Skoči na vsebino

Ustvarjena in prenešena pot iz Google map/MapSource v Garmina


Strominator

Priporočene objave

Če na roko kopiraš ruto v Garmina (torej brez Mapsourca in send to device) jo skopiraš v mapo \garmin\gpx\ pod imenom temp.gpx

Lahko se skopira tudi na kartico v isto mapo...

Sicer ne bo prepoznal, odvisno tudi od modela, če sploh podpira uvoz rute.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če ima kdo kaj teh gpx fajlov za Garmina, npr. za potovanje po Sloveniji, pa tudi za potovanje po tujini.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

živjo,

imam garmin nuvi 255, zgleda kar zastarel. Ali kdo ve, ali ima ta reč bluetooth (jaz ga ne najdem) in če imam kakšno šanso, da si gor naložim pot z google maps? sem probala navodila od strominatorja, pa ne najdem ukaza "načrtovanje poti po meri".

Hvala in LP,

BS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.

Bluetooth=NE

2.

Uvoz poti/rute v napravo=NE

---

Naprava je sicer res starejša, vendar lahko še vedno uporablja najnovejše zemljevide, tako da z malo iznajdljivosti lahko v celoti zadovolji potrebe po navigaciji.

Za izdelavo poti se tako posluži izdelave vmesnih točk v programu Garmin Basecamp/Mapsource.

Lahko pa tudi v "google maps" oziroma v programu Tyre, ki je kompatibilen z Garminom.

http://www.tyretotravel.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, samo prosim povej mi, kako točno "sparim" Garmina in Tyre?

Hvala za odgovor!

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

screenshot1115.jpg

screenshot1116.jpg

screenshot1117.jpg

Garmin priklopiš na PCja s kablom, ki je bil poleg, paše tudi od kakšnih fotoparatov.

Nato si v Tyre narediš točke in jih smiselno označiš in še bolj smiselno postaviš (ne center mesta, ne sredina avtoceste, letališče :) itd.), nakar jih pošlješ v meniju "copy to garmin" v napravo.

Na Garminu najdeš narejeno točke pod priljubljenimi. Klikneš na prvo (npr 001) in daš pojdi... Ko prideš do 001 je potrebno klikniti na 002 itd...

Kot vidiš se moraš pri spremembi točke ustaviti, zato jih pametno določi, pumpa, wc, kafe-čik, razgled itd. ampak to je že stvar posameznika.

51.jpg

58.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil sem omeniti, da je bolje uporabljati Garminov Mapsource/Basecam, ki je offline zemljevid in enak tistemu na napravi.

Ampak to je spet stvar navade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, najlepša hvala. Bom kar tako z vmesnimi točkami naredila. Prva bo kar Kaiser Franz Josef Platz na Grossglockner Hohchalpenstrasse :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vsekakor je dobro preveriti, kako te misli Garmin do tja peljati, to je odvisno tudi od nastavitev=izogibanj (plačljive ceste, avtocesta) itd.

screenshot1121.jpg

Kot vidimo na primeru Garmin iz Ljubljane do Velikega Kleka usmerja okoli...

Če pa daš prvo vmesno točko v kraju Winklern, kjer se cesta začne iz juga pa je ok.

screenshot1122.jpg

Tudi v opciji, da se izogiba avtocesti oz. plačljivi cesti...

screenshot1123.jpg

Skratka dobro je že doma preveriti pamet Garmina ali pa na napravi, kjer je sicer manj pregledno, vsekakor pa vidiš če gre za eksotične ovinke ali smeri, ki ti niso všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na GG-ju sem bila že večkrat tako, da mi je približno jasno, kje je treba it in bom "babo" kar sama popravila...

Se pravi, ker nimam bluetootha ni variante, da bi slišala, kaj govori tudi v komunikacijskem sistemu v čeladi, ki predvideva bluetooth parjenje (ima pa tudi mini USB - aux vhod)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Pozdravljeni, na google maps sem naredil načrtovano pot, katero bi rad preko programa Tyre poslal na Garmina. Ko kopiram link iz google maps-a in bi ga rad uvozil v Tyre, nikjer ne najdem opcije Import from url ali kaj podobnega. Če kliknem file, import mi ponudi samo da izberem datoteke ki jih imam na računalniku, nikjer pa ne vidim opcije dodajanja url-ja. Imam pa brezplačno verziji Tyre 6.05.

Sem kaj spregledal? Se da v google maps mogoče shraniti načrtovano pot v datoteko, katero bi lahko nato uvozil v program Tyre?

 

Hvala za pomoč.

 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, JamesTheMan said:

Pozdravljeni, na google maps sem naredil načrtovano pot, katero bi rad preko programa Tyre poslal na Garmina. Ko kopiram link iz google maps-a in bi ga rad uvozil v Tyre, nikjer ne najdem opcije Import from url ali kaj podobnega. Če kliknem file, import mi ponudi samo da izberem datoteke ki jih imam na računalniku, nikjer pa ne vidim opcije dodajanja url-ja. Imam pa brezplačno verziji Tyre 6.05.

Sem kaj spregledal? Se da v google maps mogoče shraniti načrtovano pot v datoteko, katero bi lahko nato uvozil v program Tyre?

Hvala za pomoč.

lp

če si delal v google my-maps pol lahko izvoziš v datoteko .. če pa si delal v google maps, pa ne moreš shraniti na pc ..

lahko pa uporabiš gpsvisualizer in skopiraš naslov iz google maps, ga prilepiš v "url" na gpsvisualizerju in potem convert v gpx format .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nova navigacija novi problemi.

Ali sem jaz "trd" ali pa je Base camp malo čuden (baje pa ga za Zumo 390 moram uporabljati) .

Moti me, ker pri zoomiranju ne zoomira na mestu kurzorja ampak na "sredini" (se da to spremeniti? ) .

Pri Zoomiranju izginejo nekatere ceste in se pojavijo (spet) šele na veliki povečavi (ravno tako nekatera mesta) .

Ko uvozim sled je sive barve (ne najdem opcije da bi bila privzeta kakšna druga malo bolj vidna barva, ko jo enkrat spremenim (ročno) sicer ostane izbrana barva ampak pri novih so spet sive) .

Ko združim sledi, mi jih združi čisto po svoje (neuporabno) . V Map source mi to dela bp. Gledal sem nastavitve, ampak ne dela tako kot bi hotel (povleče kup ravnih črt) . Ravno tako ne morem združene sledi poimenovati ampak jo moram poiskati in preimenovati (to bi bil sicer še najmanjši problem, če bi ostalo delovalo) .

Do prenosa sledi (kot načrtovane poti) na napravo pa še nisem prišel (tam pričakujem kakšne drugačne težave) .

Verjetno je program malo manj "neumen" , če ga bolj pogosto uporabljaš in poznaš "finte" , samo jaz ga uporabljam 1-2x na leto in nimam volje po izumljanju tople vode.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede zoomiranja in preglednosti v basecamp ne moreš nič, žal ni tako dobra kot v Maspsourcu, poleg tega da je BC še počasen.

--------------------------

Združevanje sledi deluje v BC ok, saj ko jih združiš te vpraša za vrstni red in tam premakneš gor ali dol. Za barve pa ne vem, se nisem poglabljal.

---------------------------

Sicer pa še vedno lahko uporablja zumo in Mapsource, le napravo moraš "prestaviti" v mass storage način, da jo bo Mapsource prepoznal.

Navodilo je tukaj, že kar na začetku.

http://popotnik-gps.blogspot.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zumo 390 . Maspsource ne prebere se ne da snet tracka ga ne prepozna.

Nalaganje route itd pa deluje čisto normalno v Maspsourcu. Tako, da snamem točke, tracke v BC in jih shranim. Nato vse skupaj nadaljujem v Maspsourcu. Meni deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
On 7/1/2012 at 5:34 PM, Snecer said:

Garmin priklopiš na PCja s kablom, ki je bil poleg, paše tudi od kakšnih fotoparatov.

 

Nato si v Tyre narediš točke in jih smiselno označiš in še bolj smiselno postaviš (ne center mesta, ne sredina avtoceste, letališče :) itd.), nakar jih pošlješ v meniju "copy to garmin" v napravo.

 

Na Garminu najdeš narejeno točke pod priljubljenimi. Klikneš na prvo (npr 001) in daš pojdi... Ko prideš do 001 je potrebno klikniti na 002 itd...

Kot vidiš se moraš pri spremembi točke ustaviti, zato jih pametno določi, pumpa, wc, kafe-čik, razgled itd. ampak to je že stvar posameznika.

 

51.jpg

58.jpg

Uporabljam iGO Primo Turkey 9.6.29.468978

V google zemljevidih sem naredil ruto z več vmesnimi točkami, potem z GPSVisualizer konventiral v GP exchange file in ga inportiral v Tyre.

1.Tyre mi inportira samo od enega do drugega kraja, ne pa cele rute z vsemi vmesnimi postanki. Je še kje morda funkcija, da inportiram celo ruto. Je pa tudi že tista omenjena težava, da on doda miljo vmesnih točk, ki jih sicer lahko ročno pobrišeš z datoteke, kot je že nekdo napisal postopek. Verjetno bo bolje, da ruto potem narediš kar v Tyre ali pač. Samo Tyre se malo počasi odziva, mislim da se prenesel on line verzijo, čeprav je nameščena na PC, verjetno on on line čekira kaj drugega.

2. V Tyre sem shranil v KML, sedaj pa ne najdem kam ga naj dam v telefonu, oziroma telefon ima route, ki jih ti shraniš v mapi \Phone\IGo\save\profiles\01\routes, pa še to so v DAT obliki. Recimo route001.dat. Sem KML samo rename v dat pa ni palilo. Tyre sem preveril pa ne shranjuje v dat.

Dež pada, mi študiramo .... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rute se shranijo v primo\content\userdata\route\   če folderja ni, ga narediš

kako pa je z tyre in vmesnimi točkami za igo/primo pa ne vem, ne uporabljam ter navigacije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo mene še enkrat. Moj zumo 390 lm se dela malo preveč pametnega. Kje najdem kako mu "odklopim avtomatiko" ? Naredil sem pot in jo prenesel v zumota. Preveril in pot je bila kot sem si zamislil. Ko sem jo enkrat začel uporabljati, pa jo je zumo med potjo samodejno spreminjal (na začetku nisem bil pozoren, potem pa sem zjutraj preveril pot in jo popravil nazaj, po potrebi, ampak jo je tokom dneva spet "popravil po svoje" ) . V glavnem zadeva je nadležna da je kaj. Tudi če mu hočem pot popraviti po svojih željah, se "upira" in je prav nadležen (ne odneha do absurda) . Tudi kako izbira poti je (blagorečeno) absurdno. Mu dam komando "domov" pa nariše pot +200 km naokrog (iz Toblacha bi me peljal v Ljubljano čez Bohinj) . Torej kaj mu moram spremeniti/odklopiti, da se bo "obnašal" kot nuvi (ki je precej bolj logičen) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje pod nastavitvah-(kjer je izogibanje...) imaš avtomatsko preračunavanje.

IZKLOPI!

To deluje ok in te vodi točno po ruti ki si jo naredil v Zumotu, ali pa prenesel iz Mapsourca, Google map itd.

VKLOPI pa kadar samo vneseš naslov. Ker če zgrešiš naslov, ti ne bo ponovno preračunalo in te vodilo do željenega cilja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, franc pravi:

Evo mene še enkrat. Moj zumo 390 lm se dela malo preveč pametnega. Kje najdem kako mu "odklopim avtomatiko" ? Naredil sem pot in jo prenesel v zumota. Preveril in pot je bila kot sem si zamislil. Ko sem jo enkrat začel uporabljati, pa jo je zumo med potjo samodejno spreminjal (na začetku nisem bil pozoren, potem pa sem zjutraj preveril pot in jo popravil nazaj, po potrebi, ampak jo je tokom dneva spet "popravil po svoje" ) . V glavnem zadeva je nadležna da je kaj. Tudi če mu hočem pot popraviti po svojih željah, se "upira" in je prav nadležen (ne odneha do absurda) . Tudi kako izbira poti je (blagorečeno) absurdno. Mu dam komando "domov" pa nariše pot +200 km naokrog (iz Toblacha bi me peljal v Ljubljano čez Bohinj) . Torej kaj mu moram spremeniti/odklopiti, da se bo "obnašal" kot nuvi (ki je precej bolj logičen) .

lp

@quest je že povedal.

Kako pa imaš nastavljena izogibanja v Zumu oziroma kateri profil si izbral?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izogibanje avtocestam in polkrožno obračanje, kateri profil pa ne vem, bom pogledal (nekaj sem gledal, da bi moral preklopiti na "avto" ) . Tisto avtomatsko preračunavanje sem našel, samo se mu je potem nekaj mešalo ( "med vožnjo" (ob cesti) nekako nisem zadel prave kombinacije, potem sem ga pač ignoriral kadar sem vedel kam moram, včasih se je "vdal" drugič ne) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, franc pravi:

Izogibanje avtocestam in polkrožno obračanje, kateri profil pa ne vem, bom pogledal (nekaj sem gledal, da bi moral preklopiti na "avto" ) . Tisto avtomatsko preračunavanje sem našel, samo se mu je potem nekaj mešalo ( "med vožnjo" (ob cesti) nekako nisem zadel prave kombinacije, potem sem ga pač ignoriral kadar sem vedel kam moram, včasih se je "vdal" drugič ne) .

lp

To je tudi eden izmeg glavnih razlogov za eksotično vodenje in spreminjanje rute.

Garminov zemljevid za Evropo ne dohaja nastavitev izogibanja. Izogibanja nastavi tako kot sem spodaj prilimal.

Ne izogibaj se AC in ostalim plačljivim, raje si naredi vmesno točko.

Enako velja za polkrožno obračanje, to ne smeš odkljukat, ker se mu zmeša, ko prideš nekam (npr. vrh hriba, kjer je treba obrnit) se mu zmeša.

O tem sem že večkrat pisal.

Default profili na Zumu in v BC so "defektni".

Nastavi tako kot sem napisa pa se ti bo čez noč spremenilo navigiranje.

V tem primeru lahko pustiš samodejno preračunavanje...

!cid_45ED1BDC64A341CAB6DF511A9F0E13E7@5JA.png.ca9dcb3b987d20877ed6b39dccfa997c.png!cid_182E372EB1C443F8B22C052BAFCC15E1@5JA.png.011c93b31fc3bbf0cf3bf8dd2e9573b8.png!cid_FE75C96BCA1F4039928E3672B34DAEE8@5JA.png.e8c49e13e5a2bf3ec9f54ec4ea51fc9f.png

!cid_E0524AA37A2E490D9F7BEE23C45CC903@5JA.thumb.jpg.c3ebe87abdf570ba7efd51d7d4f94f59.jpg

 

!cid_45ED1BDC64A341CAB6DF511A9F0E13E7@5JA.png.ca9dcb3b987d20877ed6b39dccfa997c.png!cid_182E372EB1C443F8B22C052BAFCC15E1@5JA.png.011c93b31fc3bbf0cf3bf8dd2e9573b8.png!cid_FE75C96BCA1F4039928E3672B34DAEE8@5JA.png.e8c49e13e5a2bf3ec9f54ec4ea51fc9f.png

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Poglej še tole spodaj.

  • Usmerjanje po ovinkastih cestah vas vodi po zavitih vožnjah

To je namenjeno da vneseš naslov in potem te vodi po ovinkastih cetah in ne po sistemu najkrajši čas, ali kar imaš nastavljeno.

Drugače pa kot je dejal @snecer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema.

Bi moral malo "potrenirati" preden sem šel na pot (samo mi je nuvi delal še čisto dobro in sem ga zamenjal tik pred potovanjem, ker ni možno uvoziti poti) . Tisto "ovinkaste ceste" je pa sploh en BS (po kaki logiki jih izbira ne vem, samo ne hvala) .

Že tisto krajši čas ali krajša pot ima svoje nebuloze (nekaj vmes bi bi bilo ravno prav) . Jaz npr. bi izbral krajša pot, če me potem ne bi vodil čez vsa dvorišča...

Polkrožna obračanja imam vklopljena, ker če "spremeniš pot" (ne greš po "začrtani" ) potem do onemoglosti utruja s "polkrožno obrnite" .

Za te vmesne točke je moj zumo 100x bolj "nadležen" kot nuvi, ker spet dela neka avtomatika in ne kaže krajev izven "načrtovane poti" (razen največjih) . Zoomiranje pa je prava nočna mora, en klik preveč pa si na zemljevidu evrope (prej se pa oddaljuje po metrih) . Ko končno najdeš pravo povečavo "jebena" avtomatika "zazoomira" na neko brezvezno točko (nekam moraš "tapniti" da ponudi meni) in vaja se ponovi.

Bom malo "naštudiral" tele nasvete v praksi (v štartu mi je tudi nuvi pil živce, pa se mi zdaj kolca po njemu).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!