Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

U super... zastonj merjenje časa na hitrostnih preizkušnjah. ... že vidim naslove v časopisu: Na stari cesti Senožeče-Kozina vozil s povprečno hitrostjo 200km/h :krneki:

a ni blo rečen da bojo te kamere postavljene na avtocestah :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U super... zastonj merjenje časa na hitrostnih preizkušnjah. ... že vidim naslove v časopisu: Na stari cesti Senožeče-Kozina vozil s povprečno hitrostjo 200km/h :krneki:

Nism lih prepričan,da bojo te meritve zastonj... :P :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism lih prepričan,da bojo te meritve zastonj... :P :krneki:

a, jebiga... štartnino je treba plačat za vsako resno dirko :whistle:

@P182: a te že zvija a? (senožeče-kozina -> tvoja relacija :P )

Popravljeno . Popravil GhostRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ponedeljka bodo temeljiteje začeli loviti prehitre voznike na avtocesti proti Štajerski. Prvič pa bodo kršitelje lahko kaznovali tudi, če bo prekršek zabeležila samo Darsova kamera za nadzor prometa.

:wacko: :? :wacko:

Link: http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenij...97_16074523.php

Tistih 100 od Vranskega do Blagovice ...hmmm... stara cesta je itak zakon.

Popravljeno . Popravil Gujo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Prvič pa bodo kršitelje lahko kaznovali tudi, če bo prekršek zabeležila samo Darsova kamera za nadzor prometa...

No, se je že začelo. Pa so nas imeli za paranoike, ko smo pred časom opozarjali na to. Tiste kamere naj bi bile vedno le za nadzor prometa. Barabe lažnive!!!

Dragi prijatelji in prijateljice, kolegi, spoštovane dame, dobrodošli v vedno bolj policijski državi! Čez čas se še usrat ne boš mogel, da ne bi plačal :angry2: :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh ko bi vi vedli kolko kamer majo na AC po Nemčiji bi se vam zmesalo, še na magistralkah jih je tolko da ti ni nic jasno. In ravno zarad tega tam na magistralkah skoraj ne vidis policije, po AC pa se vozi BAG in to zelo pogosto, sploh v spodnjem in srednjem delu države. Jaz tam se nisem vido policaja z laserom v roki. In tisto glede neomejene hitrosti na AC...zelo pogosto so postavljene omejitve ne 130 ampak celo 120, polek tega pa je na njihovih AC ponavadi taka guzva da kaj vec skoraj ne gre. Pa tud motoristov je izredno malo gor, skoraj nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAČRTOVANE POLICIJSKE AKTIVNOSTI

Policisti bomo v ponedeljek 07. novembra 2005 na avtocestnem odseku predorov pod Trojanami, v sodelovanju z Družbo za avtoceste Republike Slovenije, pričeli z aktivnostmi, katerih namen bo predvsem umiriti hitrost in s tem povečati varnost udeležencev v cestnem prometu, na odseku avtocestnega križa, kjer eno izmed največjih potencialnih nevarnosti predstavljajo predori.

Gre za naslednje aktivnosti:

* občasne meritve hitrosti v neposredni bližini predorov in v predorih na način, da se kršitev zadokumentira, kršitelj pa je o njej obveščen kasneje po pošti,

* pogostejši nadzor nad upoštevanjem ostalih prometnih pravil vožnje po avtocesti (menjavanje prometnega pasu, vožnja po prehitevalnem pasu, smerokazi, varnostna razdalja ...),

* nadzor prometa tudi s civilnimi in modro belimi vozili opremljenimi z videonadzornimi sistemi Provida, ter s civilnimi službenimi vozili policije,

* preventivno opozarjanje voznikov z obvestilnimi tablami, ki voznika opozorijo na njegovo hitrost, pred vstopom v predore ("Vi vozite"),

* na portalih nad avtocesto se bodo občasno pojavljala obvestila preventivne vsebine namenjena problematiki hitrosti, utrujenosti, uporabe varnostnih pasov, mobilnega telefona med vožnjo, varnostne razdalje, pa tudi obvestila o morebitnem nadzoru prometa z videonadzornimi sistemi Provida,

* podobno kot pri stacionarnem merilniku hitrosti pri predoru Golovec, pa bo DARS, tudi na tem delu avtoceste, prometne znake za omejitev hitrosti opremil z dodatnim obvestilom, da se izvajajo meritve hitrosti.

Aktivnosti se bodo izvajale do konca letošnjega leta, nakar jih bomo ocenili ter sprejeli odločitev za prihodnje.

Vsi navedeni ukrepi bodo izvedeni s ciljem zagotavljanja varnejšega pretoka prometa na slovenskih avtocestah, s posebnim poudarkom na predorih, ki so zaradi svojih posebnosti še posebej nevarni.

Sektor za odnose z javnostmi

vir: policija.si

....da ne bo nepotrebnih sitnosti :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne!

S pomočjo DARSOvih kamer bodo preverjali samo take stvari kot so uporablanje smerokazov,varnostna razdlaja pa take stvari,ki se jih da razločno na kameri videt pa če se ti bo tablica vidla seveda .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* nadzor prometa tudi s civilnimi in modro belimi vozili opremljenimi z videonadzornimi sistemi Provida, ter s civilnimi službenimi vozili policije,

"delete"

Popravljeno . Popravil GhostRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa že večje sranje.

Danes sem se peljal skozi vse tunele po omejitvah, traja celo večnost ( mislim, da okrog 15 minut );

kaj naj z avtocesto ( ki jo plačam - ne tako kot v Nemčiji, ki jo je nekdo omenjal - kjer je zastonj ), po kateri se smem voziti med 80 in 100 km/h, meni je to butasto, ampak jasno je da nekdo mora polniti proračun. ( Zgolj moje razmišljanje, da me ne bo kdo napadel. )

PS: ko sem se peljal nazaj iz štajerske je v predzadnjem tunelu utripala rumena in zunaj na tabli omejitev 60 km/h, brez očitnega razloga; verjetno gre za ukrep umirjanja prometa in izboljševanja varnosti?! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni čist tko da gre pri pobiranju cestnine "samo" za polnjenje proračuna...morš računat da stane kilometer AC miljon miljonov(čist točne cifre ne vem mislm pa da je km AC=2,5 miljarde SIT)in DARS ne more avtocest gradit samo iz državnega proračuna ampak se jim more tut kje drugje povrnt-s cestninami .)

P.S.:

Zanimivo razpravo so mel na 24 ur ko so ugotovili da če bi nek človek sam zgradiu 10km AC in postavilm mitnico kjer bi vsak dan računal vsakmu avtu 100SIT pa če bi vsak dan šlo čez mitnico prb. 20.000 avtov bi trajalo nekej čez 300 let da se ti povrne 10km AC :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda; in ti moraš vedet da bi bila gradnja avtoceste namesto čez Trojane, čez Tuhinjsko dolino, precej cenejša in tudi tunelov ne bi bilo treba...

O tem, kako se DARS financira in kašne so njihove cene dela, ki ga "opravijo" in "kvalitete" in rokov izgradnje v primerjavi z drugimi ( tujimi ) podjetji, pa ne mislim razpravljat s teboj; samo razmišljal sem naglas... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, danes so na Mariborskem letališču testirali radarje, pištolce in so testi pokazali, da ne zgrešijo več kot dovoljene 3%, čez 200km/h so zgrešili le za kilometer .) Vsaj tako, so rekli v prispevku, tako, da neko opravičevanje, kreganje in pritožbe, da radar laže ne bodo več mogoče. Tako pravijo .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh...3% pri 200km/h je 6km/h tko da če pri 200km/h zgreši radar oz. laser le za kak km pol zgreši le za 0,5% .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh...3% pri 200km/h je 6km/h tko da če pri 200km/h zgreši radar oz. laser le za kak km pol zgreši le za 0,5% .)

Kar se procentov tiče, so rekli, da nobena ni šla čez tri, se pravi, da so bili procenti tudi manjši. Odvisno od naprave do naprave. Testirali so jih več. Pri prejšnjem postu bi moral napisat, da čez dvesto so nekatere zgrešile tudi le za en km (se opravičujem, sem napisal kot, da bi vse samo toliko zgrešile :headbang: )

V končni fazi to sploh ni važno, dejstvo je, da nobena naprava ne odstopa od predpisanih procentov (glede na test), kar pomeni, da si bomo z pritožbami glede napačnega merjenja naprave lahko obrisali rit .) So to prav povdarili!

Mogoče se bomo lahko še vedno izgovarjali na nepravilno uporabo radarja iz strani policaja, če se že na aparaturo ne bomo upali več :hmm:

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma klinc...kokr vem te tanove pištolce še fiksirane ne rabjo bit,samo na ramo jih morjo met z unim nosilcem naslonjene(ne me držat za besedo in me popravte če se motim) .)

Zanč k so mene dobl na radar vem da je tip enostavno sedel na vozniškem zicu obrnjen skozi odprto voznikovo okno in laser držal v roki naslonjenega na ramo s takim nosilcem,ki mogoče spominja na kopito puške .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša rešitev bo pamet v desno roko pa lepo po predpisih! :grim

Načeloma sem umirjen voznik in se skušam čimbolj držat predpisov, vendar včasih se tudi meni zgodi, da malo bolj gas privijem. Po moje ga vsi kdaj zaserjemo, pa čeprav je to npr. le "enkrat letno" Potem, pa veselica, če nas dobijo :grim

Prej pri Yamahci Virago 250 itak ni bil problem, vendar zdaj si včasih niti ne mislim, da grem toliko. Ta stvarca je tako lepo okretna in tako na izi pelje v primerjavi z custom motorjem, da imam včasih občutek da grem 90km/h, ko pa pogledam na števc, je stanje rahlo drugačno .)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri laserjih ne more dokazat kaj in kdaj je izmeril, običajno (v mojem primeru vedno 3x) zadeva ne gre čez senat za prekrške, če se vam da pritoževat in hodit po sodišču (običajno enkrat) potem lahko poskusite. Zadnjič sem zadevo uporabil pred kakšnimi dvemi leti (lahko, da so sodišča sedaj bolj ažurna).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, danes so na Mariborskem letališču testirali radarje, pištolce in so testi pokazali, da ne zgrešijo več kot dovoljene 3%, čez 200km/h so zgrešili le za kilometer .) Vsaj tako, so rekli v prispevku, tako, da neko opravičevanje, kreganje in pritožbe, da radar laže ne bodo več mogoče. Tako pravijo .)

Pozdrav od Roberta

Vsak svojo robo hvali:) :lol1:

Pa bodo zaradi tega črne liste drugo leto krajše na našem forumu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!