Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - novo plenjenje motoristov


Snečer

Priporočene objave

Kaj potem vsebuje 20 obveznih ur v avtošoli? 

Če se pilotiranja učim na tečajih, potem pričakujem 10 ur avtošole. 

Če me v AŠ ne naučijo varne vožnje, potem je tudi plačevati ni smiselno, opravim samo tečaj pa smo vsi varni.

 

Kot otroci smo nehali knjige brati, ker so nas silili v to. Daj človeku možnost izbire, pa bo morda sam se udeležil tečajev. Trenutni tečaji so predstavljeni kot obveza in zato jih večina naredi z odporom, od njih ne odnese nič. 

Raje denar ki bi ga zbrali dajte za prostovoljne tečaje, ne pa namerno sistematično obiranje. 

 

Citiraj

Gremo vsi pred parlament nažigat motorje, pol se bojo pa premislil. 

 

Ubistvu boš samo izpadel kot prostak, kreten ki ne zna drugega kot kratko-kurčiti s svojim glasnim vozilom, ker mu na drug način noben ne prisluhne. Več narediš če boš tiho ker s takimi klobasami spravljaš vse motoriste v koš "glasni in zoprni", naziv ki se ga marsikdo poskuša izogibati. 

 

Citiraj

Ko se bo npr. pred Cmerarjevo hišo zbralo par 100 nezadovoljnežev bo dost za črtico na gatah 

Ja super no, še ena cvetka. Dejmo grozit nekomu in ga čakat pred hišo, to je pametna poteza. 

 

Citiraj

Count me IN; podkap mam zadost .

Zakaj jo rabiš, te zebe? Sej vas bo "100" prišlo, kaj bi se skrival? 

Citiraj

I hate violence

Ni videt, ker promoviraš nasilje. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, F13 pravi:

Kaj potem vsebuje 20 obveznih ur v avtošoli? 

Če se pilotiranja učim na tečajih, potem pričakujem 10 ur avtošole. 

Če me v AŠ ne naučijo varne vožnje, potem je tudi plačevati ni smiselno, opravim samo tečaj pa smo vsi varni.

 

Kot otroci smo nehali knjige brati, ker so nas silili v to. Daj človeku možnost izbire, pa bo morda sam se udeležil tečajev. Trenutni tečaji so predstavljeni kot obveza in zato jih večina naredi z odporom, od njih ne odnese nič. 

Raje denar ki bi ga zbrali dajte za prostovoljne tečaje, ne pa namerno sistematično obiranje. 

 

 

Ubistvu boš samo izpadel kot prostak, kreten ki ne zna drugega kot kratko-kurčiti s svojim glasnim vozilom, ker mu na drug način noben ne prisluhne. Več narediš če boš tiho ker s takimi klobasami spravljaš vse motoriste v koš "glasni in zoprni", naziv ki se ga marsikdo poskuša izogibati. 

 

Ja super no, še ena cvetka. Dejmo grozit nekomu in ga čakat pred hišo, to je pametna poteza. 

 

Zakaj jo rabiš, te zebe? Sej vas bo "100" prišlo, kaj bi se skrival? 

Ni videt, ker promoviraš nasilje. 

Kaj predlagaš da nas nehajo ropat in rajo zapirat za burek , kravatarji pa ki so poskrili tiste miljarde v davčne oaze pa košarko zunaj igrajo , ker jih spet ščitijo skorumpirani zdravniki ,da ne rečem zdravniška zbornica ......?

Se ti ne zdi da tudi oni grozijo ? SOVO uporabljajo za svoje osebne namene,kdor je pač v koaliciji in pri koritu ......ko so zbirali podatke o migracijskem toku so sosedi vedeli pred nami že mesece kaj se bo zgodilo naši pa .......?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kmet2 pravi:

zdej sem dobil rok za op kile , 2 leti 

Probaj v kakšni manjši bolnišnici. ziher boš prej na vrsti kot v KC, pa več kilometrine imajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, zoranko pravi:

Probaj v kakšni manjši bolnišnici. ziher boš prej na vrsti kot v KC, pa več kilometrine imajo.

Hvala za tip ,sem šel v Rožno dolino , na pregled naročen decembra , kje je še op :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mnenje je , da bi se moral ta tečaj opraviti v sklopu avtošole in to PRED opravljanjem izpitne vožnje .. s tem bi lahko lahko obenem opravil na koncu tečaja še s poligonom ko si že ogret.. 

en lep dvodneven vikend paket ..petek ali sobota popoldne se pripeljejo , se opravi teoretični del , motoristu in vožnji primerna večerja in dopoldne poligon ter ocenjevalna vožnja ..potem pa lepo domov.. 

v ponedeljek in torek pa vsak dan relacija ki bi vsebovala prehod dveh konkretnih mest ..sreda prosto , četrtek pa ena ura ogrevanja in izpitna vožnja .. 

na tak način bi združili tistih starih 10 ur v katerih bi opravili z vsemi zahtevanimi točkami - vajami ..ostalo pa dejansko nabiranje kondicije in izkušnje na cesti.. eni vozijo vsak tede po eno ali dve uri..pa kak teden nič ..pa spet eno uro..potem na konc sezone pa panika pa nobene kondicije pa izpit pred vrati ..

ali lahko sloveniji sploh kje začetnik brez kakršnega koli znanja na nekem zaprtem območju pod nadzorom instruktorja  pridobi nekaj osnovnega znanja preden se vpiše v avtošolo? zakaj bi nekdo opravljal vso proceduro potem pa ko sede na motor marsikomu splahni želja ko ga drajsajo po poligonu avtošole ? 

se strinjam kot je en napisal - bolj te silijo v nekaj bolj se ti priskuti .. če bi lahko plačal vožnjo po privat poligonu preden bi šel v avtošolo bi imel veliko boljšo osnovo obvladovanja motorja za na cesto .. 

eh gret je treba ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Snecer said:

sem malo pogoglal, očitno gre za ABS plastiko, torej da te naučijo kako zaviraš s plastiko, ko že padeš

Ahahah, lepa :OK: 

A se modreci, ki pišejo te zakone sploh kaj pozanimajo kako so zadeve na cesti al pišejo kar malo na pamet? MIslim, a so pogledali če obstaja korelacija med varno vožnjo in varnostjo v prometu? Kvečjemu bi morale biti zadeve tako kot v tujini: narediš tečaj in maš nižje zavarovanje... 

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Pri nas je ziher nekaj podobnega.

Narediš Boruttov tečaj in imaš po moje "popust", če te ustavi.

Yp, + 50 % :blush:

Ker si vedel, pa nisi upošteval :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OP sicer nekak ne zna jasno napisati, kaj ga muči. Domnevam pa, da se gre za uvedbo obveznega tečaja varne vožnje za motoriste začetnike. To ni lih nova zgodba, je pa postala zelo aktualna po spektakularnem začetku letošnje sezone. Ki se je spektakularno nadaljeval - govorim seveda o praktično množičnem (samo)ubijanju motoristov v prometnih nesrečah. Sem bil spomladi na Vranskem, pa je takrat Vojko povedal da AVP zganja paniko, Policija zganja paniko, vsi kao 'odgovorni' nekaj norijo in da bojo skor 100% uvedli kaj na to temo. Evo enega članka iz aprila na to temo - http://www.zurnal24.si/motoristi-nesreca-amzs-studija-raziskava-nesrece-tecaj-clanek-268403

 

pred 36 minutami, thumper pravi:

moje mnenje je , da bi se moral ta tečaj opraviti v sklopu avtošole in to PRED opravljanjem izpitne vožnje .. s tem bi lahko lahko obenem opravil na koncu tečaja še s poligonom ko si že ogret.. 

Dokler osnovna motorika ne štima, se nima smisla zaganjati v dodatno kompliciranje. Eno sezono kot začetnik pa rabiš, da se osnovna koordinacija gibov, pogleda in še česa spili, pol pa ja. 

 

pred 8 minutami, sebar pravi:

A se modreci, ki pišejo te zakone sploh kaj pozanimajo kako so zadeve na cesti al pišejo kar malo na pamet? MIslim, a so pogledali če obstaja korelacija med varno vožnjo in varnostjo v prometu? Kvečjemu bi morale biti zadeve tako kot v tujini: narediš tečaj in maš nižje zavarovanje... 

Lej, logika ki goni uradnike je - nekaj je treba narest! In pol pač nekaj naredijo. Večinoma brez kakih resnih raziskav na to temo, brez upoštevanja dobrih praks in zgledov iz tujine (ker smo Slovenci pač zelo posebni... predvsem posebno prizadeti v glavo). 'Stanovske organizacije' pa so tudi vredne svojega denarja, rajši se en z drugim kregajo, kot pa da bi se resno ukvarjale s politiko na svojem področju delovanja. Pri nas je pač tako, da ko omeniš raziskave, metrike in statistiko te vsi samo debelo gledajo. Pol pa ko nekaj postane problem pa sledi reakcija kot da te kdo s kladivom po kolenu - noga skoči, ker drugega ne zna. Seveda se pol po vsem tem delanju vsi čudijo, kako ni nekih rezultatov. Vest je pa le mirna - oni so svoje naredili, očitno preglupemu ljudstvu pa itak ni pomoči.

 

pred 45 minutami, thumper pravi:

ali lahko sloveniji sploh kje začetnik brez kakršnega koli znanja na nekem zaprtem območju pod nadzorom instruktorja  pridobi nekaj osnovnega znanja preden se vpiše v avtošolo? zakaj bi nekdo opravljal vso proceduro potem pa ko sede na motor marsikomu splahni želja ko ga drajsajo po poligonu avtošole ? 

Najboljša/najbolj razširjena/dostopna opcija je offroad. MX furat, al pa enduro. Ne vem kako bi te na Vranskem gledali... samo pomoje bi se dalo zmenit za individualne ure. Za poligon načeloma ne potrebuješ veljavnega izpita, niti ne registriranega vozila. Sam, to vse stane. Marsikomu pa če že denar ne predstavlja problema, pa predstavlja problem bilokak ekstra strošek. V smislu - z motorjem se itak vsak butl zna pelat, kaj bi zdaj kompliciral.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno delam izpit, ampak če prav zastopim bo to samo za voznike začetnike:

 

Obrazložitev novosti v zakonu pravi takole: "Določeno je, da morajo vsi vozniki začetniki opraviti program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov, ki je sestavljeno iz dveh sklopov, in sicer vadbe varne vožnje ter skupinskih delavnic o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udeleženci cestnega prometa. Programa dodatnega usposabljanja se lahko voznik začetnik udeleži po najmanj šestih mesecih od izdaje vozniškega dovoljenja, namesto po štirih, kot je to zdaj. Izkušnje izvajalcev programa dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov kažejo, da je doba štirih mesecev izkušenj premalo oziroma da imajo začetniki z več izkušnjami tudi več koristi od opravljenega programa dodatnega usposabljanja ..." 

"Voznik začetnik, ki bo imel vozniško dovoljenje za kategorijo A2 ali A in B, bo moral opraviti program dodatnega usposabljanja za kategorijo A2 ali A in program dodatnega usposabljanja za kategorijo B."

 

Voznik začetnik

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G več kot dve leti.

 

Izpit za avto (B) mam cca 8 let, torej to zame in meni podobnim naj nebi veljalo?

Inštruktor si tudi ni čisto na jasnem pa je tip policaj v "prostem času". Naj bi bilo pa od 2017 naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Xebec pravi:

Izpit za avto (B) mam cca 8 let, torej to zame in meni podobnim naj nebi veljalo?

Točno tako. Dodatno usposabljanje/tečaj boš moral opraviti za A. Pa še to samo v kolikor boš izpit naredil po uveljavitvi spremembe, ker ti po trenutni zakonodaji ne morejo omejiti veljavnosti A na dve leti in zahtevati podaljšanja po opravljenem tečaju, kot je to standard praksa sicer. Če pa boš izpit opravil po uveljavitvi spremembe, pa boš mel veljavnost A max dve leti, dokler ne opraviš tečaja.

 

Jaz ti tečaj priporočam v vsakem primeru. Kdo drug s tega foruma ti bo pa hitel dopovedovati, kako je to brezveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, pajkica pravi:

spet je en odkril toplo vodo...snecer  a tebe mal emšo zdeluje?

sploh pa, končno mal selekcije, kdo bo lahko po cestah zdraho delal... ne čist vsak :D

Res je. Več bo tistih, ki imajo dovolj pod palcem, ali pa tete in strice v VIP povezavah...

Znanje je itak postranskega pomena.:whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav, da bo jasno zakaj zadeve tako stojijo v tej državi.

Poglejte si razvoj te teme; začelo se je z ogorčenjem, nadaljevalo z "mogoče" (pred/po tečaju, znižanjem zavarovanja kot v, če se zmanjpajo obvezne ure) izteklo pa v "ČE ŽE mora biti, naj bo X". Vse jasno? 

To me spominja na debato, da je bilo kurilno olje v Nemčiji zadnja leta 300€ cenejše na zimsko polnjenje (nižje cene). Folk se je bolj razburjal zaradi vmešavanja neke Nemčije v razpravo, kot na to, da bi rekel "to pa je predrago za nižje slovenske dohodke". Podobno bi se zgodilo, če bo nekdo rekel "Hrvati doplačajo 350€ za polno A, če že imajo B, naredijo samo 15 ur in izpit", pri Italijanih pa lahko greš celo direkt na preizkus. Opa, ampak "mi imamo bolj razdelane zadeve, smo na višjem nivoju kot oni tam"; okay, ta višji nivo zavedanja je potrebno plačati.

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, jskrablin pravi:

Točno tako. Dodatno usposabljanje/tečaj boš moral opraviti za A. Pa še to samo v kolikor boš izpit naredil po uveljavitvi spremembe, ker ti po trenutni zakonodaji ne morejo omejiti veljavnosti A na dve leti in zahtevati podaljšanja po opravljenem tečaju, kot je to standard praksa sicer. Če pa boš izpit opravil po uveljavitvi spremembe, pa boš mel veljavnost A max dve leti, dokler ne opraviš tečaja.

 

Jaz ti tečaj priporočam v vsakem primeru. Kdo drug s tega foruma ti bo pa hitel dopovedovati, kako je to brezveze.

"Voznik začetnik, ki bo imel vozniško dovoljenje za kategorijo A2 ali A in B, bo moral opraviti program dodatnega usposabljanja za kategorijo A2 ali A in program dodatnega usposabljanja za kategorijo B."

 

To že ampak jaz nisem voznik začetnik (po zakonski opredelitvi). Potem bodo tudi to morali spremeniti in boš voznik začetnik po vsaki novi pridobljeni kategoriji za tisto kategorijo. Ker voznik začetnik si do 21 leta, ali 2 leti potem ko dobiš prvo polno kategorijo (A oz. B).

 

Se strinjam, pridobiti znanje iz čim večih virov je dobro, ampak take obvezne zadeve se ponavadi hitro spremenijo v klavnico, kjer je samo važno koliko glav štemplajo.

 

Da ne bo pomote, ni problem cena ampak zabijanje časa po takih zadevah. Ker ko bo to obvezno se jim bo promet povečal za 1000% in bojo hitro ugotovili da nimajo kadra in potem bo vsak lolek ratal inštrukor varne vožnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Xebec said:

Da ne bo pomote, ni problem cena ampak zabijanje časa po takih zadevah.

Povprečna mesečna neto plača za julij 2016 je znašala 1.010,26 EUR.  In dati celo plačo za nek kos papirja ni problem. 

Popravljeno . Popravil antares
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snecer pravi:

Pa obvezna uporaba rumenega jopiča, da jih helikopter lažje vidi... :) 

....pa rdeč križ obvezno zraven! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Jaz bi predlagala zakon, da morajo tečaj varne vožnje opraviti prav vsi motoristi, ne glede na to, kdaj so opravili izpit.

dajte nehat uporabljat besedo "varne", ker to je samo pesek v oči

pred 2 urami, pajkica pravi:

spet je en odkril toplo vodo...snecer  a tebe mal emšo zdeluje?

sploh pa, končno mal selekcije, kdo bo lahko po cestah zdraho delal... ne čist vsak :D

ti si že dovolj zdrahe naredila... a ne?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, antares pravi:

Povprečna mesečna neto plača za julij 2016 je znašala 1.010,26 EUR.  In dati celo plačo za nek kos papirja ni problem. 

O čem ti to? Varna vožnja je 125-150€ o0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Xebec said:

O čem ti to? Varna vožnja je 125-150€ o0

Govorim o skupnem seštevku vse "varnih" tečajev, da prideš do papirja A kategorije v Republiki Sloveniji. 

Kot sem že napisal, je motocikel bolj hobi, in če že imaš izpit za avtomobil (kamion, avtobus,...) moraš tukaj v Sloveniji  "strokovnjakom" (za zaslužek na tuj račun) plačati vse znova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, antares pravi:

Govorim o skupnem seštevku vse "varnih" tečajev, da prideš do papirja A kategorije v Republiki Sloveniji. 

Kot sem že napisal, je motocikel bolj hobi, in če že imaš izpit za avtomobil (kamion, avtobus,...) moraš tukaj v Sloveniji  "strokovnjakom" (za zaslužek na tuj račun) plačati vse znova.

Hja potem pa najbolje da vsem po vrsti štemplajo vse kategorije takoj ko naredijo kolesarski izpit v OŠ pa je. Samo jst se potem vozim samo še z T55. SV ma baje razprodajo in so čist poceni.

 

Bodimo pošteni, razlike med kategorijami so ogromne in vožnja motorja z vožnjo 40t šleperja nima prav veliko skupnega razen da so znaki ob cesti enaki za vse (večinoma).

Edino kar je precenjeno so dejansko ure vožnje. Tu je ena najboljših rešitev kot jih imajo v ZDA (nekatere zvezne države). Uči vozit te lahko bilo kdo (oče, brat, stric,....) s svojim avtom, vožnja z "strokovnjaki" pa je potem 1-5h (spet odvisno). Tako lahko pred izpitom odvoziš tudi 100h če ti paše in to bi moralo biti pri nas omogočeno. Inštruktor te nekaj nauči, doma sedeš s fotrom v avto in vadiš to stvar po lokalnih manj prometnih cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, C eagle pravi:

Res je. Več bo tistih, ki imajo dovolj pod palcem, ali pa tete in strice v VIP povezavah...

Znanje je itak postranskega pomena.:whistle:

slovenija je ko eno mal večje selo, zato vsak pozna kakega policista, vsak ima v žlaht nekoga ki je nekje, ki ima strica tam, ki je sosed tistemu... vsak ima nekega prjuatla, ki ga ima za prjatla ker ima korist od njega, vsak se "znajde" tako da krši zakone, take ali drugačne....

tako da ja, itak. kako že gre: naj vrže kame tisti, ki ni še nikoli nikdar nič naredil/dobil/dosegel preko zvez.

pred 36 minutami, Snecer pravi:

 

ti si že dovolj zdrahe naredila... a ne?

ja, jaz jo vsakič ko se usedem na motor, v avto, na kolo....

ne moremo biti vsi čisti ko suze ... a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Xebec said:

Hja potem pa najbolje da vsem po vrsti štemplajo vse kategorije takoj ko naredijo kolesarski izpit v OŠ pa je. Samo jst se potem vozim samo še z T55. SV ma baje razprodajo in so čist poceni.

Bodimo pošteni, razlike med kategorijami so ogromne in vožnja motorja z vožnjo 40t šleperja nima prav veliko skupnega razen da so znaki ob cesti enaki za vse (večinoma).

 

Točno; in v Slo moraš prometne predpise -znak ob cesti in vse ostalo polagati še enkrat. Z izpitom za avtomobil; na Hrvaškem je za dodatno A kateg. obvezno 15ur vožnje v avtošoli, nato praktični preizkus (cena 350€); v Republiki Italiji pa se lahko vloži vlogo za preizkus kar neposredno pri organu.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, antares pravi:

Točno; in v Slo moraš prometne predpise -znak ob cesti in vse ostalo polagati še enkrat. Z izpitom za avtomobil; na Hrvaškem je za dodatno A kateg. obvezno 15ur vožnje v avtošoli, nato praktični preizkus (cena 350€); v Republiki Italiji pa se lahko vloži vlogo za preizkus kar neposredno pri organu.  

CPP ti velja 2 ali 3 leta in je pomoje pravilno da se jih osvežuje. Poleti so prišli novi znaki v uporabo in grem glavo stavit da več kot 50% ljudi ne ve kaj pomenijo recimo oranžne "puščice". Nabita pa je cena, tu se strinjam.

O makaronarjih za volanom oz. balanco pa raje nebi zgubljal besed. Se jim ognem na vsaj 30m. Južnim "bratom" 25m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!