Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - novo plenjenje motoristov


Snečer

Priporočene objave

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

...

moj moto je vedno tak:

jebeš pravila (katera so velikokrat pisali butci) prvo varnost

Seveda boš napisal, katera pravila so nevarna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo to, da porivam motor z desne strani na desi strani cestišča in za mano promet, ki ga ne vidim in ne morem spremljati.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Recimo to, da porivam motor z desne strani na desi strani cestišča in za mano promet, ki ga ne vidim in ne morem spremljati.

Malo si pomešal zadeve. Nihče te ne sili porivati motor po cesti. 

Te bom pa drugače vprašal; so kolesarji na levi ali na desni strani  ? Vozijo počasi in promet je za njimi. Torej, ko porivaš motor po cesti, si z vozilom na cesti in v tem primeru moraš biti na desni strani, gledano v smeri vožnje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Seveda boš napisal, katera pravila so nevarna. 

taka, ki jih rad kršim :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

Malo si pomešal zadeve. Nihče te ne sili porivati motor po cesti. 

Te bom pa drugače vprašal; so kolesarji na levi ali na desni strani  ? Vozijo počasi in promet je za njimi. Torej, ko porivaš motor po cesti, si z vozilom na cesti in v tem primeru moraš biti na desni strani, gledano v smeri vožnje. 

Te bom še jaz nekaj vprašal. Pešci hodilo po levi ali desni. Ko porivaš si še počasnejši od pešca in daleč počasnejši od kolesarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Malo si pomešal zadeve. Nihče te ne sili porivati motor po cesti. 

Te bom pa drugače vprašal; so kolesarji na levi ali na desni strani  ? Vozijo počasi in promet je za njimi. Torej, ko porivaš motor po cesti, si z vozilom na cesti in v tem primeru moraš biti na desni strani, gledano v smeri vožnje. 

prjatu, preveč tišiš nos v bukvice in v predpise, osvobodi se mal pa pomisli. V vsakem primeru (porivanja) si ovira na cesti, torej v vsakem primeru jemlješ cca pol metra voznega pasu. Če vidiš kaj se približuje, se boš lahko še malce umaknil, v nasprotnem si hrana šleparjev....sam pamet je potrebno vklopit. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ftp pravi:

Te bom še jaz nekaj vprašal. Pešci hodilo po levi ali desni. Ko porivaš si še počasnejši od pešca in daleč počasnejši od kolesarja.

Še enkrat preberi moj zadnji stavek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Te bom še jaz nekaj vprašal. Pešci hodilo po levi ali desni. Ko porivaš si še počasnejši od pešca in daleč počasnejši od kolesarja.

ne bo razumel, ker preveč strogo prebira, kaj so pametni izdelovalci bukvic napisali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

Še enkrat preberi moj zadnji stavek. 

 

15 minutes ago, Borutt said:

Seveda boš napisal, katera pravila so nevarna. 

točno ta...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

prjatu, preveč tišiš nos v bukvice in v predpise, osvobodi se mal pa pomisli. V vsakem primeru (porivanja) si ovira na cesti, torej v vsakem primeru jemlješ cca pol metra voznega pasu. Če vidiš kaj se približuje, se boš lahko še malce umaknil, v nasprotnem si hrana šleparjev....sam pamet je potrebno vklopit. 

 

Seveda ne veš, da se morajo vozila premikati po desni strani, gledano v smeri vožnje. Saj te tudi ostali udeleženci pričakujejo na tisti strani. 

Če te je pa preveč strah, pa se usedi v travo in čakaj avtovleko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Seveda ne veš, da se morajo vozila premikati po desni strani, gledano v smeri vožnje. Saj te tudi ostali udeleženci pričakujejo na tisti strani. 

Če te je pa preveč strah, pa se usedi v travo in čakaj avtovleko. 

zgleda da je strah tebe, ker se premikaš samo tam, kjer ti je napisano :P

Porivajočega motorja nihče nikjer ne pričakuje :ras: zato si zmišljuješ bučke. V vsakem primeru si pol metra na cesti kapišiš, al porivaš 3 km/h al pa -3km/h. Tako da, ne mi prodajat bučk.

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Seveda ne veš, da se morajo vozila premikati po desni strani, gledano v smeri vožnje.

Saj vozilo je praktično nepremično, oz. se premika ob pešcu in zaradi pešca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Borutt said:

Seveda ne veš, da se morajo vozila premikati po desni strani

ne boš verjel, ma vem

3 minutes ago, Borutt said:

Saj te tudi ostali udeleženci pričakujejo na tisti strani. 

bi morali pričakovat, ma velika večina ne, ker se ukvarjajo z drugimi rečmi. Zato jih, v taki situaciji, hočem gledat, da po potrebi lahko odskočim ali umaknem.

 

6 minutes ago, Borutt said:

Če te je pa preveč strah, pa se usedi v travo in čakaj avtovleko

Strah ne, bi pa rad še živel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, pešec hodi po levi, vozilo se premika po desni. Ob porivanju pešec hodi in zraven poriva nepremično vozilo. Zakaj mora v tem primeru veljati pravilo vozila in ne pešca. Porivati motor ob sebi na levi strani je povsem neživljenjsko, še s kolesom bi telovadil in se verjetno spotaknil, ker sem desničar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

 Zakaj mora v tem primeru veljati pravilo vozila in ne pešca. Porivati motor ob sebi na levi strani je povsem neživljenjsko, še s kolesom bi telovadil in se verjetno spotaknil, ker sem desničar.

Ker večina ljudi misli, da moramo imeti čimveč pravil, da lahko funkcioniramo.:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

zgleda da je strah tebe, ker se premikaš samo tam, kjer ti je napisano :P

Porivajočega motorja nihče nikjer ne pričakuje :ras: zato si zmišljuješ bučke. V vsakem primeru si pol metra na cesti kapišiš, al porivaš 3 km/h al pa -3km/h. Tako da, ne mi prodajat bučk.

 

 

Iz tega in še kakšnega tvojega zapisa je razvidno tvoje poznavanje cestno prometnih predpisov. 

V zakonu in ostali literaturi za poučevanje voznikov je napisano, kako in kje se poriva motor. Ker se vsi vozniki učijo, da se poriva motor po desni strani, ga tam tudi lahko pričakujejo. Torej vsi vozniki pričakujejo, da bodo ostali udeleženci ravnali v skladu z zakonom, kar pomeni enako ravnanje vseh udeležencev, katero je zato predvidljivo in bolj varno. Ker pa ti s svojim ravnanjem počneš ravno nasprotno od pričakovanj ostalih, katera so posledica zakonodaje in dolgoletnih izobraževanj ter poučevanj v šolah vožnje, jih to tvoje nepredvidljivo ravnanje zmede, kar posledično pomeni ...

Spodnje besedilo je iz zakona. Ampak, ker je tebi važnejše kršenje zakonodaje, ne moreš biti varen voznik, saj je tvoje ravnanje nepredvidljivo za ostale. 

(3) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o pravilih cestnega prometa, voznikih, motornih vozilih ter s predpisi o cestah.

pred 7 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Ker večina ljudi misli, da moramo imeti čimveč pravil, da lahko funkcioniramo.:hmm:

Imaš družino ? Verjetno da. Ali mogoče v tvoji družini vsi počnejo kar želijo in kadar želijo ali se ravnajo po pravilih glave družine ?

Enako je na cesti; brez predpisov bi bil totalen kaos, ker bi vsakdo počel, kar bi hotel in kakor bi hotel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

 

Imaš družino ? Verjetno da. Ali mogoče v tvoji družini vsi počnejo kar želijo in kadar želijo ali se ravnajo po pravilih glave družine ?

Enako je na cesti; brez predpisov bi bil totalen kaos, ker bi vsakdo počel, kar bi hotel in kakor bi hotel. 

Čimveč ne pomeni BREZ pravil.

V naši družini nimamo napisanih pravil, nekako se držimo tega, da smo vsi prijazni drug do drugega.:)

Smo pa v službi želeli urediti z internimi pravili vsako potankost, pa smo se zgubili v kaosu pravil. Takšen kaos imamo sedaj v državi - zato pa potrebujemo odvetnike, ker sami več ne zmoremo in ne poznamo vseh pravil in nas nate.... Če ni prepovedano je dovoljeno. Adijo zdrava pamet.

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scarabeo res je! Med "dovoljeno je vse, kar ni izrecno prepovedano" in  "prepovedano je vse, kar ni izrecno dovoljeno" je ogromna razlika. Mi smo vedno bolj primer druge vrste hišnega reda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, Borutt said:

V zakonu in ostali literaturi za poučevanje voznikov je napisano

Borutt, ni vse kar je v knjigah res in ni vse kar je v zakonih prav!!!! Sprijazni se. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Borutt pravi:

V zakonu in ostali literaturi za poučevanje voznikov je napisano, kako in kje se poriva motor. Ker se vsi vozniki učijo, da se poriva motor po desni strani, ga tam tudi lahko pričakujejo.

 

Tudi če ga porivaš po levi strani ceste (enako kot velja za pešce) te bo voznik, kateremu odžiraš prostor imel na desni in tam, kjer te, tudi po tvojem oz. po zakonu, pričakuje. Razlika bo samo v tem, da te bo zagledal v "prednjo luč" namesto v zadnjo. Zame, kot "porivača" (in to počnem pogosto, saj vozim tudi BMW) pa je razlika očitna saj vidim, če mi preti nevarnost od onega, ki naj bi me tam pričakoval...

Res je že dolgo, kar sem delal izpit za avto in se morda zato ne spomnim. Ampak dvomim da so se inštruktorji ubadali s tem, kje naj pričakujem motorista, ki bo potiskal svoje enosledno vozilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah...

...zato imamo zgledno urejene ceste  :lol1: pravzaprav  :headbang:

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ga porivaš po levi, ali po desni, ali na tvoji levi ali desni strani, kakorkoli, v prometu je to izredno nevarno početje.

Ti in motor zraven, zavzameta kar lep kos voznega pasu, tako da imaš vse šanse, da te kdo zbije.

Lahko le izbiraš ali bo zbil motor in tebe zraven ali tebe in motor zraven.....

V avtošoli te poskušajo naučiti, da ga nasloniš nase in z njim malo povijugaš naprej in nazaj, ne pa da ga boš gural ob cesti......

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, ftp pravi:

Borutt, ni vse kar je v knjigah res in ni vse kar je v zakonih prav!!!! Sprijazni se. 

Cestno prometni predpisi so napisani zaradi varnosti nas vseh. Ker pa prihaja do grobih in nerazumnih kršitev, se dogajajo prometne nesreče in ostale nevšečnosti.

Kar sprijazni se s cestno prometnimi predpisi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

Kar sprijazni se s cestno prometnimi predpisi. 

Saj pomembni so samo tisti za prvo pomoč, rezervne žarnice, varnostni pas, pa hitrost pri neumno postavljenih omejitvah, drugo pa samo za "akcije" pa  če se komu zameriš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, ftp pravi:

...zato imamo zgledno urejene ceste  :lol1: pravzaprav  :headbang:

Verjetno še nisi bil v tujini.

So slabe ceste izgovor, da lahko nekdo krši cestno prometne predpise ?

pred 1 minuto, ftp pravi:

Saj pomembni so samo tisti za prvo pomoč, rezervne žarnice, varnostni pas, pa hitrost pri neumno postavljenih omejitvah, drugo pa samo za "akcije" pa  če se komu zameriš.

Preberi si cestno prometne predpise, preden boš koga poškodoval s svojim razmišljanjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!