Skoči na vsebino

Kvaliteta življenja


bernardek

kvaliteta življenja  

157 članov je glasovalo

  1. 1. ali ste zadovoljni z življenjem v naši državi

    • da
      50
    • ne
      107


Priporočene objave

On 23. 5. 2016 at 10:35 AM, Manta said:

Life is meant to be lived, not sold to the highest bidder.

si velja zapomnit :worship:

 

On 23. 5. 2016 at 1:06 PM, DAMI34 said:

Smešno pa je, (ker denar je imaginaren, sam nekje ga je potrebno natisniti) več ljudi kot zaposliš, bolj kot jim dvigneš plače, več se bo pobralo na davkih, več bo mela država in lahko bo subvencinirala izgubo podjetjem, ki nimajo denarja za visoke plače. Evo krog sklenjen, vsi srečni.

Da ne omenim še dodatnega dobička: več bo imel folk, bolj bo zapravljal, pogojno bo pomagal podjetjem k boljši prodaji.

Evo matematike, več je več, manj je pa samo manj. :P

in ko bi prišlo do tega, da bi ljudje generalno imeli boljše plače, bi prišlo tudi do tega, da bi trgovci ugotovili, zakaj bi npr. kruh prodajali za 2 EUR če ga lahko za 4 EUR... enako ostalo. in potem kar naenkrat prideš do tega, da imaš sicer lahko višjo plačo vendar zanjo ne moreš hkrati dobit tudi več dobrin. in če dobro razmisliš, lahko ugotoviš, da nam vsem dotično niti ni tako zelo tuje

meni gre večkrat po glavi, kako zelo enostavno bi bilo, če bi znali bit bolj skromni. že Bob je ugotovil: "Money is number and numbers never end. If it takes money to be happy, your search for happiness will never end." in mu dam kar prav. edino še praksa me mal jebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od petka do nedelje bom imel bolj kakovostno življenje, pol sem pa spet na suhem kruhu!  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, domina pravi:

si velja zapomnit :worship:

 

in ko bi prišlo do tega, da bi ljudje generalno imeli boljše plače, bi prišlo tudi do tega, da bi trgovci ugotovili, zakaj bi npr. kruh prodajali za 2 EUR če ga lahko za 4 EUR... enako ostalo. in potem kar naenkrat prideš do tega, da imaš sicer lahko višjo plačo vendar zanjo ne moreš hkrati dobit tudi več dobrin. in če dobro razmisliš, lahko ugotoviš, da nam vsem dotično niti ni tako zelo tuje

meni gre večkrat po glavi, kako zelo enostavno bi bilo, če bi znali bit bolj skromni. že Bob je ugotovil: "Money is number and numbers never end. If it takes money to be happy, your search for happiness will never end." in mu dam kar prav. edino še praksa me mal jebe.

ti pa tut znaš vse pokvarit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, solorider said:

od petka do nedelje bom imel bolj kakovostno življenje, pol sem pa spet na suhem kruhu!  :kva2:

A ti tud greš v Žiri na 40 letnico? :eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

A ti tud greš v Žiri na 40 letnico? :eek:

na jug!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čevapi v ustah in pirom v roki bom v petek in soboto mislil...

 

kako bom naslednjega spravil po grlu...

Kvalitetno, ni kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, solorider pravi:

od petka do nedelje bom imel bolj kakovostno življenje, pol sem pa spet na suhem kruhu!  :kva2:

Boš tam , kot prejšnji vikend? Ja tudi jaz bom kvalitetno preživel vikend :cool:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovni problem je, da ima premalo ljudi preveč denarja oz. preveč ljudi premalo denarja ... denar mora krožiti ... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovni problem je, ker ni nikoli dosti... in nismo zadovoljni s tem kar imamo...

Če maš 1000 eur jih hočeš 10000, če maš 10000 jih hočeš 100000...

Če maš hondo dominator, hočeš versys, če maš versys, hočeš Mt 09 T, če maš Mt 09 hočeš BMW XR...

And it goes on... and on..and on...

Najbolj srečen pa je en pastir na planini, ki ima samo sendvič, palico, pa 10 krav...mir in naravo in se ne obremenjuje z materijalnimi stvarmi!

Denar ni še nikogar osrečil...prej je breme, ki se ga ne zavedaš!

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

Osnovni problem je, ker ni nikoli dosti... in nismo zadovoljni s tem kar imamo...

Če maš 1000 eur jih hočeš 10000, če maš 10000 jih hočeš 100000...

Če maš hondo dominator, hočeš versys, če maš versys, hočeš Mt 09 T, če maš Mt 09 hočeš BMW XR...

And it goes on... and on..and on...

Najbolj srečen pa je en pastir na planini, ki ima samo sendvič, palico, pa 10 krav...mir in naravo in se ne obremenjuje z materijalnimi stvarmi!

Denar ni še nikogar osrečil...prej je breme, ki se ga ne zavedaš!

Želim samo pošteno plačilo za svoje delo, fer odnos do prijateljev in takšnega si želim nazaj  itd..... toda to je utopija , saj vem .....

Postal bom sebičnež , kot skoraj vsi ostali .......

Kvaliteto življenja si bom s tem zelo popravil !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, skalar36 pravi:

Osnovni problem je, ker ni nikoli dosti... in nismo zadovoljni s tem kar imamo...

Če maš 1000 eur jih hočeš 10000, če maš 10000 jih hočeš 100000...

Če maš hondo dominator, hočeš versys, če maš versys, hočeš Mt 09 T, če maš Mt 09 hočeš BMW XR...

And it goes on... and on..and on...

Najbolj srečen pa je en pastir na planini, ki ima samo sendvič, palico, pa 10 krav...mir in naravo in se ne obremenjuje z materijalnimi stvarmi!

Denar ni še nikogar osrečil...prej je breme, ki se ga ne zavedaš!

Ne meči vse v en koš, meni konkretno je dovolj, da imam vse koliko toliko porihtano, da nisem lačen, da se lahko kam zapeljem z motorjem ... lahko bi poleg službe delal še marsikaj, vendar mi je moj prosti čas več vreden kot kup denarja nekje na banki ...

P.S.: Če te denar obremenjuje ga lahko nakažeš na moj TR :P ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, boych said:

 

P.S.: Če te denar obremenjuje ga lahko nakažeš na moj TR :P ...

Dej TRR, tistih 3,56 eur ke še imam dobiš...

 

14 minutes ago, Kmet2 said:

Želim samo pošteno plačilo za svoje delo, fer odnos do prijateljev in takšnega si želim nazaj  itd..... toda to je utopija , saj vem .....

Postal bom sebičnež , kot skoraj vsi ostali .......

Kvaliteto življenja si bom s tem zelo popravil !

:nono:

Ne, ne. Ne gre to tako.

Če imaš 2 motorja za cca 20 K pa še enega prikoličarja za ? Ter auto za vsaj 15 K, potem verjetno dobiš pošteno plačilo za svoje delo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Dej TRR, tistih 3,56 eur ke še imam dobiš...

 

:nono:

Ne, ne. Ne gre to tako.

Če imaš 2 motorja za cca 20 K pa še enega prikoličarja za ? Ter auto za vsaj 15 K, potem verjetno dobiš pošteno plačilo za svoje delo?

 

Narobe sklepaš! Moje plačilo za redno službo je mizerno oz primerljivo vsem navadnim delavcem ........

Motorji in še kaj pa so plod popoldanskega dela (celodnevnega dela ) kredita, zavarovanj  itd .....

Skalar ni vse zlato kar se sveti ....

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v glavnem, delo na črno je biznis, neplačevanje davkov od tega tudi, in potem so politiki krivi za vse.... kaj če bi si kvalitetno življenje uredili tako, da ne bi vsi ostali trpeli zaradi takih, ki mislijo da lahko delajo kar hočejo? drugi  pa plačujemo za njuihovo nonšalantnost in umetno nedolžnost .... in  ne, ni to iznajdljivost, to je čista kraja

današnji dan je kvaliteten, sploh če se kvalitetno userješ že navsezgodi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, pajkica pravi:

današnji dan je kvaliteten, sploh če se kvalitetno userješ že navsezgodi :)

Hvalabogu, vsaj s tem nimam problemov....

... Poštenega plačila za svoje delo ni !

Delodajalec ti bi hotel dati čimmanj, mi pa bi želeli čimveč, potem je pa vse odvisno od pogajalskega izhodišča.... Koliko je takih kadrov, reference, znanje, poznavanje ljudi v branži ... marsikaj vpliva na plačo... Če si navaden delavec, so ta izhodišča zelo nizka in šibka, na žalost.... Vendar tako pač je.... 

Drugače pa, kaj je motor in avto za 35k€.... Seveda je to za marsikoga veliiiko, toda če računamo vse skupaj, je to nekje v mejah povprečja... Ni se treba sive ekonomij in sličnih zadev... 

30 let x 12 mesecev = 360 plač

360 x 1.024 ( povpr. neto plača ) = 368.640 € x 2 ( partnerka ) = 737.280 €

Odbij nakup stanovanja, mesečne stroške in ostane kar nekaj denarja.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kajenje : 30 let x 3,40 € ( 1 škatla/dan ) = 37.230 €

Eto, samo ker Kmet2 ne kadi bi si lahko samo s to razliko kupil motorje in avto... Popijemo tudi ne preveč, da bi bil to nek velik strošek.

Drugače pa je na MS malo takih, ki imajo minimalno ali povprečno plačo, drugače si ne bi kupovali motorjev ;-)

Se pravi, da lahko računamo mesečno plačo nekje 1.500 € in hitro pridemo v 30 letih na 1 Mio €.

A štekaš ????

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Kmet2 said:

Narobe sklepaš! Moje plačilo za redno službo je mizerno oz primerljivo vsem navadnim delavcem ........

Motorji in še kaj pa so plod popoldanskega dela (celodnevnega dela ) kredita, zavarovanj  itd .....

Skalar ni vse zlato kar se sveti ....

No imaš vsaj možnost "fušat" (po domače). Če drugega ne, imaš tako službo, ki ti omogoča da v prostem delovnem času še zaslužiš kak dinar. Plača ni vse plačilo. Slovenci v naši državi imamo veliko stvari "zastonj", ki niso primerljive z ostalim svetom. Ravno včeraj je bil pri meni Američan , ki že 2 leti živi v Slo. Je rekel, da ne gre več nazaj, da je tukaj veliko bolje...nekaj mora biti na tem.

Če pa pogledam ljudi z minimalcem - ga imam v bližnjem sorodstvu- Avto na kredit za 20k, motor na kredit za 8 k. Vsak vikend mora it vsaj na "konec sveta" , da je srtečen. Normalno, da je brez denarja.

Jaz imam nakazanih 680 eur. S tem, da vsak mesec prihranim vsaj 400 eur. Stroškov skorajda nimam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, skalar36 pravi:

No imaš vsaj možnost "fušat" (po domače). Če drugega ne, imaš tako službo, ki ti omogoča da v prostem delovnem času še zaslužiš kak dinar. Plača ni vse plačilo. Slovenci v naši državi imamo veliko stvari "zastonj", ki niso primerljive z ostalim svetom. Ravno včeraj je bil pri meni Američan , ki že 2 leti živi v Slo. Je rekel, da ne gre več nazaj, da je tukaj veliko bolje...nekaj mora biti na tem.

Če pa pogledam ljudi z minimalcem - ga imam v bližnjem sorodstvu- Avto na kredit za 20k, motor na kredit za 8 k. Vsak vikend mora it vsaj na "konec sveta" , da je srtečen. Normalno, da je brez denarja.

Jaz imam nakazanih 680 eur. S tem, da vsak mesec prihranim vsaj 400 eur. Stroškov skorajda nimam.

Yp, s tem se pa več kot strinjam ...

Mi smo pravi amerikanci za Amerikance !!! Ne bi živel v USA, pa če ne vem kaj... Tam imajo še dodatni problem... Večja kot je plača, več obveznosti imaš in posledično več stroškov... pravic nobenih, če si na dnu se boš od tam presneto težko dvignil, če imaš denar si pač Bog... Zgodba o Feniksu je pač samo zgodba... Tudi jaz poznam nekaj ljudi z minimalcem, tolčejo krompir in kar pridelajo na najetem vrtu, stanovanje v Fužinah  kupljeno po  Jazbinškovem zakonu, ampak nov VW Golf se mora vedno šajnati, ko pride ven, v nedeljo pred garažo in glancanje... za nafto tako nič ne ostane... 4 x na leto v Bosno in čao... 5 let star avto, 10.000 km. jebem ti tak lajf .... Pa jim ni nič hudega pravijo... 

Se pravi smo spet pri željah in pričakovanjih... Eni so zadovoljni s krompirjem, drugi tripamo na meso...

Ajde, dosta više, za dons sem bil pa res že prepameten.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, pajkica pravi:

v glavnem, delo na črno je biznis, neplačevanje davkov od tega tudi, in potem so politiki krivi za vse.... kaj če bi si kvalitetno življenje uredili tako, da ne bi vsi ostali trpeli zaradi takih, ki mislijo da lahko delajo kar hočejo? drugi  pa plačujemo za njuihovo nonšalantnost in umetno nedolžnost .... in  ne, ni to iznajdljivost, to je čista kraja

današnji dan je kvaliteten, sploh če se kvalitetno userješ že navsezgodi :)

Maš vse vzvode , da na davčno prijaviš  nepravilnosti , ki misliš da se dogajajo, tako si boš popravila kvaliteto.......

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

No imaš vsaj možnost "fušat" (po domače). Če drugega ne, imaš tako službo, ki ti omogoča da v prostem delovnem času še zaslužiš kak dinar. Plača ni vse plačilo. Slovenci v naši državi imamo veliko stvari "zastonj", ki niso primerljive z ostalim svetom. Ravno včeraj je bil pri meni Američan , ki že 2 leti živi v Slo. Je rekel, da ne gre več nazaj, da je tukaj veliko bolje...nekaj mora biti na tem.

Če pa pogledam ljudi z minimalcem - ga imam v bližnjem sorodstvu- Avto na kredit za 20k, motor na kredit za 8 k. Vsak vikend mora it vsaj na "konec sveta" , da je srtečen. Normalno, da je brez denarja.

Jaz imam nakazanih 680 eur. S tem, da vsak mesec prihranim vsaj 400 eur. Stroškov skorajda nimam.

Fušat svojega foha ne smem , sem podpisal konkurenčno klavzulo ali nekaj takšnega so spesnili .....

Ja odelam 8 ur , pred nesrečo pa sem bil dežurni 24 ur na dan 1 teden v mesecu in ko si ti lepo spal ponoči ko so se lomile veje pod ledom sem jaz delal po 16h skupaj in imel fraj en vikend na mesec .

Še enkrat ni vse zlato kar se sveti .

Za ZDA se pa ne bi strinjal , imam prijatelja ki je živel  tam in mi je rekel da bi ostal tam . 100 ljudi 100 čudi ......je pa res , da je spadal pod dobro plačan kader.....

Pridn si , pa ne mi bučk prodajat , vemo da si vsi privatniki nakazujejo minimalca ....le zakaj ......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, HD-Dyna pravi:

Hvalabogu, vsaj s tem nimam problemov....

... Poštenega plačila za svoje delo ni !

Delodajalec ti bi hotel dati čimmanj, mi pa bi želeli čimveč, potem je pa vse odvisno od pogajalskega izhodišča.... Koliko je takih kadrov, reference, znanje, poznavanje ljudi v branži ... marsikaj vpliva na plačo... Če si navaden delavec, so ta izhodišča zelo nizka in šibka, na žalost.... Vendar tako pač je.... 

Drugače pa, kaj je motor in avto za 35k€.... Seveda je to za marsikoga veliiiko, toda če računamo vse skupaj, je to nekje v mejah povprečja... Ni se treba sive ekonomij in sličnih zadev... 

30 let x 12 mesecev = 360 plač

360 x 1.024 ( povpr. neto plača ) = 368.640 € x 2 ( partnerka ) = 737.280 €

Odbij nakup stanovanja, mesečne stroške in ostane kar nekaj denarja.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kajenje : 30 let x 3,40 € ( 1 škatla/dan ) = 37.230 €

Eto, samo ker Kmet2 ne kadi bi si lahko samo s to razliko kupil motorje in avto... Popijemo tudi ne preveč, da bi bil to nek velik strošek.

Drugače pa je na MS malo takih, ki imajo minimalno ali povprečno plačo, drugače si ne bi kupovali motorjev ;-)

Se pravi, da lahko računamo mesečno plačo nekje 1.500 € in hitro pridemo v 30 letih na 1 Mio €.

A štekaš ????

kva pa to mene briga? moj lajf je kvaliteten...sej sm napisala, važen da se spucaš dreka :P vse ostalo je minljivo in zanemarljivo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, pajkica pravi:

v glavnem, delo na črno je biznis, neplačevanje davkov od tega tudi, in potem so politiki krivi za vse.... kaj če bi si kvalitetno življenje uredili tako, da ne bi vsi ostali trpeli zaradi takih, ki mislijo da lahko delajo kar hočejo? drugi  pa plačujemo za njuihovo nonšalantnost in umetno nedolžnost .... in  ne, ni to iznajdljivost, to je čista kraja

današnji dan je kvaliteten, sploh če se kvalitetno userješ že navsezgodi :)

mislim, da ti je uspelo :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Pridn si , pa ne mi bučk prodajat , vemo da si vsi privatniki nakazujejo minimalca ....le zakaj ......

Mogoče zato, ker se dobro poznajo in se plačajo kot se cenijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Maš vse vzvode , da na davčno prijaviš  nepravilnosti , ki misliš da se dogajajo, tako si boš popravila kvaliteto.......

 

čakam na tvojo prijavo politikov, ki kradejo....

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

mislim, da ti je uspelo :ras:

o ja.. če pa ne pa obstajajo odvajala....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, pajkica pravi:

kva pa to mene briga? moj lajf je kvaliteten...sej sm napisala, važen da se spucaš dreka :P vse ostalo je minljivo in zanemarljivo :) 

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, pajkica pravi:

čakam na tvojo prijavo politikov, ki kradejo....

Je razlika veš , če mene kdo prijavi imam 2 leti revizijo zapored  ,se je zgodilo ! Če pa jaz prijavim politika je vprašanje če me ne bodo celo zaprli :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Je razlika veš , če mene kdo prijavi imam 2 leti revizijo zapored  ,se je zgodilo ! Če pa jaz prijavim politika je vprašanje če me ne bodo celo zaprli :) 

Politiki so sami napisali zakone tako, da jim nihče ne more nič...

Bavčar, bogi bolani revež, je zadnji tak primer :twak:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!