampak ti vsaj priznaš---pol ti je oproščenga O:-) :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!