Skoči na vsebino

Kvaliteta življenja


bernardek

kvaliteta življenja  

157 članov je glasovalo

  1. 1. ali ste zadovoljni z življenjem v naši državi

    • da
      50
    • ne
      107


Priporočene objave

Res da se v Yugi ni vse dobilo, bilo pa je veliko bolj lagodno in manj stresno življenje, tega danes ni več zaradi POHLEPA družbenih elit 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta življenja lahko pade tudi brez spremembe družbene ureditve, ampak kar z nerečo z mopedom ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si je kdo vzel čas in razmislil, kako nam je bilo v SFRJ in, kako nam je sedaj. Veliko ljudi pove, da so bili takrat drugačni časi z boljšo kvaliteto življenja. Tedaj so bili vsi zaposleni, zdravstvo je delovalo, prav tako šolstvo, dopustovali so vsi, ... Sedaj pa vsi vemo, kako je. Zanimivo je primerjati kvaliteto življenja takrat in sedaj. Zanimive ugotovitve pridejo na dan.

zdravstvo deluje tudi danes, takrat so zdravnikom, če si hotel kako boljšo storitev, nanosil ene robe... in presneto dober deluje, še preveč... za tak luksuz ko je pri nas bi marsikje šli na kolena..

kaj je zdaj narobe s šolstvom? razen da se študentje pasejo na študentskem statusu,.... in na napotnicah....

o dopustih pa rajši ne bi.... takrat niso bile popularne Grčija ipd ampak smo bili zadovoljni s sindikalno prikolco nekje v Istri... kaj pa zdaj? če ni nekje čez mejo, že nisi "in".....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravstvo se počasi seli v zasebni sektor (ne vem o nošenju kakšne robe govoriš, ne meni ne mojim staršem ni bilo nikoli potrebno podupovat zdravnikov), kar se tiče šolstva se ukinjajo programi, kvaliteta študija je po mojih opažanjih v zadnjih petih letih opazno padla; služb za malde ni in posledično vlečejo študij ter delajo razna bolj ali manj priložnostna dela/servisne storitve prek napotnic; so potisnjeni v status perkernih delavcev brez pravic

Ne boš verjela ampak poznam kar nekaj družin, ki jim komaj uspe odplačati položnice, kaj šele da bi razmišljali o dopustih...

Nižji srednji razdred trenutno najbolj trpi...ampak pajkica zavedaj se, da bo kriza kmalu začela tolčt tudi po višjem srednjem...

 

Še moja opažanja na uličnem nivoju: pojav družbenih patologij povezanih z krizo: predvsem pri urbanih mladih nižjega ter nižjih srednjih razredov; apatija, ki se kaže v pojavu družbenih patologij; porast uporabe drog, alkohola, nasilje itd.

Toliko o kvaliteti življenja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vsakdanje nabijanje o krizi je pripeljajo v krizo vse...predvsem krizo razmišljanja s svojo glavo....

in kdo je kriv za apatijo??

brezposelnost je zrasla samo na papirju, ker so kar naenkrat vsi iz napotnic šli na zavod...službe so, samo je pa kvaliteta današnje generacije pod nivojem ... in ne mi da je kriv šolstvo za to...

 

ej dejmo iz "krize " kaj potegnit, ne samo apatije .... obstaja tudi precej priložnosti a ne? mislim s tem tudi na nova delovna mesta.... najboljš je jokcat pa se smilit sam sebi...

 

tud jaz poznam precej takih ki imajo komaj za položnice ... kakšne položnice???

 

in droge... verjetno zastonj da jih je toliko??

 

moje mnenje je pač tako, da toliko nezadovoljstva nad vsem, s čimer nas futrajo mediji vsak dan je posledica tega da nihče več ne razmišlja s svojo glavo, poslušamo samo še kdo je komu kaj ukradel, koga so zaprli ... nihče pa se ne vpraša, kako je lahko en posameznik to naredil brez pomoči drugih, birokratov ki še vedno veselo delajo svojo delo....

 

bljak...  čisto preveč nepotrebnega pesimizma....mogoče pa obstaja tudi kaj lepega v tej dolini šentflorjanski? mogoče je pa lajf vseeno lep a ne?

 

kriza je in bo ostala, torej se moramo mi prilagajati kriti ne kriza nam....

 

evo poročila so se začela... in kot vedno dosedaj, s slabo vestjo... ja nič čudnega potem a ne???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta življenja?

 

Za previligirano peščico verjetno precej bolje. 

Za tiste, ki imajo relativno dobre službe, solidno in verjetno lepo.

Za nezaposlene in tiste z minimalnimi plačami in penzijami katastrofalno in teh je na žalost daleč največ.

 

Sam se imam lepo, kako dolgo pa bo tako - ne vem. Upam, da čim dlje.

Kliknil sem NE, ker je moje splošno mnenje, da gre vse navzdol. Mladina nima dela, socialne in zdravstvene pravice se manjšajo. Penzije navzdol, politične odločitve pa napačne.(večina)

In nič ne kaže na bolje. Žal mi je za mlado generacijo, ker nima neke vizije, vsaj večina. (delo za določen čas, preko študenta, pravega dela pa ni) Le ziher delo, da človeku vizijo in upanje v prihodnost  in ne delo tu in tam.

Resnično upam, da se bo kaj spremenilo. Na bolje.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

moje mnenje je pač tako, da toliko nezadovoljstva nad vsem, s čimer nas futrajo mediji vsak dan je posledica tega da nihče več ne razmišlja s svojo glavo, poslušamo samo še kdo je komu kaj ukradel, koga so zaprli ... nihče pa se ne vpraša, kako je lahko en posameznik to naredil brez pomoči drugih, birokratov ki še vedno veselo delajo svojo delo....

 

bljak...  čisto preveč nepotrebnega pesimizma....mogoče pa obstaja tudi kaj lepega v tej dolini šentflorjanski? mogoče je pa lajf vseeno lep a ne?

 

kriza je in bo ostala, torej se moramo mi prilagajati kriti ne kriza nam....

 

 

 

Z tem se 100% strinjam, treba je mislit pozitivno, delat in si trudit ustvarit življenje kot ga sami hočemo živeti. To velja predvsem za nas mlade. 

Ampak hkrati pa morao ohraniti socialni čut...pomagat eden drugemu...in poskušat razumet tiste, ki jih je trenutna socialno-ekonomska situacija prizadela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vsakdanje nabijanje o krizi je pripeljajo v krizo vse...predvsem krizo razmišljanja s svojo glavo....

in kdo je kriv za apatijo??

brezposelnost je zrasla samo na papirju, ker so kar naenkrat vsi iz napotnic šli na zavod...službe so, samo je pa kvaliteta današnje generacije pod nivojem ... in ne mi da je kriv šolstvo za to...

 

ej dejmo iz "krize " kaj potegnit, ne samo apatije .... obstaja tudi precej priložnosti a ne? mislim s tem tudi na nova delovna mesta.... najboljš je jokcat pa se smilit sam sebi...

 

tud jaz poznam precej takih ki imajo komaj za položnice ... kakšne položnice???

 

in droge... verjetno zastonj da jih je toliko??

 

moje mnenje je pač tako, da toliko nezadovoljstva nad vsem, s čimer nas futrajo mediji vsak dan je posledica tega da nihče več ne razmišlja s svojo glavo, poslušamo samo še kdo je komu kaj ukradel, koga so zaprli ... nihče pa se ne vpraša, kako je lahko en posameznik to naredil brez pomoči drugih, birokratov ki še vedno veselo delajo svojo delo....

 

bljak...  čisto preveč nepotrebnega pesimizma....mogoče pa obstaja tudi kaj lepega v tej dolini šentflorjanski? mogoče je pa lajf vseeno lep a ne?

 

kriza je in bo ostala, torej se moramo mi prilagajati kriti ne kriza nam....

 

evo poročila so se začela... in kot vedno dosedaj, s slabo vestjo... ja nič čudnega potem a ne???

 

Torej samo nehajo naj objavljati slabe novice pa bo vse lepo? :D /sarcasmoff

 

Najprej tole, če ti ne občutiš krize še ne pomeni, da krize ni. Marsikoga je tale kriza hudo konkretno prizadela in spravila na rob preživetja in žal niti najmanj po njihovi krivdi. 

 

Med tiste ki jih je kriza konkretno ruknila (malce nadpovprečna plača se je prepolovila), če ne že ravno spravila na rob preživetja sem tudi sam. Nikoli nisem bil mahnjen na denar in sem svoje delo opravljal strokovno in korektno, tako da je bilo dovolj za normalno življenje in še kakšen priboljšek. No kriza in propad gradbeništva je privedel do tega, da so v nekaterih segmentih naročila upadla za več kot 80%. Na srečo nismo bili nikoli odvisni od državnih projektov in je nekako ratalo preživeti.

 

Po drugi strani pa sem še tisto minimalno denarja, ki ga je bilo raje vložil v nadgradnjo znanja, vpisal še en študij in se vrgel v izobraževanje. Na srečo se je obrestovalo in lahko sedaj, za razliko od nekaterih preteklih preteklih let, ko je bilo vprašanje ali se bo prišlo skozi mesec, računam da je dela dovolj za kakšne pol leta v naprej. Za več od tega garancije ni. Ampak me ne skrbi, jaz sem iz te krize potegnil zelo veliko. Ogromno novega znanja, na področju, ki ga opravljam sem postal strokovnjak in vidim, da lahko speljem skozi praktično vsak projekt, ki se ga lotim.

 

Pričakovati pa od vseh ljudi, tudi npr. tistih, ki so po 35 let delali za trakom in izgubili vse, ker je pač menedžerki odkup klavrno propadel pa je malce utopično in civilizirana družba je civilizirana ravno zaradi tega ker zna poskrbeti tudi za tiste, ki v nekem trenutku ne morejo poskrbeti zase (sem ne vključujem tistih nekaj odstotkov lenob, ki bodo vedno obstajali). Brez tega nismo civilizacija ampak velja samo preživetje najmočnejšega in ko bodo tisti, ki nimajo več kaj izgubiti vzeli zakon v svoje roke bo hudo pestro. 

 

Torej trpati vse v isti koš ni nikoli ne produktivno še manj pa fer. Kvaliteta življenja je padla in to je dejstvo. Delno tudi zaradi tega ker je bila pretekla rast prehitra in ni temeljila na realnih osnovah ampak bolj ali manj samo na finančnih mahinacijah. Zagovarjam nekaj več samokontrole pri vsakem posamezniku, predvsem pa veliko več kontrole nad finančnimi inštitucijami, ki so za moje pojme glavni krivec tele "krize".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Kvalitetno življenje. Vsak si ga predstavlja drugače. Nekdo si ga zamišlja kot celodnevno garanje, drugi kot celodnevno ležanje. Jaz mislim, da moraš za svoje garanje biti primerno plačan, vendar moraš imeti tudi svoj prosti čas za odklop.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si imun na debilizem in pokvarjenost vseh vrst -  ja,  potem ti je lahko v tej državi res lepo :hmm: . Drgač pa ja, velja biti zmeren optimist  .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......o, samo je pa kvaliteta današnje generacije pod nivojem ... in ne mi da je kriv šolstvo za to...

 

 

 

Komentar na zgoraj: To se pa še kako strinjam s tabo. Gledam današnjo "študentarijo", ki prihaja delat....90% so malo "ne vem kako naj se primerno izrazim"....no..imajo 3 leve roke. Ne vem...v mojih "časih", če si šel delat, si šel delat, ne pa meglo mešat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje sem napisala da mene kriza ni prizadela? kaj naj zdaj se ruknem skoz  okno zaradi tega?

 

nehimo stokat vsi skup....

no comment ... oz. -  :lol1: ..

kvaliteta življenja ? a zdej al pol k crknem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no comment ... oz. -  :lol1: ..

kvaliteta življenja ? a zdej al pol k crknem?

:kva1:  pozabla :lol1: loh me kdo porine.....

sam moja kvaliteta življenja je zdele itak u ...... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta življenja je, če imaš tisto, kar ti nihče ne more vzeti...

To pa so, nepozabna moto potepuška doživetja!!

 

Pred časom je umrl en bogat občan... :O:hmm:

...in ne boš verjel, a veš da je vse premoženje pustil tle in ponižno odšel drugo dimenzijo! :O :yes:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaliteta življenja?

 

V yugi sem delal 8h + kak fuš popoldan.

V samostojni SLO, ko so bli še SIT-i, je bila moja zadnja plača 180.000 sit. ( 750€ )

Danes je moja plača cca. 1400€ !

 

Delal sem takrat, delam tudi danes. V čem je razlika?

 

Elite so v svoje žepe spravljale takrat, to delajo tudi danes. Takrat se je o tem manj vedelo in manj javno govorili. Danes si "neodvisni novinarčki" jemljejo pravico, da lahko vsakega olupijo in mu gledajo pod kožo. Pa da ne bo kdo mislil, da delajo to za dobro naroda. Delajo, ker se moraqjo reveži prodajati na trgu informacij, da lahko preživijo.

 

Kvaliteta življenja je to, da ( govorim za sebe ) ima človek neko določeno količino znanj in izobrazbo. Tako je več ali manj neodvisen od trenutnih dogajanj in lahko, spet več ali manj, relativno hitro najde novo delo, če izgubi drugo.

 

Sam sem v svojih 25 letih dela zamenjal kar nekaj delodjalcev ( iz takih in drugačnih razlogov ) . Če me jutri sedanji ne rabi več, vem kaj bom pojutrišnjem.

 

Med tem pa izkoristim vsako prosto uro ali dan, da se furkam z mopijem naokrog, videvam stvari, ki jih še nisem, spoznavam nove ljudi, skratka "ne kompliciram preveč", ne sekiram se. če nimam zadnje modne čelade in zadnjega modela rokavic, ne sekiram se ker je moped star 8 let, skratka s tem kar je naredim največ kar se da.

 

Je pa tudi res, da se od samega jamranja - kako je hudo, kako nas lupijo in kako eni kradejo ( nam pa to ni dano ) - kvaliteta ne bo nič boljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Kvaliteta življenja je to, da ( govorim za sebe ) ima človek neko določeno količino znanj in izobrazbo. Tako je več ali manj neodvisen od trenutnih dogajanj in lahko, spet več ali manj, relativno hitro najde novo delo, če izgubi drugo.

 

 

 

Se absolutno strinjam, da je kvalitetno življenje tisto, ki ti omogoča podobno neodvisnost, kot si jo opisal. Moje mnenje je, da pa se je ravno takšna neodvisnost v zadnjih letih močno zmanjšala. Nekaj seveda tudi na račun tega, da smo postali razvajeni in odvisni od marsikakšne nepotrebne bedarije in je ta kriza nekaterim bila iztočnica, da naredijo/mo malce samorefleksije kaj je v življenju pomembno in kaj ne in kaj človek zares potrebuje za kvalitetno življenje. 

 

Ampak poglavitni problem ni v nas, ki smo se na račun krize morali kakšni zadevi odreči, kje sprejeti kakšen kompromis in se prilagoditi. Neodvisnost, kot jo opisuješ se je najbolj zmanjšala pri tistih, ki bi jo najbolj potrebovali, pri tistih z najnižjimi prihodki in tudi najnižjo izobrazbo in ki se tudi najtežje prilagajajo. To so lahko izjemno pridni ljudje pripravljeni težko garati a jim pač ni dano, da bi brez večjih težav zaobjemali hitre spremembe v družbi. In če ne upoštevamo tega tudi oni ne bodo upoštevali ničesar, ko ne bodo več imeli ničesar izgubiti. Ali je tako težko pomisliti, da nismo vsi enaki, da se ne prilagajamo vsi enako hitro in ali si zaradi tega pač ne zaslužijo neke minimalne kvalitete življenja?

 

Point je samo v tem, da če nam nekaj uspe torej se prilagoditi in ohraniti neko kvaliteto življenja to še zdaleč ne pomeni, da so tega sposobni vsi drugi, in če večini to ne uspe je z družbo oz. njenimi cilji nekaj narobe. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentar na zgoraj: To se pa še kako strinjam s tabo. Gledam današnjo "študentarijo", ki prihaja delat....90% so malo "ne vem kako naj se primerno izrazim"....no..imajo 3 leve roke. Ne vem...v mojih "časih", če si šel delat, si šel delat, ne pa meglo mešat.

 

Se delno strinjam s teboj, vendar nikakor ne smemo zanemarjati šolstva pri tem. Problem je v tem da ko fant/punca enkrat pride do faksa brez osnovnega razmišljanja da brez nič ni nič, vse skupaj pa je še poslabšano z dejstvom da so učenci in dijaki zaščiteni bolj kot izumirajoče vrste, ni več veliko mnevrskga prostora. Zakaj to pišem, ker se še vključen v ta sistem (študent) in sem lahko spremljal kako se je spreminjalo šolstvo (v mislih imam osnovne in srednje šole) in v približno slabih desetih oziroma štirih petih za srednje šole letih so se zadeve tako poslabšale da se lahko le držim za glavo.

Je pa problem veliko bolj kompleksen in vključuje tudi starše, medije, ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jodlarjem je nabrž "malce" lažje kot nam .... Vse je stvar sistema; mu je ali pa ni mar za posameznika obče. No, za SLO državo je to zgolj retorično vprašanje  :bum: .

Še link do "statistike":

http://www.siol.net/novice/svet/2013/07/zakaj_je_avstrija_bogatejsa_od_slovenije.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se absolutno strinjam, da je kvalitetno življenje tisto, ki ti omogoča podobno neodvisnost, kot si jo opisal. Moje mnenje je, da pa se je ravno takšna neodvisnost v zadnjih letih močno zmanjšala. Nekaj seveda tudi na račun tega, da smo postali razvajeni in odvisni od marsikakšne nepotrebne bedarije in je ta kriza nekaterim bila iztočnica, da naredijo/mo malce samorefleksije kaj je v življenju pomembno in kaj ne in kaj človek zares potrebuje za kvalitetno življenje. 

 

Ampak poglavitni problem ni v nas, ki smo se na račun krize morali kakšni zadevi odreči, kje sprejeti kakšen kompromis in se prilagoditi. Neodvisnost, kot jo opisuješ se je najbolj zmanjšala pri tistih, ki bi jo najbolj potrebovali, pri tistih z najnižjimi prihodki in tudi najnižjo izobrazbo in ki se tudi najtežje prilagajajo. To so lahko izjemno pridni ljudje pripravljeni težko garati a jim pač ni dano, da bi brez večjih težav zaobjemali hitre spremembe v družbi. In če ne upoštevamo tega tudi oni ne bodo upoštevali ničesar, ko ne bodo več imeli ničesar izgubiti. Ali je tako težko pomisliti, da nismo vsi enaki, da se ne prilagajamo vsi enako hitro in ali si zaradi tega pač ne zaslužijo neke minimalne kvalitete življenja?

 

Point je samo v tem, da če nam nekaj uspe torej se prilagoditi in ohraniti neko kvaliteto življenja to še zdaleč ne pomeni, da so tega sposobni vsi drugi, in če večini to ne uspe je z družbo oz. njenimi cilji nekaj narobe. 

 

 

družba so ljudje! posamezniki...nekaj je narobe z ljudmi !zakaj morajo biti vedno krivi drugi za vse? v tem primeru cilji družbe? kdo jih postavlja? posamezniki, torej mi vsi! ja vsi si zaslužijo minimalno kvaliteto življenja, ampak nič ni dano, vse je treba tako ali drugače prislužiti... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal preveč poenostavljaš zadeve- tipični funkcionalizem.

Družba je več kot zgolj skupek posameznikov...ljudje si vsaj deloma delimo iste sisteme vrednot, norm, kulture (v smislu obrazcev po kateri se ravnamo vključno z jezikom), itd. Tisto čemur praviš cilji družbe navadno niso produkt konsenza ampak predvsem sledijo agendi struktur, ki akumulirajo družbeno moč. Npr: direktor nekega podjetja ima zagotovo večjo moč odločati o ˝ciljih družbe˝ kot delavec za trakom oz. moja 89 letna že davno upokojena stara mama.

Poleg tega vsi ljudje v družbi nimajo enakih izhodišč, ki jim omogočajo doseči dololčen družbeni status z določeno stopnjo družbene moči...sploh v Slvenski nepotizmu ˝naklonjeni˝ ddružbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res je, družba je več kot le skupek posameznikov. Definitivno.

 

Če pa je družba, oziroma tisti, ki se imajo za poklicane usmerjati to družbo .............. IZGUBILI KOMPAS ............ kaj od ciljev je ostalo posamezniku?

 

Je eden omenil direktorja firme! Ja. Fino.

 

Če ta "direktor", nima vizije, ciljev in razvoja svoje firme ................... bo v zelo kratkem času .................. POGREB.

 

Torej mora imeti vsak posameznik vizijo in cilje, kaj bo sam s seboj - pač v neki družbi in sistemu - seveda pa tudi obratno, družba predvsem pa "vodstvo" mora imeti cilje in vizijo, kaj z vsem danim ljudskim potencialom  posameznikov početi.

 

Če te vzajemnosti NI .................. smo - kjer smo.

 

In ja, koliko in kaj - posameznik rabi - da lahko kvalitetno bivakira?

 

Sem enkrat že nekje napisal, da smo vsi enaki le prvih pet minut - ko ven iz mame pademo - potem se začnejo razlike in diferenciacija, pač glede na to v kakšno okolje je kdo padel.

 

In res je - nimamo vsi enakih izhodišč, res pa tudi je, da nimamo vsi enakih potencialov.

 

In seveda prav je tako. Ne morejo vsi biti šefi, ne moreo vsi biti piloti in ne vsi dohtarji. Družba sistem rabi in potrebuje vse. Od snažilke, peka, krojača, mehanika, računovodje, smetarja, .......................... skratka vse.  Seveda vse v pravih količinah, glede na sistem in obseg.

 

Spet pa prideš do tega, da če "družba" nima vizije in strategije, ne more planirati koliko česa rabi in kdaj. Tako imamo XY preveč določenih profilov, ki niso nikakor zaposljivi - tudi če bi delo bilo - in XY profilov, katere sistem nujno rabi - pa jih NI. Da dobiš in usposobiš nek profil / ni stvar 5-ih minut, pač pa generacije ali dveh.

Če danes vemo, da nam manjka 1000 dohtarjev, rabi sistem najmanj 8 let, da jih sproducira. Ker pa je veliko vprašanje ( levi ali desni ali sredinski ali vsi skup ) kaj bo čez 8 let ................ nihče ne naredi NIČ, in vse skupaj izgleda vedno kot gasilska vaja. Vsi samo in le gasijo sprotne požare, in vedno vsakega vsaka situacija preseneti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaa ...eeee...

Je fajn kvalitetno živet, čeprav pogosto ne gre. Zdaj pa - kaj je kvalitetno?

Sem v zadnjih časih pogosto zavidal možakarjem, ki so bosi nekje v senci lovili ribe. Pa sem zadevo še malo odložil.

Saj ni tako težko razumet, kajneda,

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaa ...eeee...

Je fajn kvalitetno živet, čeprav pogosto ne gre. Zdaj pa - kaj je kvalitetno?

Sem v zadnjih časih pogosto zavidal možakarjem, ki so bosi nekje v senci lovili ribe. Pa sem zadevo še malo odložil.

Saj ni tako težko razumet, kajneda,

rrrr

 

Točno tako.  Kaj je - kvaliteta?

 

Morda to, da pokličem "Kmeta2", Igorja, MZ-ja, Klimbro in še koga, se zmenimo za pir  tu ali tam, se dobimo in počvekamo. Pa ne na temo - oh kako težko nam je, ampak kaj kar tako - kako se kdo ima, kaj počne, kakšne plane ima in tako naprej.

 

Ali pa ko se s sosedom, potem ko sva podelala in obrezala kako skupno živo mejo na skupni meji - sedeš dol in spiješ kavo. Namesto da ga ganjam po sodnijah, da mi njegova zelenjava senco dela.

 

Pa, da na davkarijo ne pošiljam kopij računov, da ne ovajam sosedovih fušarjev davkariji in tako naprej.

 

To je ena od kvalitet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako.  Kaj je - kvaliteta?

 

Morda to, da pokličem "Kmeta2", Igorja, MZ-ja, Klimbro in še koga, se zmenimo za pir  tu ali tam, se dobimo in počvekamo. Pa ne na temo - oh kako težko nam je, ampak kaj kar tako - kako se kdo ima, kaj počne, kakšne plane ima in tako naprej.

 

Ali pa ko se s sosedom, potem ko sva podelala in obrezala kako skupno živo mejo na skupni meji - sedeš dol in spiješ kavo. Namesto da ga ganjam po sodnijah, da mi njegova zelenjava senco dela.

 

Pa, da na davkarijo ne pošiljam kopij računov, da ne ovajam sosedovih fušarjev davkariji in tako naprej.

 

To je ena od kvalitet.

 

točno to papež!!! :OK:

 

kaj je zame kvaliteta življenja? 

 

da lahko počnem to kar si želim in me to dela še bolj srečnega!  Tako kot je papež rekel, ga ni lepšega, kot poklicati dobre prijatelje, z njimi spit pijačo in počvekati :grim

Zaenkrat lahko rečem da živim zelo kvalitetno in tako naj tudi ostane!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!