Skoči na vsebino

Honda CBR 1100 XX Blackbird


Tatjana

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo, 

zanima me, če ima kdo nosilec za levo vzvratno ogledalo viška (samo tista konzola med motorjem in plastiko žmigavca).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zivjo, mislim, da je ta zadeva pri mojem odstranjena... Ce izgleda kot neka mala posoda z dvema cevema potem je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno govoriva o isti zadevi.

 

 

Sem se kar lotil zadeve. 

Če bo kdo potreboval sem narisal nadomestne ploščice oz. pokrovčke v autocadu za izrez na cnc.

post-1751-0-78530200-1428496494_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej vgrajeno je, da zadosti eko normam. 
 
Teorija kolikor jaz razumem:  (Če se motim, naj me kdo popravi.)
Zadeva dodaja sveži zrak v izpušni kanal, da izpušni plini dodatno zgorijo. Pri dodajanju zraka naj bi se vršile mini eksplozije, kar se sliši iz izpuha kot rahlo pokanje (vsaj pri predelanem oz. odprtem loncu).  Odstranitev PAIR sistema naj bi zmanjšalo/odpravilo pokanje iz izpuha pri zaprtju plina. 
 
Sveži zrak gre čez loputke (na vrhu pokrova ventilov) pri podtlaku oz. kadar iz obratov odvzameš plin. Pri dodajanju naj bi se loputke zaprle. Pri moji (pri cca 90k km) so imele loputke že toliko "gareža", da niso več tesnile. En del plina je moral tako iti prek PAIR zadeve pri nadtlaku v obratni smeri nazaj v airbox (v prekat, ki je seveda za zračnim filtrom) in svinjal sesalne lopute.  Te so bile vidno umazane.
 
 
+imaš več prostora za lažjo menjavo svečk.
+motor je lažji  1kg   =)
 
 
Ker sem imel podrto vse skupaj, sem iz radovednosti odvil sklop pumpe na tanku. Tank je pri teh kilometrih čist. Zanimivo pa mi je, da je črpalka s konektorjem in žicami potopljena v bencin =).  Bencinski filter je v tanku za črpalko na tlačni strani in je kovinske izvedbe, da verjetno zdrži večji tlak.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo, zanima me sledeče:

 

Zadnič med 15-20 minutnem čakanju na SLO-CRO meji se mi je motor segrel na 123 °C. Sicer nimam težav s povišano temperaturo (v stoječi koloni v naseljih zraste nekje na 102-104, če je fajn gužva na 108, več pa ne), zadnjič pa je bilo še zelo vroče. Malo sem se pozanimal kako bi to težavo rešil in našel dve "najboljši" rešitvi:

1) Water wetter (neka kemija, ki zniža T hladilni tekočini)

2) Zamenjava ventilatorja oz. inštalacija dodatnega ventilatorja.

Se je kdo že srečeval s tem problemom? Kako ste ga rešili? Zna kdo premontirati/dodati ventilator? 

 

Hvala in LP,

Spanic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo, zanima me sledeče:

 

Zadnič med 15-20 minutnem čakanju na SLO-CRO meji se mi je motor segrel na 123 °C. Sicer nimam težav s povišano temperaturo (v stoječi koloni v naseljih zraste nekje na 102-104, če je fajn gužva na 108, več pa ne), zadnjič pa je bilo še zelo vroče. Malo sem se pozanimal kako bi to težavo rešil in našel dve "najboljši" rešitvi:

1) Water wetter (neka kemija, ki zniža T hladilni tekočini)

2) Zamenjava ventilatorja oz. inštalacija dodatnega ventilatorja.

Se je kdo že srečeval s tem problemom? Kako ste ga rešili? Zna kdo premontirati/dodati ventilator? 

 

Hvala in LP,

Spanic

Sam sem šest let fural XX_so in ja res se greje malo bolj, kot sem navajen pri drugih motorjih. Včasih je v koloni klub 80 do 100 km/h že laufal ventilator in voda je bila čez sto. Ampak sm se navadil na to, da mu ne paše počasna vožnja ali stati v koloni, nikol pa ni zakuhal al pa ni kazal kakšne napake. Jaz osebno se ne bi s tem ukvarjal. Ti sam furej. Je pa to samo moja izkušnja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima ampak v tvojem je stara kaki dve leti zdej... sem mel priliko videt kako zgleda če jo pregreješ pr prjatlu in bi ti toplo priporoču menjavo... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo na XXo namontiral MITASke ,me zanima kako se obnesejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo na XXo namontiral MITASke ,me zanima kako se obnesejo?

 

 

Heh. Ravno nekje ob času tvojega posta zmontiral nazaj komplet novih Mitas. Občutek po 500m je :OK: , vsaj glede denarnice.   Več pa......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Živ

Je kdo med vami sam menjal napenjalec ketnice in samo ketnico?

lp

Kolk kilometrov pa maš? Sodelavc ma 97000 z originalno ketno odmičnih, edin šponar je menjal za manualnega; zamenjal ga je sam; jst sm jih zamenjal en par na dveh 919, simpl. Ketno menjat je pa precej bolj zahteven postopek, ampak če znaš ventile naštelat sam, ni hude panike.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

90175 ima, sliši se menda ketnica oziroma šponar.morda je samo šponar ... ne vem.bil pri stručkotu...in mi je naložil kaj vse sledi pri tej menjavi in seveda stroški le tega postopka, ki sploh niso majhni.no ja če ne bo druge...pač...ni mi poznana zadeva tako da ne morem vedet ali je ketnica še ok...

nastavljanje ventilov pa prepuščam strokovnjakom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ti pa priporočam da najprej zamenjaš (zamenja strokovnjak) šponar in boš videl/slišal če zvok izgine. Ponavadi zaradi slabe vzmeti ali pa obrabe samega "drsnika" ki nalega na verigo odmičnih gredi popusti pritisk na verigo in le-ta postane ohlapna, ergo nov zvok - rožljanje ketne.

Pri teh agregatih nisem bral/slišal da bi se obrabila/menjala veriga odmičnih gredi.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem ti pa priporočam da najprej zamenjaš (zamenja strokovnjak) šponar in boš videl/slišal če zvok izgine. Ponavadi zaradi slabe vzmeti ali pa obrabe samega "drsnika" ki nalega na verigo odmičnih gredi popusti pritisk na verigo in le-ta postane ohlapna, ergo nov zvok - rožljanje ketne.

Pri teh agregatih nisem bral/slišal da bi se obrabila/menjala veriga odmičnih gredi.

no sej..tudi sam nisem še zasledil, da bi kdo omenjal težave z ketnico.hvala za info...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo.


Moj komplet Mitas je narejen v 2015 (sprednja 1315 in zadnja 0515).


Končno zaključil prvih 1000km na teh gumah. Iz Ljubljane, mimo Kočevja do Crikvenice in ob morju do Zadra. Nazaj tudi ob obali, vendar še na Gerovo, Prezid, proti Cerknici in na koncu čez Rakitno do Ljubljane.

Vozil sem konkretno v obe smeri. Brez ene cestne kontrole ali radarja =).

Povzetek. Gume so zelo dobre. Dober občutek in kontrola. Brez enega zdrsa, če izključim malo pretiravanja na Rakitni (kontrolirano). Lahko prelaganje iz leve na desno in obratno.  
Za hitrosti čez 160 težko rečem, ker ni ni bilo km na avtocesti s tem kompletom. Okoli obrabe pa kaj več v 2016.


Imejte v mislih, da je to prva bolj sport guma na tej hondi, po treh kompletih potovalnih (continental, 2x metzeler z8). Verjetno bo tudi naslednji komplet enak, če ne bo razočaranje z obrabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

a so vsi lastniki XX-e kar izumrl, nobenga glasa več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo,

evo da xx ne izumremo na tem forumu, bi prosil kako dobro duso, ce bi lahko s svincnikom in papirjem sla cez nalepke na motorju tako, da so obrobe lepo razvidne, ker bi rad narocil costum made nalepke. Gre pa za hondo xx, letnik 06. Ce je kdo, ki bi mi poslal scan, bi ga/se bolje jo z veseljem povabil na pivo v ledeni krigli.

Hvala v naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 1. 7. 2017 ob 19:12, biHONDA pravi:

a so vsi lastniki XX-e kar izumrl, nobenga glasa več?

nismo...samo ni kaj pisat k stroji delajo... :bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!