Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

pred 33 minutami, Kawl pravi:

Racionalenega nakupa motorja ni če smo relani. To je luksuz ne racinalizem. 

če smo realni mora en nouga kupt, da potem nekdo starga kup :huh:

zase lahko povem, da sem kupoval stare in nove v teh dougih letih motorizma, pa mi vseeno nekako nov bolj leži kot rabljen .... js itak nardim v 3-4 letih okoli + 60.000 km, pa pol prodam.

sicer pa ... kokr kdo hoče ... to je luksus in vsakomur privoščim, da bi si lahko kupil nov motor, katerega si želi in da bi mu še za dopust ostalo ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, apirko pravi:

Tisti, kateri pravi, da na MTjki ni razlike z original izpuhom ali z drugim, še očitno ni slišal razlike .... Dejstvo je, da MTJka z drugim izpuhom dobi nov karatker

Da bi motorin tega ranga samo z menjavo izpuha "dobil nov karakter" je pa malce preveč pobožna želja... Karakter ni nekaj, kar bi se dalo s parimi soldi dokupit....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, izibajker pravi:

Da bi motorin tega ranga samo z menjavo izpuha "dobil nov karakter" je pa malce preveč pobožna želja... Karakter ni nekaj, kar bi se dalo s parimi soldi dokupit....

ok, mogoče ne nujno drugi karakter, vsekakor pa več karakterja. Zadušenost pri malih kubaturah se kar močno pozna. se spomnim moje yamahe xj6, ko je z odstranitvijo katalizatorja in drugim rorom kar precej pridobila, tako na karakterju kot da se je veliko bolj rada vrtela. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

Da bi motorin tega ranga samo z menjavo izpuha "dobil nov karakter" je pa malce preveč pobožna želja... Karakter ni nekaj, kar bi se dalo s parimi soldi dokupit....

Če se lotiš predelave izpuha,kot se zagre od kolektorjev naprej ,do map ,air boksa itd če nisi tega še nikoli naredil enostavno ne veš,da se zelo pozna ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh ste se zapičili v karakter. Mislil sem predvsem na to, da ima motor končno tak zvok, kot se spodobi. Zame je zvok pač del karakterja motorja.

@ukica Ja, samo 55 kw pa ne boš verjel, da se celo kam premakne. ;)  

Pri MTjki se pri menjavanju izpuha ne gre za pridobivanje moči ampak da dobi tak glas, kot se spodobi, sicer je res slišati kot en sesalec. Za pridobit na moči bi bilo potrebno menjati še zračni filter pa remap nardit, tako kot je @Kmet2 rekel.

Je pa zanimivo, kako se vsi obešajo na tega Akrapoviča, ki res stane jurija, ko pa se za MTjko za pol jurčka (ali celo manj) dobijo po mojem mnenju precej boljše opcije...  Sicer pa ima MTjka iz oglasa novo ceno, ki je še za 200  nižja od prej postavljene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se na forumu izraza mnenje posameznika. 

Ce ti moj predlog in se ostalih petih forumasov ni vsec in ga neznas sprejeti potem nisi prisel po mnenje, ampak po potrditev da je nakup takega motorja ok. 

Sicer pa, 100 ljudi, 100 cudi.

Sicer pa ne trdim da je nakup rabljenega napaka(sam vozim 12 let starega Tuonota ;)), ampak da je pri skoraj isti ceni bolj logicen nakup novega kot pa dve leti rabljen s sportnim izpuhom. 

Moje mislenje pac.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B king in ostala dva sta različna segmenta pomojem.

Namembnost je različna - načeloma lahko tudi z AfricaTwin po Redbull ringu voziš, ampak ne blesti tam najbolje in ni to prvotni namen.

 

Pomojem se moreš najprej odločit kaj bi rad vozil, stil vožnje, obdobje, v dvoje, sam, avtocesta, off road, vzdrževanje itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, SMX17 pravi:

B king in ostala dva sta različna segmenta pomojem.

Namembnost je različna - načeloma lahko tudi z AfricaTwin po Redbull ringu voziš, ampak ne blesti tam najbolje in ni to prvotni namen.

 

Pomojem se moreš najprej odločit kaj bi rad vozil, stil vožnje, obdobje, v dvoje, sam, avtocesta, off road, vzdrževanje itd

Vse jasno.. Sam se nagibam spet k RR motorju vendar zaradi tezav s hrbtom nevem ce je to sploh se mogoce.. Kolebam med RR in sport naked/tourer.. Nisem se odlocen..  Bi pa rad da ima motor kar se da veliko navora in moci - ko rabim da ga ne zmanjka.. Do zdaj na RR to ni bil problem.. 

 

Zanima pa me v konkretnem primeru ce je sel ze kdo pocekirat omenjene motorje - za odlocitev imam se cas.. 

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, odlocam se za nakup prvega motorja, ker sm frisn v teh vodah, naprosam vas za kasen komentar, nasvet, predlog itd. skratka probal sem sport in naked  voznjo.Odlocil sem se za naked. Ker sem izpit opravljal na Kawasaki-ju in se je odlicno vozil si ogledujem Z750. ubistvu mi je takoj ratal usec in zdj nakup. Nekaj jih je na avto.net-u, mal sm cekiral tudi Nemcijo,

torej ce ima kdo kasno informacijo(dobro ali slabo) o katerem izmed ki se prodajajo ali pa celo poznajo koga ki prodajajo bi bil zelo hvalezen. Ko pa kupim dam za pir ;)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12727698

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12156247

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12437814 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist tko... po cenah motorjev na anetu. Koliko bi ocenili z1000sx, l. 2011, cca. 102000km, vsi trije kufri, neki mal dodatkov (gretje ročk, povišan vizir, nastavljiva bremz ročka + sklopka, oiler), nova veriga, pri 90kkm preverjeni ventili, nove bremze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, mladench pravi:

Čist tko... po cenah motorjev na anetu. Koliko bi ocenili z1000sx, l. 2011, cca. 102000km, vsi trije kufri, neki mal dodatkov (gretje ročk, povišan vizir, nastavljiva bremz ročka + sklopka, oiler), nova veriga, pri 90kkm preverjeni ventili, nove bremze.

Vsaj 5, če maš pa silo prodat pa kakega jurja manj, tako al tako se vse ustavi pri treh jurjih :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, mladench said:

Glede na cene na anetu je realna 6k :D

Cena unega k sva se nazadnje pogovarjala je bla potem slabih 8k. S kufri, leovinciji, 2 lastnik 8k km. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, mladench pravi:

Glede na cene na anetu je realna 6k :D

Realna cena (pa ne velja samo za rabljene motorje) je nič več in nič manj tista, ki ti jo je v danem trenutku nekdo pripravljen realno plačat. Žal je tako. Rabljenega plehovja (avtomobili, motorji...) je pri nas v količinah, ki močno presegajo potrebe na trgu. Temu primerno pa seveda padajo cene...

Lahko pa, da ti bo nekdo konkretno za tvojega ponudil tudi 7k. Ker bi morda hotel točno tega, s točno tako dodatno opremo...

 

pred 4 urami, kicky89 pravi:

....Odlocil sem se za....  si ogledujem Z750. 

torej ce ima kdo kasno informacijo(dobro ali slabo) o katerem izmed ki se prodajajo ali pa celo poznajo koga ki prodajajo bi bil zelo hvalezen. Ko pa kupim dam za pir ;)

V kategoriji Motociklizem je podkategorija Kawasaki. Tam boš našel temo o tem modelu. Potem pa tam povprašaj, če je kakšen lastnik Z750, ki bi bil pripravljen it s tabo do prodajalca.... Nekdo, ki že vozi ta model, bo morda najbolje vedel, kje bi lahko bile kakšne skrite "cake"...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, ukica pravi:

Cena unega k sva se nazadnje pogovarjala je bla potem slabih 8k. S kufri, leovinciji, 2 lastnik 8k km. 

Dobra!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, mladench pravi:

Glede na cene na anetu je realna 6k :D

ti bi rad še zaslužil :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1/30/2018 ob 16:05, izibajker pravi:

 Temu primerno pa seveda padajo cene...

 

S to trditvijo pa se ne bi čisto strinjal. Opažam, da imajo rabljeni motorji čedalje višjo ceno oz. da sploh več ne pada. Zadnjič sem gledal oglas nekega Versysa. Letniki 2010 (staro že 8 let!), s povprečno 30 kkm se prodajajo po okoli 4 jurje. Leta 2009 sem jaz kupil dve leti starega, s 14 kkm za 4200 €. Saj ne rečem, motorji so vedno boljši in brezhibni, ampak WTF??

Je pa tudi res, da danes nekateri novi motorji z lahkoto presegajo ceno 20k €, kar je bila še pred nekaj leti eksotična cifra...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, dlicen pravi:

S to trditvijo pa se ne bi čisto strinjal. Opažam, da imajo rabljeni motorji čedalje višjo ceno oz. da sploh več ne pada. Zadnjič sem gledal oglas nekega Versysa. Letniki 2010 (staro že 8 let!), s povprečno 30 kkm se prodajajo po okoli 4 jurje. Leta 2009 sem jaz kupil dve leti starega, s 14 kkm za 4200 €. Saj ne rečem, motorji so vedno boljši in brezhibni, ampak WTF??

Ne dvomim v številke iz tvoje konkretne izkušnje. Pa razlikovati je treba, za koliko se nekaj prodaja (nastavljena cena v oglasu) in za koliko se zadeva tudi v praksi proda... Eni oglasi na anetu visijo tudi po leto-dve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po določenih letih se motorjem kar cene ustavijo. Razlike so lahko samo še za kakih 100€. Tako da je res, cifre so tam okrog 3 jurje za iskane modele.

Sicer pa, po 4ih letih ti cifra itak pade skoraj na pol (odvisno še koliko km si pridelal, recimo 20kkm na sezono), če hočeš prodati, potem pa bolj počasi pada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sam napr.... zakaj bi js dau 4 jurje za 2010l versysa kateri je recmo res  odlično ohranjen s kovčki ,nove gume  itd...   samo  zato   ker bi me nov stal x2, če ne še več..  pelu bi se pa praktično isto... in če nimaš denarja na pretek ga pač greš takega kupit.... in zato se proda...   tako da sploh ni čudno

js mam letnik 2011 in ga bi dau za 4 jurje takoj... sam za manj pa pač ne, ga raje imam, ker  vem da je super za moje potrebe in vem da bi mogu precej denarja zapravit da bi  dobu kaj boljšega... tist keš rajš za benz skuriš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

sm mal pobrsku, pa ima redko ker motor letnik cca 2005-2007 več kot 30.000 :P

ne rečem, da jih ni .. ampak ... da jih ima več kot 80 % tolk mal kilemotrov, je pa že res malo čudno :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!