Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Slovenija še z nobeno dravo članico ni podpisala dvostranskega sporazuma o izterjavi kazni.

Če se ne motim imata edini v EU podpisan tak dogovor Nemčija in Avstija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenija še z nobeno dravo članico ni podpisala dvostranskega sporazuma o izterjavi kazni.

Če se ne motim imata edini v EU podpisan tak dogovor Nemčija in Avstija.

dobro si seznanjen !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v razmislek.

Ali ni dovoljeno za kratek čas v primeru prehitevanja prekoračiti največjo dovoljeno hitrost?

Se mi zdi, da sem to v zakonu bral. Kdo ve kaj več?

to je tako kot v primeru, da prevozis polno crto. po policajevi logiki si prehiteval preko polne crte, ce si prehitevanje ze samo zakljucil preko polne crte, zacel pa si ga cez crtkane.

skratka v sili razmer in v kriticnih situacijah je vse dovoljeno, tudi vecja hitrost in tudi vijuganje po cestiscu in tudi voznja po levi... pa naj zakon pravi kar hoce. prvo moja rit in riti ostalih udelezencev potem pa policaji in njihove vcasih nelogicne razlage zakonov.

res pa je, da je potrebno ves cas skrbeti, da ne pride do kriticnih situacij.

ampak HHV odgovoril pa nisem na tvoje vprasanje, samo malo sem pametoval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenija še z nobeno dravo članico ni podpisala dvostranskega sporazuma o izterjavi kazni.

Če se ne motim imata edini v EU podpisan tak dogovor Nemčija in Avstija.

niti ne. iz GB ali F ali ITA itd. tudi dobis "pozdrave".

kar sta D in AUT podpisale je obojestranska pomoc pri izterjavi kazni direktno tudi preko financne uprave, kjer prebiva krsitelj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja kolegica dobila ,,parkirni,, listek iz AUSTRALIJE po 3-mesecih domov v LJ.

Pisalo je pa nekako takole: V primeru, da kazni ne plača bojo ob naslednjem vstopu v državo tirjali plačilo ali pa bo odletela domov. No, ker je planirala obisk Nove zelandije je plačala (nakazilo v tujino je prišlo več kot kazen sama).

Toliko o doslednosti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Cakte no fantje. Moje vprasanje je bilo, ce te radar dobi kako lahko je slikat motoristovo tablico, ce te meri od spredaj. Od spredaj te pac ne more, ker bo poslikal tvoj glupi fris brez tablice (en dokaz pac mora bit mar ne?) Torej ce te patrulja ne ustavi po tocki radarja potem je sistem fotke po posti, kar pa pomeni, da mora policaj izvajat gimnasticne vaje v avtu, da te slikne razen, ce nima aparata kolega zraven njega. Plus tega merit 180km/h silhueto k pade mim tebe s kamero in sklocnit sliko tablice je malo izziva a?

Zdej mam pa tud jest dost teme na radar. Naj uzivajo ti cajcki, sej po celem svetu rabjo dnar ampak, da se pa skrivajo k ene p@#ke v grmih v civilnih avtih pa nas skljocajo je pa cist pod podnom. To je tko k enga od odzadi po glav mahnt s macolo k nevid. Od spredaj ga dej, ce si res frajer pa se povej mu, da ga bos!

Kaj je boljse za varnost v prometu? Kazen ali preventiva? Zato pravim da bi morali policaji sedeti v rdece postrihanih policijskih avtih in nositi rumene gumjaste kombinezone - to bi bil pa napredek! :lol1:

Zdaj pa sem se odločil, da bom malo razložil potek meritev hitrosti. Multanova ima sondo, katera je obrnjena v levo ali desno (odvisno na kateri strani ceste je vozilo). V isto smer kot sonda je obrnjen tudi foto aparat. Ko te naprava zazna kot prekoračitev (limit je nastavljiv), te foto aparat slika. Ni nobenega policista, ki bi skakal po vozilu. Sonda in foto aparat sta povezana, tako, da ni nobenih čaranj.

Nekaj vam ni prav, ker je policijsko vozilo v raznih maskirnih barvah. Vozilo pri 100 km/h prevozi približno 30 m v sekundi. To pomeni, da vozilo prevozi 30 m s hitrostjo 100 km/h, preden voznik uspe pričeti zavirati. Kaj to pomeni v naselju (otroci, starejši, traktorji,...), najbrž ni potrebno poudarjati. Kdor bi se rad izživljal, naj gre na Grobnik in ne v naselja.

Še to, da napišem. Imam Kawasaki KLR 600, gume so Mitas E09 (precej "zobate"). Lani me je na ravnini prehitel voznik cestnega motorja, šlo je kot strela (seveda po ravnem). Takoj za tem so ovinki in tisti motor se mi je začel približevati (pa ni vozil nasproti). Hočem povedati, da po ravnini bi še opice (ne mislim žaliti opic) vozile 300 km/m. Pamet v glavo.

Pa še to; tolerance za radarje. Multanova 5 km/h do 100 km/h, potem 7 km/h. laser (vsi modeli) 3 km/h do 100 km/h, potem 5 km/h.

Pa ne krivite drugih za vaše ravnanje, še posebej, če s svojim ravnanjem ogrožate sebe in ostale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policisti so dobili novo igračo: Gatsometer BV(dopplerski radar). Kot prejšnji, vgrajen v bele golfe, je tudi ta vgrajen v belega Ford Focusa. Razlika s prejšnjim je v tem, da bodo kršitelje seznanili kar s pošto, v kateri bodo poleg obvestila o prekršku tudi digitale fotografije s kraja. Naprava lahko shrani do 30000 posnetkov, vsaka fotografija je zakljenjena, tako da ne bi smelo priti do zlorab. Za sedaj sta pri nas dva radarja eden za LJ in enega ima KP-policija(beli focus)....zato pazte se belega focusa!!

(vir:časopis SOBOTA 12.jun.2004)

lp Schultz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so dobili na laser...omejitev je bla 50 jst sm šu 70 pa sm dobu sodnika...Tak da te lahko policaj dobi kamor koli,trup,luč,čelada...Sedaj pa se uveljavljajo novi radarji,ki merijo na maso in ne ravno površino....

Najbolša rešitev(ne regestriraj ga,če te želi policaj ustavit piči mimo)To velja seveda nad 650ccm.... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolša rešitev(ne regestriraj ga,če te želi policaj ustavit piči mimo)To velja seveda nad 650ccm.... :yea2:

Aja,..... potem si pa brez skrbi al kako? Sveta naivnost !!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pa sem le prečesou celo temo...zvedu velik pametnega in upam da mi bo kej še prov pršlo ob bližnjem srečanju s smrkci :P

Zdej me samo še neki zanima glede vsega tegale lasiranja pa radariranja in s tem ustavljanja!

Zanima me kako pr men ker sm še MLADOLETEN...kako se postopek pr men odvija če me ustavjo pri prekoračeni hitrost???Če me dobijo prehit vozit z radarjm sm itak že opleu(f**k it :BUA: )sam če me pa z laserjem pa da me potem ustavjo,pokažejo izmerjeno hitrost in opravjo vse druge formalnosti z mano,kaj pravte a je bolš da jst kot mladoletnik se na licu mesta kej začnem bunit pa mutit okol nepravilnosti al je bolš da ne podpišm ničesar brez prisotnosti mojih zakonitih skrbnikov(mama in ata :) )al enostavno use podpišm kar rečejo pa se bunim naprej pr sodniku(če pač k njemu grem)...sicer mislm d je najbolš da sm jst lepo tih pa ne bev ne mev dokler tastarih ni pr men,vem pa da tatretja možnost(vse podpisat)ni glih najbolša ker so me tko že kr pošteno zaj**al kiflci tko d sm s takim postopanjem že naj**u 300 na uro in tega nekak ne mislm več ponovit(sicer ni važn glede česa se je šlo ampak ni blo nč v zvezi s prekoračeno hitrostjo :doze: )!

Pa še to me zanima...moj motorčk stegne slabih 110 km/h in valda čim je ravnina pa možnost se probam čimbl približat tej hitrosti pa me zanima a če me nek na ravnini z laserjem pocila pa zmer pa da vseen še nekak prav cajt prleti do ceste pa mi liziko pomoli a je bolš d jst rep med noge stisnm pa gasa sploh ne spuščam(bi ga dodal pa je pr taki hitrosti že vsega konc B) )al da lepo ustavim ker če bi spizdu bi un vseen lahko kot 1. šu za mano k 110 ni taka hitrost d se jo z avtom nebi dal ujet kot 2. bi mi pa prebrov tablco pa lepo poslov položnco za pobeg ki pa mislim da šteje prb.50000SIT!

Pa prosim lepo da tud če se vam zdijo vprašanja mal neumna oz. neumno postavljena probite odgovort čimbol resno pa ne mi kr neki u 3 krasne nakladat...če kdo ve kako je s temi stvarmi naj pove!

TNX! ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne bom nič preveč nakladal: Vozi po predpisih, če ti je tvoje mlado življenje še kaj pri srcu pa bo ..... in se ne ukvarjajo preveč s takšnim filozofiranjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm če te dobijo na radar se tako ali tako nimaš kaj dosti za bunit, mogoče pri sodniku, na kraju samem pa drži zobe, da neboš ša kake kazni zraven fasal (npr. prva pomoč ki je verjetno nimaš sabo). verjami vozniku z tovrstnimi izkušnjami, če so te dobili, bodi tiho in upaj na minimalno kazen, z kreganjem dosežeš samo to, da se kazen lahko krepko poveča. če meniš da so te obdolžili po krivem pa isto bodi tiho in rešuj pozneje preko odvetnika.

če delaš prekrške moreš računat na to da boš tu in tam tudi plačal, tvoja stvar pa je da se odločiš prevzet ta rizik ali vozit po predpisih. poglej si višino kazni in se potem odločaj koliko 1000 sit si pripravljen prispevat v proračun. sam imam na leto tam do kakih 50.000 sit vkalkuliranih v ceno "vzdrževanja" motorja in avta in se ne bunim če me dobijo. jebi ga, to je pač cena za takšno vožnjo.

PS: a kdo ve kakšen razpon imajo radarji za hitrost. se pravi če lovijo tiste, ki vozijo npr. nad 50 v mestu, koliko je max hitrost, ki jo še zabeležijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje izkusnje v slo: ce si sam,ali dva motorja so sanse,da te potegnjeo ven,ce jih je pa vec,pa ne ustavljajo.

na laser te tako ne more dobiti (silhueta preozka,pa pospeski,bremzanje,trzanje motorja itd.),za radar moras pa gledati,kje stoji.s casom dobis nos za okoliscine,kjer radi postavljajo radarje.

mobilni civili so pa druga zgodba.

best

Ice

mene so dobil na laser?! :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej tud men se zdi najbol pametno jezik za zobe pred policajm pol pa valda pritožbe in vsa druga izogibanja plačilu kazni sledijo!

Sam mislm pa da je tud varianta da jst enostavno rečem da sm mladoleten in ne vem nič zakaj se gre in ne podpišem ničesar brez prisotnosti mojih zakonitih zastopnikov-mama und ata!Samo to bi recimo šlo če bi bil star 14 al pa še manj let zdej k sm pa že nad 14,16 let(to so za nekatere stvari meje---po teh letih si nekak za določene stvari že sam odgovoren)pa ne vem točno kako je s tem da morjo bit starši prisotni...pa sej če me dobijo za 10km/h direkt use podpišm pa plačam tistih 5k sam da me pa dobijo pr ene 100(ob omejitvi 50)se mi pa že plača kšno rečt...sicer ne pred polcajm sam brez boja se pa že ne vdam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo ve ( ve, ne pa ugiba), kako je glede merjenja z laserjem. Nekje na forumu sem prebral, naj bi imeli policisti pri merjenju z laserjem, laser naslonjen (ali vsaj eno roko) na trdno oporo.

Zadnje čase pa vidim vedno več "snajperistov", ki merijo stoje brez kakršnekoli opore (kot bi streljal s puško). Ali je to uradno dovoljeno??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovoljeno, pomembno je le, da te "zadene". Praviloma ne sme meriti skozi zaprto avtomobilsko okno, policaj mora imeti potrdilo, da lahko rokuje z napravo, naprava ustrezno testirana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko si mel :? :?

Mene tudi dobili :(

72kmh , omejitev pa 50kmh...to je blo ko sm mel še 125 in sm bil mladoletn. Sm dobil samo sodnika (podpisat ni treba čist NČ) in pr njem opomin al ukor...sej ne vem. Me pa čaka še en sodnik zarad kolesa...ampak to je pa že druga zgodba :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovoljeno, pomembno je le, da te "zadene". Praviloma ne sme meriti skozi zaprto avtomobilsko okno, policaj mora imeti potrdilo, da lahko rokuje z napravo, naprava ustrezno testirana...

v nemciji dovoljeno tudi skozi zaprto okno/vetrobransko steklo. bilo live pokazano v parih prispevkih po TV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej kokr vem(pa v to 100%no nism prepričan .) )ti kot mladoletniku ne napišejo denarne kazni...če ga ornk ušpičiš kvečemu napišejo denarno kazem staršem!

Pa men se zdi da greš kot mladoletnik čist za vsako pi***rijo k sodniku za prekrške un ti pa da ukor pa je...vem da če te brez čelade na motorju dobijo ti napišejo sodnika pa pol ukor dobiš(vsaj 1.)!

Tko da sermo ga dokler smo še mladi pol pa čez noč h pamet prit :P ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vem da če te brez čelade na motorju dobijo ti napišejo sodnika pa pol ukor dobiš(vsaj 1.)!

Tko da sermo ga dokler smo še mladi pol pa čez noč h pamet prit :P ;)

Če ga boš sral brez čelade, se ti lahko zgodi, da ne boš imel časa k pameti priti! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga boš sral brez čelade, se ti lahko zgodi, da ne boš imel časa k pameti priti! :angry:

Sem govoril dogodek ki se je pripetil PRIJATELJU ne men,ker mene brez čelade razen po domačem dvorišču ne boš videl!

Pa da ne bom lagal se je že zgodil da sm čelado dal sovoznici pa da sm sam biu tacajt brez ampak če je tko vozim dobesedno ko kura-počas pa čist skos gledam da mi kej ne skoč na cesto al pa kej podobnega!Čeprov nesreča se vseen pripeti tko da vem kakšne so posledice za moje dejanje(v tem primeru brez čelade v prometu)in če bi se pripetile bi jih pač sprejel ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo dodal bi kar tako...

Danes so me z laserjem namerili pred Trstom.

Stalo me je 343,35 evrov in moj izpit bo en mesec na prefekturi.

Kot tujec sem moral plačati takoj in v gotovini, sicer bi odpeljali motor z avtovleko na moje stroške. (Če bi bil Italijan, bi imel 60 dni časa in odšteli bi mi 10 točk.)

Diskusije ni bilo (samo motor bi naložili... itak da plačaš).

Dobil sem še potrdilo, da smem do mejnega prehoda po najkrajši poti...

Malo si poračunajte, pa ne se zajebavat v Italiji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so me z laserjem namerili pred Trstom.

Stalo me je 343,35 evrov in moj izpit bo en mesec na prefekturi.

:o :o :wacko:

šit.....pa kaj si imel toliko evrov pri sebi.....in kaj si šu brez izpita domov al kako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo dodal bi kar tako...

Danes so me z laserjem namerili pred Trstom.

Stalo me je 343,35 evrov in moj izpit bo en mesec na prefekturi.

Kot tujec sem moral plačati takoj in v gotovini, sicer bi odpeljali motor z avtovleko na moje stroške. (Če bi bil Italijan, bi imel 60 dni časa in odšteli bi mi 10 točk.)

Diskusije ni bilo (samo motor bi naložili... itak da plačaš).

Dobil sem še potrdilo, da smem do mejnega prehoda po najkrajši poti...

Malo si poračunajte, pa ne se zajebavat v Italiji!

kolko pa si peljal?

fak sploh si ne upam več v avstrijo odkar so me namerili 130 km/h pri 50 omejitvi in sem imel dooooooosti več sreče kot pameti. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!