Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Jaz jih že imam in so super. Vidno polje je dovolj dobro in tudi zglob za nastavljanje je zaenkrat čvrst k svina. Na moji (tudi novi) širši aftermarket belanci, se slika v njih nič ne trese.

Zdaj pa homologacija :doze:... Če si želiš mir, je potrebno spremembo pokazat homologacijskemu organu skupaj s papirjem (to so v bistvu zgolj navodila za uporabo), v katerih je proizvajalec ta vzvratna ogledala namenil tudi za tvoj moped. Če nimaš hayabuse :P, trejserce ali kaj drugega z original špegli s pecli pritrjenimi na grušt ali plastiko, potem je tvoj moped sigurno na seznamu. Možakarji ob preverjanju ustreznosti pač zgolj preverijo, da je ta špegu O.K. tudi za tvoj moped in ti to izbiro (v zameno za cca. 20 - 30 ojrov) vpišejo v homolomo pod dovoljene spremembe. Da je ta model špegla O.K. za tvoj motor je v pisni obliki ali a) že v škatli od špegla, ali b ) npr. na Luisovi spletni strani pod "Dokumentacija" pri izbranem artiklu. To je vse, kar potrebuješ, da ti zadevo homolomo organi požegnajo.

Upam, da sem kolikortoliko jasno odgovoril, ker danes kar nekaj veliko pišem, pa ne vem, če sem tudi jasen :lol1:.

Ajd!

P.S.: enak odgovor zgornjemu se lahko bere tudi za ostale spremembe, ki si jih mi, nadabudni motorfarerji lahko zamislimo -> belance, žmigavci, tačke, luči, bremza/kuplunga ročke,... dokler je zadeva E- pocahnana in narejena tudi za tvoje vozilo, je zgornje navodilo dovolj, da ne bo prevelikih težav v prometu (kot ve in pove @Borutt, se stvar lahko malo sfiži okrog auspuha, čeprav je E- pocahnan in narejen za pravi tip motorja, ampak to so potem že deatjli :whistle:). Za nekatere stvari (ali ljudi) je ta postopek nuja, za nekatere kretenizem, za nas vse pa v večini primerov predelav, nepotreben strošek (jaz se z vpisom predelav sicer strinjam, ker imam rad red, a bi se mi zdela primerna cena vpisa cca. 10x nižja ;))

 

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne komliciraj si zivljenja... zmontiraj in vozi..

Drugo je ce menjas kake mini smernike ki se ne vidijo nic , itd.... tole je cist ok normaln spegu... nima kdo kj vprasat.

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Sorry ampak ti spegli ful spremenijo videz in so vpadljivi 

Če se bo dalo bom homologiral 

Moti me ker vsi v tujini zatrjujejo da je za njih dovolj E oznaka pri nas pa rabiš certifikat na papirju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si se za špegle že kaj pozanimal na tehničnih? Če ne, se bom jaz. Tudi zaradi sebe, ker bi rad nekaj preveril.

Papir, o katerem sem govoril v prejšnjem sestavku, pa je takle in ga imam za belanco (katere še nisem dal vpisat, ampak bom, ker... pač bom). V Luisu mi je ob hkratnem nakupu belance, špeglov, ročajev,... posebej rekla, da naj ne zgubim papirjev od belance, ker jih bom potreboval za homologacijo. In res je rekla LE za belanco :huh:... Sem šel pogledat v škatlo od špeglov in notri res tudi pri meni ni nič in tudi na Luisu ni nič (razen tegale , kjer piše to, kar si napisal že sam - da je v Nemčiji dovolj E- cahn in da gre ustreznost kombiniranja vozila in neoriginalnega E- kosa, ob sumu nepravilnosti organ pregledovat na lastno pobudo prek evidenc). Za belanco pa imam papirje za svoj motor (v vrečki, kot je rekla prodajalka in tudi na Luisovi strani - zgornji link).

Špeglov se sicer tako ali tako nisem imel namena lotit vpisovat, kot ti je predlagal tudi @Rogerg, belanco pa, ker je tudi 9 cm širša od originalne.

@quattroooo, tisti, ki zve prej - a je mus al ni mus, naj napiše tlele, pa bo :)...

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, quattroooo pravi:

Seveda je mus 1000x povedano da vsaka sprememba se mora vpisati če hočeš MIR

 

Zima je še dolga nekaj bomo že nagruntali :)

 

Hvala!

 

 

ni čisto tako , če bi ti kupil ogledala ki bi bila podobna oriđiđi samo lepša ,drug design ti ne bo nihče težil na tehničnem ,tudi policaji ne (preverjeno) največkrat sploh ne vejo da so menjana saj ne izstopajo isto velja za smernike itd  . Ta tvoja pa  boš moral homologo ,saj si že sam ugotovil ,da niso ravno neizstopajoča .....če je pa dosti oznaka E je pa bolje ,da jih odneseš na kakšen tehnični in se kot je rekel GOBobi  pozanimaš .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, kaj je imel kdo tak primer da pri izpuhu ni zraven db-killerja in sicer gledam na akrapovičevi strani kjer so v skici narisani vsi deli, vendar db-killerja ni. Kako to?
Še link: dokumentslika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, shark90 pravi:

Pozdravljeni, kaj je imel kdo tak primer da pri izpuhu ni zraven db-killerja in sicer gledam na akrapovičevi strani kjer so v skici narisani vsi deli, vendar db-killerja ni. Kako to?
Še link: dokumentslika

Poglej v specifikacijah če je sploh za legalno uporabo .oz. če se ga da homologirat ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksn je postopk ce zelim ruknt blokado iz homologacije vn? Mi more spet serviser spisati papir da je to blokado na nevem kaksen nacin odstranil? Pa mu puscati za 1 uro dela euricev..:dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Poglej v specifikacijah če je sploh za legalno uporabo .oz. če se ga da homologirat ......

Je za legalno uporabo, ma številke in certifikat... link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol je vrjetno db killer al v loncu al v zacetni krivini

Vem da imajo eni mivv-i tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, shark90 pravi:

Pozdravljeni, kaj je imel kdo tak primer da pri izpuhu ni zraven db-killerja in sicer gledam na akrapovičevi strani kjer so v skici narisani vsi deli, vendar db-killerja ni. Kako to?
Še link: dokumentslika

Ne rabiš ( ni potreben ), zadeva se montira na obstoječo konzervo in taka konfiguracija zagotavlja vse zakonske norme. Če imaš "željo" montirat brez konzerve boš v " problemu" .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, Lipstick said:

Ne rabiš ( ni potreben ), zadeva se montira na obstoječo konzervo in taka konfiguracija zagotavlja vse zakonske norme. Če imaš "željo" montirat brez konzerve boš v " problemu" .....

Ja montiral bom brez katalizatorja, zato me malo skrbi... :? Kaj morda pozna kdo koga ki predela izpuhe, vari titan?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 1. 2017 at 20:15, shark90 pravi:

Ja montiral bom brez katalizatorja, zato me malo skrbi... :? Kaj morda pozna kdo koga ki predela izpuhe, vari titan?

 

A katalizator ni odstranljiv? Pri mojmu je, potem se kupi samo koleno, ki ga nadomešča. Si preveril na kakem forumu, da se taka predelava (odstranitev katalizatorja) izide, da niso potem drugi problemi s porabo, ecujem, mapami...namreč GT je po EUR4 normah, pa majo fantje kr nekaj problemov s temi spremembami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še tukaj vprašam. A za homologacijo rabim s sabo komplet TUV ABE papirje, al je dovolj samo potrdilo o strokovni vgradnji, kjer je že vpisan TUV za predelavo (oz za predelan del)??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, hector said:

dr izpuh imaš  v tvoji bližini......:cool:

vem, sem ga kontaktiral pa žal za motorje nič..

13 hours ago, DAMI34 said:

A katalizator ni odstranljiv? Pri mojmu je, potem se kupi samo koleno, ki ga nadomešča. Si preveril na kakem forumu, da se taka predelava (odstranitev katalizatorja) izide, da niso potem drugi problemi s porabo, ecujem, mapami...namreč GT je po EUR4 normah, pa majo fantje kr nekaj problemov s temi spremembami.

Ni odstranljiv, vendar je že odstranjen. Sem dobil cevi in zadevo poštimal. sedaj še morem dobiti nosilce kovčkov da bo izpuh v pravi poziciji :) Glede porabe in teh zadev pa bomo vidli, nekdo mora poskusit :) 

IMG_1549.JPG

IMG_1550.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet, ne počni tega, misija nemogoče ( legaliziranje- zakonitost ), na koncu boš moral vzpostavit začetno stanje, če boš želel brezkrbno vožnjo ( Švica,Avstrija,Nemčija,Italija in še kje, bo nepremostljiv problem ), porabljen denar bo .....   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 1. 2017 at 20:15, shark90 pravi:

Pozdravljeni, kaj je imel kdo tak primer da pri izpuhu ni zraven db-killerja in sicer gledam na akrapovičevi strani kjer so v skici narisani vsi deli, vendar db-killerja ni. Kako to?
Še link: dokumentslika

Jaz tudi na svojem S1000RR v akrapovicevem loncu nimam dusilca. Enostavno ga ni. Ni predviden. Pa je ravno tako homologiran. Kot ti je ze nekdo povedal, v kombinaciji z original krivinami in katalizatorjem je vse zakonsko b.p. Ce pa tisto kahlo odstranis, in das racing krivine gor, pa si v prekrsku. In ti ne pomaga, da imas lonec homologiran. Imam tako. In za na progo je bomba, za cesto pa meni preglasno. Verjetno si ne mores mislit, kako se smeje policajem, ko te zagledajo. Preslisat te pac ne morejo. 

Aja, btw. celo za nekatere proge je taka konfiguracija preglasna. Italianska dirkalisca imajo recimo omejitev 98db (ne me drzat za besedo), oz. moras met db killer not, ali serijski izpuh. z drugimi besedami, dobro je edino, kar je dobro za na cesto. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!