Skoči na vsebino

Navodila za preživetje


Stric Burek

Priporočene objave

to glede živali se strinjam...sam sm meu tak filing da ste pisal glede povoženih živali k bi ble zrak in da se nč ne bi čutil k jih povozš...mi smo z avtom že 3 srne povozil pa ns je zmer prestavl za 1m...mislm pa da ma nš avto tok kil k usi naši motorji skup od ns v tej temi... ;) tko da tud pomistl nočm kaj bi blo z motorjem...ker ni sila samo tista s katero mi prletimo v žival ampak je tud tista s katero žival prleti iz strani in nas spodnese...vsi vemo pa da na motorju ravnotežje veliko pomeni ;)

glede slabe spredne bremze grči...pa prid dons do mene pa ti bom dau kšno knjigo o fiziki al pa kšnga upraš (loh tud mene ;) ) pa se boš pozanimu glede tega k se motor pele naprej in maš dobro zadno bremzo spredna je pa slaba...tega nima noben motor in tud tvoj daelimči ni meu...loh mađš celotežo na zadni al pa na spredni gumi bo spredna bremza MOČNEJŠA...fizik :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred leti sem peljal z avtom od pivke proti il. bistrici. pred mano čeh v avtomobilu s prikolico.

naenkrat iz grmovja skoči srna direkt v masko češkega avtomobila. jest sm jo tud vidu prej kukr je čeh stopu na bremzo. matr a nism dobr... v predvidevanjih namreč.... pessda sm mu SAMO srečo, da sm bil 15m za čehom

zdi se mi, da hočeš zmetat vse v en koš, pa enostavno ne gre... predvidevanja namreč.

vem, da lahko srna skoč iz vsakega grmovja. naj se zato vozim 15km/h ali naj raje hodim peš?

naj avto ali motor porivam mimo žive meje, ker se zadaj igra fleten muc in praktično nikoli ne veš, kdaj bo spizdu na cesto....

mam sam tud mačke pa vsake tolk časa kerga poberem s ceste in ga zakoplem.... pa kaj?

EKOLA zadnjič, da kažem na svoj lastni post KAJ PIŠE...nikjer ni napisano, da se da vse predvidet celo napisala sem da se ZGODI. Pišuka a je tako težko nekaj prebrat tako kot je.

Verjamem in vem , da se zgodi tudi nenadoma, ko ti kaj drugega ne ostane kot da zadevo povoziš. Vse kar hočem povedati je, da se enim taki treutki redno dogajao, enim pa se še niso zgodili nikoli.

Bo sedaj uredu al bi raje veliko tiskano. :blink:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to glede živali se strinjam...sam sm meu tak filing da ste pisal glede povoženih živali k bi ble zrak in da se nč ne bi čutil k jih povozš...mi smo z avtom že 3 srne povozil pa ns je zmer prestavl za 1m...mislm pa da ma nš avto tok kil k usi naši motorji skup od ns v tej temi... ;) tko da tud pomistl nočm kaj bi blo z motorjem...ker ni sila samo tista s katero mi prletimo v žival ampak je tud tista s katero žival prleti iz strani in nas spodnese...vsi vemo pa da na motorju ravnotežje veliko pomeni ;)

glede slabe spredne bremze grči...pa prid dons do mene pa ti bom dau kšno knjigo o fiziki al pa kšnga upraš (loh tud mene ;) ) pa se boš pozanimu glede tega k se motor pele naprej in maš dobro zadno bremzo spredna je pa slaba...tega nima noben motor in tud tvoj daelimči ni meu...loh mađš celotežo na zadni al pa na spredni gumi bo spredna bremza MOČNEJŠA...fizik :lol1:

Jst sm v svojih postih govoru o živalih, ki skočijo na cesto in ne o že povoženih živalih.

Spredna bremza če sm jo stisnu, je blokerala, tko da bremze so ble dobre, sam na zadnji gumi je večja površina in boljši stik gume s cestiščem. S tem se tut hitrej ustavš. Je pa drugačn princip med čoperjem in SS motorji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm v svojih postih govoru o živalih, ki skočijo na cesto in ne o že povoženih živalih.

Spredna bremza če sm jo stisnu, je blokerala, tko da bremze so ble dobre, sam na zadnji gumi je večja površina in boljši stik gume s cestiščem. S tem se tut hitrej ustavš. Je pa drugačn princip med čoperjem in SS motorji :)

LOOOOOOL ker retard :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

a ti veš da ni tok pomembno(no sej mal je) to kok je široka guma...da bremzanje je trenje diska in ploščic in trenje med asfaltom in gumo...ampak če si pomislu da k ti stisneš spredno bremzo...se usa sila postavi na prvo gumo saj se pelemo naprej in zato sploh ni pomembno kok je dobra zadna bremza...no itak da je bolš sam ne pa tok...zakaj mam zadi jst 120mm disk spredi pa 320? a k mam zadi širšo gumo za 50mm :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

povabilo da prideš po učbenik še zmeraj velja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOOOOOOL ker retard :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

a ti veš da ni tok pomembno(no sej mal je) to kok je široka guma...da bremzanje je trenje diska in ploščic in trenje med asfaltom in gumo...ampak če si pomislu da k ti stisneš spredno bremzo...se usa sila postavi na prvo gumo saj se pelemo naprej in zato sploh ni pomembno kok je dobra zadna bremza...no itak da je bolš sam ne pa tok...zakaj mam zadi jst 120mm disk spredi pa 320? a k mam zadi širšo gumo za 50mm :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

povabilo da prideš po učbenik še zmeraj velja :OK:

ok pridm... .)

Škoda k nimam več daelima, pa bi šou ti en krog, pa zaviranje v sili... :) loh bi bremzo do konca stisnu, pa bi blokerala... enostavno se bi pa ustavu z uporabo zadnje zavore.

Povedu pa sm ti, da je velika razlika med čoperjom in SS motorjem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok pridm... .)

Škoda k nimam več daelima, pa bi šou ti en krog, pa zaviranje v sili... :) loh bi bremzo do konca stisnu, pa bi blokerala... enostavno se bi pa ustavu z uporabo zadnje zavore.

Povedu pa sm ti, da je velika razlika med čoperjom in SS motorjem :)

hecu sm se..nisi retard...ampak ultra RETARD...ne jemli tega preveč osebno sam z glavo se v zid zabijaš

ni nobene razlike...moj motor ima SS in čoper mata bremzo na obeh kolesih in oba imata 2 kolesi...to je na vseh motorjih...si slišu? na VSEH!!

zakoni fizike veljajo za cagivo,aprilio,ducati,kawasaki...aja za daelima pa ne HAHAHAHAHAHAHA

R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hecu sm se..nisi retard...ampak ultra RETARD...ne jemli tega preveč osebno sam z glavo se v zid zabijaš

ni nobene razlike...moj motor ima SS in čoper mata bremzo na obeh kolesih in oba imata 2 kolesi...to je na vseh motorjih...si slišu? na VSEH!!

zakoni fizike veljajo za cagivo,aprilio,ducati,kawasaki...aja za daelima pa ne HAHAHAHAHAHAHA

R

Govoriš lahko, amapk pr Daelimu se s spredno bremzo ne boš ustavu hitr, pa tut če do konca stiskaš :)

tist R si pa v Rit zabij :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@reesko: sej js nism pametovov glede bremz kolk so dobre pa kolk ne...čeprov se sploh ne pritožujem nad njimi in ti tud ne morš govort da so take kot na 4jaku ker dvomm da si že probov vozt moj motor, pa tud če...bistvo te teme ni to

v glavnem...kadar pride to kakšne podobne situacije kot so ble naštete delujejo refleksi, in ti ne pomislš: aha...zdele pa ne smem zadne prevč stisnt k me bo fuknlu ampk tud prva lahko zablokira... :slap: :slap:

refleksno pač stisneš tako kokr si navajen bremzat...in če znaš ti pravilno bremza, boš tud v kritičnem trenutku drugač odreagirau...

glede živali še:

moj fotr je nabasouv srno pr cca 120-130km/h med prehitevanjem druzga avta :grim in kva je blo?

srna je enostavno preskočila tega prehitevanga in pristala sred havbe fotrovga avta...

zdej pa naj mi nekdo pametn spet reče, da če je srna iz meje preskočila avto, da se ji ne more sprdnt da skoč direktivo pred tebe :doze:

al pa mački: se že obrne stran od ceste, ko pa prideš na 2 metra ti pa steče preko...pr živalih ne morš nč, velik je odvisn od sreče, ampk če ti poleg tega še reagiraš narobe... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoriš lahko, amapk pr Daelimu se s spredno bremzo ne boš ustavu hitr, pa tut če do konca stiskaš :)

tist R si pa v Rit zabij :)

lej en predlog..prenehiva tuki pisat ker se ti bo cela slovenija smejala s tvojo fiziko :lol1:

sm ti že reku...da se vsa sila prenese na SPREDNO GUMO...in silo je treba ustavit...se prav če je vsa(oz vsaj večina) bomo šli s spredno bremzat...zato pa pravjo ...70/30 al pa 60/40...al pa 100/0...

aja daelim ma 30/70..hahahahaha

že prej povedano...vsi zakoni fizike veljajo za vse avte za vse motorje za vsako jabolko ki pade z drevesa..aja za vaša jabolka ne velja pa tvojga daelima...čudi me zakaj na tvojmu Zju to velja :blink:

( če mislš da ma je vse odvisno od sedenja se motš .) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa še to, če ne veste še k ste vsi pametni:

tist zakon 60:40 oz. 70:30 niti prbližno en velja za vse motorje :grrr

morm nekje najdt...je bla prov slikca in obrazloženo

ne morš ti z bremzanjem primerjat čoperja pa ss ko ma pa čoper skor vso težo na zadnem kolesu, in če stisneš prvo bremzo se vrjetn tud vilce ne posedejo kej preveč, kr sam zablokira, ker ga teža rine...

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej en predlog..prenehiva tuki pisat ker se ti bo cela slovenija smejala s tvojo fiziko :lol1:

sm ti že reku...da se vsa sila prenese na SPREDNO GUMO...in silo je treba ustavit...se prav če je vsa(oz vsaj večina) bomo šli s spredno bremzat...zato pa pravjo ...70/30 al pa 60/40...al pa 100/0...

aja daelim ma 30/70..hahahahaha

že prej povedano...vsi zakoni fizike veljajo za vse avte za vse motorje za vsako jabolko ki pade z drevesa..aja za vaša jabolka ne velja pa tvojga daelima...čudi me zakaj na tvojmu Zju to velja :blink:

( če mislš da ma je vse odvisno od sedenja se motš .) )

Teorijo znaš... praksa te pa mal jebe :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa še to, če ne veste še k ste vsi pametni:

tist zakon 60:40 oz. 70:30 niti prbližno en velja za vse motorje :grrr

morm nekje najdt...je bla prov slikca in obrazloženo

ne morš ti z bremzanjem primerjat čoperja pa ss ko ma pa čoper skor vso težo na zadnem kolesu, in če stisneš prvo bremzo se vrjetn tud vilce ne posedejo kej preveč, kr sam zablokira, ker ga teža rine...

:topic:

še enga softa mamo...itak da ni ISTO...je pa zlo podobno.. tko k si reku...sila ga naprej rine...se prav s kero bo treba bremzat...dej no jakec saj zmoreš...še poskusi..izpeljanka je iz spredaj..hmm..le kaj bi blo...prednja guma?

Teorijo znaš... praksa te pa mal jebe :yawn:

maš prav..nimam tok kilometrov k ti...sam jih maš zgleda zaman :lol1:

en predlog mam...vrzimo vsak svoje jabolko v zrak...in se bomo delili v dve skupini...grčar pa cavalier proti nam ostalim...le kakšne rezultate bosta dobila?pri vama bojo ostali v zraku?ker pri meni bojo zagotovo padli na tla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

j snisem proti nikomur...sicer paaa...kje pa so ostali?? sej sta sam vidva z grčarjem to začela

count me out... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enga softa mamo...itak da ni ISTO...je pa zlo podobno.. tko k si reku...sila ga naprej rine...se prav s kero bo treba bremzat...dej no jakec saj zmoreš...še poskusi..izpeljanka je iz spredaj..hmm..le kaj bi blo...prednja guma?

maš prav..nimam tok kilometrov k ti...sam jih maš zgleda zaman :lol1:

en predlog mam...vrzimo vsak svoje jabolko v zrak...in se bomo delili v dve skupini...grčar pa cavalier proti nam ostalim...le kakšne rezultate bosta dobila?pri vama bojo ostali v zraku?ker pri meni bojo zagotovo padli na tla

moji bodo padl teb na glavo :D

Zakwa se pa pred travnikom nisi ustavu, če znaš bremzat? sej teorijo obvladaš, pol se loh ustavš kjerkoli v najkrajši možni razdalji :? (pa da ne boš mislu, da te spet zajebavam).

Ja je problem, če pelš sam svoj motor, govoriš pa k da bi jih že miljone. Čoprja sigurno nisi pelu, pa se probu ustavlat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moji bodo padl teb na glavo :D

Zakwa se pa pred travnikom nisi ustavu, če znaš bremzat? sej teorijo obvladaš, pol se loh ustavš kjerkoli v najkrajši možni razdalji :? (pa da ne boš mislu, da te spet zajebavam).

Ja je problem, če pelš sam svoj motor, govoriš pa k da bi jih že miljone. Čoprja sigurno nisi pelu, pa se probu ustavlat :)

nismmo razpravlal če se lahko ustavš v enmu metru pr 130+ ;)

drgač pa princip je isti..samo se od modela do modela razlikuje ;)

ti pa ravš da je čist na glavo postavlen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reesko brez zamere, ampak točno kolikokrat si vozil ultra čoperja? Se mi je zdelo da nobenkrat, ker če bi ga, bi vedel, da ti sprednja zavora pomaga točno nič(mogoče kak procent več ali dva :D).

Selal sem izpit na 250ccm Viragcu in sprednje sploh nisem uporabljal(vmes sem imel NSR ;)). Ker tudi če sem jo ni blo pomena. Tko da ne klobasaj neumnosti in ne zmerjaj folka z retardi(nevem zakaj se ne morte normalno povedat), če so imeli čoperja, nardili 15k km na njem, ti pa niti sedu niso gor.

In če imaš recimo na avtu 99% teže zadaj in 1% spredaj, lohk spredej daš karbonske diske pa zarad mene 56 u vrsti, pa se ne boš nikoli ustavu.

Mal premisli kje imajo trahtorji bremze(večje, boljše), ki vlečejo recimo 2tonsko prikolico, pa tako naprej.

Ti pa maš SS motor ki je kot dan in noč proti čoperju... Že sprednje vilce se pri SS posedejo, na čoperju dvomm da se sploh kej premakne :D

Pa ko boš kak izpit o gibalni količini in podobnem naredu ti bo kej bolj jasno.

Tvoja teorija velja le in samo v primeru da se teže prestavi na sprednje kolo, kar pomeni da moreš it po sprednji oz. skor po sprednji. Nism pa še nikol vidu čoperja po prednji, tudi zelo zelo dvomim da je možno.

Torej tistih 100/0 je v primeru če greš po prednji. You got the point? Zakaj imajo avti približno enake diske spredaj in zadaj? Ker jih zadaj rabjo recimo. M3 ima 50/50 težo v mirovanju.... Porš ma sigurno več zadaj ker mu mašina visi čez zadnja kolesa nazaj. In grem stavit da ima procentualno gledano večje diske zadaj od M3 ali pa od nekega 70/30 avta.

Tko da pričakujem(o) opravičilo :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reesko brez zamere, ampak točno kolikokrat si vozil ultra čoperja? Se mi je zdelo da nobenkrat, ker če bi ga, bi vedel, da ti sprednja zavora pomaga točno nič(mogoče kak procent več ali dva :D).

Selal sem izpit na 250ccm Viragcu in sprednje sploh nisem uporabljal(vmes sem imel NSR ;)). Ker tudi če sem jo ni blo pomena. Tko da ne klobasaj neumnosti in ne zmerjaj folka z retardi(nevem zakaj se ne morte normalno povedat), če so imeli čoperja, nardili 15k km na njem, ti pa niti sedu niso gor.

In če imaš recimo na avtu 99% teže zadaj in 1% spredaj, lohk spredej daš karbonske diske pa zarad mene 56 u vrsti, pa se ne boš nikoli ustavu.

Mal premisli kje imajo trahtorji bremze(večje, boljše), ki vlečejo recimo 2tonsko prikolico, pa tako naprej.

Ti pa maš SS motor ki je kot dan in noč proti čoperju... Že sprednje vilce se pri SS posedejo, na čoperju dvomm da se sploh kej premakne :D

Pa ko boš kak izpit o gibalni količini in podobnem naredu ti bo kej bolj jasno.

Tvoja teorija velja le in samo v primeru da se teže prestavi na sprednje kolo, kar pomeni da moreš it po sprednji oz. skor po sprednji. Nism pa še nikol vidu čoperja po prednji, tudi zelo zelo dvomim da je možno.

Torej tistih 100/0 je v primeru če greš po prednji. You got the point? Zakaj imajo avti približno enake diske spredaj in zadaj? Ker jih zadaj rabjo recimo. M3 ima 50/50 težo v mirovanju.... Porš ma sigurno več zadaj ker mu mašina visi čez zadnja kolesa nazaj. In grem stavit da ima procentualno gledano večje diske zadaj od M3 ali pa od nekega 70/30 avta.

Tko da pričakujem(o) opravičilo :evilgrin:

nobenga opravičila ne bo...reku sm da valda da se neki pozna sam tok se pa s5 ne da bi to ovrgl kar sm reku...in ti k si tak fizik bi loh vedu da k zabremzaš da se sila prenese naprej(se prav to je spredna guma)..pr nekaterih avtih(kšne megane al pa ta jajca...) majo zadi bibne spredi pa diske...tko da mi to zdej razlož..a bobni bl primejo k diski?

drgač pa še ne odstopam od dejstva...glede gibalne količine...je biu pa edini test pr fizki k sm ga 5 meu :P

no pa nasplošno mi fizka ne gre tok slabo...vsaj po ocenah sodeč..pa veliiik avtov ma zadi manjsše diske...sam je pa use na isti princip..razlož mi neki...k se bremza na daelimu recmoo...kje je vejča sila...gume na asfalt..jst pravm da tud če SAMO na zadno bremzaš je večja sila sprednje gume na asfalt in ne zadnje...

pa brez zamere tud tebi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobenga opravičila ne bo...reku sm da valda da se neki pozna sam tok se pa s5 ne da bi to ovrgl kar sm reku...in ti k si tak fizik bi loh vedu da k zabremzaš da se sila prenese naprej(se prav to je spredna guma)..pr nekaterih avtih(kšne megane al pa ta jajca...) majo zadi bibne spredi pa diske...tko da mi to zdej razlož..a bobni bl primejo k diski?

drgač pa še ne odstopam od dejstva...glede gibalne količine...je biu pa edini test pr fizki k sm ga 5 meu :P

no pa nasplošno mi fizka ne gre tok slabo...vsaj po ocenah sodeč..pa veliiik avtov ma zadi manjsše diske...sam je pa use na isti princip..razlož mi neki...k se bremza na daelimu recmoo...kje je vejča sila...gume na asfalt..jst pravm da tud če SAMO na zadno bremzaš je večja sila sprednje gume na asfalt in ne zadnje...

pa brez zamere tud tebi

Bobni so zadej zato ker je VEČ teže spredaj. Ker imajo jajčasti avti :D spredaj mašino, spredaj pogon in nasploh več teže spredaj. To JE logično. Pravm da ima recimo Porše, ki je dokaj pravi primerek za avto z verjetno več teže zadaj, zadaj večje diske od recimo M3 ki ima 50/50.

Bobni so zadaj zarad tega ker več dejansko ne rabiš na recimo 800-900kg težkem avtu(beri tudi bobni blokirajo) Zakaj pa imajo recimo Alfe 156(bratova) zadaj diske, pa je verjetno zarad tega ker bi bli bobni prešvoh za karavana ustavt(beri, preslabo zaviranje, prehitra obraba... )

Reesko, predlagam ti da greš enkrat sprobat vozt čoperja. Resno mislim. Tle se tvoja teorija podre, vsaj delno- ti praviš da je spredaj boljše. Ampak če maš 10/90 in se teža NE PRENESE na sprednje kolo bo to kolo zablokiralo, ker ima sam 100kg gor, zadnje pa ma 900kg in če boš zadej stisnu bremzo se boš ustavu.

Predstavljej si kako je obratno? Predstavljej si da imaš avto brez vzmetenja, kolkr se gume posedejo pa zanemarimo.

Ne pravim da nimaš prav. Pravim da nimaš prav zmeraj. ŠE enkrat ponavaljam- tvoja teorija ni napačna AMPAK drži samo v primerih kjer se (vsa oz. večina) teže prerazporedi iz recva 50/50 na 100/0. Takrat ne rabiš zadnje bremze. Če pa se ta teža ne prenese bo pa zaviranje tudi zadaj učinkovito.

Kapiš?

Zak jtorej traktor spredej nima bremz? Ker tudi če bi jih mel bi blo celo nevarno. Si vozil kdaj traktor s polno prikolico kamnja/krompirja/peska. Ko sm bil še en 8razred sem speljal in smo šli po zadnjih(bil je mali klanec). predstavljaj si da morš bremzat pa da maš spredej zavore dobre, sej bi blokiralo, traktor bi pa zaradi gibalne količine(masa × hitrost) porinlo v grabn ;) In isto je pr čoperju ker ima večino teže na zadnjem kolesu, spredej bi zablokiralo, teža bi pa motor porinla naprej.

Pri SS pa se ta teža napiči na sprenje kolo in ti to kolo zapičiš v tla.

Aja, tebi ne bom neč meru, lohk pa zmerva zavorno na čoperju enkrat ko boš ti vozu, enkrat pa ko bo Grčar :D

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko pa bo komu ratalo postavt čoper na prvo kolo pri zaviranju, bo pa itak v cajtngih, tako da se ni treba še tle javlat :P

mal off

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizda sm ceu spisi napisu že pa sm ponesreč zbirsu pa se mi ne da še 1x :P

uglavnm...delno maš prav...sam mislm da mava 50/50 prou obadva ;)

morm nujno nekam it...pridm nazaj pol pa odgovorim do konca :P

ajdeee :D

ej risko, sej tut jst nism reku, da nimaš prov, fizika je fizika, AMPAK kot si verjetno že kdaj slišal, da pri vsakem pravilu obstaja IZJEMA. In pri tem pravilu o zaviranju, so pač čoperji izjema ;)

Sicer ustaviš se tudi s samo sprednjo zavoro, ampak pri zaviranju v sili, imamo majhno razdaljo v kateri moramo zbremzat zato da preprečimo nesrečo. Pri čoperju recimo si ne morš velik pomagat s sprednjo bremzo, recimo pri SS motorjih, pa si ne morš prov ˝veliko˝ pomagat z zadnjo zavoro. Enkrat ko se boš peljov s svojim motorjom, pritisni samo zadnjo zavoro in nato poskusi še s sprednjo. Tvoje ugotovitve bodo, da zadnja bremza veliko prej zablokira kot sprednja, saj je večino teže pri tvojem motorju ob zaviranju na sprednjem delu.

Ja vem, tut da je spet fizika, saj se pomikamo naprej, ampak še vseeno je velik faktor zaviranja v obliki motorja oz. kota vilc na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hecu sm se..nisi retard...ampak ultra RETARD...ne jemli tega preveč osebno sam z glavo se v zid zabijaš

ni nobene razlike...moj motor ima SS in čoper mata bremzo na obeh kolesih in oba imata 2 kolesi...to je na vseh motorjih...si slišu? na VSEH!!

zakoni fizike veljajo za cagivo,aprilio,ducati,kawasaki...aja za daelima pa ne HAHAHAHAHAHAHA

R

Si ti že kdaj videl čoperja postaviti se na sprednje kolo?Z bremzanjem mislim??Ne...Kako pa to?Sj cagiva,aprilia pa ostali pa grejo ane?A ni zakon fizike za vse enak? :eek: ...

Tako kot ti je že Stric povedal...razlika je v masi oz. razporeditve le-te.Pa tudi od drugih dejavnikov;gume,vrsto motorja,tlaka v gumah,način zaviranja,(možno tudi od predteka)...

Tut sam sm delu izpit na viragotu(250)...nisem vedel kaj je prednja bremza :glare: ,to spoznaš šele na bolj športnem motorju(nečoperju!)

PS:tole je tema o Navidilih za preživetje...česar oa v zadnjih postih ni zaslediti...:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puste človeka, on na Gimnazijo Bežigrad hod :worship: Tm itak use naučijo, tko da drugi butli nimamo niti za burek v znanju proti njim :P

ta je neumesna ;) zdej se pa podpiš gRčaR :worship:

nikol nism reku da sm več vredn več k sm na bežigradu ;)

P.S.: To so lih tko navodila za preživetje, da ne bo kak čoperist mozgal sam na sprednjo bremzat, ker bo treba še koga pobirat :D

nism reku sam na spredno ;) reku sm da je spredna zelo pomembna...v kar sm še zmeraj prepričan...

drgač pa fantje...strinjam se s tem(edin z burekom se strinjam ostali pa res nimate pojma(ne glede šol da se ne boš pokaku gRči)) da če je zadi večja teža je to zlo pomembno...sam še zmer...burek zdej mi pa razdel silo...na statično pa dinamično...k se zavira...pa boš vidu da gre usen še use naprej...in tud pr šleparju so spredne gume bl obremenjene pa nej ma zadi 1000ton...je pa res da je šlepar daljši in da se to loh da tud na zadnje in srednje gume...pr motorju sta pa sam 2 gumi...in se mora to delit...in sm še zmer mnenja da je vsaj 50% na spredni...(govorim o velikosti sile) :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta je neumesna ;) zdej se pa podpiš gRčaR :worship:

nikol nism reku da sm več vredn več k sm na bežigradu ;)

nism reku sam na spredno ;) reku sm da je spredna zelo pomembna...v kar sm še zmeraj prepričan...

drgač pa fantje...strinjam se s tem(edin z burekom se strinjam ostali pa res nimate pojma(ne glede šol da se ne boš pokaku gRči)) da če je zadi večja teža je to zlo pomembno...sam še zmer...burek zdej mi pa razdel silo...na statično pa dinamično...k se zavira...pa boš vidu da gre usen še use naprej...in tud pr šleparju so spredne gume bl obremenjene pa nej ma zadi 1000ton...je pa res da je šlepar daljši in da se to loh da tud na zadnje in srednje gume...pr motorju sta pa sam 2 gumi...in se mora to delit...in sm še zmer mnenja da je vsaj 50% na spredni...(govorim o velikosti sile) :devil:

To da je večja teža na zadnjem kolesu, sm ti jst govoru že 10 strani nazaj :headbang: :slap: Zgleda da brat pa ne znaš :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism reku da ni večja teža gRčaR...(morm ti tele Rje pisat k me mal jeziš :D )

sam reku sm da čeprou je teža večja na zadnjem kolesu je sila na sprednjem še zmer večja ;)

če se pa v ruckwarts peleš pol pa je na zadnjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!