Skoči na vsebino

Navodila za preživetje


Stric Burek

Priporočene objave

mene nekaj zanima pa se mi zdi tale tema primerna.Ze ene 3 dni opazam motoriste z florescentnimi(oranžen,zelen ,rdeč)jopiči.(bli so prazni ni bla nobena avto šola)Ali je to zdaj ponovem kak zakon ali to nosiš po svoji želji da si bolj opazen na cesti?( :OK: kar dobra zamislica ker ga vidiš na 500m)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene nekaj zanima pa se mi zdi tale tema primerna.Ze ene 3 dni opazam motoriste z florescentnimi(oranžen,zelen ,rdeč)jopiči.(bli so prazni ni bla nobena avto šola)Ali je to zdaj ponovem kak zakon ali to nosiš po svoji želji da si bolj opazen na cesti?( :OK: kar dobra zamislica ker ga vidiš na 500m)

to NI obvezno, je pa res, da se te vidi veliko bolje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem tud js to že opazu ja, sm prva mislu, da je avtošola...takoj ti pade v oči, mislm, da ni neumna zadeva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene nekaj zanima pa se mi zdi tale tema primerna.Ze ene 3 dni opazam motoriste z florescentnimi(oranžen,zelen ,rdeč)jopiči.(bli so prazni ni bla nobena avto šola)Ali je to zdaj ponovem kak zakon ali to nosiš po svoji želji da si bolj opazen na cesti?( :OK: kar dobra zamislica ker ga vidiš na 500m)

to nosiš po želji, js mam navadn amzs brezrokavnik zmeram v kufru, gor ga dam pa kadar vozim ponoč :) precej bolj vidno kot pa črna oprema :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene nekaj zanima pa se mi zdi tale tema primerna.Ze ene 3 dni opazam motoriste z florescentnimi(oranžen,zelen ,rdeč)jopiči.(bli so prazni ni bla nobena avto šola)Ali je to zdaj ponovem kak zakon ali to nosiš po svoji želji da si bolj opazen na cesti?( :OK: kar dobra zamislica ker ga vidiš na 500m)

Pomoje se splača nosti te jopiče. Jaz si ga bom 100% omislil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se splača nosti te jopiče. Jaz si ga bom 100% omislil.

Nevem no, na cestaku še nobenga nism vidu s tem pa po mojem mnenju bi mal čudn izpadl.Rajš nabavt kšno čelado v živih barvah pa kombinezon žive barve.Če pa avtomobilist nebo pogledov tko kot je treba pa nebo opazu niti, če maš atomsko gobo na glav :huh: Uporabno pa je za ponoč,to pa vsekakor,ampak mislim, da je najbol pomembno bit pozorn na cest pa predvidevat dejanja drugih udeležencev,brez tega nas definitivno ne rešjo tud ogrlice iz novoletnih lučk :huh:

Moje mnenje (pa ne me pojest :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem no, na cestaku še nobenga nism vidu s tem pa po mojem mnenju bi mal čudn izpadl.Rajš nabavt kšno čelado v živih barvah pa kombinezon žive barve.Če pa avtomobilist nebo pogledov tko kot je treba pa nebo opazu niti, če maš atomsko gobo na glav :huh: Uporabno pa je za ponoč,to pa vsekakor,ampak mislim, da je najbol pomembno bit pozorn na cest pa predvidevat dejanja drugih udeležencev,brez tega nas definitivno ne rešjo tud ogrlice iz novoletnih lučk :huh:

Moje mnenje (pa ne me pojest :) )

že vidu ene par folka na cestakoh (tut na ninji 10ki itd) pa sploh ne zgleda tok čudn, itak pa je namen tega, da te drugi vidijo, pa je useen, če čudno zgleda, sam da si ti varnejši in bolj opazen. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že vidu ene par folka na cestakoh (tut na ninji 10ki itd) pa sploh ne zgleda tok čudn, itak pa je namen tega, da te drugi vidijo, pa je useen, če čudno zgleda, sam da si ti varnejši in bolj opazen. :)

Okej,ne rečem nič,čist možno, da mogoče izpade celo "sexy" ampak še zmeraj sem mnenja, da nekaterim voznikom v avtomobilih ni pomoči pa, če nevem kok kresničk nase nalimamo.Prejšnji teden, ko sem se peljal zadnje kilometre z Yamaho mi je ena stara gospa zavila iz Petrola, ko sem bil jaz ob njej,se prav ona je zavilaja desno obenem pa naravnost proti meni, ker je blo treba mal odvit,šlo je za las,ko sem se peljal z njo v štric sem ji trkal po šip ampak gospa ne je*e nikoga,gleda lev špegu kje sm.Prvič sm imel tako izkušnjo,sicer mi je bila potem malce smešna sam lahk bi se pa končala...Bom kr tih :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej,ne rečem nič,čist možno, da mogoče izpade celo "sexy" ampak še zmeraj sem mnenja, da nekaterim voznikom v avtomobilih ni pomoči pa, če nevem kok kresničk nase nalimamo.Prejšnji teden, ko sem se peljal zadnje kilometre z Yamaho mi je ena stara gospa zavila iz Petrola, ko sem bil jaz ob njej,se prav ona je zavilaja desno obenem pa naravnost proti meni, ker je blo treba mal odvit,šlo je za las,ko sem se peljal z njo v štric sem ji trkal po šip ampak gospa ne je*e nikoga,gleda lev špegu kje sm.Prvič sm imel tako izkušnjo,sicer mi je bila potem malce smešna sam lahk bi se pa končala...Bom kr tih :xx:

v takih primerih pomagajo karbon rokavice, da se useka po šajbi pa je :) pol sigurn opazjo :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v takih primerih pomagajo karbon rokavice, da se useka po šajbi pa je :) pol sigurn opazjo :slap:

Mam Alpinestarke s karbonom sam kaj, ko se mi je mama smilila,sej pod čelado sem preklinjal pa je*al vse po spisku,ampak, ker je bla tok stara ji nisem želel še bolj poviševat pritiska.Če bi bil pa kakšen frajerček (športni filter in plastične "feltne" iz Hoferja sodijo na avto) mu pa z nogo sigurno nardim eno buško v vrata,če nebi kr ustavu,ampak to je že druga tema, ki je pa ni potrebno načenjat,bo preveč nasilja opisanga :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff...nisem vedu, da je forumaš, sm pa slišov...ja res treba pazit, namreč naj poudarim, da se je to zgodilo na prehodu čez katerega vlak sploh ne pelje redno :blink: na teh delih je treba še posebej pazit, ker največkrat pomislimo: "eh...sej tukej vlak ne voz" pa glih takrat pa pride :cry:

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale luka je od mojga soseda nečak..mi je lih prej mt rekla :BUA:

aja šlo se je pa o tem da ga je enk auspuh jebu...in je biu tok v "popravilu" auspuha da ga je pač to zanesl in ni biu previdn pr prečkanju :(

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sam sem dal že mnogo čez v teh nekaj letih resnega motociklizma in zmerom se najde kaj kar te preseneti, pa te ne bi smelo.

Zelo dobro pa se mi zdi prepričanje: VSI razen MENE so na cesti nesposobni, nikoli od nikogar ničesar ne pričakuj in računaj da bo naredil bedarijo, ki jo še v življenju nisi videl

Drugače pa pazljivo pri prehitevanju, marsikdo je s smerniki za zavijanje v levo prepozen in v prepričanju močnega motorja reagiramo napačno, da vseeno poskušamo biti za izvedbo dovolj hitri. Tudi če smo že skoraj vštric avtomobila nas ne bo konec, če pobremzamo in se vrnemo nazaj. Enako velja če nas preseneti nasprotivozeče vozilo.

Varno vožnjo vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

strinjam se z vsemi posti, ki so napisani! Priporočam pa tudi naslednji nasvet. Nikoli ne pospešujte z veliko hitrostjo iz ovinka, saj bi lahko bila to usodna napaka za padec. V ovinek, tudi, če ga poznaš zmanjšaj na prilagojeno hitrost! Nikoli se ne ve kaj je za ovinkom, lahko je traktor, prometna nesrečna, povožen pes itd. Za vse burne motoriste, predlagam dirkališče, eno izmed priporočenih je Grobnik.

Nikoli ne podcenjujte varnostne razdalje, ceste, ki jih ne poznate, vozite po predpisanih pravilih, tudi ceste, ki jih poznate vozite po pravilih. Bodite pazljivi predvsem v mestu, ko prehitevaš katerokoli vozilo, kajti vozilo pred teboj lahko zavije vsak čas in to brez, da bi se oseba prepričala z ogledalom.

Vedno več je prometnih nesreč z izsiljeno prednostjo, nakar motorist poleti v zrak in se razbije po cesti, kakor kozarec. Največ takšnih izsiljenih prednosti, je zaradi prevelike hitrosti motorista, tu ni kaj za storiti, preprosto je kriv motorist, navaden smrtnik v avtu tega ne more preprečiti, kajti če se budalo z motorjom pripelja približn 110 kmh ga ne vidiš, ga pa slišiš ko se razleti v avto. In še enkrat, to je eden izmed vzrokov prometne nesreče, ki se končajo tragično.

Ne daleč nazaj, sem videl motorista z športnim motorjom, okrog 600ccm, ki drvi skozi semaforje, čeprav je že skoraj gorela rdeča. To jaz imenujem blažnost, in sicer, lahko bi se zavedal, da bo prej, ko slej prišlo do trčenja. Skoraj vsakega motorista, izkušenega in neizkušenega prej ali slej "doleti" prometna nesreča itd. Se sprašujete kako to zmanjšati? Vozite po fucking predpisih, akrobacije pa delajte na dirkališčih, pa še tja si prej, ko sedete na motor, pokličite reševalce, da jih ne boste potem čakali - žalostno, ampak resnično.

Moj post nima nič proti motoristom, osebno želim le zmanjšati prometne nesreče, zelo žalostno je v časopisu prebrati, motorist je izgubil oblast nad svojim konjičkom, poškodbam je podlegel na kraju nesreče. Če bi saj malo upoštevali te predpise, bi to zmanjšali, vseeno ne razumem motoristov, kateri drvijo 200kmh po cesti z omejitvjijo 90kmh. Gre za adrenalin? Sprošči svoj fucking adrenalin na dirkališču, ne pa na cesti, prej ko slej, te odnese čez ovinek, v ograjo, drevo, avto, objekt itd. In, če tragedijo preživiš, se mogoče spametuješ in upoštevaš predpise, ampak rešitev tega je, da motor prodaš, kajti naslednjič morda ne bo toliko sreče.

Ko bo srečanje motoristov, se bom pripeljal z svojo makino in vam pokazal, kako se vozi po zadnji gumi, po sprednji, po levi strani in še po desni in to vse z svojo 600ccm makino - hondo. Ko greste na motor, bodite skoncetrirani, previdni in predvidevajte kaj bo za ovinkom, ne voziti na srečo, vozite po predpisih.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super napisano :worship: , le dva komentarja imam:

- navajaš kot da smo za vse nesreče krivi motoristi, ampak je čedalje več takšnih, kjer ti avto izsili prednost........zadnja taka je bila, ko sta umrla voznik in sopotnica na motorju zaradi izsiljevanja prednosti, iz samih poškodb na avtu pa se lepo vidi da hitrost motorja ni bila velika

-v sloveniji nimamo dirkališča, kaj misliš da se bom vsakič ko se hočem malo hitreje peljat vozil na grobnik :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koci, nikjer nisem navedel, da smo mi krivi za nesreče, napisal sem, da motorista, ki blažno pridrvi iz ovinka ali po ravnini, ne moreš opaziti. Npr., da se pripelješ iz parkirišča, čakaš, da se boš priključil v promet. Pogledaš desno, levo in peljaš naravnost, nakar z desne strani pridrvi motorist, ki pa ga prej ni bilo, ko sem pogledal v tisto stran. Dal sem primer iz križišča, ker sem osebno že videl primer, ko je motorist pridrvel v križišče z blažno hitrostjo in tudi prejšni primer, ko je motorist drvel skozi križišče, čeprav je bila že rdeča luč. Imel je srečo in osebno se dobro počutim, da se ni razletel po cestišču.

Takšne situacije vozniki težko opazijo, pa tudi, če jo opazijo, jo v tistem določenem trenutko ne morejo popraviti, pa tudi motorist ne more storiti nič, lahko se le poskuša izmikati vozilu in poskuša zmanjšati hitrost pred trčenjem.

In tisti dogodek, ko je ženska izsilila prednost - žalostno. Tega raje ne bom komentiral, ne bi rad vedel, kako se počuti ona sedaj. Zato pa pravim, da moramo mi, motoristi biti skoncetrirani, paziti drug na drugega.

Smo zelo ogroženi v prometu, smo težko vidljivi in nekateri udeleženci v prometu se ne znajdejo najboljše, zato pa še enkrat povem, da bodimo še bolj previdni.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je bol to da vozniki pri vključevanju motoriste pogosto spregledajo oz. jih na cesti ne pričakujejo. Mnogokrat se zgodi da samo površno pogledajo ter se vključijo na glavno cesto-avto že opaziš če malo poškiliš motocikla, ki se pa lahko ˝skrije˝ za kandelaber pa še zdaleč ne. Nekaj podobnega se mi je zgodilo včeraj-bi ženski skoraj 100% pristau na haubi če nebi vozu 10km pod omejitvijo (v bližini je namreč osnovna šola pa otroc skačejo na cesto).

Se strinjam da je hitrost velik problem ampak tuki se razen vzgajanja ne da nič narest-lahko spet samo moraliziramo v tri... Pomoje se je potrebno skoncentrirati predvsem na motoristično populacijo, ki se drži pravil (no vsaj v mejah normale :krneki: ). Razni divjaki bojo pa moral najprej pri sebi razčistit.

Kar se pa izsiljevanja tiče sem se pa zalotil da pred nepreglednimi priključki manjvrednih cest podzavestno upočasnim ter se pomaknem mlo bol k levem robu cestišča-mi je pa to že rešlo rit pa motor.

Aja pa kolegico sem prepriču da odstrani en kup šare, ki ji je visela z vzvratnega ogledala-upam da sem s tem rešu tud kakšnega motorista. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!