Skoči na vsebino

Silvestrski jedilnik


klimbra

Priporočene objave

Manu, če mi mama doma ne bo spekla tiste palačinke, a lahko k tebi pa fifty-u uletim.... :)  :D

Lahko. :)

Če se boš lepo obnašaw. :)

p.s.

Okrog polnoči imam ponavadi čudne želje, ki nimajo nobene zveze z novim letom, pa z jedilniki tut ne. :P

Sam tolk, da veš. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opoldanska malica: a.k.a. instant biftek

30dkg mrtve krave stegna lepega

pol čebule

dva stroka česna

sol

poper

čili

žlica gorčice

kisla kumarica

Vse skupaj zalučamo v multipraktik, obračaš do homogenega stanja, vzameš žlico in tlačiš v goltanec toliko časa, dokler ne izzoveš riga ugodja.

Nicholson, J.:"Po jedi ga rad namočim."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opoldanska malica:  a.k.a. instant biftek

30dkg mrtve krave stegna lepega

pol čebule

dva stroka česna

sol

poper

čili

žlica gorčice

kisla kumarica

Vse skupaj zalučamo v multipraktik, obračaš do homogenega stanja, vzameš žlico in tlačiš v goltanec toliko časa, dokler ne izzoveš riga ugodja.

Nicholson, J.:"Po jedi ga rad namočim."

Fuj!!!!!!! :BUA: kumarica pa res ne paše zraven, bljak! če pa bi namesto nje vzel paradajz pol pa OK :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam veselo printam.....morda izdam celo kakšno knjigo.....naprimer:

:hmm:  :hmm: RECEPTI MOTORISTOV......WE

Tanek goveji zrezek (ali več kosov) namočiš v skledico, v kateri se nahaja dvojni konjak (Stock je OK), začinka, bazilika, timijan, česen in malo (ali veliko) cayenskega popra. Zaliješ z oljem do vrha. Pustiš v hladilniku do drugega dne.

Priprava :

vzameš zrezek in ga zaviješ v alu-folijo tako, da ne kaplja ven. Nič šparat.

Toplo se oblečeš in se odpelješ do Kobarida ali pa v Lendavo. Ugasneš motor in zrezek s folijo vred zapopaš na auspuh. Po 3 minutah ga obrneš. Po potrebi ga dokurblaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lasagna :blink:

:OK:

Samo zate ( da ne boš putike od šniclov dobil :P )

Lazanja a'la lasagna

zeleno rezančno testo za lazanje

1 kg špinače, kuhane, pretlačene in sesekljane

90 g surovega masla

250 g skute

muškatni orešek

sol in poper

1 l bešamelove omake

180 g sveže nastrganega parmezana

Pečico segrejemo na 175 stopinj in pomastimo model. Liste lazanje skuhamo al dente v vreli vodi, oplaknemo z mrzlo vodo in posušimo na kuhinjskem papirju.

Prepražimo kuhano špinačo na 60 g surovega masla. Nekoliko ohladimo, pomešamo s skuto in muškatnim oreškom, posolimo in popopramo.

Na dno modla namažemo 3-4 žlice nadeva. Pokrijemo z listi testa, na to naložimo nekoliko nadeva in tega spet pokrijemo s testom. Zalijemo z nekoliko bešamela in potresemo parmezan.

Tako plasti zlagamo, dokler model ni poln skoraj do roba. Zadnja plast naj bo bešamel in preostali parmezan, nato pa damo na vrh še kosmiče 30 g surovega masla.

Lazanjo pečemo 30-40 minut, da se naredi zlatorjava skorja. Preden postrežemo, jih hladimo približno 5 minut.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 l bešamelove omake

help. sem bil pri bešamelu in niveč mel omake. samo neko bingl olje je omenjal.

ampak res, mam filling, da bi mi lahko priporočila be-shame-el taprave sestavine, ker jaz sem bolj lamer glede omak, saucierji pa so itak osnova dobre kužine.

Po slovensko : bi mi zaupala kako narediš DOBRO bešamelomako in ne moje be-shame-on-me. A je lahko brez mokke, ker me pol zgaga? Pa če je z, kolk mal jo je dost? Ker mi jegra zmanjkuje. (ampak čist res prosim za podrecept).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: Lasagna :blink:

jest res ne znam bešamela z jegrom nardit. :huh: Čist res ne. :cry:

p.s.

jest tut moko zelooooo malo uporabljam, zato za take finte, ko je treba kej prelit pa potem zapečt, uporabljam zgolj jajca, kislo smetano, malo tekoče smetane, pa... :hmm: aja, pa sol dam not.... Pa kar neki jajc gre, veš... tko, po občutku morš gledat; ko mal pošprudlaš, da je tako lepo kompaktno.... pod roko... mislim, vilci... mislim... tko, da se še lpo da ulit čez... no.... ja..... tko.... :huh: :unsure: :xx:

Bemti si me zmedel s tem bešamelom. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemti si me zmedel s tem bešamelom. :wacko:

Saj lune bo čez slabe 4 ure konc. Me bojo pršli odklent in se bomo vsi pomiril.

Hvala za Rp.

Dr. Mabuse že kuha.

Aja, krumperjov zos.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ti na jedilnik ponujam shrimps coctail alla Lojzi....ravnkar ga pripravljam....njami....recept dobiš...ob taprvem peru, kar je tudi cena licence.... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, alla bi tud coctail.....sex on the beach najrajš..... :rolleyes:

jst pa sex with a bitch :)

sicer pa - specialty of the day: makaronini s tunino (tanavadno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Symru, prepričana sem, da imava v mislih popolnoma različni stvari.

Jaz govorim namreč o temle:

Sex on the beach: das brauchst du:

4 cl Tequila (weiß)

2 cl Peach Brandy

6 cl Orangensaft

1 cl Grenadinesirup

Eiswürfel

...und so wird's gemacht:

Alle Zutaten zusammen mit einigen Eiswürfeln in den Shaker geben und kräftig schütteln. Die Mischung durch das Barsieb in eine Cocktailschale abgießen.

post-807-1101579072.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem govorita o popolnoma isti stvari ampak ne v istih časovnih obdobjih. Symru prehiteva in je že pri posledicah :) Alla pa si, po lepi ženski navadi, zatiska oči pred neizbežnim...hehe.. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj še govoriva o coctajlu?  :hmm:

Alla

Seveda govoriva....zmešaš vse, kar imaš s sabo ponavad na plaži....svi bosi i goli, pa onda tko šta voli :010 :beer1: :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!