Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Sam ta drugi del odstavka je glupo spisan, da si zlomiš možgane.

Quote

Strokovna organizacija, ki izvaja tehnične preglede vozila, pa bo lahko le preverila hrup vozila, saj ni opremljena za izvajanje homologacijskih meritve hrupa, ter bo ukrepala le v primeru prevelikega odstopanja od hrupa, navedenega v potrdilu o skladnosti vozila in ne tistega, navedenega na tablici motorja, saj je bilo vaše vozilo predelano.

Torej strokovna organizacija lahko preveri hrup vozila, kljub temu da ni opremljena za izvajanje homologacijskih meritev hrupa?
In bo ukrepala le v primeru prevelikega odstopanja od hrupa, ki je napisan v homologacijskem listu in ne tistega navedenega na tablici?

Ampak v homologacijskem listu je navedena ista vrednost kot na tablici na motorju?
A to pomeni da damo lahko bolj glasen izpuh, se vpiše v homologacijski list, in toj to?
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skup je ena finta:

4.        Policisti ali inšpektorji pri kontroli na cesti ne morejo opravljati homologacijskih meritev hrupa, lahko pa v primeru suma v skladu s tretjim odstavkom 75. člena Zakona o motornih vozilih odredijo izredni tehnični pregled vozila. 

 

Potem se bo pa nekdo spomnil da homologacijskih res ne, lahko pa opravljajo meritve hrupa :P

jp, bananastan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Lenkas pravi:

@Borutt

Tole sm dans dobu iz ministrstva za infrastrukturo.

4.        Policisti ali inšpektorji pri kontroli na cesti ne morejo opravljati homologacijskih meritev hrupa, lahko pa v primeru suma v skladu s tretjim odstavkom 75. člena Zakona o motornih vozilih odredijo izredni tehnični pregled vozila. Strokovna organizacija, ki izvaja tehnične preglede vozila, pa bo lahko le preverila hrup vozila, saj ni opremljena za izvajanje homologacijskih meritve hrupa, ter bo ukrepala le v primeru prevelikega odstopanja od hrupa, navedenega v potrdilu o skladnosti vozila in ne tistega, navedenega na tablici motorja, saj je bilo vaše vozilo predelano.

Torej, policija ne more opravljati meritev hrupa?

Meritev hrupa ni isto, kot homologacijska meritev hrupa. Prva stvar je preverjanje hrupa, druga pa opravljanje homologacijske meritve hrupa, kar je homologiranje in posledično vpisovanje števila decibelov.

Ministrstvo za infrastrukturo je odgovorilo tisto, kar sem jaz že nekaj časa nazaj zapisal in podkrepil z lepljenjem členov. Od omenjenega ministrstva še nisem dobil odgovor. Ko ga dobim, ga posredujem MNZ in jih ponovno obtožim nezakonitega ravnanja. 

 

pred 4 urami, Lenkas pravi:

Sam ta drugi del odstavka je glupo spisan, da si zlomiš možgane.

Torej strokovna organizacija lahko preveri hrup vozila, kljub temu da ni opremljena za izvajanje homologacijskih meritev hrupa?
In bo ukrepala le v primeru prevelikega odstopanja od hrupa, ki je napisan v homologacijskem listu in ne tistega navedenega na tablici?

Ampak v homologacijskem listu je navedena ista vrednost kot na tablici na motorju?
A to pomeni da damo lahko bolj glasen izpuh, se vpiše v homologacijski list, in toj to?
 

Ne vem, kakšno vprašanje si postavil Ministrstvu, saj je bilo govora o opravljanju meritve hrupa in pri kakšnih vrtljajih. Če mi pošlješ vse skupaj, bom poslal na MNZ, da jih seznanim z njihovim nezakonitim delom. 

Napisano je, da se upošteva homologacijski kartonček, ker je edino to uraden dokument, saj je nalepka lahko ponarejena, prenarejena ali pa z drugega motorja. V kolikor je vse ok, so številke enake v kartončku in na nalepki. 

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Vse skup je ena finta:

4.        Policisti ali inšpektorji pri kontroli na cesti ne morejo opravljati homologacijskih meritev hrupa, lahko pa v primeru suma v skladu s tretjim odstavkom 75. člena Zakona o motornih vozilih odredijo izredni tehnični pregled vozila. 

 

Potem se bo pa nekdo spomnil da homologacijskih res ne, lahko pa opravljajo meritve hrupa :P

jp, bananastan

Preberi moj odgovor višje, ker eno je meritev hrupa, drugo pa homologacijska meritev hrupa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh nehte se dajat s temi avspuhi jst sem vse vn zmetal katalizator db killer,... uglavnem zdej je tolk glasen da policajem error napiše pol mi pa ne more dat kazni :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, zanima me ali je že kdo kaj probaval z servomotorčkom za odpiranjem lopute? Sa da to stvar kako "priredit" da bi se odprlo/zaprlo na stikalo katero bi jaz preklapljal? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, shark90 pravi:

Pozdravljeni, zanima me ali je že kdo kaj probaval z servomotorčkom za odpiranjem lopute? Sa da to stvar kako "priredit" da bi se odprlo/zaprlo na stikalo katero bi jaz preklapljal? :) 

Hm zakaj pa bi to sam preklapljal??ponavad se ga sam odstrani in z vezicami priveze nekam kjer ne moti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, dAlencc87 said:

Hm zakaj pa bi to sam preklapljal??ponavad se ga sam odstrani in z vezicami priveze nekam kjer ne moti...

Odstranjen je ze, vendar ob menjavi izpuha za glasnejšega bi ta zadeva prišla prav v sosednji avstriji.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, shark90 pravi:

Odstranjen je ze, vendar ob menjavi izpuha za glasnejšega bi ta zadeva prišla prav v sosednji avstriji.. 

Tudi tukaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, shark90 pravi:

Pozdravljeni, zanima me ali je že kdo kaj probaval z servomotorčkom za odpiranjem lopute? Sa da to stvar kako "priredit" da bi se odprlo/zaprlo na stikalo katero bi jaz preklapljal? :) 

Kupi simulator in priklopi na činč od servomotorčka ki ga odstraniš ,drugače ti bo motor javljal napako na agregatu, novi modeli pa ga celo spravijo v  safe mode če crkne servo ali pa ga odklopiš .....

Če bi želel to počet ročno ti bo na XR gorela lučka za napako ki sem ti jo že prej omenil ....se pa sigurno da ,samo moraš servomotorček odklopit od pameti motorja in zvezat ročno krmiljenje ......ne priporočam takih posegov ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kmet2 pravi:

Kupi simulator in priklopi na činč od servomotorčka ki ga odstraniš ,drugače ti bo motor javljal napako na agregatu, novi modeli pa ga celo spravijo v  safe mode če crkne servo ali pa ga odklopiš .....

Če bi želel to počet ročno ti bo na XR gorela lučka za napako ki sem ti jo že prej omenil ....se pa sigurno da ,samo moraš servomotorček odklopit od pameti motorja in zvezat ročno krmiljenje ......ne priporočam takih posegov ;)

js tut ne :(

 

pred 5 urami, Lipstick pravi:

za vsako bolezen raste rožca......

https://www.healtech-electronics.com/products/ese/

za mojga ni rošce :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj zanimivo je, da bi nekateri radi povzročali večji hrup od predpisanega, nato pa se pritoževali in jokali, da jih sistem jebe. Ampak v tujini so pa vsi tiho. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Najbolj zanimivo je, da bi nekateri radi povzročali večji hrup od predpisanega, nato pa se pritoževali in jokali, da jih sistem jebe. Ampak v tujini so pa vsi tiho. 

Ajde nehi jokat, jz bi se rad znebil exhoup ventila (ker ko ta crkne izbven garancije bo kup €), hrup bi ostal enak :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer jst se res slabo spomnem, ampak mislim da pr meni z menjavo mape za slip on izpuh potem ostane ta ventil vedno odprt. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim odklopljen je že, servomotorček je ostal na motorju, odstranil sem le pletenici "zajli". Federca na ventilu pa omogoča da je vedno odprt... Motor ne zaznava napake saj normalno dela :) ( zadevo je lepo opisana na akrapovičevi strani, kako se odstrani)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zvikiii93 pravi:

za vse tiste k ste rekli da se ne da homologirat avspuha brez papirjev :004

IMG_1572.JPG

Vrjem če je ta tuba iz moto GP2 gor ,se da v naši banani čisto vse homologirat ,SENP te izloči,pobere tablice in tehnični ,tisti pa ki so homologirali,dobili podkupnine itd ,tistim se pri nas ne naredi nič , oz. se jih prestavi na bolje plačano delovno mesto ....

13690852_1715391045387096_19678012236472

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Lipstick said:

Za "take" rore moraš met tudi odgovarjajoče homologacijske oznake, potem pa naj SENP in organi merijo :ras::

DSC05009.jpg

DSC05010.jpg

Motor ima veljavno registracijo in zavarovanje !

 

Kje se to kupi? :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!