Skoči na vsebino

Makedonija 2015


danov

Priporočene objave

Moja draga in ja i gajba puna piva... greva  poleti 2015   do Makedonije ...z motorjem. Cilj je Ohridsko jezero. Če je kdo že izkusil to pot, bom hvaležen za izkušnje in kak dober namig ...HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja draga in ja i gajba puna piva... greva  poleti 2015   do Makedonije ...z motorjem. Cilj je Ohridsko jezero. Če je kdo že izkusil to pot, bom hvaležen za izkušnje in kak dober namig ...HVALA

tako blizu smo doma, da ti kar prinesi gajbo piva in se bomo lepo dogovorili...  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočeš ta pravo hrano za ta pravo makedonsko ceno na ohridu, se malo oddalji od jezera.

v bistvu če greš od jezera po glavni ulici navzgor in prečkaš semafor je tam ena lušna restavracija kjer večinoma jedo domačini. :)

tu nekje 41.1166456,20.8069441

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi pogledat nacionalni park Galičica,gor je tudi zapuščeno smušišče in propadajoča infrastruktura,pa naprej podaljšaš do Prespanskega jezera,to je vse v dometu cca 100km itd......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej,

ne spat v kampu (ker je svinjsko), pazi se lukenj na cesti..... ceste kot nove (vsaj tam kjer sem se jaz vozil, Skopje-Tetotovo-Gostivar-Ohrid), na vsake toliko preseneti ogormna luknja sredi ceste.....

 

In tako kot ti je pred mano Kmet napisal, pojdi do konca jezera proti Albaniji, Sv.Naum (vredno ogleda), potem pa na desno proti NP Galičica do prespanskega jezera......

 

lp,mz

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti priporočam, da mejo prestopiš pri Kumanovem, potem pa namesto proti Skopju užgeš proti Sv. Nikole, kjer se ustaviš v restavraciji Meckuevska kuka - Puze...mene so tja peljali lokalni bajkerji, baje ena najboljših etno restavracij v Makedoniji. Še zdaj sanjam tisto večerjo.

 

Splača se ti zapeljati skozi Prilep in Bitolo, pa čez Galičico. Če nimaš želje spati prav v Ohridu, lahko zategneš do Sv. Nauma in se ustaviš v prvi gostilni na desni. Tam je gazda Zoran, ki rad sprejme slovenske motoriste. Jaz sem komaj pobegnil od tam, ker je vztrajal, da mi najde Makedonko. :) Ima OK hrano in prenočišča.

 

Če sta že tam, bi vama svetoval, da vsaj za občutek skočita še v Albanijo. Bo sigurno zabavna izkušnja. :)

 

Aha, še to... če bi šla po zahodni strani Makedonije do Ohrida, se ustavita še pri Mavrovskem jezeru, kjer je slikovita cerkev v jezeru.

Popravljeno . Popravil Kiri
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem se potepal po Makedoniji...sicer z atv-jem po stranpoteh...pa vseeno.

Če želiš doživeti Makedonijo (kakor tudi vse ostale republike) se preprosto odpelji in sproti odločaj kam boš zavil.

Makedonija ni neka država kjer te bi čakale cestne zapore ali kakšne tolpe za grmom, ki te bodo oropale.

Vsepovsod je lepo in zanimivo. In Makedonijo je kot rečeno najlepše doživeti sproti vsak dan. Veliko koristnih informacij o zanimivostih pa dobiš sproti pri domačinih.

Za ostalo pa so potovalne agencije.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si omejen s časom, si planiraš in prej narediš selekcijo, boljšo kot potovalna agencije in brez motenj.

 

Takšni izleti v "neznano" so postavljanje v gostilni po prihodu domov, ker jaz sem prepričan, da se moraš tudi za takšen izlet pripraviti, tako ali drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

začrtal sem si pot proti ohridu iz budve

v makedoniji bi ostal 4dni

so kakšne dobre destinacije in ogledi znamenitosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že ne drugega sem se v Makedoniji počutil veliko bolje kot v Albaniji ............še se vrnem ! 

Do takrat spremljam hitrii ....:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAK je ena redkih držav, kjer še lahko ropotulje na glavnem korzoju parkingiraš :)

Ko sem jaz bil tam (2004 se mi zdi), so mi domačini rekli, da policajev ne šljivijo 5 posto.. So zdaj kaj bolj hudi?

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je bilo leta 2014 ko sem bil tam

tukaj nobenih problemov ni bilo

pri  NEIMU smo spal ima vse pod kontrolo

letos grem nazaj za par dni

20140605_083638.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, pajkica pravi:

včasih je fajn če sebe bereš :) recimo ene dva posta višje, jokica......

Zdej se bom pa res ob tla vrgu :P

Ajde, lep dan še naprej, drgač ima pa kolega ob jezeru bajto in že dolgo vabi...

Bo res treba na ohridsko postrv :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je domačinka rekla, da se naj zapeljem v Pogradec, da je tam enako dobra in precej ceneje :).

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
Ob 1. 12. 2014 at 16:28, danov pravi:

Moja draga in ja i gajba puna piva... greva  poleti 2015   do Makedonije ...z motorjem. Cilj je Ohridsko jezero. Če je kdo že izkusil to pot, bom hvaležen za izkušnje in kak dober namig ...HVALA

Nam lahko kaj delis kako je bilo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Po več kot 40. letih sem spet obiskal smučarski center na Popovi šapki nad Tetovom. Meni poznani objekti še vedno stojijo pozabljeni in so prepuščeni zobu časa, na drugi strani pa množica novozgrajenih počitniških hišic priča, da tega centra niso pozabili.IMG_0575.thumb.JPG.3dc4cf4e1c561d1126a7fcd5cfbee7f6.JPG

IMG_0581.thumb.JPG.aae8368d359abecbb87a90fd2707e9fd.JPGIMG_0584.thumb.JPG.21fb23f4f9122894c098cbaa28ed304f.JPGPogled na Tetovo, ki ga je vsaj 10 x več kot ga je bilo.IMG_0591.thumb.JPG.45e9603ff588e8e47f493b4c87fbee0a.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!