Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

pred 16 urami, smasher pravi:

danes pa videl same zabavne oglase:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12818782

Če ma pa lamota s TAVELKIMI kanali :O :panic:

Resnici na ljubo bi mogoče še celo iztržil kje blizu zahtevane vsote od kakega navdušenca s preveč denarja. Sam za to bi moped moral imeti papirje in ustrezno homologacijo. Tak kot je, je pa vreden lih tolko ko kaka podrtija brez papirjev, 200 - 300 EUR.

 

pred 2 minutami, dlicen pravi:

Sicer pa meni že vrsto let na tehničnem beležijo tisočice km.

Beležijo že, sam do teh podatkov ne moreš priti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dlicen pravi:

Slovenija, dežela poštenjakov.

Sicer pa meni že vrsto let na tehničnem beležijo tisočice km.

men jih ne, ker mam retko kerga več kot 4 leta ... ampak jaz vedno pošteno povem ;)

tut zadnji .. tabeu ZX10R letnik 2014 je meu 60.000 in to sem tudi navedel in so se ljudje norca delal, če sm ga vrteu naprej ... ampak .. js sm se hotu samo vozt :huh: 

 

p.s.

preden ga zapelejo na tehnični zavrtijo nazaj in pol zgleda, ko da je v enem letu naredu samo 500 km ;)

eni se zajebejo in ga mal preveč zavrtijo nazaj in na tehničnem se pol čudjo, če je v rikverc vozu :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, jskrablin pravi:

 

Beležijo že, sam do teh podatkov ne moreš priti.

Če me spomin ne vara, na internetu vidiš podatek o km za zadnji TP (z registracijo in številko prometnega dovoljenja).

Popravljeno . Popravil dlicen
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah jok fantje.. danes se novemu avtu vrtijo kilometri. Naredijo 30k km, naredijo servis doma, nato pa pri naslednih 30k naredijo servis pri pooblascencu.. in tako dalje. Pa ga ni sistema ki bi jih ujel..

Podobna storija je pa pri motorjih..

tako da vsi ki pravijo da avto pri 200k km ni vec to to.. majo ponavad zgonena jajca z 80k km na stevcu..seveda more bit pa temu primerna cena ;) 

Popravljeno . Popravil ukica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, jskrablin pravi:

Ah ja, sem čisto pozabil na tole. Tule se da pogledat - https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/motorna-vozila.html 

kot sm reku, da se da glufat prve 4 leta, po pol preden se ga odpelje na tehnični pregled .... če je pa iz uvoza, pa že v štartu pade za 50 % ... itak nuben nima časa se vozt... kao :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ukica pravi:

Ah jok fantje.. danes se novemu avtu vrtijo kilometri. Naredijo 30k km, naredijo servis doma, nato pa pri naslednih 30k naredijo servis pri pooblascencu.. in tako dalje. Pa ga ni sistema ki bi jih ujel..

Me pa res zanima kako bi lahko npr na moji Mazdi 6 (letnik 2013) 'prevrtel' števec doma nazaj. Čisto informativno seveda, avto se redno servisira pri pooblaščenem servisu. Zadeva je tako polna elektronike da se je brez posebne opreme sploh ne da šlatat pod kiklo.

Pomojem bi rabil najmanj programator za točno določen kos fino zaprte elektronike, ki z vsem ostalim komunicira po zelo obskurnih protokolih. Kar pa je bolj domena dobro organiziranih kriminalnih združb kot povprečnih Janezov... pa sem okoli elektronike in računalnikov kr daleč od povprečnih Janezov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok ne zdej pluvat čez ljudi ki malo vozijo, mojo yamaho sem lani po tehničnem parkiral, in naročil ventil "sej bom zamenjal" ventil je še vendo v vrečki in kmalu bo tehnični bo imel motor točno 10km več kot lani natehničnem in brez goljufije, z 250ko, pa sem celih 700km naredil lani:fredyjecar:

 

ps: pa doma imamo "mamin avto" ki mora bit čis zato ga res samo ona vozi (nebi rad da mi kdo očita da sem kakšne papirčke ali račune pustil), tako da ima tisti avto 10 let in manj kot 30 000km, ko gre na letni servis ji rečejo da nočejo menjat olja, ker je avto naredil samo 4000km(ali manj) od zadnje menjave :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, smasher pravi:

Ok ne zdej pluvat čez ljudi ki malo vozijo,

Seveda ne. Tudi moja mama naredi smešno malo km z avtom. Ampak to so izjeme, ne pa pravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

sm mal pobrsku, pa ima redko ker motor letnik cca 2005-2007 več kot 30.000 :P

Dosti pove že to, da na avtonetu je v zavihku s km na voljo maksimalna cifra 50000. :/ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, smasher pravi:

Ok ne zdej pluvat čez ljudi ki malo vozijo,

nobenga ne pluvam, ampak že leta in leta se 10 let stari (večinoma športni) motorji prodajajo in nimajo več kot 35000.

moja Afla bo mela tud 10 let junija, pa jih imam 58500 .. pa se res izredno malo vozim ... :) .. vse uradno .. zapisano, z rednimi servisi na original servisu.

nobenga ne pluvam, naipsal sem samo, da mi je čudno, da se jih tako velik procent malo vozi, pa ponavadi 2 ali 3 lastnik in se noben ni imel časa vozit z različnimi razlogi :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus ti ne zastopiš. Nimamo vsi mopeda z 200 konji. Eni se pač nekaj cajta zaganjamo v hrib da pridemo do vrha. In ko drvimo nazaj v rikverc nam kilometri na števcu nazaj bežijo. :D Simpl ko pasulj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

nobenga ne pluvam, ampak že leta in leta se 10 let stari (večinoma športni) motorji prodajajo in nimajo več kot 35000.

moja Afla bo mela tud 10 let junija, pa jih imam 58500 .. pa se res izredno malo vozim ... :) .. vse uradno .. zapisano, z rednimi servisi na original servisu.

Hm,.. moj stroj pa 3750 km letno, pa se tudi bliža desetim letom starosti.. :hmm:(menjal že nekaj lastnikov). Nameščen pa oiler za verigo.. me prav zanima odziv kupcev pri prodaji motorja. :) 

Še bolj neobičajen je kakšen kombi z nizko kilometrino.. moj ima 58kkm v dvanajstih letih, prodal sem pa 18 let starega z 120kkm (kupili novega).. marsikaj se najde.  

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, XTR pravi:

Hm,.. moj stroj pa 3750 km letno, pa se tudi bliža desetim letom starosti.. :hmm:(menjal že nekaj lastnikov). Nameščen pa oiler za verigo.. me prav zanima odziv kupcev pri prodaji motorja. :) 

kaj naj rečem .. super :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, jskrablin said:

Me pa res zanima kako bi lahko npr na moji Mazdi 6 (letnik 2013) 'prevrtel' števec doma nazaj. Čisto informativno seveda, avto se redno servisira pri pooblaščenem servisu. Zadeva je tako polna elektronike da se je brez posebne opreme sploh ne da šlatat pod kiklo.

Pomojem bi rabil najmanj programator za točno določen kos fino zaprte elektronike, ki z vsem ostalim komunicira po zelo obskurnih protokolih. Kar pa je bolj domena dobro organiziranih kriminalnih združb kot povprečnih Janezov... pa sem okoli elektronike in računalnikov kr daleč od povprečnih Janezov.

Poglej koliko stane rabljena(3-4 leta) mazda 6 s 100k km ter koliko stane ista z 200k km. You do the math. Pac vsak neuraden servis peles avto k nekomu ki ve kaj pocne.. in tudi kako. Vec kot 100e ti pa tudi nebo vzel da jo priklopi na racunalnik in predela stanje na stevcu.

Sem pa slisal da novi dizli ki imajo dpf/egr imajo svoj racunalnik ki belezi kdaj je bila nazadnje narejena regeneracija...baje.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, ukica said:

Poglej koliko stane rabljena(3-4 leta) mazda 6 s 100k km ter koliko stane ista z 200k km. You do the math. Pac vsak neuraden servis peles avto k nekomu ki ve kaj pocne.. in tudi kako. Vec kot 100e ti pa tudi nebo vzel da jo priklopi na racunalnik in predela stanje na stevcu.

Sem pa slisal da novi dizli ki imajo dpf/egr imajo svoj racunalnik ki belezi kdaj je bila nazadnje narejena regeneracija...baje.

Podatkov na tem računalniku pa ni možno spreminjati? :) Meni je bivši sosed, ki na veliko preprodaja avtomobile, že zdavnaj rekel "ne glej cifre na števcu, glej v kakšnem stanju je avto". Počasi tudi pri nas upada prodaja 3-4 leta starih vozil iz tujine. Vsaj v našem koncu so trgovci zaznali to, v jeseni se je menda skoraj ustavila prodaja. Marsikdo raje kupi nov, en razred manjši avto, ker se ne bi rad opekel z nakupom rabljenega. 

 

21 minutes ago, maus said:

kaj naj rečem .. super :P

 

Ja, na motorju, na kombiju pa gume prehitro zastarajo  :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ukica pravi:

Sem pa slisal da novi dizli ki imajo dpf/egr imajo svoj racunalnik ki belezi kdaj je bila nazadnje narejena regeneracija...baje.

Bi bil zelo presenečen, če avto ne bi beležil vsakega pomembnega opravila, ki ga motor izvaja.

pred 8 urami, XTR pravi:

Podatkov na tem računalniku pa ni možno spreminjati? :) Meni je bivši sosed, ki na veliko preprodaja avtomobile, že zdavnaj rekel "ne glej cifre na števcu, glej v kakšnem stanju je avto". Počasi tudi pri nas upada prodaja 3-4 leta starih vozil iz tujine. Vsaj v našem koncu so trgovci zaznali to, v jeseni se je menda skoraj ustavila prodaja. Marsikdo raje kupi nov, en razred manjši avto, ker se ne bi rad opekel z nakupom rabljenega. 

Da zaključimo tale offtopic. Itak da je boljše kupit nov avto, kot pa 'šparat par jurjev' na takem, ki si ga itak ne moreš privoščiti. Počasi bo tud plehpičke v tej državi srečala pamet... mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, XTR said:

Podatkov na tem računalniku pa ni možno spreminjati? :) Meni je bivši sosed, ki na veliko preprodaja avtomobile, že zdavnaj rekel "ne glej cifre na števcu, glej v kakšnem stanju je avto". Počasi tudi pri nas upada prodaja 3-4 leta starih vozil iz tujine. Vsaj v našem koncu so trgovci zaznali to, v jeseni se je menda skoraj ustavila prodaja. Marsikdo raje kupi nov, en razred manjši avto, ker se ne bi rad opekel z nakupom rabljenega. 

 

Ja, na motorju, na kombiju pa gume prehitro zastarajo  :( 

Ne da se neda - pozabijo.

Ja res je upadla prodaja 3-4 leta starih.. pa dvignla se je prodaja novih, v istem rangu. 

Ce gledam kaj vse se vozi po Ljubljani.. velika vecinov avtomobilov je nad 20k ala rang passat, a4-6, bmw 3-5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, maus said:

nobenga ne pluvam, ampak že leta in leta se 10 let stari (večinoma športni) motorji prodajajo in nimajo več kot 35000.

moja Afla bo mela tud 10 let junija, pa jih imam 58500 .. pa se res izredno malo vozim ... :) .. vse uradno .. zapisano, z rednimi servisi na original servisu.

nobenga ne pluvam, naipsal sem samo, da mi je čudno, da se jih tako velik procent malo vozi, pa ponavadi 2 ali 3 lastnik in se noben ni imel časa vozit z različnimi razlogi :P

 

 

Sem enakega mnenja... prodal sem ninjo ki je imela prevoženih 98k km... 14 let stara res lepa ohranjena itd.... to pomeni 98k km/ 14 sezon = 7 tisoč na sezono kar se mi zdi neka povprečna cifra... oziroma še celo malo... bila je pa itak z največ prevoženimi kilometri tako da so vsi ki so klicali se samo čudili kako je to možno da ima toliko km.... ker so druge med 30 in 40k km

tudi varadero je imela 100k km in 5 let stara.. pa je bila enaka zgodba... pri avtomobilih je enako..če ni magičnih malo pod 200k km se ga raje vsi izognejo, tist ki pa kupi za malo denarja pa zbije km in se proda super zadeva dalje...

Glede vpisa km na tehničnih, javen vpogled je zadnji vpis stanja km, tam ti pa vpišejo karkoli že piše na števcu ne glede kar je pisalo lani..pa smo spet tam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, NX650 pravi:

Glede vpisa km na tehničnih, javen vpogled je zadnji vpis stanja km, tam ti pa vpišejo karkoli že piše na števcu ne glede kar je pisalo lani..pa smo spet tam....

razumem in vem kaj vpišejo ... recimo lansko leto je bilo na števcu 50.000 ... in preden grem na tehničnega se števec zavrti nazaj ... ker sem v enem letu naredu 20.000 bi moral na letošnjem imeti 70.000 in ker zavrtim nazaj za 15.000 preden odpeljem na tehničnega in tam pogleda števec in vpiše, da je novo stanje števca 55.000 ... štekaš ...

tko sm slišu, da se dela ... ne samo na avtomobilih, tudi na motorjih in pol je kao vse uradno :P

p.s.

osebno zelo obsojam to vrtenje števcev nazaj :mad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem se najlažje vrti števce na uvoženih mopedih, ki se pri nas prvič registrirajo. Da bi se vsako leto pred tehničnim zajebavali z vrtenjem dvomim (ne rečem da se ne najdejo tudi taki), samo najlažje je preprodajalcu kupit motor z npr. 70k, ga uvozit, mu zbiti km na 20k in kupec je celi srečen, da ima skoraj nov moped. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, JamesTheMan pravi:

Po mojem se najlažje vrti števce na uvoženih mopedih, ki se pri nas prvič registrirajo. Da bi se vsako leto pred tehničnim zajebavali z vrtenjem dvomim (ne rečem da se ne najdejo tudi taki), samo najlažje je preprodajalcu kupit motor z npr. 70k, ga uvozit, mu zbiti km na 20k in kupec je celi srečen, da ima skoraj nov moped. 

če vsako leto zbiješ samo 5.000 km, je v 10 letih 50.000 ;) 

naredu si jih pa recimo 8.000 letno ... in pol je vse uradno ... in ti reče .. ja pejt pogledat na uradno stran, kok je imel upisanih ... in pol je to to, ker na uradni strani registracij pač tko piše ... in to je to ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bom se zmeri trdil, da stevce se da vrtet, pa naj bodo se nevem kako zavarovani. Namrec tudi proizvajalec ni najbolj vesel da se preprodaja rabljenih veca, al pa sploh obstaja.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat imel črn z1000 z prevoženimi okoli 6000 km,mopi res odličen a kupca ni bilo...pol sem kilometre nabil na 13.500 in ga v nekaj dneh prodal v Radlje,tisti pol dal gor dva leovincija...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če sem dal v pravo temo ;)

Išče se Hipster s Harlijem!!! Ali nekaj podobnega.

Kolikor vem je vse plačano....... :)

5a8da479dba72_ScreenShot2018-02-21at17_51_36.thumb.png.073f74200c124b719ad3601d7dc296d3.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!