Skoči na vsebino

GARMIN naprave - kartografija / Software, izdelave rut..


NumLock

Priporočene objave

pred 8 minutami, Whiskey pravi:

Lejga, ne zdej s surlo po tleh :winkiss: MS in BC si lahko naložiš z neta. Če pa imaš Garminovo karto z MS install, se ti ta avtomatično naloži skupaj s karto. Tudi ikono ti naredi na Desktopu. Karto odkleneš, skreiraš ruto in jo s "Send to device" pošlješ v GPS napravo. Tam jo rabiš samo še uvozit. Eto, na kratko.

Ok. Naložil BC in nekako mi je ratalo tudi karto prenest na PC. S tem, da sem vmes že vse skupaj u gmajno zaflosu. Naslednji korak je pa skeniranje rute. Odkrivam ameriko, ker pač nisem vešč navigacije. Bi pa rade volje dal komu za pir ali dva ali več, če bi mi tole zrihtal. Vse bolj se mi zdi da bi moral to v zimskem času naredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tomash - no, ja. Vaja dela mojstra. Ni težko. Za začetek si lahko skreiraš ruto od doma do službe in namerno vneseš en detour. To pa zato, da vidiš kako bo delala navigacija, če zgrešiš pot. Samo kreiranje in prenos rute je zelo enostaven. Jst v mestih vedno dam novo točko za križišče. Enako za vasjo, če je na poti. To zato, da siliš navigacijo v to smer in da ti sama naprava ne začne bluziti po svoje. Bilo je tudi že napisano, da se priporoča kreiranje dnevnih rut in ne celo potovanje kot ena sama. V BC jih preimenuješ z desnim klikom na ruto/rename.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vse bliže cilju. Sledim navodilom. BC sedaj deluje. Očitno mi domači računalnik dela prepočasi. Še eno podvprašanje. Na Garminu bi želez izbrisati solato, ki sem jo nasejal. Se da to preko BC ali je potrebno izključno na napravi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhuhu. Ratalo mi je prenest iz BC na mojga Zumota. MS pa mi ne zazna naprave. Je sicer bolj prijazen, ampak neadela vse.  Mukemiježeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, tomash pravi:

Juhuhu. Ratalo mi je prenest iz BC na mojga Zumota. MS pa mi ne zazna naprave. Je sicer bolj prijazen, ampak neadela vse.  Mukemiježeve.

ker ne bereš nasvetov, poglej na blog gori, vklopi mass storage pa bo ms delal.. 

kolkokrat se bomo še ponavljali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

ker ne bereš nasvetov, poglej na blog gori, vklopi mass storage pa bo ms delal.. 

kolkokrat se bomo še ponavljali

Ponavljali, dokler ne bomo dojeli. Važno da imamo iztočnico. Vklopil mass storage in deluje. Ti si car.

Moraš razumet, da večino postopkov in pojmov, ki so napisani ne razume povprečen uporabnik. Šele z odgovori na konkretna vprašanja gre. Bom verjetno še spraševal, ti pa boš kljub nerganju odgovoril. Kajne da ja.

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uspelo mi je začrtati 7 dnevno pot do Črnega morja in nazaj. Uporabil sem MapSource, vnesel točke, jih povezal in prenesel na Garmin Zumo. Hvala vsem, ki ste mi pri tem pomagali. Upam, da bo to delovalo.

op. So pa karte v MapSource bolj tktk. Sem moral uporabljati GoogleMaps za pomoč. Btw: je GoogleMaps združljiv z MapSource?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, tomash pravi:

Uspelo mi je začrtati 7 dnevno pot do Črnega morja in nazaj. Uporabil sem MapSource, vnesel točke, jih povezal in prenesel na Garmin Zumo. Hvala vsem, ki ste mi pri tem pomagali. Upam, da bo to delovalo.

op. So pa karte v MapSource bolj tktk. Sem moral uporabljati GoogleMaps za pomoč. Btw: je GoogleMaps združljiv z MapSource?

Svetujem, da se naučiš delati rute v napravi - torej brez računalnika. Ne bo nikoli presenečenj. :) Uživajta na poti. Tudi midva odštevava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

na napravi ni pregledno, počasen izris, da se, a optimalen je pc

In če nimaš računalnika na poti in ti rute ne delajo? Greš domov na računalnik :lol1:. Na poti spremeniš turo in se ne sklada s planirano v garminu? Si v temi :).

Mislim, da je bolj pametno zadeve obvladovati na terenu kot za računalnikom.

Jaz sem se zverziral in vse delam na terenu.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

popraviš ruto ali voziš po točkah

ni pregledna naprava za resno delo, šiki miki rute pa se da tudi tako

ziher maš poleg papirno da gledaš

Zmeraj še seveda papirno mapo :).

P7100168.thumb.JPG.c3dc3ed964b4ee20dd363faa9652ff12.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če uporabnik obvlada se da vse rute narediti ali na napravi ali  na PCju. Za vse pa je potebno imeti znanje in izkušnje. Prebrati je potrebno nekaj literature, še več pa prinese praksa in izkušnje iz nje. Ruto narisati na PCju je šala mala. Izbereš pravo orodje v programu in poklikaš točke na poti na grobo in ruta že je!  Potem je pa fajn vedet, kaj bi na poti rad videl, kje se ustavil, kaj prevozil. S tem pa se začne detajlno urejanje poti. Zumiraš, vstavljaš dodatne točke, izbiraš točno določene odseke poti. To početje vzame kar nekaj časa. Če si sproti pot ogleduješ še na GoogleZemlji še toliko več. Odvisno kako natančen hočeš biti. Ko si zadovoljen, narisano pošlješ v napravo. Ko na napravi uvoziš pot, jo le ta še enkrat preračuna po lastnih nastavitvah in če le te niso enake kot na PCju, gre vse narobe. Zato predno ruto pošiljate v napravo preverite njene nastavitve in jih uskladite s programom na PCju. V nasprotnem primeru je delo jalovo.

Ustvarjanje poti na napravi  je primerno bol za transfere, ki nima veliko detajlov, iskanje določenih lokacij v mestih ali reševanju v izgubljenem položaju, iz točke A do točke B pa ni važno kje, samo da je.

Vse, kar se da na PCju, se da tudi na napravi, samo da je PC bolj pregleden, hitreje se opazi napako in lažje jo je popraviti. Na napravi gre vse to počasneje in na kocu te izdata še prazna baterija in živci.

   Po pravici priznajmo,  vsi navigacijo uporabljamo občasno in premalo "treniramo". Znanje, ki ni utrjeno izpuhti in kdor misli, da bo ob paniki nekaj stresel iz rokava, se moti. In ko si v škripcih, pa po tem ne gre in ne najdeš in ni, pa čeprav veš da je......bi navigacijo zagnal v prvo grmovje in pogledal na zemljevid, če bi vedel kje sploh si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snecer pravi:

Karte v Mapsourcu bolj tak tak?

Odvisno katere si namestiš...

City Navigator Europe NTU 2018.3, ta se je namestila. Bo ta prava, ali je potrebno še kaj postorit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom po domače povedal, v glavi moraš imeti zemljevid in dejansko situacijo, vse ostalo potem samo klikneš iz karte na zumotu ali mapi, blink blink, no problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/23/2018 at 12:49 PM, Snecer said:

Ne kljukat, da se izogiba "denarju", ker karta v EU ni optimizirana za varčevanje.

Da se izobrazim :book:: A to velja samo za uvožene trase ali za Garmina na sploh?

Ker zame je to najbolj uporabljana optimatizacija tako na Google maps kot na telefonskih navigacijah. Ce pa to ne pomaga pa grem na "shortest route". Govorim seveda za vožnjo z motorjem, v Evropi, dežele brez vinjet, od Španije pa do Turčije, ker te ne pošilja na preobremneje AC, kjer vožnja tako ali tako muka.

Ker jaz mam feeling da imajo navigacije tendenco pošiljanja na tranzitne AC-je. V Španiji in Franciji je to kar problematično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nejc74 pravi:

 

Ker jaz mam feeling da imajo navigacije tendenco pošiljanja na tranzitne AC-je. V Španiji in Franciji je to kar problematično.

Ko vklopiš izogibanje AC ni nobene tendence več! Preverjeno, tudi v Franciji in Španiji. Če pa ni kljukice pod izogibaj se AC je pa druga zgodba. Če izbereš krajšo razdaljo bo vodil po vseh možnih kozjih stezah in tudi po AC, sam da je bližje. In pri taki izbiri zna biti zelo pestro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, seveda, vendar ravno za Spanijo in Francijo je (meni osebno) boljse: "izogibaj se placljivim cestam" kot pa "izogibaj se AC"

Obe drzavi imata tako placljive AC kot neplacljive AC nizjega ranga. V Spaniji so to Autopistas (placljive) in Autovias (neplacljive).

Autovias so pogosto cisto kul ceste za motoriranje, oziroma dober kompromis med porabljenim casom in razdaljo, ki jo hoces opravit.

Popolnoma osebna preferenca, zato sem spraševal kako ta funkcija deluje na Garmin-u, ki ga, odkar sem presel na pametne telefone, le redko uporabljam.

Za primer, primerjaj na Google maps recimo relacijo Barcelona - Bilbao:

- 605 km, 5:45h placljive AC

- 595 km, 6:55h "izogibaj se placjivim cestam"

- 615 km, 9:35h "izogibaj se AC"

V glavnem trije razlicni nacini potovanja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, screen1 je default, najhitrejša pot (plačljivo, ac)

screen2 je če izklopiš plačljive ceste ali AC, je isto

screen3 pa je, če po pomoti obkljukaš, da se izogiba meddržavnim cestam :) 

------------------

Moje priporočilo je, da se pusti default (torej plačljive in AC) in se naredijo vmesne točke po stranskih cestah. Pri zumotih je še lažje, ker so to oblikovne točke (prav za ta namen je ta funkcija), ki jih ne vidiš na napravi, tako da ni treba delati waypointov.

 

ak1.jpg

ak2.jpg

ak3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!