Skoči na vsebino

Yamaha FJR 1300


elbarto

Priporočene objave

Tudi jaz sem pomislil na TPS, ker me je pred leti serviser opozoril, da so možne težave s tem senzorjem na letnikih 2006 in 2007, nisem pa slišal nič za predhodni model. Jaz sem imel 2007, vendar brez problemov. Vseeno daj preveriti še to, ker tvoj opis ustreza TPS težavam.

 2004 in 2005 so imeli v manjši količini možen problem s TPS-om, zamenjava je bila  brezplačna....2006 do 2012 ni bilo nobenih problemov s TPS-om

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, za 2007 lahko potrdim, da se je težava pojavljala. Jaz sem kupil nov motor in me je na servisu pri 10.000km Jure posebej opozoril, naj bom pozoren, če bi se pojavili problemi s TPS, naj pridem na brezplačno zamenjavo. Ker sem se ravno odpravljal v Dolomite, mi je rekel, da če bodo problemi, bom to na višini še posebej zaznal. V 3 letih težav nisem imel. Sem pa imel težave na FZ6 Fazer (2004), tako da vem iz prve roke kako to zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, za 2007 lahko potrdim, da se je težava pojavljala. Jaz sem kupil nov motor in me je na servisu pri 10.000km Jure posebej opozoril, naj bom pozoren, če bi se pojavili problemi s TPS, naj pridem na brezplačno zamenjavo. Ker sem se ravno odpravljal v Dolomite, mi je rekel, da če bodo problemi, bom to na višini še posebej zaznal. V 3 letih težav nisem imel. Sem pa imel težave na FZ6 Fazer (2004), tako da vem iz prve roke kako to zgleda.

Ampak ne zaradi TPS-A .to je druga zgodba :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pr men ja Jure dorekl takole...za tisto zaganjanje in kot nekateri pravijo "klopotec" TPS Ok, dva ventila pa slaba kompresija, se pravi dva 14 in dva 9( klobas). In kaj zdej? Popravilo teh ventilov je krepko čez jurja, a vzet drugo rabljeno mašino, al se vozit dokler gre. Sicer se mašina ( vsaj meni) lepo sliši ( dela kot singerica), vendar sem bil poučen, koko bi morala zares delati.

In sedaj sedim doma ves togoten, ker vem, da nekaj ni OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pr men ja Jure dorekl takole...za tisto zaganjanje in kot nekateri pravijo "klopotec" TPS Ok, dva ventila pa slaba kompresija, se pravi dva 14 in dva 9( klobas). In kaj zdej? Popravilo teh ventilov je krepko čez jurja, a vzet drugo rabljeno mašino, al se vozit dokler gre. Sicer se mašina ( vsaj meni) lepo sliši ( dela kot singerica), vendar sem bil poučen, koko bi morala zares delati.

In sedaj sedim doma ves togoten, ker vem, da nekaj ni OK.

a ventil je 450€ po komadu, da je 1000€ stroška? :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ventil je 450€ po komadu, da je 1000€ stroška? :grrr

Ne sam dihtunge tolk stanejo.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Popravilo teh ventilov je krepko čez jurja, a vzet drugo rabljeno mašino, al se vozit dokler gre. 

In sedaj sedim doma ves togoten, ker vem, da nekaj ni OK.

Jaz bi dal popravit, če je ugotovljena prava napaka...se nimam užitka vozit, če ne dela tako, kot mora.

 

A ni možno ceneje popravit tista dva ventila pri kakšnem "popoldancu"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, dihtunge sem dodal kar tako. Moram pa rečt, da ko je mehanik začel naštevati vsa ta dela ki so potrebna za zamenjavo teh dveh vntilov, me je kar zvil, še posebaj ko mi je omenil ceno. V istem trenutko pa mi je ponudil rabljeno mašino mlajši letnik od moje. Kar bi po njegovem bil zame manjši strošek. Vse to sem omenil ker ne vem kaj zdaj, bi pa rad da motor dla tko kot bi moral.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, dihtunge sem dodal kar tako. Moram pa rečt, da ko je mehanik začel naštevati vsa ta dela ki so potrebna za zamenjavo teh dveh vntilov, me je kar zvil, še posebaj ko mi je omenil ceno. V istem trenutko pa mi je ponudil rabljeno mašino mlajši letnik od moje. Kar bi po njegovem bil zame manjši strošek. Vse to sem omenil ker ne vem kaj zdaj, bi pa rad da motor dla tko kot bi moral.

jez bi ti tud ponudu mašino, ki ne vem, kaj bi z njo in komu bi jo prodal :grim ,za zamenjavo le te, pa bi ti računal za delo enako, kot, če bi ti menjal ventile. Menjaj mehanika, drugo ti ne morem rečt, ker to je že smešno. Vprašaj kolege motoriste, kje šravfajo motorje in vzami telefon in kliči. Najcenejši zmaga, ampak jurja za glavo dol in zamenjat 2 ventila, men se to zdi ZELO vlko, je pa res, da je dobrga mehanika, ki se zna obrnt, dežko najdet. Ampak obstajajo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, dihtunge sem dodal kar tako. Moram pa rečt, da ko je mehanik začel naštevati vsa ta dela ki so potrebna za zamenjavo teh dveh vntilov, me je kar zvil, še posebaj ko mi je omenil ceno. V istem trenutko pa mi je ponudil rabljeno mašino mlajši letnik od moje. Kar bi po njegovem bil zame manjši strošek. Vse to sem omenil ker ne vem kaj zdaj, bi pa rad da motor dla tko kot bi moral.

Ma kolk pa pdivarcujes, ce kupis drug motor in ga menjas?

Pred ene 15 leti sm bil pred podobno dilemo,in sem se odlocil za servis. nit sekunde nisem obzaloval. tist motor je se vedno pri hisi in se vedno dela, ceprav ga ne vozim vec. Ce mislis motor obdrzat, in s tem tisocakom res odpravis vse tegobe, pac stisnes zobe in si resen.

bi pa gotovo prasalse drugo mnenje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, dihtunge sem dodal kar tako. Moram pa rečt, da ko je mehanik začel naštevati vsa ta dela ki so potrebna za zamenjavo teh dveh vntilov, me je kar zvil, še posebaj ko mi je omenil ceno. V istem trenutko pa mi je ponudil rabljeno mašino mlajši letnik od moje. Kar bi po njegovem bil zame manjši strošek. Vse to sem omenil ker ne vem kaj zdaj, bi pa rad da motor dla tko kot bi moral.

 Kako je prišel do te diagnoze je sumljivo,kakor tudi cene delov in storitev, preveri še pri kakšnem drugem serviserju, mogoče ta nima na zalogi agregata, načeloma so ti agregati ob rednem vzdrževanju "neuničljivi"

mislim da ti je že builder povedal vse in še več.

 

Kdaj pa si kupil ta motor?

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je prišel do te diagnoze je sumljivo,kakor tudi cene delov in storitev, preveri še pri kakšnem drugem serviserju, mogoče ta nima na zalogi agregata, načeloma so ti agregati ob rednem vzdrževanju "neuničljivi"

mislim da ti je že builder povedal vse in še več.

 

Kdaj pa si kupil ta motor?

Šel sem k pooblaščenem serviserju. Težava je v tem, da se mi je motor malo zaganjal. Ko so ga pregledali so ugotovili da je na dveh cilindrih slaba kompresija in da bo še slabša z leti. Danes sem obiskal še enega serviserja s katerim sva po realnih cenah prišla do cca 600€, mogoče pa cena še poskoči ker ne vemo kaj je pod glavo. V glavnem cela j..ba. No če kdo potrebuje mašino, katera je bila meni poňujena je letňik 05 in stane 1K€. Motor je bil kupljen pred dvem leti in na njemu poserviserano vse kar je bilo najdeno in se je smatralo, da je potrebno popravila oz. zamenjave. Velik zalogaj, pa sem si rekel OK zdej imam pa mir, pa poglej ga zlomka zdej pa spet nekaj...., mogoče me pa drugo leto čaka pa še popravilo menjalňika he, he. Mora, da je bil motor sestavljen v ponedeljek, ko se nobenem še ni dalo delat, ali pa v petek ko so že vsi hiteli domov.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel sem k pooblaščenem serviserju. Težava je v tem, da se mi je motor malo zaganjal. Ko so ga pregledali so ugotovili da je na dveh cilindrih slaba kompresija in da bo še slabša z leti. Danes sem obiskal še enega serviserja s katerim sva po realnih cenah prišla do cca 600€, mogoče pa cena še poskoči ker ne vemo kaj je pod glavo. V glavnem cela j..ba. No če kdo potrebuje mašino, katera je bila meni poňujena je letňik 05 in stane 1K€. Motor je bil kupljen pred dvem leti in na njemu poserviserano vse kar je bilo najdeno in se je smatralo, da je potrebno popravila oz. zamenjave. Velik zalogaj, pa sem si rekel OK zdej imam pa mir, pa poglej ga zlomka zdej pa spet nekaj...., mogoče me pa drugo leto čaka pa še popravilo menjalňika he, he. Mora, da je bil motor sestavljen v ponedeljek, ko se nobenem še ni dalo delat, ali pa v petek ko so že vsi hiteli domov.

to je že bolj normalno :grim, lepo zrihti :OK:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šel sem k pooblaščenem serviserju. Težava je v tem, da se mi je motor malo zaganjal. Ko so ga pregledali so ugotovili da je na dveh cilindrih slaba kompresija in da bo še slabša z leti. Danes sem obiskal še enega serviserja s katerim sva po realnih cenah prišla do cca 600€, mogoče pa cena še poskoči ker ne vemo kaj je pod glavo. V glavnem cela j..ba. No če kdo potrebuje mašino, katera je bila meni poňujena je letňik 05 in stane 1K€. Motor je bil kupljen pred dvem leti in na njemu poserviserano vse kar je bilo najdeno in se je smatralo, da je potrebno popravila oz. zamenjave. Velik zalogaj, pa sem si rekel OK zdej imam pa mir, pa poglej ga zlomka zdej pa spet nekaj...., mogoče me pa drugo leto čaka pa še popravilo menjalňika he, he. Mora, da je bil motor sestavljen v ponedeljek, ko se nobenem še ni dalo delat, ali pa v petek ko so že vsi hiteli domov.

Če bi imel motor 15kkm in ne 115kkm ne moreš reč, da je bil sestavljen v ponedeljek(japonci ne poznajo tega pregovora :grrr ) lahko je to posledica nepravilnega servisiranja, kar je dejstvo oz. neservisiranja ....celo mi je sumljivo, da je nekdo napačno nastavil ventile ...fajn porihtaj :grim    (motor pa je predrag oz. če ti ga vgradi z garancijo za 1k€ je ok)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

lp sem novi član ni novi lastnik fjr 1300  2006l 

 

imam eno vprašanje,zanima me kje bi lahko dobil rabljene stranske kovčke za fjr 1300?

 

hvala lepa za odgovore lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp sem novi član ni novi lastnik fjr 1300  2006l 

 

imam eno vprašanje,zanima me kje bi lahko dobil rabljene stranske kovčke za fjr 1300?

 

hvala lepa za odgovore lp 

ebay?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp sem novi član ni novi lastnik fjr 1300  2006l 

 

imam eno vprašanje,zanima me kje bi lahko dobil rabljene stranske kovčke za fjr 1300?

 

hvala lepa za odgovore lp 

Kaj jih nisi dobil zraven motorja :glare: ?..čudno, mislim da so bili že serijsko sestavni del...... kot je rekel  "crasher" ebay

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj jih nisi dobil zraven motorja :glare: ?..čudno, mislim da so bili že serijsko sestavni del...... kot je rekel  "crasher" ebay

ja kovcki so bili zraven pa so sredi noči čudežno izginili iz garaže se dobro da je ostal motor ki je bil zaklenjen!

na ebay sem gledal pa nisem najdu nič pametnega:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kovcki so bili zraven pa so sredi noči čudežno izginili iz garaže se dobro da je ostal motor ki je bil zaklenjen!

na ebay sem gledal pa nisem najdu nič pametnega:(

trenutno ni nič v kompletu, če boš hotel ugodno kupit boš moral pač kupit ločeno levega ...desnega (p.s a so to tebi ukradli kovčke ali prejšnjemu lastniku?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!