Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

2 minutes ago, HyperJack said:

Bil zapikan, pa to ne pomeni, da je treba kar koli rezat.

Za original mi je bilo rečeno, da homologacije ne rabim naredit (se pravi mi jo uredi BMW trgovec?)

Po veliko km postane še z db-jem preglasen. 

BMW ti da potrdilo o strokovni vgradnji s katerim greš na homologacijo. Motorja ti s tem dokumentom ni treba pokazati, homologacijski postopek in vpis moraš vseeno urediti in plačati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Quest pravi:

Jst se z mojim še pelav nisem. Sem pa vse lepo prebral tukaj mnenja od vseh. Po naravi sem ziheraš, zato bo v kufrih orodje, po Dhl ju bom pa na destinacijo vožnje par dni v naprej poslal pa cote za preoblečt. 

Sam da ti rata vse porihtat do druzga leta, da se boš lohka kakšn krog pelou:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, motolover pravi:

ni bil zapikan?

gugl majster je tak izpuh kupil, ne tako kot Seljo, ki samo lapa...

Seljo praviš a ......:cool:no žalitve pričakujem tudi v živo , če se delaš pametnega si sigurno tudi hraber in to ne samo za compom !

Seljo je vozil GS -e ko si ti še bral google, ki ti je povedal da je GS dober motor :lol1:

Tvoje znanje se lepo vidi po tvojem pisanju , ko si začel razpredat o daljinskem ključu sem mislil ,da si vsaj na kakšnih prepovedanih substancah ......še dobro da ti je Nemo med vrsticami povedal ,da si butl !!! Žaljivko samo vračam ,da sva izenačena ;)

Imel sem tudi daljinski ključ na MTS pa se mi od tvojih zgodbic in pravljic , ki jih bereš na google ni pripetilo prav nič .

Pa lep pozdrav v tvoj svet :cool:

pred 8 minutami, motolover pravi:

Po veliko km postane še z db-jem preglasen. 

BMW ti da potrdilo o strokovni vgradnji s katerim greš na homologacijo. Motorja ti s tem dokumentom ni treba pokazati, homologacijski postopek in vpis moraš vseeno urediti in plačati. 

To ni res google majster!! Ko kupiš motor in če se je proizvajalec motorja pogodil  proizvajalcem izpuha v pogodbi , proizvajalec izpuha naredi po zahtevi proizvajalca motorja  izpuh po zahtevanih normah  ni potrebna homologacija izpuha , tak primer imamo tudi na KTM ADV ...................NI POTREBNA HOMOLOGACIJA .................google tud ne najde vse ,a ne majster ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, HyperJack pravi:

Za original mi je bilo rečeno, da homologacije ne rabim naredit (se pravi mi jo uredi BMW trgovec?)

Če ni vpisan v homologacijski kartonček, pol ni homologiran. Ma tule @motolover čisto prav - trgovec ti da potrdilo o strokovni vgradnji, s katerim pol vpišeš lonec v homologacijski kartonček. Ista procedura kot za vse ostalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

Če ni vpisan v homologacijski kartonček, pol ni homologiran. Ma tule @motolover čisto prav - trgovec ti da potrdilo o strokovni vgradnji, s katerim pol vpišeš lonec v homologacijski kartonček. Ista procedura kot za vse ostalo...

Ni res ! Postopek sem ti opisal ! Za veliko večino ali pa vsaj 98% pa je res !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, sem še enkrat prebral. Mislil sem, da je v vprašanju 'študentski' Akrapo. On, ki ga dobiš na mopedu iz salona kot original dodatno opremo, pa verjamem da ima tud formalnosti urejene iz salona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Kmet2 said:
14 minutes ago, Kmet2 said:

Seljo praviš a ......:cool:no žalitve pričakujem tudi v živo , če se delaš pametnega si sigurno tudi hraber in to ne samo za compom !

Seljo je vozil GS -e ko si ti še bral google, ki ti je povedal da je GS dober motor :lol1:

Tvoje znanje se lepo vidi po tvojem pisanju , ko si začel razpredat o daljinskem ključu sem mislil ,da si vsaj na kakšnih prepovedanih substancah ......še dobro da ti je Nemo med vrsticami povedal ,da si butl !!! Žaljivko samo vračam ,da sva izenačena ;)

Imel sem tudi daljinski ključ na MTS pa se mi od tvojih zgodbic in pravljic , ki jih bereš na google ni pripetilo prav nič .

Pa lep pozdrav v tvoj svet :cool:

To ni res google majster!! Ko kupiš motor in če se je proizvajalec motorja pogodil  proizvajalcem izpuha v pogodbi , proizvajalec izpuha naredi po zahtevi proizvajalca motorja  izpuh po zahtevanih normah  ni potrebna homologacija izpuha , tak primer imamo tudi na KTM ADV ...................NI POTREBNA HOMOLOGACIJA .................google tud ne najde vse ,a ne majster ! 

Ime Seljo si si sam izbral! Sicer v drugem jeziku, pomen je isti. 

Letos sem kupil izpuh pri BMWju in opravil omenjeni postopek homologacije. Ti si seveda tudi letos kupil novega GSa in imel drugačno izkušnjo. Prav je, da nas poučiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motolover pravi:

 

Si motor naročil že z originalnim Akrapovičem  ali si izpuh naročal preko googla ,BMW servisa ali kako drugače ?  

P.S če ne znaš primerno uporabljat tujih besed in jih napisat pravilno jih ne uporabljaj oz , prej poglej na google ! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, jskrablin said:

Ah, sem še enkrat prebral. Mislil sem, da je v vprašanju 'študentski' Akrapo. On, ki ga dobiš na mopedu iz salona kot original dodatno opremo, pa verjamem da ima tud formalnosti urejene iz salona.

Tudi tisti iz salona nima, sem letos spomladi urejal. Kolikor sem govoril z mnogimi, tega ne uredijo in se zanašajo, da ne bo problemov. 

Mogoče, bi bilo drugače, če bi kupil izpuh pri novem motorju in bi ga vgradili pred prevzemom. Tega nisem naredil in ne vem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, motolover pravi:

Ga je treba homologirati.

 

pred 2 minutami, motolover pravi:

Tudi tisti iz salona nima, sem letos spomladi urejal. Kolikor sem govoril z mnogimi, tega ne uredijo in se zanašajo, da ne bo problemov. 

Mogoče, bi bilo drugače, če bi kupil izpuh pri novem motorju in bi ga vgradili pred prevzemom. Tega nisem naredil in ne vem. 

Ti boš moral malo brat za sabo kaj lapaš,  al kako ti to lepo spet poveš v tujem jeziku,  ki ga tudi tujci ne razumejo :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Kmet2 pravi:

To ni res google majster!! Ko kupiš motor in če se je proizvajalec motorja pogodil  proizvajalcem izpuha v pogodbi , proizvajalec izpuha naredi po zahtevi proizvajalca motorja  izpuh po zahtevanih normah  ni potrebna homologacija izpuha , tak primer imamo tudi na KTM ADV ...................NI POTREBNA HOMOLOGACIJA .................google tud ne najde vse ,a ne majster ! 

Za KTM je morda priporočljivo, da se original menja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Snecer pravi:

Za KTM je morda priporočljivo, da se original menja.

Jp iz originala delajo original za Versys .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakršno vozilo pride iz tovarne, takšno je homologirano in dano v promet. Vse naslednje predelave ali spremembe je potrebno homologirati oziroma vpisati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Kakršno vozilo pride iz tovarne, takšno je homologirano in dano v promet. Vse naslednje predelave ali spremembe je potrebno homologirati oziroma vpisati. 

ampak .. pri nekaterih je original kot je .. opcija je pa akrapović ... kako boš ti vedel, če ne bo vpisan, da sem dobil opcijsko verzijo z akrapovićem :?

Opcija.jpg

iz www.kawasaki.eu 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

ampak .. pri nekaterih je original kot je .. opcija je pa akrapović ... kako boš ti vedel, če ne bo vpisan, da sem dobil opcijsko verzijo z akrapovićem :?

 

Bo pisalo Kawasaki na Akrapoviču  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Bo pisalo Kawasaki na Akrapoviču  ?

ne .... na karbonskem težko kaj napišejo ;)

glej sliko zgoraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

ne .... na karbonskem težko kaj napišejo ;)

glej sliko zgoraj

V tem primeru ti ne bo nihče verjel, da je prišel tvoj motor s tekočega traku takšen, kot je sedaj na cesti. Torej bo vsakdo sklepal, da je na motorju nastala sprememba po zapustitvi tekočega traku. Sedaj je pa na tebi ali boš uredil papirje ali boš pa ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, Borutt said:

V tem primeru ti ne bo nihče verjel, da je prišel tvoj motor s tekočega traku takšen, kot je sedaj na cesti. Torej bo vsakdo sklepal, da je na motorju nastala sprememba po zapustitvi tekočega traku. Sedaj je pa na tebi ali boš uredil papirje ali boš pa ... 

No, to lih ne drži, ne (če ne drug, mu boš ti verjel - lahko se pa narediš mono -> Maus?! Kdo?! Nov Kawasaki?! Stara jajca, ne pa nov motor! Akrapovič?! Homolomo... takoj prec! Ni? E, jebiha :rtfm:)

Je pa res, da je prav, da se Mausu preventivno napiše plačilca in pobere tablico (in obvezno izloči vozilo iz prometa :lol1:), potem pa ima itak osem dni časa, da sestavi en dopis na policijsko postajo, kjer ta nerazgledani a delavni miličar dela in priloži dopis uvoznika/prodajalca, v katerem uvoznik/prodajalec pojasnjuje, kako je to opcijska originalna vgradnja szi E številko tolkpatolk :jezik: ...

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, GoBobi pravi:

No, to lih ne drži, ne ;)...

Je pa res, da je prav, da se Mausu preventivno napiše plačilca in pobere tablico (in obvezno prepove nadaljnja vožnja :lol1:), potem pa ima itak osem dni časa, da sestavi en dopis na policijsko postajo, kjer ta nerazgledani a delavni miličar dela in priloži dopis uvoznika/prodajalca, v katerem uvoznik/prodajalec pojasnjuje, kako je to opcijska originalna vgradnja szi E številko tolkpatolk :jezik: ...

Ajd!

V njegovem primeru je verjetno Akrapovič dodatna oprema in ne tovarniška vgradnja, kot je na bemveju. Ker v primeru tovarniške vgradnje sem jaz naredil napako. V primeru spremembe, nastale po homologaciji motorja, mora homologiran izpuh, po naši zakonodaji, vpisati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži, kot si napisal. Sem pogledal na Mausov link www.kawasaki.eu in bo verjetno kar držalo, da ne gre za opcijski primer tovarniške vgradnje ampak bolj za "off the shelf" Kawasaki štacune.

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Kakršno vozilo pride iz tovarne, takšno je homologirano in dano v promet. Vse naslednje predelave ali spremembe je potrebno homologirati oziroma vpisati. 

Če to drži, potem je potrebno vpisati:cevno zaščito, nosilci zadnjih kovčkov, kovčki, zamenjana ogledala, smerokazi, povišana krmila (distančnike)...

Kako je zdaj s tem? Ali nam gleda policija skozi prste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, GoBobi pravi:

Drži, kot si napisal. Sem pogledal na Mausov link www.kawasaki.eu in bo verjetno kar držalo, da ne gre za opcijski primer tovarniške vgradnje ampak bolj za "off the shelf" Kawasaki štacune.

Ajd!

Saj jaz sploh ne vem, kakšen izpuh je oziroma bo, ampak samo napišem, kako je v primeru tovarniške vgradnje in, kako je v primeru, če si nekdo zaželi personalizacijo motorja z drugim izpuhom. 

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Če to drži, potem je potrebno vpisati:cevno zaščito, nosilci zadnjih kovčkov, kovčki, zamenjana ogledala, smerokazi, povišana krmila (distančnike)...

Kako je zdaj s tem? Ali nam gleda policija skozi prste?

Sprememb na vozilih, ki ne pomenijo poslabšanja varnostnih ali okoljevarstvenih lastnosti vozila in jih je mogoče pravilno in enostavno izvesti pred začetkom uporabe vozila, ni treba evidentirati (npr. namestitev prtljažnikov, anten, okrasnih pokrovov).

(1) Lastnik vozila mora zagotoviti, da se spremembe na vozilu, nastale po homologaciji ali posamični odobritvi, ki ne spadajo med predelave vozil po 19. členu tega zakona, v roku iz četrtega odstavka 33. člena tega zakona evidentirajo pri tehnični službi.

(2) Med spremembe iz prejšnjega odstavka spada vgradnja sestavnih delov, ki se razlikujejo od nadomestnih delov, a so bili odobreni za vgradnjo v določen tip (varianto ali izvedenko) vozila, kot so npr.:

1.      izpušni sistemi,

2.      mehanske naprave za spenjanje vozil razreda A 50 in B 50 (vlečne krogle premera 50 mm in vlečne glave zanje), ali

3.      spojlerji.

(3) Vgradnje iz prejšnjega odstavka se ne štejejo za predelave, če jih izvedejo proizvajalci teh delov ali pravne osebe ali samostojni podjetniki posamezniki, ki so registrirani za vzdrževanje in popravila vozil. Izvajalec vgradnje mora o opravljeni vgradnji izdati potrdilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Kakršno vozilo pride iz tovarne, takšno je homologirano in dano v promet. Vse naslednje predelave ali spremembe je potrebno homologirati oziroma vpisati. 

Dej ne nabijej , pokliči serviserja (uradnega ) KTM pa naj ti malo razloži , da ne boš sanjal v tri dni ............pri 1190 kupljen Akrapovič naknadno in ni potrebna homologacija , zakaj ...............se pa pozanimaj sam , sej si brihten ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Če to drži, potem je potrebno vpisati:cevno zaščito, nosilci zadnjih kovčkov, kovčki, zamenjana ogledala, smerokazi, povišana krmila (distančnike)...

Kako je zdaj s tem? Ali nam gleda policija skozi prste?

ja, po moje gledajo skozi prste, sicer bi moral vse to homologirati

pri izpuhu pa to ne gre, ker ga zaznajo z ušesi, pa ne samo oni .... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!