Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Nekako sem se navadil v letih ko sem se vozil brez izpita,da jim ne utegnem ustavit niti po trb. niti po slo.zaenkat kakšnih hujših problemov ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne prevzemaj pošte (ne odpiraj pismonoši). Na pošti te čaka 15 dni, potem vrnejo, čez kakšen mesec do dva ti ponovno pošljejo, ne dvigni. Tretjič ali četrtič pa vseeno zadevo prevzemi (drugače ti bodo ob 5.26 AM zvonili na vratih), napiši pritožbo in jo proti koncu 8-dnevnega roka pošlji. Imaš možnost iz tujine? Odlično! Od čim dlje!

Srečno.

Tvoje trditve niso točne. Po Zup-u (zakon o splošnem upravnem postopku) se šteje, da ti je bilo vročeno, če po 15 dnevih po prjemu obvestila nisi dvignil pošiljke sam. V tem primeru je dovolj, če ti pismo pustijo v nabiralniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kljub temu še kar pošiljajo... :blink: :cry: Odvisno od tega kakšen listek ti pustijo notri. Če je bel, ni frke, če je pa "sprintan" in pisan, pa piše gor vse tisto iz ZUP.

Hvala, da ste me spomnili, moram danes še na pošto. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Tale mejl sem dobil v sredo (upam, da se ni bilo objavljeno):

nekateri veste, nekateri ste celo obcutili na lastni kozi, ce vas je

kaksna policijska patrulja v zadnjih dveh tednih pospremila sredi

noci na izredni tehnicni pregled.prvi teden (kaksen mesec nazaj) je

bilo misljeno da s tem izlocijo iz prometa stare avtomobile ki so v

slabem stanju, potem pa se je pre3neslo to na vse, se posebej take ki

so bili spusceni, z litimi platisci, itd,...to se se zmeraj dogaja,

tako da ne bit zacudeni ce vas bo g. policaj ob polnoci spraseval da

mu pokazete homologacijo, da skupaj preverita serijsko stevilko

sasije avtomobila,..itd

2 'novi' stvari. slo police je kupila 400 (ja striri sto)

samostojecih radarjev, ki 'prehitre' voznike slikajo ter jim sliko

posljejo na dom. do sedaj so bili se kar iznajdljivi, ker so jih

montirali na mesta kot so kante za smeti na izanski cesti,obcestne

lucke,na prometne znake,obcestne kolicke itd,...sam

400 novih je pa vseeno druga stvar.ena izmed glavnih poti kamor jih

bodo namestili so predori na slovenskih avtocestah in pa predvsem

avtocesta od lj proti primorski in ostale hitre ceste proti primorski in

na primorski.slikanje se kmalu pricne ker so jim

radarje ze dobavili.

ce kaj spremljate dnevni tisk, so nas v enem od casopisov pred nekaj

meseci obvestili da je slo policija dobro opremila dve vozili ford

focus karavan z ne vem kaksno super duper napravo, ki je zmozna

zabeleziti vse krsitelje, pa ce je se nevem kako velika guzva na

cesti.no,

sedaj so enega izmed njih s primorske presedlali v ljubljano, ker

sem ga sam osebno vceraj srecal na trzinski 'obvoznici'.gre za bel

ford focus karavan, ki je stal na avtobusni postaji pri piceriji di

mattia (se mi zdi da se tako imenuje).ce bo zelo hladno boste lahko

kot opozorilo opazili da se kadi iz avspuha ker ima motor prizgan ves

cas, a verjetno bo prepozno.

registerska je lj*co-67z

to, da pa imajo dve 'novi' vozili opremljeni s provida sistemom

verjetno ze veste.eno je srebrn volvo z lj registracijo ki se fijaka

predvsem po lj obvoznici drugi, e pa nova skoda octavia temno modre

barve, ki nosi nm registersko oznako, baje da se pripravlja se eden, ki

bo mel cez primorsko in obalo.

POCAS PA OB KRAJ

ce imate moznost, sporocite naprej˙˙˙˙˙

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

ce imate moznost, sporocite naprej˙˙˙˙˙

Po moje da bi blo najbolš če bi kakšen mejl s to vsebino začel krožit po internetu .)

Naj bodo ljudje opozorjeni tako,če jih še policija neče opozorit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mail s tole vsebino je že krožil okoli.....pred kakima 2 tednoma....

Alla

Eh pa sej se spomnm d sm dubu neki podobnga :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če ima kdo izkušnje z tem sistemom oz. če ima kdo kej podobnega na svojem motorju in sicer preklop tablice. Več si lahko prebrete če kliknete na povezavo: klikni Za odgovore se že v najprej zahvaljujem in močno upam da bom imel do spomladi tudi sam kej podobnega na R6!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če ima kdo izkušnje z tem sistemom oz. če ima kdo kej podobnega na svojem motorju in sicer preklop tablice. Več si lahko prebrete če kliknete na povezavo: klikni  Za odgovore se že v najprej zahvaljujem in močno upam da bom imel do spomladi tudi sam kej podobnega na R6!

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Če ve kdo kje se to dobi sem kupec! Zanimiva in uporabna zadeva za naše plave hehe! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

antiradar napravce in CDji so prepovedani, kaj pa ta naprava? dejansko je že sama "nevidnost" registrske kazniva, tko da če se kak volvo ali drug andrkovr polcaj pripelje za tabo-je treba ustavt al pa sprobat dirkaške sposobnosti.

vpr: je imel kdo izkušnje z novim "radarjem" pred tunelom Golovec? moja denarnica ima še vedno podplutbe od zadnjih "udarcev" po njej in se v izogib trajnim poškodbam denarnice raje 80kmh vozim čez ta tunel. čez druge pa zaenkrat še ne, čeprav prej raje pogledam okol vhoda v tunel, če je kje kak sumljiv objekt.

a ve kdo še za kak tak sumljiv objekt? lahko bi kar zbirko začeli delati, če jih je res par sto!

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben link sem posredoval že enkrat a je med tistimi posti, ki so se izgubili. Gre za sprej, ki onemogoči fotografiranje tablice ??

Nisem preveril delovanja !! Če bo gdo preiskusil ali je že, naj sporoči širšemu občinstvu.

http://www.backstreetinline.com/photoblocker/

P.S.

Seveda je to le eden od linkov na spletu . :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

he, novi ZVCP-1 predvideva sledeče:

II. PRAVILA CESTNEGA PROMETA

24. člen

...

(3) Udeleženci cestnega prometa ne smejo uporabljati in tudi ne imeti pri sebi ali v vozilu ali na njem naprav, s katerimi bi lahko otežili, motili ali preprečili delovanje merilnih ali drugih naprav ali tehničnih sredstev, ki jih uporabljajo pooblaščeni organi pri nadzoru cestnega prometa.

potemtakem-sprej se ne more upoštevati kot "naprava"? in potem ne velja šesti odstavek 24.člena:

(6) Z globo najmanj 120.000 tolarjev :xx: se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena. :SS

?

le zakaj se mi zdi, da ni tok simpl :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podoben link sem posredoval že enkrat a je med tistimi posti, ki so se izgubili. Gre za sprej, ki onemogoči fotografiranje tablice ??

Nisem preveril delovanja !! Če bo gdo preiskusil ali je že, naj sporoči širšemu občinstvu.

http://www.backstreetinline.com/photoblocker/

P.S.

Seveda je to le eden od linkov na spletu . :yea2:

po zagotovilu policista (in tudi člana MS) zadeva baje NE dela, so se namreč modernizirali. škoda, sem mislil, da bom poceni našel rešitev pa bo treba tuhtat naprej :( :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal od policaja da naj bi z novim zakonom speljali tudi masovne odpustke za manjše kršitve (velja za sodnika za prekrške), ker naj bi s tem malo razbremenili sodišča. Lahko da se mi bo uspelo izognat :OK:

Vsaj nekaj dobrega če je že vse drugo za :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to. Velenjska policja namerava v naslednji sezoni nabaviti 2 enduri pretežno za preganjanje divjakov v mestnem centru - cilj so neregistrirani skuterji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša "naprava" je fejst usrana tablca. Za to je globa precej manjša. Seveda pa s tem reskiraš, da te oglobi prav vsak policaj, ki pripelje za teboj, pa če se 100x po predpisih pelješ. Bo treba malo pretehtati in računati. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en dodatek :)

V MB sem opazil srebrno hondo accord novo, že evropske tablice. na armaturki ma radar nameščen.

Registrske si žal nisem uspel zapisati.

Sedita pa not dva uniformirana policaja, ki merita med vožnjo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

vpr: je imel kdo izkušnje z novim "radarjem" pred tunelom Golovec? moja denarnica ima še vedno podplutbe od zadnjih "udarcev" po njej in se v izogib trajnim poškodbam denarnice raje 80kmh vozim čez ta tunel. čez druge pa zaenkrat še ne, čeprav prej raje pogledam okol vhoda v tunel, če je kje kak sumljiv objekt.

a ve kdo še za kak tak sumljiv objekt? lahko bi kar zbirko začeli delati, če jih je res par sto!

:SS

Radarja pod Golovcem še ni namontiranga...je samo prazna škatla pred predorom-preveril osebno!

Drugač pa bodo sporočil kje in kdaj bo radar začel kontrolirat promet.

he, novi ZVCP-1 predvideva sledeče:

II. PRAVILA CESTNEGA PROMETA

24. člen

...

(3) Udeleženci cestnega prometa ne smejo uporabljati in tudi ne imeti pri sebi ali v vozilu ali na njem naprav, s katerimi bi lahko otežili, motili ali preprečili delovanje merilnih ali drugih naprav ali tehničnih sredstev, ki jih uporabljajo pooblaščeni organi pri nadzoru cestnega prometa.

...

Ja no sej pol če je važno samo da naprava ne otežuje,moti ali preprečuje radarja oz. laserja,ki te meri,torej radar detektor(vsaj naš),ki te samo opozori da te meri policaj ni prepovedan ker ne dela nič od tega---obstajajo sicer tud detektorji,ki zmedejo laserski oz.radarski žarek sam to je pol že višja tehnologija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to. Velenjska policja namerava v naslednji sezoni nabaviti 2 enduri pretežno za preganjanje divjakov v mestnem centru - cilj so neregistrirani skuterji.

:OK:

bravo. pozdravljam ta cilj. nasploh nisem pristaš neregistriranih motorjev oz. vozil nasploh. še najbolj iz enostavnega razloga-če se skanta vate mu ne moreš drugega, kot da ga tepeš dokler ne izkašlja cvenka...

nekaj časa je bilo sicer govora, da naj bi noviz ZVCP-1 uredil tudi to zadevo tako, da ti neregistrirano vozilo zaplenijo in ga bi lahko eventuelno na dražbi nazaj kupil (zraven pa še za en tak avtek globe plačal), pa tega (mislim da) niso naredili. škoda....

centrski divjaki/pozerji pa mi tudi nekako niso ravno pri srcu... v največji gužvi (ker te največ pičkic takrat vidi) delat akrobacije in zaradi prepoznavnosti seveda brez čelade... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z radar detektorji? De lege naj ti ne bi bili prepovedani, saj ne motijo merilnih naprav...

Andrej

Jst sm se že ene parkrat razpisu kako pa kaj je z radar detektorji :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve natančno in ne mi spet buče prodajat, kako preprečit radarju da ti izmeri hitrost?

ECM (electronic contra measures) način bi mi najbolj sedel, ne pa detektorji...neke reči moraš v masko namontirat sem nekje prebral, ki oddajajo Xkrat močnejši signal kot ga oddaja laser in operaterju na radarju samo error napiše.

Kdo ve kaj točnega o tem, oz. kje se da to nabavit

LP;

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!